Kolejne rondo- imienia MarcPola

Inwestycje i inne przedsięwzięcia na terenie Nowego Dworu Maz.

Kolejne rondo- imienia MarcPola

Postprzez wacha » 26 Wrz 2013, 08:24

Jak wynika z informacji z Novikom: http://www.novikom.webd.pl/news.php?readmore=181
My jako mieszkańcy będziemy posiadaczami kolejnego pięknego ronda, które zamknie z drugiej strony most.
Nie jestem specem od komunikacji, ale widzę, co jedno rondo daje, a zamkniecie mostu dwoma rondami sprawi tylko i wyłącznie chaos (ponieważ bądźmy szczerzy ronda nie są odpowiednie przy ułańskiej fantazji części kierowców- wiem to po licznych piskach opon na rondzie przy moście, kiedy to kierowcy uznawali, że przecież to oni mają pierwszeństwo wjazdu na rondo, a nie my zjazdu z niego)
Z racji tego, ze rondo finansuje MarcPol, to sądzę, że sprawią oni sobie nie lada reklamę, gdyż stojąc w korkach poparzymy sobie na Centrum, może zjedziemy na kawę, aż korek się nie rozładuje...
Co wy o tym myślicie? Reklama, ulepszenie komunikacji, czy totalna obojętność władz kiedy dostają coś za darmo?
wacha
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 58
Rejestracja: 09 Lis 2010, 14:53

Re: Kolejne rondo- imienia MarcPola

Postprzez rather » 26 Wrz 2013, 11:46

Dziwny jest brak lewoskrętów na odcinku drogi pomiędzy projektowanymi rondami - są dwie boczne drogi, w tym jedna prowadząca do centrum handlowego. Mam wrażenie, że powstaje kolejny bubel... Poniżej plany z portalu novikom.pl

Image
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Kolejne rondo- imienia MarcPola

Postprzez mcba » 26 Wrz 2013, 13:34

@rather tylko wspomnę, że plany zostały upublicznione w kwietniu i od tamtej pory mogły zostać zmodyfikowane pod bieżącą inwestycję, poza tym osobiście uważam, że rondo na wysokości targowiska w najbliższym czasie nie powstanie, ale to jest moje zdanie... może przy okazji tak przez niektórych wyczekiwanej obwodnicy śródmiejskiej...

a teraz do ogółu...
samo rondo na wyjeździe z "miasta" na most w tym kształcie jest dobrym rozwiązaniem i dalej twierdzę, że źle zaprojektowane jest rondo po stronie Modlina i była już o tym wielokrotnie mowa...
Image
Awatar użytkownika
mcba
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1142
Rejestracja: 02 Paź 2010, 18:29
Płeć: mężczyzna

Re: Kolejne rondo- imienia MarcPola

Postprzez rather » 26 Wrz 2013, 15:10

Plany są w ogóle z 10.2009, ale to chyba i tak wersja jedyna i obowiązująca. Mam więc mocne przypuszczenia, że pójdą do realizacji w takim kształcie, bo pewnie wszystko jest już klepnięte, włącznie z pozwoleniami itd. Drogę trzeba przebudowywać w tempie błyskawicznym, bo w przyszłym roku wybory, a jak po otwarciu MarcPola zakorkuje się cały wyjazd z miasta, to chyba wyborcy tego Kowalskiemu nie podarują...
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Kolejne rondo- imienia MarcPola

Postprzez ukasz » 26 Wrz 2013, 20:52

Na wyjeździe z miasta nie widzę innej opcji niż rondo. Idealnym rozwiązaniem byłby wiadukt łączący 2 mosty, a pod nim skrzyżowanie lub rondo... ale na razie możemy tylko pomarzyć ;) Zapewne wkrótce powstanie trzecie rondo przy wlocie WP (tam też jest problem ze skrętem w lewo z obwodnicy).
****tchórzliwie pomrukujący forumowicz****
ukasz
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1129
Rejestracja: 25 Lut 2011, 13:28

Re: Kolejne rondo- imienia MarcPola

Postprzez admin » 26 Wrz 2013, 21:17

kierowcy nie umieją poruszać się po rondach :/ będą korki z każdej strony :D
"Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili."
Tchórzliwie pomrukujący administrator /za Sokratesem/
Awatar użytkownika
admin
Administrator
Administrator
 
Posty: 1106
Rejestracja: 30 Wrz 2010, 17:59
Miejscowość: Saturn
Płeć: mężczyzna

Re: Kolejne rondo- imienia MarcPola

Postprzez rather » 26 Wrz 2013, 21:49

I to jest chyba najlepsze podsumowanie. Ronda są świetnym rozwiązaniem, poprawiającym bezpieczeństwo i udrażniającym ruch, pytanie tylko jak nauczyć ludzi jeżdżenia po rondzie?

W dalszym ciągu zastanawia mnie jednak projekt, który jest na novikom.pl. Mam wrażenie, że brak lewoskrętów spowoduje korkowanie tego odcinka drogi. No chyba, że zrobią po dwa pasy w każdą stronę? ;)
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Kolejne rondo- imienia MarcPola

Postprzez mcba » 27 Wrz 2013, 19:28

a ja obstawiam dalej na potajemnej zmianie planów w dobrej wierze :D
Image
Awatar użytkownika
mcba
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1142
Rejestracja: 02 Paź 2010, 18:29
Płeć: mężczyzna

Re: Kolejne rondo- imienia MarcPola

Postprzez Lorak » 27 Paź 2013, 21:09

rather napisał(a):(...)
W dalszym ciągu zastanawia mnie jednak projekt, który jest na novikom.pl. Mam wrażenie, że brak lewoskrętów spowoduje korkowanie tego odcinka drogi. No chyba, że zrobią po dwa pasy w każdą stronę? ;)


Rysunek jest w słabej rozdzielczości i ciężko rozczytać wymiary ale szerokość jezdni wskazuje na 3 pasy ruchu, także powinno być miejsce na lewoskręty. Poza tym to jest tylko projekt zagospodarowania terenu, brakuje elementów organizacji ruchu takich jak oznakowanie poziome.
Lorak
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 18
Rejestracja: 27 Paź 2013, 20:37
Płeć: mężczyzna

Re: Kolejne rondo- imienia MarcPola

Postprzez rather » 27 Paź 2013, 22:15

Rysunek można trochę powiększyć (http://www.novikom.webd.pl/images/modli ... ia_1.1.jpg), ale rzeczywiście nie jest bardzo szczegółowy. Możliwe, że jest tak jak piszesz - 3 pasy na całej długości i z nich wydzielone lewoskręty. Ale to chyba nie zadziała, bo na części drogi będzie oznaczało zwężanie z 2 pasów w jeden, czyli korki. Znając rozwiązania stosowane na terenie naszego pięknego miasta mam sporo obaw co do tego jak będzie wyglądała w tym miejscu organizacja ruchu :(
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna


Wróć do Inwestycje miejskie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości

cron