Budowa przy ul. Modlińskiej

Inwestycje i inne przedsięwzięcia na terenie Nowego Dworu Maz.

Budowa przy ul. Modlińskiej

Postprzez robertndm » 07 Wrz 2015, 11:50

Witam,
przy powstającym właśnie odcinku ulicy Modlińskiej deweloper z Pomiechówka buduje nowy budynek/blok. Czy ktoś wie może gdzie można zobaczyć ofertę mieszkań w tym budynku?
robertndm
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 74
Rejestracja: 30 Cze 2015, 12:37
Płeć: mężczyzna

Re: Budowa przy ul. Modlińskiej

Postprzez tk28 » 07 Wrz 2015, 19:56

Nawet nie ma wizualizacji jak to będzie wyglądało, co jest bardzo dziwne bo zazwyczaj deweloperzy takie rzeczy udostępniają.
"Władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie" - Lord John Dalberg-Acton, 1887
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Budowa przy ul. Modlińskiej

Postprzez andrzej1974 » 08 Wrz 2015, 16:27

Ostatnio czytałem na fejsie, że plotki rozpowszechniane przez niektórych, iż będzie to blok mieszkalny na ludzkich kościach to bzdety. Podobno nie ma ŻADNYCH realnych dowodów na grzebanie ciał przez Niemców w "księżym ogrodzie" w czasie wojny. Dowody na to są tylko w odniesieniu do terenu cmentarza, były tam nawet zbiorowe mogiły. W związku z tym chciałbym prosić pewnego pana aktywnego na tym forum o ustosunkowanie się to powyższego. Sytuacja, kiedy sieje się pogłoski o nieustalonej wiarygodności jest żenująca. Sam czuję się fatalnie, bo chyba mnie zmanipulowano.
andrzej1974
NVD Master
NVD Master
 
Posty: 790
Rejestracja: 09 Kwi 2012, 08:06

Re: Budowa przy ul. Modlińskiej

Postprzez KaloNDM » 08 Wrz 2015, 23:09

Pewien pan aktywny odpowiada:
https://m.facebook.com/KaloNDM1972/albu ... 574643189/

Proszę sobie również poczytać ostatni mój wpis na formu w tej sprawie.
Acha... Chciałem dodać, że ŻADNE dowody istnieją i bliskość cmentarza w pobliżu nie ma z tym nic wspólnego.
You take the blue pill, the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill, you stay in Wonderland and I’ll show you how deep the rabbit hole goes. http://pl-pl.facebook.com/KaloNDM1972/
Awatar użytkownika
KaloNDM
Moderator historii
Moderator historii
 
Posty: 1387
Rejestracja: 29 Lip 2011, 07:55
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: mężczyzna

Re: Budowa przy ul. Modlińskiej

Postprzez Reniatka » 11 Wrz 2015, 08:56

O historii trzeba pamiętać, ale jeżeli kości miały by wstrzymywać budowę to nie powstało by nic, bo nie wiem czy by się znalazł m2 w naszym mieście gdzie nie spoczywają jakieś szczątki. Tak że hołd zmarłym oddajmy podczas modlitwy w kościele, a grunty niech służą żywym!
żartowałem :lol:
Reniatka
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 53
Rejestracja: 09 Maj 2015, 15:55
Płeć: mężczyzna

Re: Budowa przy ul. Modlińskiej

Postprzez KaloNDM » 12 Wrz 2015, 08:01

O! Jak fajnie...
W takim razie Reniatko, udostępnij miesce na cmentarzu gdzie spoczywają kości Twojej rodziny. Postawimy tam latrynę, a hołd Twoim zmarłym bliskim oddamy podczas niedzielnej sumy.
You take the blue pill, the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill, you stay in Wonderland and I’ll show you how deep the rabbit hole goes. http://pl-pl.facebook.com/KaloNDM1972/
Awatar użytkownika
KaloNDM
Moderator historii
Moderator historii
 
Posty: 1387
Rejestracja: 29 Lip 2011, 07:55
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: mężczyzna

Re: Budowa przy ul. Modlińskiej

Postprzez Reniatka » 22 Wrz 2015, 21:44

Spoko możesz sobie postawić tam dom - bardzo dobra lokalizacja , a cena jak za kawalerkę:P
http://www.rp.pl/artykul/65619.html
żartowałem :lol:
Reniatka
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 53
Rejestracja: 09 Maj 2015, 15:55
Płeć: mężczyzna

Re: Budowa przy ul. Modlińskiej

Postprzez robertndm » 01 Paź 2015, 08:47

Znalazłem w Gońcu Lokalnym dosyć stary artykuł dotyczący tej budowy: http://www.goniec-lokalny.pl/article/mi ... ko-budowie
robertndm
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 74
Rejestracja: 30 Cze 2015, 12:37
Płeć: mężczyzna

Re: Budowa przy ul. Modlińskiej

Postprzez tk28 » 01 Paź 2015, 13:44

Do tej pory coś mogło ulec zmianie, sam rzut budynku to za mało, ważne jest jak będzie wyglądał a wizualizacji nadal nie ma.
"Władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie" - Lord John Dalberg-Acton, 1887
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Budowa przy ul. Modlińskiej

Postprzez tk28 » 06 Paź 2015, 16:19

Przy budowie inwestycji obok nowego odcinka ul. Modlińskiej pojawiły się w końcu wizualizacje. To co widać na wizualizacjach podoba mi się ale nie byłbym sobą gdybym nie pomarudził, że i tak wolałbym kilka kamienic zamiast jednego dużego bloku. Inną sprawą jest także wierność wizualizacji z efektem końcowym. Przy budowie bloku na terenie dawnego internatu przy ul. Chemików wizualizacja różniła się od tego co ostatecznie powstało. Jak wiadomo inwestorzy obydwu bloków są powiązani.

Oto wizualizacje, oczywiście cyknięte komórką:

Zdjecie-0120.jpg


Zdjecie-0121.jpg
"Władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie" - Lord John Dalberg-Acton, 1887
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Budowa przy ul. Modlińskiej

Postprzez k.nowak32 » 06 Paź 2015, 20:59

Całkiem całkiem ta wizualizacja. Pozostaje mieć nadzieję, że cały ciąg nowej ulicy Modlińskiej zostanie wkrótce zagospodarowany.

A co do protestu mieszkańców, to gdyby kierować się ich zarzutami, że blok powstaje obok domków jednorodzinnych w naszym mieście nie byłoby właściwie żadnych bloków, a miasto byłoby niewielką wiejską gminą ;)

Wiem, że będą przeciwnicy, ale moim zdaniem fajnie, gdyby znalazł się inwestor z dużym potencjałem, który by wykupił działki tych domków jednorodzinnych i zgodnie z MPZP zapełnił te działki zabudową śródmiejską. Podejrzewam, że jak naprawdę skończą się wolne działki pod budowę bloków to do tego dojdzie. Domki powinny być budowane na obrzeżach miasta a nie w centrum.
k.nowak32
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 690
Rejestracja: 21 Lut 2011, 09:51

Re: Budowa przy ul. Modlińskiej

Postprzez tk28 » 06 Paź 2015, 21:58

W ogóle ten protest przeciw temu blokowi był śmieszny, mieszkańcy domków mówili, że zasłoni im światło, a czy oni wiedzą, z której strony świeci słońce :?: Jak zrobiono wykopy pod budowę bloku to było doskonale widać ile z tych domków tam śmieci wyrzucano, no chyba, że to parafia tak śmieciła.

Domy przy ul. Partyzantów to nie wiem czy wiesz ale one wszystkie są przedwojenne. Osobiście uważam, że każda historyczna zabudowa w dobrym stanie, nie ważne czy jednorodzinna czy nie, powinna być zachowana i chroniona jako dobro kulturowe naszego miasta. Dom w narożniku ul. Partyzantów i Paderewskiego to przedwojenny modernizm, podobnie jak budynek w narożniku ul. Paderewskiego i Sempołowskiej oraz dalej przy Sempołowskiej zbudowany na skarpie, to unikat w skali całego miasta. Do tych budynków dodajmy modernistyczny budynek, w którym mieści się biblioteka publiczna, budynek banku na rogu Partyzantów i Słowackiego oraz dawną komendę policji przy Słowackiego 4 i mamy piękny przykład nowodworskiego modernizmu międzywojnia. Te budynki powinny być chronione przed dewastacją lub rozbiórką bo to i tak już niewielka jeszcze istniejąca część zachowanego przedwojennego Nowego Dworu. Niestety ludzie odpowiedzialni za gminny rejestr zabytków w naszym UM kompletnie zapomnieli o tych budynkach lub po prostu ich wiedza jest zbyt uboga na stanowisko jakie zajmują.

Ja bym chciał aby zabudowano wzdłuż nowy odcinek Modlińskiej pomiędzy Warszawską a Mazowiecką. Narożnik Warszawskiej i Modlińskiej to doskonałe miejsce na duży budynek mieszkalny np. z zaokrąglonym narożnikiem, który witałby gości wjeżdżających do centrum miasta więc jego architektura powinna być nie byle jaka. Wykop pod garaż podziemny już jest bo powstała w tym narożniku bardzo wysoka skarpa.
"Władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie" - Lord John Dalberg-Acton, 1887
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Budowa przy ul. Modlińskiej

Postprzez k.nowak32 » 07 Paź 2015, 18:52

tk28 napisał(a):Domy przy ul. Partyzantów to nie wiem czy wiesz ale one wszystkie są przedwojenne. Osobiście uważam, że każda historyczna zabudowa w dobrym stanie, nie ważne czy jednorodzinna czy nie, powinna być zachowana i chroniona jako dobro kulturowe naszego miasta.


