Spis inwestycji mieszkaniowych

Inwestycje i inne przedsięwzięcia na terenie Nowego Dworu Maz.

Re: Spis inwestycji mieszkaniowych

Postprzez jacekm » 19 Paź 2011, 08:26

Agnieszka123 napisał(a):
Kruzo napisał(a):ciekawa informacja na temat zawieranych umów przedwstępnych na Dębowym Parku.
http://forum.gazeta.pl/forum/w,95241,12 ... bloki.html

ale dla Banaszka nie ma w tym mieście rzeczy niemożliwych, za chwilę poprawią wpisy w księdze wieczystej działki i będzie można spokojnie sprzedawać mieszkanka.
Kurcze trafił się jakiś dociekliwy klient.


Witam

Załączam postanowienie Sądu Rejonowego dotyczące zakupu działki, w chwili kiedy informowałam klientów o prawie do dysponowania nieruchomością działka była już naszą własnością w całości, dlatego też pomówieniem jest zarzucanie mi mówienia nieprawdy. Ponadto koncepcja Osiedla Dębowy Park I została zatwierdzona przez Urząd Miasta Nowy Dwór Mazowiecki w 2009 roku przed uzyskaniem pozwolenie na budowę szeregówki - pierwszego budynku osiedla, jako że osiedle zostało pomyślane i zaprojektowane w formie budynków powtarzalnych.

Z wyrazami szacunku Agnieszka Sidorowicz


Szanowna Pani,

Szkoda tylko, że właścicielem 1/4 działki według księgi wieczystej jest niejaka Pani Małgorzata Maria Affek, a nie Pani Aleksandra Magdalena Affek.

Co zresztą zauważył Pan Rather kilka postów wyżej.

Stan internetowy księgi jaki jest, każdy widzi. Sprawa z maja i obecny współwłaściciel to dwie różne osoby. Kupiliście działkę od kilka osób z rodziny Państwa Affek, ale jeszcze nie od wszystkich - datego nie macie pozwolenia na budowę.

Proszę zatem nie zarzucać komuś, że ktoś Panią pomawia.
Radzę czytać ze zrozumieniem zanim coś się napisze.
jacekm
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 185
Rejestracja: 14 Paź 2011, 07:21

Re: Spis inwestycji mieszkaniowych

Postprzez Chelsea » 19 Paź 2011, 19:09

Driver napisał(a):Chętnie poznam szczegóły, bo nie zauważyłem czegoś podobnego, a z racji wpojonego przez rodziców poszanowania dla cudzej własności chciałbym znać tego typu grzeszki naszych lokalnych deweloperów.

Podobnie jak Ty, ja też szanuję cudzą własność. Ale wierz mi przez prawie dwa lata widziałam jak prywatna ziemia jest rozjeżdżana przez wielotonowe pojazdy z budowy. Chcesz szczegółów, mogę wskazać gdzie wywrotki od dewelopera wysypały tony śmieciowego gruzu na nie swój teren, niszcząc przy tym rosnącą zieleń.
A swoją drogą, ciekawy jestem kto właściwie ułożył owe płyty? Bo jeśli to wszystko pozostaje własnością dewelopera (tak płyty jak i grunt pod nimi), należałoby raczej podziękować panu Banaszkowi za możliwość tymczasowego wykorzystywania owego utwardzonego skrótu do Leśnej…

Nie rozśmieszaj mnie ... Mieszkańcy Zielonej albo nie korzystają z tej drogi wcale, albo robią to sporadycznie.
Jeśli ktoś w tej sytuacji ma dziękować to chyba pan Banaszek mieszkańcom Nowego Dworu za wybudowaną piękną drogę dojazdową do Osiedla Dębowego i za doprowadzenie do Osiedla ciepła przez ZEC.
To nie Burmistrz NDM ufundował ulicę Dębową i ciepło. Zrobili to wszyscy mieszkańcy NDM, którzy płacą podatki.
Podobno przebiegający wzdłuż ulicy Zielonej pas płyt betonowych leży już na działce przeznaczonej pod budynki Kameralne i niedługo dojazd tamtędy od strony ulicy Leśnej do osiedla Dębowy Park może być niemożliwy jeśli zacznie się budować drugi szereg budynków zgodnie z wizualizacjami przedstawionymi przez Dewelopera.

