Co z przedłużeniem Modlińskiej

Inwestycje i inne przedsięwzięcia na terenie Nowego Dworu Maz.

Co z przedłużeniem Modlińskiej

Postprzez DOMATOR » 21 Paź 2016, 22:48

Coś jakoś prace idą niemrawo , rzec można że stoją w miejscu , na budowie nikogo nie widać ,.
DOMATOR
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 77
Rejestracja: 16 Wrz 2011, 18:52

Re: Co z przedłużeniem Modlińskiej

Postprzez andrzej1974 » 21 Paź 2016, 22:51

codziennie jest ekipa
andrzej1974
NVD Master
NVD Master
 
Posty: 790
Rejestracja: 09 Kwi 2012, 08:06

Re: Co z przedłużeniem Modlińskiej

Postprzez BURBUL » 22 Paź 2016, 08:46

Można odnieść takie wrażenie , że prace idą powoli, ale to zapewne nie jest Skanska , tylko jakiś mniejszy wykonawca . Akurat ten odcinek, tak mi się wydaje, nie jest strategiczną inwestycją, bo tylko w niewielkim stopniu coś tam zmieni w układzie komunikacyjnym. Ważne, jaki jest termin wykonania tego kontraktu. Może ktoś się orientuje ?
BURBUL
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 446
Rejestracja: 04 Mar 2014, 08:50
Płeć: mężczyzna

Re: Co z przedłużeniem Modlińskiej

Postprzez tk28 » 22 Paź 2016, 12:05

Ten ostatni odcinek ma właśnie duże znaczenie bo ostatecznie odciąży ulicę Warszawską i zmniejszy na niej ruch. Dzięki temu ciasna ulica Warszawska stanie się ulicą miejską a nie wojewódzką i w przyszłości będzie mogła być jednokierunkowa. Z tego co się orientuję to ostatni odcinek powinien powstać do końca 2016 roku, ale wcześniej miał powstać do połowy tego roku więc nie wiadomo jakie jeszcze będą przeszkody. Termin poprzednio przesunięto z powodu przeprowadzanych konsultacji społecznych odnośnie m.in. rodzaju skrzyżowania jaki miałby powstać po połączeniu ul. Modlińskiej z Boh. Modlina Link. Wydaje mi się, że w takim tempie jak obecnie to chyba ten odcinek nie powstanie w tym roku.
"Władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie" - Lord John Dalberg-Acton, 1887
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Co z przedłużeniem Modlińskiej

Postprzez k.nowak32 » 23 Paź 2016, 07:19

BURBUL napisał(a):Ważne, jaki jest termin wykonania tego kontraktu. Może ktoś się orientuje ?

W przetargu były 3 miesiące od daty podpisania umowy, czyli od końca sierpnia.
k.nowak32
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 690
Rejestracja: 21 Lut 2011, 09:51

Re: Co z przedłużeniem Modlińskiej

Postprzez tk28 » 23 Paź 2016, 15:36

Podobno dofinansowanie na tę inwestycję kończy się z bieżącym rokiem więc muszą się śpieszyć. Chyba, że coś się zmieniło w tej sprawie i jak dotąd nie przekazano do publicznej wiadomości.
"Władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie" - Lord John Dalberg-Acton, 1887
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Co z przedłużeniem Modlińskiej

Postprzez tomasz szymaÅ„ski » 23 Paź 2016, 16:39

Zerknąłem na tę drogę dzisiaj, to bardzo krótki odcinek i jest już na poziomie zerowym dlatego dokończenie to kwestia max jednego dwóch tygodni. Wykonawca ma jedynie pecha z pogodą, bo prognoza niestety nie jest dobra. Co do terminu realizacji to nie wiem o co chodzi, bo zwykle prywatnym firmom zależy na szybkim wykonaniu roboty i przelewie na konto.
tomasz szymański
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 291
Rejestracja: 12 Lis 2010, 18:31

Re: Co z przedłużeniem Modlińskiej

Postprzez tk28 » 25 Paź 2016, 13:56

Zawsze gdy realizowana jest jakaś inwestycja lubię przeglądać projekty i analizować co i jak będzie wykonane. Porównując pierwszy, ogromny etap przebudowy/rozbudowy ul. Modlińskiej z drugim niedużym i ostatnim etapem zauważyłem, że te oba etapy nie są ze sobą spójne jeśli chodzi o wykończenie. Nie wiem dlaczego zdecydowano się użyć całkowicie innych barierek po dwóch stronach ronda przy skarpach na skrzyżowaniu ulic Paderewskiego i Modlińskiej. W pierwszym etapie inwestycji w całym projekcie użyto jednego typu barierek czyli typ U-12a ZDM :

7843.jpg
7843.jpg (233.02 KiB) Obejrzany 9114 razy


W drugim zaś etapie w projekcie inwestycji jest zaznaczone, że barierki będą typu U-12a Olsztyńskiego czyli:


7846.jpg
7846.jpg (207.48 KiB) Obejrzany 9114 razy


Zastanawiam się nad tym, kto to wymyślił i przyklepał żeby barierki po dwóch stronach jednego ronda były aż tak inne :?: Pal licho gdyby one były w dalszej odległości od siebie ale one będą przy jednym rondzie. Teraz jeszcze jest pytanie, jaki wybiorą kolor, czy najpopularniejszy żółty czy może w patriotycznych barwach :?: Ja rozumiem, że są inni wykonawcy tych dwóch etapów ale do licha jest to jedna inwestycja na jednej ulicy i raczej wszystko powinno ze sobą współgrać jeśli chodzi o wykończenie i estetykę.
"Władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie" - Lord John Dalberg-Acton, 1887
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna


Wróć do Inwestycje miejskie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości

cron