Warto otwierać taki biznes?

Inwestycje i inne przedsięwzięcia na terenie Nowego Dworu Maz.

Warto otwierać taki biznes?

Postprzez (te)renia » 22 Cze 2016, 16:22

Czy myślicie że uda mi się rozkręcić mały lokalik w upadającym Marcpolu? 12m2 i tylko kilka tysięcy na początek, sprawdzone receptury i biznesplan. Co prawda nigdy nie zajmowałem się gastronomią zawodowo, ale kucharz ze mnie całkiem niezły? Bodzio, Mrówka i Biedronka w pobliżu przyciągną klientów...Co myślicie?

dlahandlu.pl/franczyza/ruszyla-siec-wysp-gastronomicznych-w-centrach-handlowych,52845.html
(te)renia
 

Re: Warto otwierać taki biznes?

Postprzez k.nowak32 » 22 Cze 2016, 19:07

Moim zdaniem wszystko zależy od tego jaki market będzie zamiast Marcpola. Jeśli Carrefour to może być ok.
k.nowak32
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 690
Rejestracja: 21 Lut 2011, 09:51

Re: Warto otwierać taki biznes?

Postprzez rather » 23 Cze 2016, 09:33

(te)renia napisał(a):(...)Co prawda nigdy nie zajmowałem się gastronomią zawodowo, ale kucharz ze mnie całkiem niezły?

Akurat to podgrzewania kurczaków we frytkownicy to umiejętności Gordona Ramsay'a nie są potrzebne

Temat do rozważenia, chociaż koszt uruchomienia lokalu wynoszący 60 tysięcy złotych wydaje się dość wysoki. Nie wiadomo ile wynosi koszt licencji franczyzowej i jakie są późniejsze wydatki z nią związane. Trzeba też uwzględnić niemałe koszty stałe - co najmniej 2-3 pracowników, koszt dzierżawy powierzchni w centrum handlowym itd.

Ze względu na to, że biznes jest mocno uzależniony od ilości osób odwiedzających centrum handlowe, sugerowałbym raczej Hit. Z tego co wiem, to firma zarządzająca galerią ma wykaz zainteresowanych franczyzodawców, którzy chcieliby mieć swoją placówkę w Hicie - można podpytać i zobaczyć czy nie ma jakiegoś bardziej opłacalnego pomysłu.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Warto otwierać taki biznes?

Postprzez vanesca » 30 Wrz 2022, 16:45

W sumie sporo zastanawiam się ostatnio nad tym, jak ma wyglądać mój biznes i co mam z nim ogólnie zrobić, żeby było jeszcze lepiej. I na pewno sprawdzam metody modelowania procesów , bo wydaje mi się, że mam z tym spory problem. Dlatego chcę się zdecydować na odpowiedniego doradcę. Mam nadzieję, że to mi wyjdzie.
vanesca
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 42
Rejestracja: 20 Lip 2021, 12:40
Płeć: mężczyzna


Wróć do Inwestycje miejskie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości

cron