nowy budynek przy Boh. Modlina tuż przy rondzie

Inwestycje i inne przedsięwzięcia na terenie Nowego Dworu Maz.

nowy budynek przy Boh. Modlina tuż przy rondzie

Postprzez Eva » 03 Paź 2013, 22:55

Witam!
Tuż przy rondzie w centrum NDM powstaje nowy budynek. Jak na razie duży baner zasłania widok budowy ale za to pokazuje jak ma wyglądac ta nowa inwestycja. Czy tylko ja mam odczucie, że architektonicznie nijak nie pasuje do reszty budynków wokół? Ktoś zatwierdzając ten własnie projekt ( obiektywnie całkiem ładny ) nikt nie pomyślał o spójności z resztą otoczenia... Można to tak ?
Eva
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 4
Rejestracja: 22 Wrz 2013, 21:48
Płeć: kobieta

Re: nowy budynek przy Boh. Modlina tuż przy rondzie

Postprzez rather » 04 Paź 2013, 00:15

A budują? No to znaczy, że można... ;)

A tak serio to zajrzyj do MPZP - tam jest dość precyzyjnie opisane co i jak można w danym miejscu budować. Z tym, że pojęcie "pasujące architektonicznie" to chyba widzi mi się urzędnika.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: nowy budynek przy Boh. Modlina tuż przy rondzie

Postprzez Heimat » 04 Paź 2013, 00:19

W Nowym Dworze (podobnie jak w większości polskich miast) prawie nic nie pasuje do niczego. Chaos architektoniczny jest wręcz porażający. Względy finansowe nie są jedyną przyczyną tego stanu rzeczy, lecz także brak poczucia estetyki u osób odpowiedzialnych za współkreowanie przestrzeni publicznej, w której wszyscy powinniśmy czuć się w miarę dobrze. Dopóki nie zaczniemy rzetelnie edukować estetycznie dzieci i młodzieży oraz przestrzegać prawa i zapisów w lokalnych planach zagospodarowania przestrzennego, dopóty wszystko będzie po staremu.
Awatar użytkownika
Heimat
NVD Maniak
NVD Maniak
 
Posty: 1113
Rejestracja: 26 Gru 2011, 12:08
Miejscowość: נובידבור
Płeć: mężczyzna

Re: nowy budynek przy Boh. Modlina tuż przy rondzie

Postprzez tk28 » 04 Paź 2013, 01:12

Mnie bardziej nurtuje to, kto kiedyś zezwolił na budowę tych szeregowców mieszkalno-usługowych wzdłuż Boh. Modlina, które rozrosły się przez pączkowanie. To właśnie te dziwolągi nie pasują do otoczenia, dawny Cech jak i budowany piętrowy pawilon bardziej pasują do niemal centrum miasta. Ten budowany pawilon zapewne będzie lepiej się prezentował niż ten rozebrany wiejski domek. Zapewne narożnik Paderewskiego i Boh. Modlina też zostanie zabudowany czymś większym i jak wtedy będą się przy tym wszystkim prezentowały te szeregowe dziwolągi :?:

Co do chaosu architektonicznego w Polsce to nie ma się co dziwić, że tak jest. Polska jest dosyć zakompleksionym narodem, ci którzy kończą architekturę chcą być światowi i nowocześni żeby wyzbyć się kompleksów w wyniku czego mamy wszędzie jakieś koszmarki oderwane od rzeczywistości. W samej Warszawie nikt nie panuje nad ładem architektonicznym to co się dziwić naszej mieścinie.
"Władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie" - Lord John Dalberg-Acton, 1887
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: nowy budynek przy Boh. Modlina tuż przy rondzie

Postprzez Eva » 05 Paź 2013, 00:04

Małe miasteczka też mogą mieć swój urok, można zmienić elewacje domów, jakieś detale, zharmonizować. A tu ktoś zaszalał... Ciekawe co będzie w części usługowej? obstawiam fryzjera, ciucholand albo mięsny ;) Aaa no może jeszcze bank... brakuje nam jakiegoś do kompletu?
Eva
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 4
Rejestracja: 22 Wrz 2013, 21:48
Płeć: kobieta

Re: nowy budynek przy Boh. Modlina tuż przy rondzie

Postprzez rather » 05 Paź 2013, 00:15

Nie bądź taką pesymistką - w naszym Szczęśliwym Nowym Dworze można jeszcze uruchomić inne przedsięwzięcia - solarium i salon kosmetyczny. Bo kolejny market chyba się tam nie zmieści? :D

A wracając do tematu, to niestety kilkanaście lat rządów Jacka Kowalskiego i jego kolegów z urzędów miejskich i powiatowych pozostawi trwały ślad w rzeczywistości naszego miasta. Będziemy przez dziesięciolecia mogli podziwiać "osiągnięcia" architektoniczne, które nam zafundowali lokalni samorządowcy. Nie mam żadnych złudzeń, że cokolwiek zmieni się na lepsze. Bo nawet jeśli pojawi się ktoś nowy z wizją i sensownymi pomysłami, to i tak nic nie poradzi na bezguście, którego byliśmy i jesteśmy światkami.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: nowy budynek przy Boh. Modlina tuż przy rondzie

Postprzez Eva » 05 Paź 2013, 20:50

Na początku nie miałam nic przeciwko rządom Pana Burmistrza. Jednak z perspektywy czasu mam mocny niedosyt, który za jakiś czas będzie graniczył z mocnym wk...wem. Coś tam się zmieniło w NDM ale pewne sprawy widać poprzez porównanie, co może nie jest najlepsze ale nieuniknione. W związku z czym, świadoma różnic i możliwości świadomie porównuję nasze miasto z Legionowem. Nie wnikam w układy i konszachty, patrzę na wspólne korzyści miasta i mieszkańców i niestety w NDM takich nie widzę... A szkoda.
Eva
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 4
Rejestracja: 22 Wrz 2013, 21:48
Płeć: kobieta

Re: nowy budynek przy Boh. Modlina tuż przy rondzie

Postprzez tk28 » 05 Paź 2013, 21:40

No tak, Legionowo ma przynajmniej ekrany przez środek miasta i kilkudziesięciomilionowe zadłużenie a wszystko a imię rozwoju. Legionowo a Nowy Dwór Maz. to dwa różne miasta, których nijak nie da się porównać ale ten temat był już poruszany na forum więc nie będę się produkował.
"Władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie" - Lord John Dalberg-Acton, 1887
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: nowy budynek przy Boh. Modlina tuż przy rondzie

Postprzez rather » 06 Paź 2013, 11:15

My za to mamy drogę o podobnym natężeniu, za to bez ekranów i bez bezpiecznych przejść. Zadłużenie na podobnym poziomie, ale za to marazm, stagnację i dziurawe drogi.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: nowy budynek przy Boh. Modlina tuż przy rondzie

Postprzez mamaNDM » 22 Sty 2014, 13:43

Szczerze mówiąc to ten budynek bardziej mi się podoba niż blok trzykolorowy na Warszawskiej :) może jednak ktoś nas zaskoczy i nie będzie to kolejny fryzjer, ciucholand czy bank :) może nocny :) he he, zauważyłam że jest to modne :)
.... przecież to NDM ;) ....
Awatar użytkownika
mamaNDM
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 61
Rejestracja: 20 Kwi 2011, 17:40
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: kobieta

Re: nowy budynek przy Boh. Modlina tuż przy rondzie

Postprzez Heimat » 22 Sty 2014, 19:18

Rzeczywiście sklepów nocnych u nas dostatek, zaś jeden punkt sprzedaży alkoholu w Polsce przypada na ok. 300 mieszkańców...
Awatar użytkownika
Heimat
NVD Maniak
NVD Maniak
 
Posty: 1113
Rejestracja: 26 Gru 2011, 12:08
Miejscowość: נובידבור
Płeć: mężczyzna

Re: nowy budynek przy Boh. Modlina tuż przy rondzie

Postprzez mamaNDM » 30 Sty 2014, 16:38

Eva napisał(a):Małe miasteczka też mogą mieć swój urok, można zmienić elewacje domów, jakieś detale, zharmonizować. A tu ktoś zaszalał... Ciekawe co będzie w części usługowej? obstawiam fryzjera, ciucholand albo mięsny ;) Aaa no może jeszcze bank... brakuje nam jakiegoś do kompletu?


Brawo Pani Eva :) ma Pani niestety rację, z tego co się dowiedziałam to w środkowym lokalu będzie fryzjer :D w pozostałych lokalach jeszcze nie wiem:)
.... przecież to NDM ;) ....
Awatar użytkownika
mamaNDM
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 61
Rejestracja: 20 Kwi 2011, 17:40
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: kobieta

Re: nowy budynek przy Boh. Modlina tuż przy rondzie

Postprzez FlashNDM » 09 Lut 2014, 16:12

Nie wiem tylko,kto miał tak idiotyczny pomysł,by w miejsce domu jednorodzinnego postawić to ohydztwo.. :?
FlashNDM
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 157
Rejestracja: 04 Lut 2014, 22:41
Płeć: mężczyzna

Re: nowy budynek przy Boh. Modlina tuż przy rondzie

Postprzez carramba » 09 Lut 2014, 17:25

^ Inwestor panie, inwestor.
No sorry, taki mamy klimat.
Awatar użytkownika
carramba
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 48
Rejestracja: 20 Lip 2011, 13:44
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: nowy budynek przy Boh. Modlina tuż przy rondzie

Postprzez BrzydUla » 10 Lut 2014, 12:45

Przy rondzie będzie teraz mnóstwo sklepów, usług itd itp ... ale o parkingu nie ma co marzyć ... bo ten który jest teraz za chwilę będzie również budynkiem usługowym.
BrzydUla
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 1
Rejestracja: 19 Gru 2013, 15:43
Płeć: kobieta

Następna

Wróć do Inwestycje miejskie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości