Nowe bloki na Pólku

Inwestycje i inne przedsięwzięcia na terenie Nowego Dworu Maz.

Nowe bloki na Pólku

Postprzez tk28 » 21 Lut 2011, 23:35

Jak donosi Gazeta Nowodworska Spółdzielnia Mieszkaniowa "Dążność" likwiduje plac zabaw nieopodal targowiska "Manhattan" gdzie mają powstać dwa bloki "punktowce", budowa ma się rozpocząć jeszcze w tym roku.
Lokalizacja inwestycji na mapie (punkty A i B)
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Nowe bloki na Pólku

Postprzez mieszkaniec_OM » 22 Lut 2011, 10:29

"Punktowce"???
Mi się punktowce kojarzą z takimi wysokimi na conajmniej 10 pięter jak w Legionowie. A tu chyba miały być kameralne 4-piętra:/ Czyżby zmienili plany?
mieszkaniec_OM
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 117
Rejestracja: 26 Lis 2010, 11:35

Re: Nowe bloki na Pólku

Postprzez mcba » 22 Lut 2011, 11:59

"Punktowce" to raczej bloki, z jedną klatką schodową niezależnie od ilości pięter(dom to nie blok więc proszę nie mylić ;) ). Takie bloki można "oglądać" np. W Twierdzy przy cukierni, czy na osiedlu Dębinka.


swoją drogą doszła do mnie niepotwierdzona informacja, że ostatnie badania gruntów na dawnych boisku wojskowym sąsiadującym z parkiem na OM (teren już sprzedany przez AMW i grodzony), stwierdziły, że pod blok 4 piętrowy należałoby wylać ławę betonową jak blok 10 piętrowy, lub budować na sięgających dość głęboko "palach".
Związane to jest podobno ze zmianą poziomu wód gruntowych w tamtym rejonie, co potwierdzałaby stojąca w tamtym rejonie woda jeszcze od maja zeszłego roku.
Kiedy mają ruszyć jakieś prace w tamtym rejonie nie wiem.

wracając do tematu zawsze mnie interesowało co znajduje się w miejscu gdzie ma powstać budynek "A"?
Placu zabaw trochę szkoda jak zawsze, ale nieco dalej(200-300m) jest duży plac gdzie te dzieci mogą się bawić. Jest to jednak dość uciążliwe dla mam, które będą musiały wychodzić ze swoimi pociechami zamiast pilnować je z okna ;) Tak na marginesie jak wygląda stan techniczny tamtejszych zabawek, bo nie przechodzilem tamtędy już spory kawałek czasu i nie prezentowały się one wtedy rewelacyjnie...
Image
Awatar użytkownika
mcba
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1142
Rejestracja: 02 Paź 2010, 18:29
Płeć: mężczyzna

Re: Nowe bloki na Pólku

Postprzez mieszkaniec_OM » 22 Lut 2011, 12:39

mcba napisał(a):"Punktowce" to raczej bloki, z jedną klatką schodową niezależnie od ilości pięter(dom to nie blok więc proszę nie mylić ;) ). Takie bloki można "oglądać" np. W Twierdzy przy cukierni, czy na osiedlu Dębinka.

Czyli większość jakie teraz powstają to punktowce. Chyba przy jednej klatce oszczędzają na windach;)
mcba napisał(a):swoją drogą doszła do mnie niepotwierdzona informacja, że ostatnie badania gruntów na dawnych boisku wojskowym sąsiadującym z parkiem na OM (teren już sprzedany przez AMW i grodzony), stwierdziły, że pod blok 4 piętrowy należałoby wylać ławę betonową jak blok 10 piętrowy, lub budować na sięgających dość głęboko "palach".

No i dobrze, że w końcu rodzą się jakieś warunki zabudowy, bo lepsze fundamenty to nie są duże składniki kosztów całego budynku, a potem zaoszczędzają wielu problemów.
I tu szacunek dla naszej Spółdzielni, bo mój blok ma chyba dobry fundament - żadnej wilgoci w piwnicach podczas powodzi. A to blok położony dość nisko nawet jak na osiedle;)

A kto kupił ten teren o którym piszesz?
mieszkaniec_OM
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 117
Rejestracja: 26 Lis 2010, 11:35

Re: Nowe bloki na Pólku

Postprzez mcba » 22 Lut 2011, 12:47

mieszkaniec_OM napisał(a):Czyli większość jakie teraz powstają to punktowce. Chyba przy jednej klatce oszczędzają na windach;)
może i oszczędzają nie wiem ;) jednak uważam, że taka zabudowa pozwala na lepsze wykorzystanie przestrzeni wokół bloków, przy bardzo zbliżonej liczbie mieszkań. Oczywiście pod warunkiem, że jest to zrobione z głową ;)
mieszkaniec_OM napisał(a):A kto kupił ten teren o którym piszesz?
niestety nie wiem, ale może na dniach spróbuję się czegoś dowiedzieć...

EDIT:
potwierdzenie sprzedaży tego gruntu można znaleźć na stronie -=KLIK=- jedna z ostatnich pozycji z 2009 roku. a opis działki jest tu: -=KLIK=-
Przy okazji może ktoś się zainteresuje sprzedażą bezprzetargową/darowiznami na samym dole strony, zarówno w roku 2009 jak i 2010 OT Olsztyn przoduje na listach a nasze władze jakoś sobie nie dają rady z "wyrwaniem" czegokolwiek od AMW ...

EDIT2:
Tren boiska i okolic(~5ha) nabyła "osoba prywatna". Więcej danych wolę nie podawać ;)
Image
Awatar użytkownika
mcba
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1142
Rejestracja: 02 Paź 2010, 18:29
Płeć: mężczyzna

Re: Nowe bloki na Pólku

Postprzez tk28 » 22 Lut 2011, 15:23

Ja też uważam, że "punktowce" to bloczki o jednej klatce. Jest ich na Pólku dosyć sporo np. 3 przy Boh. Modlina czy 3 na tzw. górce czy jak kto woli skarpie, są również 2 przy Sempołowskiej a wszystkie są niedaleko od siebie.
mcba napisał(a):zawsze mnie interesowało co znajduje się w miejscu gdzie ma powstać budynek "A"?

Z tego co pamiętam to tam była taka baza techniczna Spółdzielni Mieszkaniowej z warsztatami.
mcba napisał(a):Placu zabaw trochę szkoda jak zawsze, ale nieco dalej(200-300m) jest duży plac gdzie te dzieci mogą się bawić. Jest to jednak dość uciążliwe dla mam, które będą musiały wychodzić ze swoimi pociechami zamiast pilnować je z okna ;) Tak na marginesie jak wygląda stan techniczny tamtejszych zabawek, bo nie przechodzilem tamtędy już spory kawałek czasu i nie prezentowały się one wtedy rewelacyjnie...

Te zabawki to raczej już nie były zbyt nowe i zadbane poza tym powstał obok inny placyk zabaw w miejscu częstych wylewów szamba gdzie dzieci zeszłego lata taplały się w granatowym błocie. Miasto powinno zainwestować w plac zabaw z prawdziwego zdarzenia i usytuować go na głównym placu przy ul. Sempołowskiej, z moich obserwacji wynika, że młodzież nie za bardzo korzysta z asfaltowego boiska więc nie wiem czy jest sens jego istnienia a można by tam zrobić niezły plac zabaw bo jest dużo miejsca.
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna


Wróć do Inwestycje miejskie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości