Pytanie o inwestycje przy Małej

Inwestycje i inne przedsięwzięcia na terenie Nowego Dworu Maz.

Re: Pytanie o inwestycje przy Małej

Postprzez Zbyszek » 04 Maj 2015, 08:10

"miejsce na duży market" - to jest ujęte zdaje się jako "tereny usług ogólnodostępnych centrotwórczych" - i znając wyobraźnię inwestorów to różnie może być :) - a jeśli nawet powstanie market to ma sie takie sąsiedztwo nijak choćby do naszej asfalciarni ....
poza tym te tereny są własnością prywatna i z tego co mi wiadomo ceny puki co są dosyć zaporowe...
Zbyszek
 

Re: Pytanie o inwestycje przy Małej

Postprzez k.nowak32 » 04 Maj 2015, 08:59

Mówisz o terenach "usług ogólnodostępnych centrotwórczych"? Z tego co wiem działka jest już scalona i w rękach prywatnych. Już raz Tesco prowadziło rozmowy o kupnie, ale w związku z kłopotami finansowymi wycofało się na razie.
Usługi centrotwórcze - wiem, że nazwa brzmi ładnie, ale trudno mi uwierzyć w jakąś ładną zabudowę miejską w tym miejscu. Kojarzy mi się jednoznacznie z tym co u nas powstaje na terenach tego typu - czyli halami handlowymi ;) A wtedy mieszkańcy okolicznych domków będą mieli BARDZO blisko do sklepu...
A pamiętacie ten domek wybudowany przy Kauflandzie? Właściciel chyba się dogadał, bo budynek został rozebrany a działkę przejął Kaufland na dojazd zaopatrzenia. Tam też nie byłoby zbyt dobre miejsce na domek.
k.nowak32
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 690
Rejestracja: 21 Lut 2011, 09:51

Re: Pytanie o inwestycje przy Małej

Postprzez Zbyszek » 04 Maj 2015, 09:09

z tego co słyszałem to "kłopoty finansowe" to były raczej związane z cenami z kosmosu za metr...,.

a poza wszystkim - jeżeli powstanie to co ma powstać na parku zachodnim i już mamy sporo "baraków" handlowych - to sens takiej inwestycji .....trudno powiedzieć .... ale na pewno inwestor musi to dobrze przemyśleć .....
no i ciągle sensowniejszym miejscem na tego typu obiekt wydaje sie teren przy stacji ( oczywiście mam na myśli jakiś rozbudowany budynek wielofunkcyjny a nie kolejny magazyn z blachy)
Zbyszek
 

Re: Pytanie o inwestycje przy Małej

Postprzez k.nowak32 » 04 Maj 2015, 13:11

Zbyszek napisał(a):no i ciągle sensowniejszym miejscem na tego typu obiekt wydaje sie teren przy stacji ( oczywiście mam na myśli jakiś rozbudowany budynek wielofunkcyjny a nie kolejny magazyn z blachy)

I tutaj dokładnie się z Tobą zgadzam!
k.nowak32
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 690
Rejestracja: 21 Lut 2011, 09:51

Re: Pytanie o inwestycje przy Małej

Postprzez shad0w99 » 04 Maj 2015, 18:34

Zdecydowanie ilość magazynów z blachy w naszym mieście jest już chyba wystarczająca. Niestety znowu będąc realistą nie widzę w najbliższym czasie niczego sensowownego w tej okolicy ( ceny działek po obu stronach są naprawde kosmiczne), a sam teren po dworcu miejską wizją ma służyć jako "centro twórczy" WORD :)
shad0w99
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 149
Rejestracja: 10 Lis 2011, 09:17

Poprzednia

Wróć do Inwestycje miejskie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości

cron