Nowe osiedle? (ul. Wojska Polskiego) i Osiedle Jarzębinowa

Inwestycje i inne przedsięwzięcia na terenie Nowego Dworu Maz.

Re: Nowe osiedle? (ul. Wojska Polskiego) i Osiedle Jarzębinowa

Postprzez user » 20 Paź 2016, 15:16

To autentyk czy prowokacja? Było krótko i zniknęło.

nov.jpg
user
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 140
Rejestracja: 23 Kwi 2016, 10:06
Płeć: mężczyzna

Re: Nowe osiedle? (ul. Wojska Polskiego) i Osiedle Jarzębinowa

Postprzez rather » 20 Paź 2016, 20:11

Chyba kogoś boli, że piszemy o tej sprawie. Mam dziwne wrażenie, że gdyby nie było nic na rzeczy z pozwoleniem i z MPZP to tego wpisu też by nie było. Po mieście krążą różne słuchy jak to w starostwie klepnięto pozwolenie - kto podpisywał, a kto akurat zachorował na ból dupy, bo nie chciał być w tym umoczony...
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Nowe osiedle? (ul. Wojska Polskiego) i Osiedle Jarzębinowa

Postprzez tk28 » 21 Paź 2016, 09:30

Wiadomo nie od dziś, że Banaszek jest bankrutem i stać go tylko na wykup działek, ale czy mieszkańcy tego pięknego miasta chcieliby, aby działki miejskie były wykupywane tylko przez jednego dewelopera :?: Czy chcieliby aby one latami i przez kolejne pokolenia (jak to napisał Banaszek) stały puste i zarastały chwastami tak jak w centrum miasta przy kościele i cechu :?:

Ja rodowity Nowodworzanin nie chce panie Banaszek abyś zabudowywał całe miasto swoimi grodzonymi bublami i obiecywał gruszki na wierzbie odnośnie zabytkowego spichlerza, który już od 6 lat powinien być remontowany. Za spichlerz i za to, że nadal pan nic z nim nie robi powinien zapłacić karę. I wiedz pan, że pana biznes skończy się razem ze zmianą władzy w mieście, a kiedyś to nastąpi. Z resztą już ma pan sporą konkurencję i bardzo dobrze :!: Hejtuj sobie do woli panie Banaszek a zdania mieszkańców i tak nie zmienisz, dobra passa już dawno przeminęła.
"Władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie" - Lord John Dalberg-Acton, 1887
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Nowe osiedle? (ul. Wojska Polskiego) i Osiedle Jarzębinowa

Postprzez Karnykuta » 21 Paź 2016, 10:05

tk28 to jest totalny pajac ktory pracuje u żultaka i pawelasa.A ja jestem Pierdziolek przydupas Banaszka .Ale przyznaje że Banaszek to bankrut ,masz rację.
Ostatnio edytowany przez rather, 21 Paź 2016, 10:25, edytowano w sumie 1 raz
Powód: proszę o hamowanie się z tego typu wypowiedziami - otrzymujesz ostrzeżenie
Karnykuta
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 5
Rejestracja: 02 Gru 2014, 20:31
Płeć: mężczyzna

Re: Nowe osiedle? (ul. Wojska Polskiego) i Osiedle Jarzębinowa

Postprzez tk28 » 21 Paź 2016, 10:13

Karnykuta napisał(a):tk28 to jest totalny pajac ktory pracuje u żultaka i pawelasa.

No pewnie, tańczę na rurze i robię striptiz.
"Władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie" - Lord John Dalberg-Acton, 1887
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Nowe osiedle? (ul. Wojska Polskiego) i Osiedle Jarzębinowa

Postprzez BURBUL » 21 Paź 2016, 10:15

Karnykuta, ostry jesteś . Trzymając Twój poziom można by do Twojego nicku dodać s ale przecież nie o to chodzi. Wypowiedź się trochę jaśniej bo nie kumam ? Ponadto zauważam , że w kwestii deweloperów zaczynają grać już duże emocje. Pytanie: czy bezinteresownie ?
BURBUL
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 446
Rejestracja: 04 Mar 2014, 08:50
Płeć: mężczyzna

Re: Nowe osiedle? (ul. Wojska Polskiego) i Osiedle Jarzębinowa

Postprzez Karnykuta » 21 Paź 2016, 10:36

Nie chce mi się tu dialogować z wami ,chciałem tylko stanąć w obronie Banaszaka bo widzę że jednostronną ma tu walkę z wami jak i konkurencyjnym developerem.A Banaszka przepraszam że wywołałem tą nierówną jak widać dyskusję.
Karnykuta
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 5
Rejestracja: 02 Gru 2014, 20:31
Płeć: mężczyzna

Re: Nowe osiedle? (ul. Wojska Polskiego) i Osiedle Jarzębinowa

Postprzez BURBUL » 21 Paź 2016, 10:55

Karnykuta, nie poddawaj się tak łatwo, bo nie o to chodzi !!! To forum założyła grupa osób z gruntu nieprzychylna Burmistrzowi i jego otoczeniu . Ja byłem już ostatnio posądzany o szczególne sympatie dla urzędu , a to jest wierutna bzdura. Ja staram się być tylko obiektywny. Masz rację , często na tym forum jest typowe " huzia na Józia "
BURBUL
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 446
Rejestracja: 04 Mar 2014, 08:50
Płeć: mężczyzna

Re: Nowe osiedle? (ul. Wojska Polskiego) i Osiedle Jarzębinowa

Postprzez rather » 21 Paź 2016, 11:04

Nie wiem czy jednostronną - akurat chyba jest tak, że o planach i dokonaniach Banaszka piszemy i pozytywnie i negatywnie. Ostatnio trudno znaleźć pozytywy - głównie dlatego, że deweloper więcej obiecuje niż robi. Wystarczy przypomnieć choćby: Spichlerz, Hotel Modlin, przedszkole przy DP, plany zabudowy działki przy Paderewskiego (tutaj np. można znaleźć deklarację rychłego startu robót http://www.novidvor.pl/viewtopic.php?p=23744#p23744 - wpis ze stycznia 2014). Wszystkie te inwestycje zatrzymały się na etapie obietnic - prace budowlane prowadzone były tylko w HM i przedszkolu, ale w obu przypadkach od kilku lat nic się nie dzieje... Przyznam, że sam przez pewien czas kibicowałem planom rewitalizacji Spichlerza, ale od jakiegoś czasu straciłem nadzieję, że Banaszek je kiedyś zrealizuje. W tej chwili bardziej liczę na to, że ktoś od niego odkupi obiekt wraz z planami jego przebudowy.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Nowe osiedle? (ul. Wojska Polskiego) i Osiedle Jarzębinowa

Postprzez tk28 » 21 Paź 2016, 11:22

rather napisał(a):W tej chwili bardziej liczę na to, że ktoś od niego odkupi obiekt wraz z planami jego przebudowy.

Kupione obiekty czy tereny, na których nic się nie dzieje dajmy na to 5 lat powinny z automatu przechodzić z powrotem na gminę czy tam na poprzedniego właściciela. Wtedy nie byłoby wielopokoleniowych planów, że kiedyś się działkę zabuduje, jak nie ja to moi spadkobiercy. Wiadome jest, że jak się trzyma sztamę z władzami to z wieloletnich zaniechań przy budowach czy remontach zabytków nie są wyciągane żadne konsekwencje.
"Władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie" - Lord John Dalberg-Acton, 1887
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Nowe osiedle? (ul. Wojska Polskiego) i Osiedle Jarzębinowa

Postprzez codegand » 21 Paź 2016, 14:00

tk28 napisał(a):Wiadomo nie od dziś, że Banaszek jest bankrutem .


Masz jakiś dowód na to że Banaszek jest bankrutem ?
codegand
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 17
Rejestracja: 05 Lip 2016, 09:27
Płeć: mężczyzna

Re: Nowe osiedle? (ul. Wojska Polskiego) i Osiedle Jarzębinowa

Postprzez Karnykuta » 21 Paź 2016, 14:22

ja nie ale na tym forum wszyscy mają więc...
Karnykuta
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 5
Rejestracja: 02 Gru 2014, 20:31
Płeć: mężczyzna

Re: Nowe osiedle? (ul. Wojska Polskiego) i Osiedle Jarzębinowa

Postprzez k.nowak32 » 21 Paź 2016, 16:05

Nie może być bankrutem, kto właśnie oddał do użytku dwa bloki w sumie na ok. 140 mieszkań, czyli zainkasował jakieś 4 mln zł.

Chociaż przy obecnym głodzie na mieszkania w NDM dobry deweloper mógłby zarobić znacznie więcej.

Ostatnio chyba Pan Banaszek się podreperował, bo ukończył te dwa bloki, rozpoczyna budowę 5-częściowego falowca i potężnego osiedla przy Wojska Polskiego (podobno na 550 mieszkań, więc jakieś 2 razy większe niż "wierzowce" na Jarzębinowej.

Konkurencja (Pan Żółtak i spółka) ma dużo mniejszy rozmach, chociaż co do jakości i terminowości do może śmiało konkurować ;)
k.nowak32
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 690
Rejestracja: 21 Lut 2011, 09:51

Re: Nowe osiedle? (ul. Wojska Polskiego) i Osiedle Jarzębinowa

Postprzez rather » 21 Paź 2016, 16:39

Chyba nie wiesz o czym piszesz...
Po pierwsze - ocena kondycji przedsiębiorstwa tylko na podstawie przychodów, bez znajomości zobowiązań nic nie mówi o jego kondycji. Wystarczy, że Banaszek ma zobowiązania przekraczające wartość aktywów i jest bankrutem - nawet jeśli na konto wpływa mu 4 miliony dziennie. Nie twierdzę, że jest, ale rozgrzebane i nie dokończone inwestycje budzą pytania o kondycję firmy.
Po drugie - to że rozpoczyna prace o niczym nie świadczy - prace na budowie Hotelu Modlin są rozpoczęte od 6 lat - i co z tego?
Po trzecie wreszcie - z terminowością i jakością to chyba jakiś żart. Wystarczy zajrzeć na forum gazeta.pl (bo nasze w końcu jest nieobiektywne) i poczytać co piszą mieszkańcy, którzy po kilka miesięcy czekali na oddanie mieszkań lub poszukać w lokalnej prasie zdjęć z opisów akcji protestacyjnych mieszkańców, którzy banerami wieszanymi na blokach walczą o usunięcie usterek.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Nowe osiedle? (ul. Wojska Polskiego) i Osiedle Jarzębinowa

Postprzez Karnykuta » 24 Paź 2016, 14:25

Rather ,nie martw się o płynność Banaszka,naprawdę wiem że sobie doskonale radzi i nie ma powodów żebyś się o niego martwił.
Karnykuta
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 5
Rejestracja: 02 Gru 2014, 20:31
Płeć: mężczyzna

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje miejskie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości