Nowe markety w NDM

Inwestycje i inne przedsięwzięcia na terenie Nowego Dworu Maz.

Re: Nowe markety w NDM

Postprzez ukasz » 16 Cze 2013, 16:32

Yogi napisał(a):A mógłby mi ktoś powiedzieć,po co nam tyle marketów w naszym mieście?

Ja tam się cieszę, bo przynajmniej takich kolejek nie ma :) zastanawiam się tylko, który najpierw zostanie zamknięty z powodu braku klientów. Obstawiam MarcPola :) Jeśli na terenie Parku Zachodniego postawią drugiego to naprawdę nie wiem, w jaki sposób chcą tam przyciągnąć klienta ;)
****tchórzliwie pomrukujący forumowicz****
ukasz
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1129
Rejestracja: 25 Lut 2011, 13:28

Re: Nowe markety w NDM

Postprzez Black » 16 Cze 2013, 16:44

Cieszysz się z tego, że przez taką ilość marketów pada nasza gospodarka i wzrasta bezrobocie?
Black
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 41
Rejestracja: 06 Mar 2011, 15:37

Re: Nowe markety w NDM

Postprzez ukasz » 17 Cze 2013, 06:55

Black napisał(a):Cieszysz się z tego, że przez taką ilość marketów pada nasza gospodarka i wzrasta bezrobocie?

Masz całkowitą rację, tyle tylko, że ja sam nie mam na to żadnego wpływu. Pozostaje się cieszyć, że nie ma kolejek... Mimo wszystko jestem przeciwny temu, aby w naszym mieście powstawały kolejne markety ;)
****tchórzliwie pomrukujący forumowicz****
ukasz
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1129
Rejestracja: 25 Lut 2011, 13:28

Re: Nowe markety w NDM

Postprzez k.nowak32 » 17 Cze 2013, 07:16

Black napisał(a):Cieszysz się z tego, że przez taką ilość marketów pada nasza gospodarka i wzrasta bezrobocie?


Co do bezrobocia to zupełnie się nie zgadzam. Znacznie więcej osób pracuje na terenie NDM w placówkach handlowych od czasów otwarcia Kauflandu i kilku innych marketów.
k.nowak32
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 690
Rejestracja: 21 Lut 2011, 09:51

Re: Nowe markety w NDM

Postprzez tk28 » 17 Cze 2013, 08:05

k.nowak32 napisał(a):Co do bezrobocia to zupełnie się nie zgadzam. Znacznie więcej osób pracuje na terenie NDM w placówkach handlowych od czasów otwarcia Kauflandu i kilku innych marketów.

Nie każdego marzeniem jest pracować w markecie, ludzie pokończyli po kilka szkół i kierunków studiów więc to, że jest praca to nie znaczy, że dla każdego. To jest właśnie rozumowanie polityków, są miejsca pracy więc nie ma problemu bezrobocia, nic bardziej mylnego bo nie chodzi o to aby była jakakolwiek praca tylko o to aby każdy znalazł coś odpowiedniego dla siebie. Ktoś kto ma dobre wykształcenie nie pójdzie zamiatać ulicy czy rozkładać towaru na półkach w marketach a trzeba pamiętać, że są takie czasy, że takich ludzi jest coraz więcej i nie mają co ze sobą zrobić.

Co do marketów to jest ogólnopolski problem. U nas w NDM jest to mało zauważalne ale w większych miastach wyludniają się centra miast, upadają małe sklepy, całe ciągi handlowo-usługowe wzdłuż reprezentacyjnych deptaków upadają, wszystko się zamyka. To jest poważny problem bo miasta umierają a cały handel przenosi się do marketów z obcym kapitałem. Jak wiadomo obcy kapitał daje niewielkie korzyści miastom a każdy kolejny market zwiększa ich pozycję na rynku więc stawiają ich jak najwięcej. O negatywnych skutkach dla naszej gospodarki chyba nie trzeba wspominać. Jeszcze mogą przyjść czasy, że to wszystko będą wyburzać. Jeśli chodzi o Park Zachodni to ja bym tam wolał normalną tkankę miejską z budynkami mieszkalnymi ale cóż, nasza miejska władza widzi to inaczej, szkoda tylko, że nie znają się kompletnie na gospodarce pozwalając na kolejne markety w mieście.
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Nowe markety w NDM

Postprzez k.nowak32 » 17 Cze 2013, 08:32

Była już o tym dyskusja...

mieszkaniec_OM napisał(a):Nikt tu nie mówi o budowaniu wszędzie marketów. W mieście są osoby które chcą zamiast parków zrobić nowe betonowe parkingi, więc na markety miejsca nie starczy;)
Mój poprzedni post miał przede wszystkim pokazać, że markety nie są jakimś złem absolutnym, a wręcz dużym ułatwieniem i oszczędnością dla naszych kieszeni. A żyjemy w gospodarce rynkowej i każdy, czy prowadzi mały sklepik, czy też duży sklep może walczyć o klientów i może się utrzymać. Nie podoba mi się tylko konkurencja w stylu tego sklepu o którym wspomniałem - wykupywanie towarów w Kauflandzie i sprzedawanie po znacznie wyższych cenach, nie mówiąc już o sprzedawaniu przeterminowanych towarów i oszukiwaniu na cenach. Takiemu sklepowi życzę szybkiego bankructwa.
I nie bójmy się, że wszędzie będzie hipermarket, bo to się po prostu nie opłaci. Ale nie dajmy się też lobby kupców z Nowego Dworu, którzy nie chcą dopuścić do wejścia jakiejkolwiek konkurencji. Gdyby powiodły się ich protesty nie byłoby Kauflandu ani Żabek ani Lidla, a ludzie liczący się z pieniędzmi musieliby robić zakupy w Auchan w Warszawie. W tej chwili zarówno markety jak i mniejsze sklepiki w Nowym Dworze nie mogą narzekać na kiepskie obroty, wystarczy się wybrać w tygodniu po 16 lub w sobotę i niedzielę do sklepu... kolejki jak za komunizmu;)


Też mam złe skojarzenia z małymi samami na Osiedlu Młodych. Albo przeterminowane produkty, albo ceny na półkach inne niż przy kasie, bez możliwości sprawdzenia w czytniku, albo zamykanie 15 minut przed godziną zamknięcia, albo patrzenie człowiekowi bez przerwy na ręce, że nawet zupełnie uczciwy klient się stresuje, ze każdy jego ruch śledzą. Też się spotkałem z praktyką wykupowania przez szefową jednego sklepu konkretnego produktu w Kauflandzie i sprzedawania u siebie w "promocji" o kilka złotych drożej.
k.nowak32
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 690
Rejestracja: 21 Lut 2011, 09:51

Re: Nowe markety w NDM

Postprzez k.nowak32 » 17 Cze 2013, 09:03

Niestety muszę liczyć się z groszem, więc nie stać mnie na kupowanie pod domem w pierwszym lepszym sklepie... Z tego częstego porównywania najczęściej (poza jakimiś wyjątkami) najtaniej wychodzi w marketach - im większy tym taniej. Nie stać mnie też w imieniu dobra gospodarki na kupowanie droższych rzeczy.
k.nowak32
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 690
Rejestracja: 21 Lut 2011, 09:51

Re: Nowe markety w NDM

Postprzez Chelsea » 17 Cze 2013, 09:35

Yogi napisał(a):A mógłby mi ktoś powiedzieć,po co nam tyle marketów w naszym mieście?

Markety są dobre, żeby zaoszczędzić klientowi jego cenny czas. Wszystko (no prawie :) )pod jednym dachem. Szybko i tanio.

Ale, ale ... uważam, że żaden market nie jest w stanie zagrozić bardzo dobrym małym prywatnym sklepom.
Przykład sklepiki w NDM przy Kościuszki - obok zakładu fotograficznego.
Bezkonkurencyjny warzywniak (takich owoców i warzyw nie ma w żadnym markecie), obok mięsny na rogu i piekarnia Kowalskiego nieopodal. Ile razy człowiek tam nie pójdzie to zawsze są kolejki.
Chelsea
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 821
Rejestracja: 18 Gru 2010, 09:08
Płeć: kobieta

Re: Nowe markety w NDM

Postprzez tk28 » 17 Cze 2013, 10:23

k.nowak32 napisał(a):Niestety muszę liczyć się z groszem, więc nie stać mnie na kupowanie pod domem w pierwszym lepszym sklepie... Z tego częstego porównywania najczęściej (poza jakimiś wyjątkami) najtaniej wychodzi w marketach - im większy tym taniej. Nie stać mnie też w imieniu dobra gospodarki na kupowanie droższych rzeczy.

Gdyby gospodarka była w lepszej kondycji to i Tobie byłoby lepiej i mógłbyś sobie na więcej pozwolić, to jest wszystko ze sobą powiązane. To nie chodzi o to abyś kupował droższe rzeczy żeby wspomóc gospodarkę tylko o to, aby Polska ograniczyła trochę eskalację marketów z obcym kapitałem na swoim terenie a sami Polacy żeby tak ich nie hołubili bo świadomie czy nie szkodzą tym Polsce i samym sobie. Nie mam nic przeciwko samym marketom ale żeby to były prawdziwie polskie markety z polskimi produktami wyprodukowanymi w Polsce przez Polaków. Dlaczego do cholery mamy być zdani tylko na obce markety z obcymi produktami czy my Polacy nie potrafimy już stworzyć niczego swojego nie sprzedając tego zaraz np. Niemcom :?:
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Nowe markety w NDM

Postprzez ukasz » 17 Cze 2013, 10:35

tk28 napisał(a):Dlaczego do cholery mamy być zdani tylko na obce markety z obcymi produktami czy my Polacy nie potrafimy już stworzyć niczego swojego nie sprzedając tego zaraz np. Niemcom :?:

Z tego co kojarzę to są co najmniej dwie sieciówki marketów polskich:
- Alma - http://www.almamarket.pl/dla-inwestora/aktualnosci
- Piotr i Paweł - http://piotripawel.pl/firma
Sęk w tym, że co by nie mówić to te markety należą do jednych z droższych co blokuje ich rozwój. W Nowym Dworze nie ma oczywiście żadnego z nich.
****tchórzliwie pomrukujący forumowicz****
ukasz
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1129
Rejestracja: 25 Lut 2011, 13:28

Re: Nowe markety w NDM

Postprzez tk28 » 17 Cze 2013, 11:08

ukasz napisał(a):Sęk w tym, że co by nie mówić to te markety należą do jednych z droższych co blokuje ich rozwój. W Nowym Dworze nie ma oczywiście żadnego z nich.

Dlatego tak jest bo Polska woli wspierać obcy kapitał niż swój. Gdyby Polska dbała o swoje to by się rozwijały a ceny by musiały i tak prędzej czy później spaść. Sklepy Biedronka mają mylącą nazwę (celowo?) i wielu ludzi uważa, że są one polskie, kilkakrotnie z tym się spotkałem.

"Piotr i Paweł" kojarzy mi się z parafią na Oś. Młodych a "Alma" z kartoflami ;)
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Nowe markety w NDM

Postprzez mishel » 17 Cze 2013, 12:00

tk28 napisał(a):Co do bezrobocia to zupełnie się nie zgadzam. Znacznie więcej osób pracuje na terenie NDM w placówkach handlowych od czasów otwarcia Kauflandu i kilku innych marketów.

Nie każdego marzeniem jest pracować w markecie, ludzie pokończyli po kilka szkół i kierunków studiów więc to, że jest praca to nie znaczy, że dla każdego. To jest właśnie rozumowanie polityków, są miejsca pracy więc nie ma problemu bezrobocia, nic bardziej mylnego bo nie chodzi o to aby była jakakolwiek praca tylko o to aby każdy znalazł coś odpowiedniego dla siebie. Ktoś kto ma dobre wykształcenie nie pójdzie zamiatać ulicy czy rozkładać towaru na półkach w marketach a trzeba pamiętać, że są takie czasy, że takich ludzi jest coraz więcej i nie mają co ze sobą zrobić.



Myślę, że osoba, która skończyła kilka szkół i kierunków studiów nie szuka pracy w markecie.
Wg mnie problem tkwi bardziej w kwestii dostosowania szeroko pojętego „kształcenia” do potrzeb rynku. Ja sam, kończąc studia na historii(chyba mało popularny kierunek), specjalizacja jest ważna dla tych z którymi pracuję jedynie, pracę dostałem 2 tygodnie po egzaminie magisterskim(fakt że zacząłem CV rozsyłać wcześniej) – dla rozjaśnienia to był rok 2009. a po 3,5 roku zostałem tam kierownikiem 26-osobowego zespołu, którego wcześniej byłem członkiem.
Mój przykład chyba daje perspektywy ludziom…?

Na marginesie - sprowadziłem się do Nowego Dworu tylko dlatego, że moja dziewczyna tu znalazła pracę – mi było absolutnie obojętne gdzie wyjadę (pochodzę z „centrum Polski”). Ale to miasto ma potencjał - musimy/(musicie - ja jestem raz tu raz tam, więc nie mogę głosować) jak to się mówi wziąć sprawy we własne ręce.

Pozwolę sobie na ogólną uwagę:
Wg mnie problem tkwi w zbyt wysokich oczekiwaniach na starcie…. Jak słyszę na rozmowie, że potencjalny kandydat, nie mając doświadczenia oczekuję pensji 3 tys. do ręki to mi szczerze mówiąc nie tylko ręce opadają….

p. s. nie pracuję w nowiaku i codzienne dojazdy nie są dla mnie na chwilę obecną na tyle uciążliwe żebym to zmienił

Pozdrawiam
Michał
Ostatnio edytowany przez mishel, 17 Cze 2013, 12:07, edytowano w sumie 1 raz
mishel
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 56
Rejestracja: 10 Wrz 2011, 12:32
Płeć: mężczyzna

Re: Nowe markety w NDM

Postprzez k.nowak32 » 17 Cze 2013, 12:04

tk28 napisał(a):Gdyby gospodarka była w lepszej kondycji to i Tobie byłoby lepiej i mógłbyś sobie na więcej pozwolić, to jest wszystko ze sobą powiązane. To nie chodzi o to abyś kupował droższe rzeczy żeby wspomóc gospodarkę tylko o to, aby Polska ograniczyła trochę eskalację marketów z obcym kapitałem na swoim terenie a sami Polacy żeby tak ich nie hołubili bo świadomie czy nie szkodzą tym Polsce i samym sobie. Nie mam nic przeciwko samym marketom ale żeby to były prawdziwie polskie markety z polskimi produktami wyprodukowanymi w Polsce przez Polaków. Dlaczego do cholery mamy być zdani tylko na obce markety z obcymi produktami czy my Polacy nie potrafimy już stworzyć niczego swojego nie sprzedając tego zaraz np. Niemcom :?:


Ok. Nie przeszkadzało mi gdyby to były polskie markety, nawet pewnie chętniej bym do nich chodził, ale gdyby obok market niemiecki był tańszy to kupowałbym tam. Albo po prostu robiłbym zakupy tu i tu i kupował konkretne produkty tam gdzie są tańsze - to jest piękne w konkurencji:)
Nie jest wyjściem zabronienie budowy nowych marketów zagranicznym firmom tylko po to, żeby nasze rodzime sklepy nie miały konkurencji. Do kiedy nie było Kauflandu tłumy ludzi z NDM robiło zakupy w Auchan po drodze z pracy. 4 Asy i inne sklepy ceny miały kosmiczne. teraz konkurencja ich zmusza do bardziej racjonalnego planowania cen.
k.nowak32
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 690
Rejestracja: 21 Lut 2011, 09:51

Re: Nowe markety w NDM

Postprzez mishel » 17 Cze 2013, 12:08

Moja edycja na niebiesko to dodanie fragmentu, który gdzieś mi uciekł.
mishel
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 56
Rejestracja: 10 Wrz 2011, 12:32
Płeć: mężczyzna

Re: Nowe markety w NDM

Postprzez k.nowak32 » 17 Cze 2013, 12:11

mishel napisał(a):Wg mnie problem tkwi w zbyt wysokich oczekiwaniach na starcie…. Jak słyszę na rozmowie, że potencjalny kandydat, nie mając doświadczenia oczekuję pensji 3 tys. do ręki to mi szczerze mówiąc nie tylko ręce opadają….

Też się z tym spotkałem. Jeśli ktoś skończył zaocznie zarządzanie i chce zarabiać 3 tysiące a pracę w Biedronce uważa za hańbę to niech lepiej nie narzeka, że brak jest pracy.
Naprawdę warto kończyć kierunki mniej modne, a nawet po skończeniu praktycznego kierunku w szkole średniej (technikum, zawodówka) można mieć dobrą pracę na terenie NDM czy okolic.
k.nowak32
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 690
Rejestracja: 21 Lut 2011, 09:51

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje miejskie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości