Spis inwestycji mieszkaniowych

Inwestycje i inne przedsięwzięcia na terenie Nowego Dworu Maz.

Re: Spis inwestycji mieszkaniowych

Postprzez tk28 » 09 Lis 2011, 11:24

O klinice można przeczytać np. tu Link. O Dębowym Parku to niech wypowie się ktoś bardziej orientujący się w temacie, ja jedynie wiem, że znajomy tam mieszkający jest zadowolony ale to nie znaczy, że wszyscy są.
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Spis inwestycji mieszkaniowych

Postprzez rather » 09 Lis 2011, 11:26

Budynek na Nałęcza raczej będzie miał funkcję mieszkalno - usługową, ale tak czy inaczej za szybko nie powstanie, bo od dłuższego czasu nic się tam nie dzieje - wygląda jakby inwestorowi skończyła się kasa.

Co do osiedla budowanego przez Banaszka to ma kilka niewątpliwych zalet. Po pierwsze jest to chyba najładniejsze osiedle z powstających obecnie w Nowym Dworze - z przestrzenią wokół budynków (nieduża, ale zawsze), ciekawym rozkładem itd. Poza tym jest to osiedle, które już częściowo stoi, więc nie kupuje się dziury w ziemi tylko gotowe, zbudowane mieszkanie. No i chyba można mocno powalczyć o cenę, bo z tego co widziałem to zasiedlony jest chyba jeden blok, w drugim pali się światło w jednym z mieszkań, a dwa pozostałe są kompletnie puste.

Tyle jeśli chodzi o zalety teraz będzie o wadach. Przede wszystkim jakość wykonania i użytych materiałów - to zresztą uwaga do większości lokalnych deweloperów. Budują z najtańszych materiałów, dodatkowo zatrudniając pracowników bez kwalifikacji. I później wychodzą takie kwiatki jak dach, który zaczyna korodować po 3 latach, zawory CO, które ciekną po kilku latach eksploatacji, pękające ściany itp. Wydawało mi się, że królem partaczy jest firma Budrem, ale ostatnio słyszałem od osoby która wykonuje prace u Banaszka, że w porównaniu z nim Budrem może uchodzić za rozrzutnego inwestora. Przykładem partactwa jest woda, która pojawiła się w piwnicach i szybie windowym w czasie powodzi w 2010 - jeśli inwestor skopał tak prostą rzecz jak uszczelnienie fundamentów, to pytanie co jeszcze zostało w Dębowym Parku tak samo zrobione. Poza tym z tego co słyszałem (nie wiem jak to się ma do stanu faktycznego), Banaszek rezerwuje sobie na 3 lata zarządzanie nieruchomością, więc wszystkie sprawy jakie wyjdą w okresie gwarancyjnym będą rozpatrywane de facto przez inwestora - zgadnij kto będzie miał w tych sporach rację? :)

Druga uwaga do Dębowego Parku to lokalizacja. Niestety, ale kupowanie mieszkania w tym miejscu to odcięcie się od infrastruktury miasta. Pomijam już fakt, że tej infrastruktury po prostu nie ma, bo na przykład szkoła przekroczyła już swoje możliwości lokalowe. Jeśli w nowych osiedlach pojawi się kilkaset dzieci, to lekcje będą chyba prowadzone w trybie 24/24. Poza tym kwestia bezpiecznego dojścia do szkoły - odradzam puszczanie dziecka samego przez ul. Wojska Polskiego, bo przejścia są tam wyjątkowo niebezpieczne.

No i trzecia rzecz - zastanów się czy na pewno chcesz mieszkać w Nowym Dworze? Podam taki przykład: z 3 w miarę sensownych knajp 2 są co prawda zlokalizowane na Osiedlu Młodych, ale zamyka się je o 20 albo o 22 (również w weekendy, czego ostatnio doświadczyłem w "Pieprz i Sól"). Więc najbliższe rozrywki znajdziesz w pobliskiej Warszawie :(...
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Spis inwestycji mieszkaniowych

Postprzez tk28 » 09 Lis 2011, 11:33

rather napisał(a):Budynek na Nałęcza raczej będzie miał funkcję mieszkalno - usługową, ale tak czy inaczej za szybko nie powstanie, bo od dłuższego czasu nic się tam nie dzieje - wygląda jakby inwestorowi skończyła się kasa.

Rather czy aby na pewno :?: Link Z tablicy informacyjnej budowy wyraźnie wynika, że będzie to "Budynek przychodni lekarskiej ze szpitalem dziennego pobytu".
"Władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie" - Lord John Dalberg-Acton, 1887
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Spis inwestycji mieszkaniowych

Postprzez rather » 09 Lis 2011, 11:53

Wydaje się jednak że to Ty masz rację. Ostatnio oglądałem ten budynek i zasugerowałem się tym, co pisała Sarrai - górne piętra wyglądają jak lokale mieszkalne. Poza tym całość trochę za wielka jak na klinikę w zapyziałym miasteczku.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Spis inwestycji mieszkaniowych

Postprzez Sarrai » 09 Lis 2011, 13:05

Co do Dębowego Parku, to powiem szczerze, ze ja otrzymałam informację z biura sprzedaży, że WSZYSTKIE mieszkania z tych "gotowych do odbioru" tj etapów 1 i 2 zostały wyprzedane (oprócz jednej czy tez dwóch kawalerek). Pozostały etap 3 Dębowego Parku I jaki i etap 1 Dębowego Parku II (swoją drogą nieźle zakombinowane ;)) nie są jeszcze nawet w fazie budowy, ze względu na brak pozwolenia na budowę spowodowany przez nieprawidłowy wpis w KW. Wpis, jak juz wspomnialam, został usuniety 3 listopada, więc podejrzewam ze pozwolenie na budowę Banaszek lada moment uzyska.
Nie wiem, czy NDM miał aż tak duże potrzeby mieszkaniowe, ale wiekszosc mieszkań zeszła im na pniu...........Chociaz podejrzewam, ze Rodzina na Swoim zrobiła swoje.

Dla mnie plusem Dębowego jest nie ukrywam bliskość stacji PKP i niezły wg mnie czas dojazdu do Dworca Gdańskiego. Cena za m2 w nowym dworze na rynku pierwotnym tez jest jeszcze atrakcyjna.....
No i nie ukrywam, ale Nowy Dwor mi się wizualnie podoba ;) w przeciwieństwie do reszty podwarszawskich miejscowosci widok miasta nie gryzie tak w oczy... Ale to oczywiscie subiektywne odczucie ;)
Myślę ze tak czy siak, najrozsądniej trzeba by było poczekac na rozpoczecie budowy zanim podpisze sie umowe zakupu mieszkania.

Brak rozrywek w NDM to inna bajka, moim zdaniem brak jest jakiegokolwiek pubu z prawdziwego zdarzenia, "Pieprz i Sól" - takie niewiadomo co, troche restaruacja, troche pub :D
Co do Osiedla Młodych to nie wiem o jakich knajpach mówisz... ;) Cukiernia???? Pytam, bo dawno nie byłam
Sarrai
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 10
Rejestracja: 08 Lis 2011, 15:10

Re: Spis inwestycji mieszkaniowych

Postprzez rather » 09 Lis 2011, 14:20

Wypas z knajpami jest taki, że jakbym nie wymienił cukierni, to w ogóle byłaby pustynia :D. Na osiedlu jest cukiernia i La Familie - taka restauracjo-pizzeria. Czynna oczywiście do 22.00...

Co do sprzedaży mieszkań z pierwszego etapu - podaję tylko jak wygląda stan faktyczny. Budynki stoją, a w oknach ciemno, więc z pozoru wygląda tak jakby nikt nie kupił, bo najczęściej w gotowym budynku ludzie zaczynają dłubać - kładą podłogi, kafelki itp. A tu nic. Ten kolejny etap to już ma pierwszą kondygnację, więc nikt nie czekał na poprawienie wpisu tylko zaczęli ryć ziemię jeszcze przed mrozami.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Spis inwestycji mieszkaniowych

Postprzez k.nowak32 » 09 Lis 2011, 14:28

Potwierdzam. Pierwsze 4 bloki Dębowego Parku poza jedną kawalerka sprzedane (około 140 mieszkań). Do końca roku mają być przekazane nabywcom i zasiedlone. W sumie oba osiedla Dębowy park I i II będą mieć prawie 600 mieszkań, co już daje szansę na rozwój infrastruktury miejskiej w tej okolicy. Kolejne etapy w przygotowaniu. Podobno dużo mieszkań jest już zarezerwowanych w tych blokach, które dopiero zaczynają budować bo jest jakaś spora promocja w do końca listopada. Lokalizacja? Największe atuty dla mnie to bliskość stacji i marketów (do stacji to chyba niewiele ponad 500 metrów). To część miasta z największym potencjałem rozwojowym (łącznie z osią ulicy Leśnej i terenami po jednostce).
Przy takiej wielkości osiedla infrastruktura powstanie na pewno. Narożnik ulicy Morawicza i Wojska Polskiego jest w planie przeznaczony na budownictwo handlowo - usługowe i myślę, że gdy już osiedla zostaną zasiedlone to inwestorzy "będą bić się" o te tereny;)

Słoneczne Osiedle - cena 4 600 PLN za metr to sporo, ale podobno można negocjować, szczególnie przy większych metrażach. Z górnych pięter może być niezła panorama na okolicę :)

Na Nałęcza powstaje klinika, na górnych piętrach mają być pokoje noclegowe dla rodziny przybyłej z pacjentem na operację.
k.nowak32
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 690
Rejestracja: 21 Lut 2011, 09:51

Re: Spis inwestycji mieszkaniowych

Postprzez ukasz » 09 Lis 2011, 19:46

Nie jest tak źle z tymi knajpami w NDM. Na osiedlu co prawda tylko 2 miejsca, ale w mieście jest kilka pizzerii i kebabów + pieprz i sól (nie polecam). Da Grasso było otwarte swego czasu do 1:00-2:00 w nocy w piątki i soboty. Na parterze Top Hotelu jest jakaś restauracja i bar (też jakoś długo otwarty).
A wracając do Dębowego Parku- lokalizacja moim zdaniem super (blisko PKP i autobus). Jakość wykonania średnia, ale tak jest teraz praktycznie wszędzie - budować dużo i tanio. Podejrzewam, że w okolicy powstaną też jakieś punkty usługowe i gastronomiczne, bo tam gdzie są mieszkańcy tam są przedsiębiorcy :)
****tchórzliwie pomrukujący forumowicz****
ukasz
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1129
Rejestracja: 25 Lut 2011, 13:28

Re: Spis inwestycji mieszkaniowych

Postprzez rather » 10 Lis 2011, 02:05

W kebabie albo pizzerii raczej nie spędzisz wieczoru z kumplami przy piwie i cygarze. A o coś takiego mi chodzi, a nie o lokal z wyżerką ;). Nie wspominam już o czymś, gdzie można by pójść i poskakać przy muzyce.

A w Dębowym Parku raczej nie powstaną usługi i drobny handel, bo to zamknięte osiedle - bez lokali do których jest dostęp z zewnątrz.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Spis inwestycji mieszkaniowych

Postprzez k.nowak32 » 10 Lis 2011, 09:01

Będą też co najmniej jeden lokal handlowo - usługowy na terenie osiedla. Ale miałem na myśli, że powstanie takich miejsc sporo w okolicy tych osiedli.
k.nowak32
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 690
Rejestracja: 21 Lut 2011, 09:51

Re: Spis inwestycji mieszkaniowych

Postprzez Sarrai » 10 Lis 2011, 09:27

No cóż, zobaczymy, ja bym nie mogła kupić mieszkania, czy też rezerwować (wiąże sie to z wpłaceniem 5% zaliczki) w sytuacji kiedy deweloper nie ma nawet pozwolenia na budowę ;) ale najwidoczniej ludzie sie nie boją.

Trochę pojawia się u mnie obawa, że Banaszek odwali kichę jak w przypadku tego Versala. Jak można pozwolic wybudowac bloki tak blisko siebie??? :shock:
Sarrai
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 10
Rejestracja: 08 Lis 2011, 15:10

Re: Spis inwestycji mieszkaniowych

Postprzez rather » 10 Lis 2011, 09:42

Witamy w Nowym Dworze - mieście, ww którym kilku ludzi może wszystko... :P
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Spis inwestycji mieszkaniowych

Postprzez Driver » 11 Lis 2011, 04:55

rather, z tym zarządzaniem blokami w czasie trzech pierwszych lat eksploatacji to jakaś plota implikująca kolejne insynuacje - interesuję się segmentami, ale o mieszkania także pytałem i pracownicy biura już w pierwszych zdaniach tłumaczyli że do zarządzania budynkami się nie wtrącają, że to zawiązująca się wspólnota wybiera sobie we własnym zakresie zarządcę budynku a oni rozliczają jedynie liczniki do momentu "przejęcia" opieki nad budyniem przez zarządcę.

Jeśli chodzi o miejsce do "posiedzenia przy piwku" to moim zdaniem masz rację - faktycznie w NDM jest z tym problem. Kilka pizzeri i kebabów na krzyż, w których stałymi bywalcami są raczej gimnazjaliści i licealiści, także ci w szeleszczących i błyszczących spodniach w paski. I nie chodzi tylko o stworzenie lokalu, ale o chęci mieszkańców do wyjścia z domu i spędzania czasu ze znajomymi. Czasami mam wrażenie że to miasto o 19:00 zamiera (nie dotyczy Kauflandu :mrgreen: ) i że brak klimatycznych lokali wynika wprost z braku zapotrzebowania na takie miejsca.
Driver
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 14
Rejestracja: 18 Paź 2011, 20:36

Re: Spis inwestycji mieszkaniowych

Postprzez dinozaur » 11 Lis 2011, 09:05

Zapominacie, albo nie wiecie, miejsce faktycznie mało wyeksponowane na Padarewskiego obok przystanku PKS, jest bar, dosyć sympatycznie, powo, coś do ew. przegryzienia i tano, otwarte do ostatniego klijenta, a i mecz e telewizorni można zobaczyć. Pozdrowienia.
dinozaur
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 7
Rejestracja: 02 Lis 2011, 09:42

Re: Spis inwestycji mieszkaniowych

Postprzez rather » 11 Lis 2011, 16:16

Sprawę zarządzania Dębowym Parkiem powtarzam oczywiście na podstawie tego co usłyszałem od zainteresowanych osób. Przekazano mi, że zastrzeżenie takie zostało zawarte w akcie notarialnym, więc wydaje mi się, że informacja jest oparta na faktach. Wiem jak to wygląda w praktyce - na podstawie innego dewelopera. W czasie ustalania warunków obiecywali mi złote góry, a jak przyszło co do czego to w akcie notarialnym zastrzegli sobie prawo do kilku rzeczy, o których nie było mowy we wcześniejszych ustaleniach. A jak protestowałem to powiedzieli mi, że mogę zrezygnować z zakupu - w sytuacji kiedy wpłaciłem już 95% wartości mieszkania i zaangażowałem środki z kredytu bankowego.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje miejskie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 34 gości

cron