Kawiarnia Szarow w Twierdzy

Inwestycje i inne przedsięwzięcia na terenie Nowego Dworu Maz.

Kawiarnia Szarow w Twierdzy

Postprzez Chelsea » 24 Lip 2013, 09:49

Smak bajaderek, tortów i jagodzianek od Szarowa zapewne znamy od wielu, wielu lat.
Ja całkiem niedawno odkryłam Kawiarnię Szarow w Twierdzy. Bardzo ładne wnętrza - po remoncie, przyjemne otoczenie, miło ...
Ale jest jeszcze jedna rzecz, która wyróżnia tą cukiernię na tle innych nowodworskich.
Mają lody gałkowe rodem z PRL-u o smakach: waniliowym, truskawkowym i czekoladowym. Chyba sami je robią, cena konkurencyjna - 1,50 zł. Lody i wafelek wyglądają i smakują dokładnie tak, jak te z lat osiemdziesiątych.

I jeszcze jedno na facebookowej stronie kawiarni odkryłam, że robią torty (chyba) o dowolnym kształcie i fasonie.
Co powiecie na to ? Ciekawe, czy jest możliwośc zamówienia tortu w wersji dla pań :)
torcik.png
torcik.png (516.79 KiB) Obejrzany 9071 razy
Chelsea
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 821
Rejestracja: 18 Gru 2010, 09:08
Płeć: kobieta

Re: Kawiarnia Szarow w Twierdzy

Postprzez mcba » 24 Lip 2013, 11:40

jeszcze przed otwarciem kawiarni w starym pomieszczeniu zamawiałem tort w kształcie "18", tak takie dwie cyfry :P czas oczekiwania był chyba ze 3 dni w związku ze sporą liczbą zamówień. na ich FB można też zobaczyć zdjęcia tortów w różnych innych kształtach chociażby postaci z kreskówek, a lodów to raczej w twierdzy reklamować nie trzeba ;)
Image
Awatar użytkownika
mcba
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1142
Rejestracja: 02 Paź 2010, 18:29
Płeć: mężczyzna

Re: Kawiarnia Szarow w Twierdzy

Postprzez disturbia » 24 Lip 2013, 20:25

A mnie nie powaliło,przyznam się bez bicia :) Może po tych wszystkich"ochach"i"achach"miałam wygórowane oczekiwania ;) Kawiarnia jak kawiarnia :) Ale jagodzianki najlepsze :D ostatnio kupiłam gdzie indziej,bo nie chciało mi się do Asów zapylać i znalazłam pestkę w jagodziance :/
Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, zdrajców, złodziei i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami.
Awatar użytkownika
disturbia
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1951
Rejestracja: 04 Lut 2011, 15:15
Płeć: kobieta

Re: Kawiarnia Szarow w Twierdzy

Postprzez Heimat » 24 Lip 2013, 20:33

Domyślam się, że nie była to raczej pestka jagody...
Awatar użytkownika
Heimat
NVD Maniak
NVD Maniak
 
Posty: 1113
Rejestracja: 26 Gru 2011, 12:08
Miejscowość: נובידבור
Płeć: mężczyzna

Re: Kawiarnia Szarow w Twierdzy

Postprzez disturbia » 24 Lip 2013, 20:57

Ciekawe,czy tam w ogóle były jagody?Bo kolor był raczej w ciemnej czerwieni. Szarowa kosztują ciut więcej,ale różnicę widać gołym okiem :)
Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, zdrajców, złodziei i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami.
Awatar użytkownika
disturbia
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1951
Rejestracja: 04 Lut 2011, 15:15
Płeć: kobieta

Re: Kawiarnia Szarow w Twierdzy

Postprzez Black » 24 Lip 2013, 22:33

U Szarowa w jagodziance też nie ma jagód ;)
Black
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 41
Rejestracja: 06 Mar 2011, 15:37

Re: Kawiarnia Szarow w Twierdzy

Postprzez disturbia » 25 Lip 2013, 07:41

Nie wiem,w laboratorium nie badałam ;) jednak wolę od niego niż jakiekolwiek inne :)
Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, zdrajców, złodziei i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami.
Awatar użytkownika
disturbia
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1951
Rejestracja: 04 Lut 2011, 15:15
Płeć: kobieta

Re: Kawiarnia Szarow w Twierdzy

Postprzez Betonowa WieÅ› » 01 Wrz 2013, 10:11

Co do jakosci ich lodow. Kazdy moze miec swoje zdanie a jak dla mnie sa kiepskie...moze i kosztuja tanio, ale lepiej kupic 2 galki dobre niz 3 kiepskie. Jakosciowo w Duecie sa duzo lepsze. Moze drozsze ale maja smak lodow a nie wody z czyms tam.
Lenistwo idzie tak wolno, że nedza je dogania. (Facet ze 100$ :)))))
Betonowa WieÅ›
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 71
Rejestracja: 07 Sie 2011, 20:58

Re: Kawiarnia Szarow w Twierdzy

Postprzez RafaÅ‚ Szklarski » 02 Wrz 2013, 20:36

Moim zdaniem, jagodzianki najlepsze w całej okolicy :)
Rafał Szklarski
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 190
Rejestracja: 04 Sty 2013, 20:47
Płeć: mężczyzna

Re: Kawiarnia Szarow w Twierdzy

Postprzez Chelsea » 02 Wrz 2013, 20:52

Betonowa Wieś napisał(a):Co do jakosci ich lodow. Kazdy moze miec swoje zdanie a jak dla mnie sa kiepskie...

Jakość lodów pozostawia wiele do życzenia, nie twierdzę, że są dobre. Chwaliłam jedynie smak lodów, że jest identyczny jak w PRL-u.
Dla ludzi z pokolenia trzydziesto-czterdziestolatków to pewna podróż sentymentalna w czasie ... :)
Chelsea
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 821
Rejestracja: 18 Gru 2010, 09:08
Płeć: kobieta


Wróć do Inwestycje miejskie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości