nowy deweloper w mieście?

Inwestycje i inne przedsięwzięcia na terenie Nowego Dworu Maz.

nowy deweloper w mieście?

Postprzez ukasz » 14 Mar 2014, 22:09

Na terenie ZSZ 1, na którym kiedyś stały blaszane garaże rozpoczęły się intensywne prace budowlane. Jakiś tydzień zajęło rozebranie wszystkich blaszaków i wykopanie wielkiego dołu. Dziś przechodząc zauważyłem kontenery dla robotników, na jednym tablica informacyjna, a na niej m.in. takie informacje: "budownictwo wielorodzinne", "inwestor: Mini Max". Ktoś może wie coś więcej o tej inwestycji/firmie? Słyszałem pogłoski, że ma tam powstać 5-piętrowy blok, w co nie chce mi się wierzyć ze względu na zabudowę jednorodzinną w okolicy (chociaż ten wielki dół wygląda mi na garaż podziemny). Sprawa tym bardziej mnie ciekawi, że swego czasu teren miał być podzielony na 5 działek pod zabudowę jednorodzinną.
****tchórzliwie pomrukujący forumowicz****
ukasz
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1129
Rejestracja: 25 Lut 2011, 13:28

Re: nowy deweloper w mieście?

Postprzez tk28 » 14 Mar 2014, 23:47

Ja też słyszałem o bloku ale i o znanym już nazwisku Pawełas. Swoją drogą blok w tym miejscu to chory pomysł.
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: nowy deweloper w mieście?

Postprzez PomaraÅ„czowa » 15 Mar 2014, 14:18

Blaszane garaże zniknęły ponad rok temu, teraz rozebrano tylko betonowe garaże należące do szkoły.
Kiedyś słyszałam, że teren ma być podzielony na działki (o co podobno bardzo zabiegał któryś z radnych), teraz jednak też obiło mi się o uszy coś o bloku, tym bardziej, że wykopy są dość głębokie.
Pomarańczowa
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 49
Rejestracja: 07 Wrz 2011, 15:54

Re: nowy deweloper w mieście?

Postprzez k.nowak32 » 15 Mar 2014, 14:28

A to coś nowego. Utykają w centrum pojedyńcze bloki na ostatnich wolnych przestrzeniach. Ale tak naprawdę w mieście nie ma już gdzie budować. Chyba, że ktoś by wykupił ogródki działkowe... ;) Tam można by ładnie miasto przedłużyć, tylko najpierw trochę podnieść teren. W przyszłości dodatkowy przystanek SKMki w tej okolicy i super miejsce.

W mieście jest teraz popyt na mieszkania, ale nie na 20-30 w jednym - dwu blokach budowanych gdzie popadnie. Potrzeba kilku tysięcy mieszkań. Skoro najwięksi deweloperzy sprzedali w ciągu ostatnich trzech-czterech lat około 1000 lokali na terenie NDM to znaczy że jest potrzeba.

Szkoda, że inni deweloperzy nie wchodzą na nasz rynek, tylko ciągle te same firmy pod innymi nazwami :/
k.nowak32
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 690
Rejestracja: 21 Lut 2011, 09:51

Re: nowy deweloper w mieście?

Postprzez tk28 » 15 Mar 2014, 16:18

Z ogródkami działkowymi nie wiadomo co będzie gdy powstanie łącznik ulicy Modlińskiej z Warszawską. Oczywiście to nie koliduje z działkami ale ulica będzie na nasypię więc powstanie realna szansa na wyrównanie znacznego terenu, na którym mogłyby powstać nowe budynki. Marzy mi się zabudowa przy zachodnim wjeździe do centrum miasta, Park Zachodni już się zabudowuje, teraz przydałby się pomysł zabudowy drugiej strony ulicy. Tam jest ogromny teren do podwyższenia. Tylko skąd wziąć tyle piachu do wyrównania terenu, kiedyś brali z rzeki i podwyższyli Park Zachodni ale teraz nie ma kasy i tyle sprzętu do takich celów.

A co do budowy przy dawnym internacie to dziś słyszałem, że to mają być piętrowe szeregowce.
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: nowy deweloper w mieście?

Postprzez ukasz » 15 Mar 2014, 23:14

tk28 napisał(a):A co do budowy przy dawnym internacie to dziś słyszałem, że to mają być piętrowe szeregowce.


wykopano wielki dół i zalano go betonem.. chyba, że szeregowce z garażem podziemnym w co wątpię..

Słyszałem najpierw opcję z działkami (miało być ich 5), później o deweloperze, który będzie budował szeregowce, ale ostatnio mówi się, że to będzie kilkupiętrowy blok.

tk28 napisał(a):Ja też słyszałem o bloku ale i o znanym już nazwisku Pawełas.

czy chodzi o tego Pawełasa? - http://www.krs-online.com.pl/mini-max-k ... 06675.html
strona http://www.topmarkety.pl? zaraz się okaże, że supermarket tam budują :)

EDIT: czy dobrze wydedukowałem, że mamy do czynienia z www.inzbudblonie.pl? Jeśli tak, to już się boje co tam powstanie.... :(
****tchórzliwie pomrukujący forumowicz****
ukasz
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1129
Rejestracja: 25 Lut 2011, 13:28

Re: nowy deweloper w mieście?

Postprzez rather » 16 Mar 2014, 15:01

Przerażająca jest wiadomość, że ktoś zamachnął się na nowodworską świętość - garaże blaszaki :lol:

Tak jak już klika razy pisałem - dla mnie budynki, które buduje Pawełas są OK. Życzyłbym sobie i wszystkim mieszkańcom, żeby pozostali deweloperzy też budowali w ten sposób - budynki pasujące architektonicznie do otoczenia, z miejscami parkingowymi, z przestrzenią usługową itd. Kolejny budynek ma wkrótce powstać na Osiedlu przy ul. Jasnej http://www.inzbudblonie.pl/ofertajasna.html
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: nowy deweloper w mieście?

Postprzez tk28 » 24 Mar 2014, 21:53

W najnowszym ..... ........ jest mowa o inwestycji przy dawnym internacie ZSZ. Będzie to trzypiętrowy blok mieszkalny z podziemnym garażem i lokalem usługowym w jednym z narożników parteru. Budynek pomieści w dwóch klatach schodowych 39 mieszkań dwu i trzy pokojowych po ok. 40 i 55m/kw, będą także windy i balkony we wszystkich mieszkaniach prócz parterowych. Tak jak pisałem wcześniej inwestorem jest firma Mini Max Kamil Pawełas.
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: nowy deweloper w mieście?

Postprzez Heimat » 04 Kwi 2014, 04:53

Z ogródkami działkowymi nie wiadomo co będzie gdy powstanie łącznik ulicy Modlińskiej z Warszawską. Oczywiście to nie koliduje z działkami ale ulica będzie na nasypię więc powstanie realna szansa na wyrównanie znacznego terenu, na którym mogłyby powstać nowe budynki. Marzy mi się zabudowa przy zachodnim wjeździe do centrum miasta, Park Zachodni już się zabudowuje, teraz przydałby się pomysł zabudowy drugiej strony ulicy. Tam jest ogromny teren do podwyższenia. Tylko skąd wziąć tyle piachu do wyrównania terenu, kiedyś brali z rzeki i podwyższyli Park Zachodni ale teraz nie ma kasy i tyle sprzętu do takich celów.

Gigantyczne ilości ziemi z warszawskiego metra trafiły do okolicznych miejscowości (dowóz był gratis). Trochę urobku sprowadzono wprawdzie do NDM, lecz wylądował on w Modlinie… :roll:

Nie upadajmy jednak na duchu, gdyż może kiedyś rozpocznie się budowa trzeciej linii metra??? :P
Awatar użytkownika
Heimat
NVD Maniak
NVD Maniak
 
Posty: 1113
Rejestracja: 26 Gru 2011, 12:08
Miejscowość: נובידבור
Płeć: mężczyzna


Wróć do Inwestycje miejskie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości

cron