Zastanawiam się, którędy wówczas deweloper puści kilkunastotonowe gruszki z betonem. Jaka będzie droga dojazdowa do tej budowy, bo chyba nie nowowybudowana Dębowa ? Sytuacja, o której piszesz będzie znacznym utrudnieniem - ale dla mieszkańców Dębowego Osiedla
Chelsea
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 821
Rejestracja: 18 Gru 2010, 09:08
Płeć: kobieta

Re: Spis inwestycji mieszkaniowych

Postprzez lovtza » 19 Paź 2011, 19:15

a jak z tym prawem wlasnosci ? na debowy park
to bylo juz dawno czy zostalo uregulowane ? ktos ma jakies informacje ? sa podane tam konkretne daty i ?
lovtza
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 18
Rejestracja: 19 Paź 2011, 18:51

Re: Spis inwestycji mieszkaniowych

Postprzez rather » 19 Paź 2011, 19:35

A kto to wie? Jest wyrok sądu w tej sprawie, który właściwie nic nie mówi, bo nie wiadomo na przykład czy jest już prawomocny? W księdze wieczystej w dalszym ciągu figuruje dwóch właścicieli, więc tak na dobrą sprawę są dwie wersje. Najśmieszniejsze jest to, że zgodnie z polskim prawem właścicielem nieruchomości jest właściciel gruntu. Więc na dobrą sprawę ten kto posiada 1/4 gruntu jest również właścicielem 1/4 budynków zbudowanych przez firmę pana Banaszka :D...
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Spis inwestycji mieszkaniowych

Postprzez Driver » 19 Paź 2011, 20:13

Chelsea napisał(a):Podobnie jak Ty, ja też szanuję cudzą własność. Ale wierz mi przez prawie dwa lata widziałam jak prywatna ziemia jest rozjeżdżana przez wielotonowe pojazdy z budowy. Chcesz szczegółów, mogę wskazać gdzie wywrotki od dewelopera wysypały tony śmieciowego gruzu na nie swój teren, niszcząc przy tym rosnącą zieleń.

Nie widziałem tego - w Nowym Dworze mieszkam dopiero od kilkunastu miesięcy. Nie znając właścicieli poszczególnych działek pewnie bym tego nie zauważył, a warto takie rzeczy wiedzieć. O Kameralnych napisałem tylko dlatego że interesują mnie budowane w NDM segmenty i szeregówki - siłą rzeczy bliżej "przyjrzałem się" tej inwestycji.

Chelsea napisał(a):Nie rozśmieszaj mnie ... Mieszkańcy Zielonej albo nie korzystają z tej drogi wcale, albo robią to sporadycznie.
Jeśli ktoś w tej sytuacji ma dziękować to chyba pan Banaszek mieszkańcom Nowego Dworu za wybudowaną piękną drogę dojazdową do Osiedla Dębowego i za doprowadzenie do Osiedla ciepła przez ZEC.
To nie Burmistrz NDM ufundował ulicę Dębową i ciepło. Zrobili to wszyscy mieszkańcy NDM, którzy płacą podatki.

Dlaczego uczepiłeś się właśnie mieszkańców Zielonej? Nie wiem kto dokładnie korzysta z tej drogi bo nie mieszkam tam. Miałem na myśli wszystkich mieszkańców domów i bloków leżących w sąsiedztwie Dębowej - wszystkich którzy z owej "tymczasowej" drogi korzystają i mogą dojechać nią do Leśnej.

Chelsea napisał(a):Zastanawiam się, którędy wówczas deweloper puści kilkunastotonowe gruszki z betonem. Jaka będzie droga dojazdowa do tej budowy, bo chyba nie nowowybudowana Dębowa ? Sytuacja, o której piszesz będzie znacznym utrudnieniem - ale dla mieszkańców Dębowego Osiedla

Pozostaje jeszcze chyba bezpośredni dojazd od Leśnej - tyle że tam piaski straszliwe są z tego co zauważyłem. Byłem tam raz gdy kończyli budowę utwardzonej części Dębowej. Wykonawca drogi miał tam chyba jakiś skład piasku i żwiru i pomimo suchej pogody ciężarówki kołowały tam z trudem. Po opadach deszczu pojazdy budowy pewnie by tam ugrzęzły. A swoją drogą, dobre pytanie z tym dojazdem. Oby nie skończyło się dewastacją nowo zbudowanej Dębowej przez wielkie ciężarówki zaopatrujące plac budowy.

rather napisał(a):Najśmieszniejsze jest to, że zgodnie z polskim prawem właścicielem nieruchomości jest właściciel gruntu. Więc na dobrą sprawę ten kto posiada 1/4 gruntu jest również właścicielem 1/4 budynków zbudowanych przez firmę pana Banaszka :D...
[/quote]
A to w końcu dotyczy budynków planowanych, czy już istniejących?
Driver
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 14
Rejestracja: 18 Paź 2011, 20:36

Re: Spis inwestycji mieszkaniowych

Postprzez gadas » 20 Paź 2011, 12:10

.
Ostatnio edytowany przez gadas, 24 Lut 2012, 18:37, edytowano w sumie 1 raz
gadas
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 277
Rejestracja: 02 Lip 2011, 10:53
Miejscowość: NDMaz.O.M.

Re: Spis inwestycji mieszkaniowych

Postprzez lovtza » 20 Paź 2011, 12:30

SM reaguje tylko wtedy jak zle zaparkujesz auto bo masz gotowy mandat i nie trzeba sie wyklocac :) no i oczywiscie jak ktos pije piwo pod balkonami :)

Co do Wersalu to ja mysle, ze wypowiedziec sie powinni ci co kupili mieszkanie i dowiedzieli sie, ze aby pozyczyc cukier to nie beda musicieli isc do sasiada tylko poda im przez okno
lovtza
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 18
Rejestracja: 19 Paź 2011, 18:51

Re: Spis inwestycji mieszkaniowych

Postprzez lovtza » 20 Paź 2011, 12:31

gadas napisał(a):Nie wiem jak wy ale ja mam wrażenie że ostatnio wszyscy mieszkańcy bloków które są w bezpośredniej bliskości skrzyżowania ze światłami mają wrażenie mieszkania na placu budowy. Rozmawiacie o firmie Banaszek ja osobiście mogę tylko powiedzieć że to co ten deweloper wybudował osobiście mi się podoba (ale to kwestia gustu) .
Natomiast zastanawiam siÄ™ nad obecnymi pracami przy OM Versal
Image
Grafika ze strony dewelopera adriainvest.pl

Przesunęli chodnik chyba na czas budowy to jeszcze zrozumiem ale że transport na budowę odbywa się nad głowami przechodniów tego już jakoś nie mogę .
Postawili jakąś prowizorkę z desek prawdopodobnie by nikt się nie czepiał że nie są przechodnie w jakimś stopniu zabezpieczeni ale dzień w dzień transport odbywa się po za tym drewniakiem .
Widziałem jak podnosili palety z cegłami (palety połamane) gdzie cegły w każdej chwili mogły wypaść na przechodnia .
Tak w zasadzie to magazynem dla tej budowy jest trawnik przy ulicy a wielkie gruszki i pompy stojÄ… centralnie na trawniku .
I co straż miejska na to a no nic .
Tak tylko dla wyjaśnienia nie jestem przeciwnikiem dewelopera ale przeciwko głupocie pracowników za to że nie nadzorują transportu z należytą uwagą .
Powinni na czas takiego transportu zabezpieczyć teren w taki sposób by nikt nie znajdował się pod pracującym dźwigiem lub pompami z betonem .


piekne na tej wizualizacji

- nie widac kosciola [ przyz ktorym nie sa sie spac bo zwonami nawala jak glupi
- nie widac bloku 4-Asow
- nie widac blokow za tym budynkiem
- nie widac jak blisko jest ulica

Jak ktos tu nie mieszka to pewnie sie nabierze
lovtza
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 18
Rejestracja: 19 Paź 2011, 18:51

Re: Spis inwestycji mieszkaniowych

Postprzez gadas » 20 Paź 2011, 13:06

.
Ostatnio edytowany przez gadas, 24 Lut 2012, 18:38, edytowano w sumie 1 raz
gadas
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 277
Rejestracja: 02 Lip 2011, 10:53
Miejscowość: NDMaz.O.M.

Re: Spis inwestycji mieszkaniowych

Postprzez Chelsea » 20 Paź 2011, 16:25

gadas napisał(a):Przesunęli chodnik chyba na czas budowy to jeszcze zrozumiem ale że transport na budowę odbywa się nad głowami przechodniów tego już jakoś nie mogę .
Postawili jakąś prowizorkę z desek prawdopodobnie by nikt się nie czepiał że nie są przechodnie w jakimś stopniu zabezpieczeni ale dzień w dzień transport odbywa się po za tym drewniakiem .
Widziałem jak podnosili palety z cegłami (palety połamane) gdzie cegły w każdej chwili mogły wypaść na przechodnia .
(...)
Powinni na czas takiego transportu zabezpieczyć teren w taki sposób by nikt nie znajdował się pod pracującym dźwigiem lub pompami z betonem .


Takie sprawy powinno się zgłaszać do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego (najlepiej na piśmie).
Jeśli stwierdzi on uchybienia na budowie w zakresie bezpieczeństwa, to może on ukarać inwestora i nawet zamknąć budowę.
A jak jest zazwyczaj ... to wszyscy wiemy.
Na Sportowej, przy wojskowych blokach, nad głowami przechodniów pracuje ogromny żuraw ( dżwig ). Oczywiście na płocie placu budowy wiszą tabliczki ostrzegawcze informujące o "niebezpieczeństwie związanym ze strefą pracy żurawia".
Chelsea
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 821
Rejestracja: 18 Gru 2010, 09:08
Płeć: kobieta

Re: Spis inwestycji mieszkaniowych

Postprzez gadas » 20 Paź 2011, 16:46

.
Ostatnio edytowany przez gadas, 24 Lut 2012, 18:39, edytowano w sumie 1 raz
gadas
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 277
Rejestracja: 02 Lip 2011, 10:53
Miejscowość: NDMaz.O.M.

Re: Spis inwestycji mieszkaniowych

Postprzez ukasz » 20 Paź 2011, 20:00

Co do niebezpieczeństw na budowach:
Dziś na Sportowej przy stacji zrywano asfalt - zrobiono prowizoryczne przejście przez ulicę po połamanych paletach, które w dodatku były niestabilne. Żeby było śmieszniej to w poprzek tego prowizorycznego przejścia przeciągnięto sznurek kilka centymetrów nad paletami. W ostatniej chwili zauważyłem rozciągnięty sznurek, bo jak każdy raczej skupiłem się na utrzymaniu równowagi na paletach niż na szukaniu dodatkowych przeszkód na drodze. Mi się udało, ale czy wszystkim? Wątpię...
****tchórzliwie pomrukujący forumowicz****
ukasz
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1129
Rejestracja: 25 Lut 2011, 13:28

Re: Spis inwestycji mieszkaniowych

Postprzez Sarrai » 09 Lis 2011, 08:29

Witam,
Trochę interesuję się opcją zakupu mieszkania w NDM, szczególnei podoba mi się pod wzgledem lokalizacji Dębowy Park.. Czytam i czytam na temat dewelopera Banaszka, wpis w Księdze Wieczystej gruntu pod nowobudowany blok juz się poprawił (figuruje tam juz tylko projekt deweloper banaszek).
Co mozecie powiediec na temat debowego parku, i banaszka jako dewelopera?
A moze wiecie cos na temat nowobudowanych bloków? Jeden blok buduje się tez na ul. Legionów/Nałęcza (przy przyjeździe vis a vis bloku na Chryzantemy), ale nigdzie nie moge znalezc informacji co to jest...
BTW. Czy myslicie ze w najblizszym orkesie ceny mieszkan w NDM wzrosną? Nie ukrywam, ze budowane osiedle Słoneczne z cenami za m2, jakie mozna znaleźć na Białołęce trochę mnie przerażają...
Sarrai
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 10
Rejestracja: 08 Lis 2011, 15:10

Re: Spis inwestycji mieszkaniowych

Postprzez tk28 » 09 Lis 2011, 09:27

Ta inwestycja przy ul. Legionów/Nałęcza to nie mieszkania a prywatna klinika.
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Spis inwestycji mieszkaniowych

Postprzez Sarrai » 09 Lis 2011, 10:04

A to powiem, że mnie zaskoczyłeś ;) biroąc pod uwagę ze budowany blok jest b. wysoki, chyba jeden z wyższych... poza tym widać, że porobili miejsca na balkony. Byłam przekonana ze to blok, ciekawe co to za 'prywatna klinika'..... Można gdzieś przeczytac o tej inwestycji, tak z ciekawosci?
BTW. dalej czekam na info odnosnie Dębowego Parku. W internecie można znaleźć głównie wypowiedzi na ten temat z 2008 roku....
Sarrai
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 10
Rejestracja: 08 Lis 2011, 15:10

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje miejskie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 47 gości