Baza turystyczna - czyli o hotelach w mieście.

Inwestycje i inne przedsięwzięcia na terenie Nowego Dworu Maz.

Re: Baza turystyczna - czyli o hotelach w mieście.

Postprzez kocur » 30 Gru 2011, 03:05

Tak się składa, że blisko mi do lotniskowej branży hotelarskiej. Wydaje mi się że są na rozruchu i trochę manager ( lub managerowie - bo nie wiem czy jest ktoś odpowiedzialny za promocję i recepcję, a kto inny za F&B, czy wszystko spoczywa w jednych rękach ) na razie ostrożnie sondują rynek, a tak naprawdę podejrzewam, że mają związane ręce. Inwestor włożył sporo pieniędzy w zakup i renowację, podstawowa forma działalności ( developerka ) stoi i nie ma perspektyw na szybki boom - więc przykręcił trochę kurek z kasą.
Stąd może i kadra została zatrudniona trochę z niższej półki i trochę brakuje wprawy ( oprócz dyrektora, speca kulinarnego z osiągnięciami ). Myślę, że to miejsce ma potencjał z tym, że to będzie i nie będę tu odkrywczy - zależało od tego jak uruchomi się lotnisko i kto będzie z niego latał. Póki co cena jaką oferują portale to 245 PLN za dobę. Lot WIZZAIR do Londynu to koszt 288 PLN w tym samym terminie. Czy będą chętni ?
Ja myślę, że biznes będzie opierać się wyłącznie na pasażerach opóźnionych lotów ( gdzie płatnikiem będzie linia ) albo na pasażerach lotów przeniesionych z Okęcia ale wtedy sprawny manager będzie musiał tak balansować ceną ( i ofertą ) żeby zarobić jak najwięcej. Kluczem będzie sprawne manewrowanie w zaspakajaniu potrzeb Gości indywidualnych. Transport na lotnisko, oferta parkingu długoterminowego, łączenie tego w pakiety pobytowe, promocja głównie w biurach podróży, które będą sprzedawać wycieczki z wylotem z Modlina itp.
" Trza robić tak, żeby hotel był pełny. "
Ale sie rozpisałem ... ;-)
Awatar użytkownika
kocur
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 126
Rejestracja: 17 Paź 2011, 22:38

Re: Baza turystyczna - czyli o hotelach w mieście.

Postprzez rather » 30 Gru 2011, 09:03

Mam podobne wrażenie jak przedmówca, że baza hotelowa powstaje głównie z nastawieniem na obsługę ewentualnych opóźnień. No i pewnie na żniwa w czerwcu/lipcu 2012 kiedy sprzeda się każde miejsce hotelowe i za każdą cenę :D. Z drugiej jednak strony cały czas piszemy, że brakuje infrastruktury adresowanej do turystów. I szkoda, że jak coś już powstaje, to jest niestety z lekka siermiężne. Tym bardziej, że te rzeczy psujące pierwsze wrażenie o których pisałem wcześniej można łatwo usunąć. I dlatego dziwię się, że właścicielowi się nie chce...
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Baza turystyczna - czyli o hotelach w mieście.

Postprzez nowodworzanin18 » 30 Gru 2011, 10:11

Panowie, Panie, niech to wszystko się dotrze. Sam fakt że w ostatnim roku w NDM przybyły dwa hotele jest już pocieszający. Pamiętajmy że nie można inwestować w niepewne, dlatego pewne kwestie są odstawiane na później. Więc ze spokojem wspierajmy, a nie komentujmy tak ostro.

Fakt że jeżeli stoi tam buda, która szpeci, to jest pewien niesmak, ale skoro to budynek zabytkowy, to może i buda jest zabytkowa i konserwator powiedział "Niet"?
nowodworzanin18
 

Re: Baza turystyczna - czyli o hotelach w mieście.

Postprzez cot » 30 Gru 2011, 16:49

Wystarczy przyjrzeć się szczegółom aby zauważyć, że ten hotel bardziej nastawia się na klientów "konferencyjnych" niż "lotniczych".
To z firm planowane są "żniwa" a nie z opóźnionych lotów. Tym bardziej że startów, poza sezonem letnim, będzie średniodziennie pewnie kilka (maksymalnie 10).
cot
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 290
Rejestracja: 07 Gru 2010, 18:58

Re: Baza turystyczna - czyli o hotelach w mieście.

Postprzez Zirhan » 15 Sty 2012, 13:58

Wszystkie nasze hotele mają niebotycznie wyśrubowane ceny, a powinno być wyraźnie taniej niż w Warszawie.
Pod koniec ub. roku spałem w hotelu "Apartamenty Pod Wawelem" w Krakowie.
Hotel położony nad samą Wisłą u stóp góry zamkowej ok. 100m od Smoka Wawelskiego i 100m do Rynku.
Za dwuosobowy apartament z własną, w pełni wyposażoną kuchnią, łazienką z ubikacją, TV, komputer itp. płaciłem 180 zł za dobę na dwie osoby, czyli 90 zł od osoby.
Cóż więc usprawiedliwia tak wysokie ceny w Twierdzy i Nowym Dworze?
Położenie w centrum historycznym, baseny, SPA a może coś z czego istnienia nie zdaję sobie sprawy? :shock:
"Nie każdy ksiądz to pedofil - zdarzają się wyjątki"! - abp. Głódź po pijaku.
http://www.antykler.frix.pl
Awatar użytkownika
Zirhan
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 320
Rejestracja: 23 Gru 2010, 18:48
Miejscowość: Nowy Dwór Maz.

Re: Baza turystyczna - czyli o hotelach w mieście.

Postprzez rather » 18 Sty 2012, 18:10

W poprzedniej Gazecie Nowodworskiej były dwa artykuły na temat czterogwiazdkowej bazy hotelowej. Ten o Hotelu Royal (lub Royal Palace, bo chyba właściciel jeszcze nie zdecydował jak się hotel nazywa :)) powstał przy okazji święcenia obiektu (przez trzech duchownych, tak na marginesie).

Drugi dotyczy powstającego Hotelu Modlin. No i na podstawie zaprezentowanych zdjęć (niestety nie ma ich w wydaniu internetowym) obawiam się, że będzie trochę gargamelowato. Tak mi się nasunęło kiedy zobaczyłem jakie to fikuśne repliki armat mają się pojawić jako ozdoba hotelu. Trochę utrzymane w klimacie gipsowych krasnali i gipsowych orłów zdobiących liczne posesje w naszym pięknym kraju... :P
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Baza turystyczna - czyli o hotelach w mieście.

Postprzez Zirhan » 20 Sty 2012, 16:47

Dla mnie ROYAL wyskoczył poza margines przyzwoitości.
TOP niezasłużenie podniósł ceny oczekując na nawałę EU. Nic nie polepszyli a ceny ze 180 zł mieli podnieść do 240 (nie sprawdzałem ostatniej oferty bo ich olałem).
MODLIN - będzie chciał śrubować ceny, ale gdy UM przestanie tam umawiać bankiety itp. to zginie przy takich cenach.
Reszta hoteli to w zasadzie pensjonaty. Kilka pokoi w willi.
Nie ma z czym poszaleć. NDM jest bazą dla Warszawy, a oni są bardzo elastyczni cenowo.
Np. apartament z ceną wywoławczą 1400 zł można zbić do 500 zł. To nie problem!
"Nie każdy ksiądz to pedofil - zdarzają się wyjątki"! - abp. Głódź po pijaku.
http://www.antykler.frix.pl
Awatar użytkownika
Zirhan
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 320
Rejestracja: 23 Gru 2010, 18:48
Miejscowość: Nowy Dwór Maz.

Re: Baza turystyczna - czyli o hotelach w mieście.

Postprzez kwadromas » 04 Lut 2012, 10:10

z tego co wiem to royal troche bardziej nastawiony jest na robienie imprez jakis szkoleń dla firm itp.

ale swoja droga to brama i wjazd do tego hotelu jest co najmniej obskurny
jedyna informacja że to hotel to obrzydliwy napis :shock: na drzwiach stróżówki smiech na sali panie JAKUB zrób coś z tym!! :twisted:
Awatar użytkownika
kwadromas
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 11
Rejestracja: 20 Gru 2011, 23:02

Re: Baza turystyczna - czyli o hotelach w mieście.

Postprzez mcba » 04 Lut 2012, 19:38

Za to promocję walentynkową mają ciekawą i chętnych znaleźli ;]
http://www.groupon.pl/lp/UZ7/index.php? ... tegory=all
Image
Awatar użytkownika
mcba
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1142
Rejestracja: 02 Paź 2010, 18:29
Płeć: mężczyzna

Re: Baza turystyczna - czyli o hotelach w mieście.

Postprzez Zirhan » 04 Lut 2012, 23:36

Przez Grupon wszystko ma wielkie zniżki.
Tutaj zaś spory wpływ na ilość sprzedanych noclegów mógł mieć fakt normalnie astronomicznych cen.
Tzn. praktycznie brak sprzedaży.
ZaÅ› spotkania integracyjne odchodzÄ… w zapomnienie.
Wg. nowej ustawy są traktowane jako dochód pracownika i od tego każdy musi zapłacić podatek.
Nawet jeżeli wejdzie na pół godziny to liczy mu się udział w całej imprezie.

Jednak podam wam przykład innego hotelu w Krakowie.
Nowo wybudowany hotel, 2 osobowy apartament z łóżkiem dwuosobowym na jednym materacu, łazienką, kuchnią, TV itp. cena jednej doby wynosi 110 zł za cały apartament. Parking strzeżony bezpłatny. Hotel położony nad samym zakolem Wisły, 10 min. spaceru do Wawelu.
Wspominam o nim, bo nie za długo będę tam spał.

Royal ma tylko jedno takie łóżko (z pojedynczym dużym materacem). Trzeba ten pokój specjalnie rezerwować z zaznaczeniem tegoż właśnie łóżka.
Cena jak pamiętam - 640 zł/doba.
Z czym do ludzi?
"Nie każdy ksiądz to pedofil - zdarzają się wyjątki"! - abp. Głódź po pijaku.
http://www.antykler.frix.pl
Awatar użytkownika
Zirhan
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 320
Rejestracja: 23 Gru 2010, 18:48
Miejscowość: Nowy Dwór Maz.

Re: Baza turystyczna - czyli o hotelach w mieście.

Postprzez wtm » 07 Lut 2012, 20:29

[quote="rather"]Drugi dotyczy powstajÄ…cego Hotelu Modlin.
Ostatnie wydanie Gazety Nowodworskiej pisze o świetnym interesie naszych władz, dzięki udzieleniu bonifikaty od ceny sprzedaży na teren pod Hotel Modlin. Ponieważ nic nie łapię z tego artykułu proszę wytłumaczcie mi:
- gdzie jest sukces (dla miasta nie inwestora) sprzedając coś po niższej cenie niż cena sprzedaży ?
- jak liczę to 606 745 zł za 2,694 ha to jakaś dziwna kwota wychodzi za m2
Czekam na pomoc bo nie będę spał całą noc.
wtm
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 325
Rejestracja: 14 Lis 2010, 10:27

Re: Baza turystyczna - czyli o hotelach w mieście.

Postprzez rather » 07 Lut 2012, 21:33

A co tu rozumieć? "Co jest dobre dla General Motors, jest dobre dla USA" - wstaw sobie w miejsce "General Motors" i "USA" to co potrzebujesz i wszystko zrozumiesz.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Baza turystyczna - czyli o hotelach w mieście.

Postprzez wtm » 08 Lut 2012, 10:45

to spichlerz też tak będzie sprzedany? (za jakiś czas) bo wody gruntowe, brak dojazdu bo plamy na słońcu a radni dadzą jakąś bonifikatę bo gmina jest "przyjazna dla przedsiębiorców".
wtm
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 325
Rejestracja: 14 Lis 2010, 10:27

Re: Baza turystyczna - czyli o hotelach w mieście.

Postprzez rather » 08 Lut 2012, 11:54

Spichlerz nie "będzie" tylko już został w ten sposób sprzedany. Opchnęli go jako obiekt bez drogi dojazdowej (co skutecznie odstraszyło zainteresowane podmioty), pomimo że była zrobiona dokumentacja drogi dojazdowej, a sprawa przejęcia gruntów była już klepnięta w AMW. Ale w sumie to masz rację - mogą dać jeszcze jakiś mały rabat, żeby się inwestorowi lepiej biznes dopiął...
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Baza turystyczna - czyli o hotelach w mieście.

Postprzez rather » 10 Cze 2012, 01:25

Są już pierwsze wrażenia pracowników zatrudnionych w lokalnej bazie hotelowej http://forum.gazeta.pl/forum/w,451,1363 ... rdzy_.html
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje miejskie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości

cron