Pewnie powiesz, że jestem zupełnym ignorantem w sprawach historii, ale powiem jakie ja mam odczucia. Domy wzdłuż ulicy Partyzantów w większości są tak zarośnięte krzakami, że niewiele z nich widać. Nasadzone jak najgęściej drzewka i krzaki wchodzą na chodnik i utrudniają poruszanie się po nim.
Wydaje mi się, że najbardziej wartościowe pod względem historycznym budynki (mam na myśli zabudowę drewnianą) zostały już rozebrane, ponieważ na ich renowację czy utrzymanie potrzebne były spore pieniądze, a nikt nie chciał ich wyłożyć.

Teraz pozostawianie takich pojedynczych niskich domków pomiędzy wysoką zabudową tworzy śmieszny chaotyczny obraz. Piszesz o domu w narożniku ul. Partyzantów i Paderewskiego i Bibliotece. Ok, te jeszcze są ciekawe, ale kolejne chatki przy Partyzantów to mało estetyczne i chyba mało historyczna zabudowa. A te dwa wartościowe obiekty dało by się w miarę płynnie wkomponować w nową wyższą zabudowę tej strony ul. Partyzantów.

tk28 napisał(a):Ja bym chciał aby zabudowano wzdłuż nowy odcinek Modlińskiej pomiędzy Warszawską a Mazowiecką. Narożnik Warszawskiej i Modlińskiej to doskonałe miejsce na duży budynek mieszkalny np. z zaokrąglonym narożnikiem,

Tak, tutaj jest pole do popisu dla biur projektowych. Czy to działka miasta czy prywatna? Nie wiem czy w planie jest ograniczona liczba kondygnacji na tej działce, ale można by zaszaleć i postać tutaj 6-8 kondygnacji nad ziemią :)
Mam też dziwne przeczucie, że teraz pod obstrzałem znajdą się ogródki działkowe ;)
k.nowak32
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 690
Rejestracja: 21 Lut 2011, 09:51

Re: Budowa przy ul. Modlińskiej

Postprzez tk28 » 07 Paź 2015, 20:47

k.nowak32 napisał(a):Mam też dziwne przeczucie, że teraz pod obstrzałem znajdą się ogródki działkowe ;)

Ja myślę, że na razie działki nie są zagrożone, bardziej chodziło mi o drugą stronę nowej Modlińskiej.

k.nowak32 napisał(a):Wydaje mi się, że najbardziej wartościowe pod względem historycznym budynki (mam na myśli zabudowę drewnianą) zostały już rozebrane, ponieważ na ich renowację czy utrzymanie potrzebne były spore pieniądze, a nikt nie chciał ich wyłożyć.

Ten murowany modernizm jest równie wartościowy co te drewniaki a może i bardziej bo jest trwalszy. Te budynki są świadectwem na to, że ten obszar miasta najbardziej rozwijał się w międzywojniu a konkretniej w latach 30. XX wieku bo modernizm właśnie wtedy miał swój rozkwit. Ludzie nie zdają sobie sprawy jak te na pierwszy rzut oka klockowate budynki były popularne i poważane w latach kiedy powstawały.

Żeby uściślić to muszę zaznaczyć, że te 4 małe domki wzdłuż Partyzantów to nie modernizm (pomijając oczywiście narożnik Paderewskiego-Partyzantów) ale jak najbardziej domy przedwojenne, które powstały gdy ulicy jeszcze nie było, była tylko gruntowa uliczka dochodząca do dzisiejszego wjazdu na teren MOPS-u. Takie domki w latach przedwojennych były popularne na całym Mazowszu. Nie walczyłbym akurat o te domki bo one mają małą wartość tak architektoniczną jak i historyczną ale bałbym się, że wraz z likwidacją tych domków pójdą za ciosem i poburzą także sąsiedni modernizm, który jest cenny. Dlatego według mnie jest konieczność ochrony tych budynków wpisem przynajmniej do gminnego rejestru zabytków.

k.nowak32 napisał(a):Teraz pozostawianie takich pojedynczych niskich domków pomiędzy wysoką zabudową tworzy śmieszny chaotyczny obraz.

Zastanawia mnie to, czy nowy blok przy Modlińskiej będzie miał okna od strony tych domków, bo jeśli tak to nowa zabudowa w ich miejscu mogłaby być zbyt blisko budującego się akurat bloku.
"Władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie" - Lord John Dalberg-Acton, 1887
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Budowa przy ul. Modlińskiej

Postprzez KaloNDM » 22 Paź 2015, 17:30

tka28 - obejrzyj dokładnie fragment zdjęcia lotniczego z 1940 roku, a zobaczysz, które z budynków zostały nietknięte :)

https://www.facebook.com/KaloNDM1972/ph ... 9908552689

Miejsce oznaczone czerwonym prostokątem, to teren nieekshumowanych mogił.
I oświadczam wszystkim, że sprawa nie została zamknięta. Szczegóły opublikuję już niedługo.
You take the blue pill, the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill, you stay in Wonderland and I’ll show you how deep the rabbit hole goes. http://pl-pl.facebook.com/KaloNDM1972/
Awatar użytkownika
KaloNDM
Moderator historii
Moderator historii
 
Posty: 1387
Rejestracja: 29 Lip 2011, 07:55
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: mężczyzna

Następna

Wróć do Inwestycje miejskie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości