Spis inwestycji mieszkaniowych

Inwestycje i inne przedsięwzięcia na terenie Nowego Dworu Maz.

Re: Spis inwestycji mieszkaniowych

Postprzez Fiona » 21 Lis 2011, 22:51

Nadal nie wiem gdzie zdobyć informacje nt. inwestycji przy ul. Sportowej.
Fiona
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 52
Rejestracja: 25 Wrz 2011, 09:53

Re: Spis inwestycji mieszkaniowych

Postprzez Fiona » 25 Gru 2011, 16:03

Fiona
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 52
Rejestracja: 25 Wrz 2011, 09:53

Re: Spis inwestycji mieszkaniowych

Postprzez gadas » 02 Sty 2012, 15:42

.
Ostatnio edytowany przez gadas, 24 Lut 2012, 18:40, edytowano w sumie 1 raz
gadas
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 277
Rejestracja: 02 Lip 2011, 10:53
Miejscowość: NDMaz.O.M.

Re: Spis inwestycji mieszkaniowych

Postprzez mmokrzycki » 03 Sty 2012, 23:36

gadas napisał(a):
mmokrzycki napisał(a):Dane rejestrowe firmy powinny znaleźć się na stronie firmowej.

i sÄ… :lol:

To dobrze!!!
gadas napisał(a):Sam sobie sprawdzić to możesz http://www.stat.gov.pl/regon/ wpisując NIP 5311438043 zajmuje to 5 sekund

Image
mmokrzycki
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 321
Rejestracja: 10 Gru 2010, 19:26

Re: Spis inwestycji mieszkaniowych

Postprzez Sarrai » 13 Lut 2012, 09:28

Ciekawa jestem jak tam budowa u Banaszka idzie ;) na stronie dębowego I jak i dębowego II terminy podane na grudzień 2012.... ciekawa jestem czy się wyrobią :/
Sarrai
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 10
Rejestracja: 08 Lis 2011, 15:10

Re: Spis inwestycji mieszkaniowych

Postprzez ukasz » 05 Cze 2012, 20:49

nie do końca wiedziałem, gdzie mam umieścić info:

Banaszek planuje kolejną inwestycję - Willa Legionów na rogu ulic Legionów i Okrzei. I niech nie zmyli Was słowo "willa" w nazwie. To niestety straszny gargamel. Niestety nie zgadzam się z tekstem w opisie inwestycji: "Architektonicznie budynek nawiąże do naszej sztandarowej inwestycji śródmiejskiej – Stylowej Kamienicy, stając się synonimem wyważenia i elegancji." O ile Stylowa Kamienica wygląda bardzo fajnie, o tyle ta Willa to jeszcze gorszy gargamel niż "Dom przy Rondzie" czy "Rezydencja Modlińska"....

Dla zainteresowanych - http://banaszek-nieruchomosci.pl/legionow.php
****tchórzliwie pomrukujący forumowicz****
ukasz
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1129
Rejestracja: 25 Lut 2011, 13:28

Re: Spis inwestycji mieszkaniowych

Postprzez Fiona » 07 Gru 2012, 22:05

A czy ktoś pamięta ogłoszenia i był zainteresowany inwestycją Spółdzielni Mieszkaniowej "DĄŻNOŚĆ" ? Dwa bloki na super lokalizacji.
Fiona
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 52
Rejestracja: 25 Wrz 2011, 09:53

Re: Spis inwestycji mieszkaniowych

Postprzez k.nowak32 » 09 Gru 2012, 08:53

viewtopic.php?f=2&t=1025
Interesowałem się tematem. Zbierali najpierw zapisy chętnych na 80 mieszkań po cenie do 3 tys. /m^2. Że spółdzielnia buduje po minimalnej marży własnej. Chętnych było ok. 180 osób!!! W 2011 przy podpisywaniu umów okazało się, że cena się zmieniła i że będzie trzeba zapłacić 4 000 zł/m^2, bo inaczej się nie opłaci budować. Przy takiej cenie zdecydowana większość osób się wycofała, bo nawet u developerów można kupić w niższej cenie. A szkoda, bo 3 000 zł/m^2 to byłaby prawdziwa konkurencja, która zmusiłaby innych do obniżenia cen (i to nie o 100 zł na metrze, ale zdecydowanie bardziej!
k.nowak32
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 690
Rejestracja: 21 Lut 2011, 09:51

Re: Spis inwestycji mieszkaniowych

Postprzez Fiona » 07 Cze 2013, 23:26

Witam.

No i mamy kolejną nieruchomość. Ul. Zdobywców Kosmosu. Prace budowlane ruszyły z kopyta :)

www.mieszkac.eu
Fiona
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 52
Rejestracja: 25 Wrz 2011, 09:53

Re: Spis inwestycji mieszkaniowych

Postprzez tk28 » 08 Cze 2013, 11:31

Nie bardzo mi się podobają takie tandetne szeregowce na zasadzie kopiuj/wklej niemal w centrum miasta. Szeregowce tak ale każdy inny, tak jak jest po drugiej stronie ulicy Zdobywców Kosmosu.
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Spis inwestycji mieszkaniowych

Postprzez ukasz » 08 Cze 2013, 19:06

A mi najbardziej przeszkadza to, że w centrum miasta buduje się kolejne domki jednorodzinne. Centrum to w tym momencie chyba najmniejsze zagęszczenie ludności, a dzięki takim inwestycjom na pewno to się nie zmieni. I nie mówię o budowie kilkupiętrowych bloków, ale o mieszkaniach wielorodzinnych, przykładowo: w 1 takim segmencie mogłyby być 3 mieszkania po ok 50-60 m2 (parter, piętro, poddasze) lub 2 mieszkania z parterem usługowym.
Nie wydaje mi się, żeby te domki szybko się sprzedały - powierzchnia 174 m2 i cena 509 000 zł to raczej nie dla przeciętnego mieszkańca miasta. Druga sprawa to to, że ja mając taką kasę wolałbym kupić gdzieś domek na obrzeżach w spokoju wśród zieleni, a nie w samym centrum miasta. Kompletnie nie rozumiem, czym kierował się deweloper.
****tchórzliwie pomrukujący forumowicz****
ukasz
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1129
Rejestracja: 25 Lut 2011, 13:28

Re: Spis inwestycji mieszkaniowych

Postprzez tk28 » 08 Cze 2013, 20:55

Problemem w NDM jest brak jakichkolwiek obostrzeń dotyczących rodzaju zabudowy w tzw. śródmieściu. Ta inwestycja przy Zdobywców Kosmosu nie dość, ze będzie nieodpowiednia na niemal centrum miasta to jeszcze ten szeregowiec nie będzie stał wzdłuż ulicy a bokiem do niej. I najważniejsze - będziemy mieli pierwsze deweloperskie grodzone getto w centrum miasta. Jednym słowem TRAGEDIA! Boje się pomyśleć co w przyszłości powstanie na ogromnej działce w narożniku ulic Paderewskiego i Boh. Modlina.
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Spis inwestycji mieszkaniowych

Postprzez ukasz » 08 Cze 2013, 21:13

tk28 napisał(a):Ta inwestycja przy Zdobywców Kosmosu nie dość, ze będzie nieodpowiednia na niemal centrum miasta to jeszcze ten szeregowiec nie będzie stał wzdłuż ulicy a bokiem do niej.

Czy deweloper chcąc budować coś takiego powinien mieć zgodę Urzędu Miasta? Czy to jest tak, że kupuję działkę i buduję sobie co chcę i jak chcę? Bo tak sobie myślę, że to niezły biznes - kupić mini działkę w centrum i postawić 10-piętrowy blok (albo 20-piętrowy! a co tam!). U nas buduje się na terenach zalewowych, zamknięte osiedla na terenach idealnych pod inwestycje wielorodzinne. Z kolei jak już powstaje osiedle bloków to też z każdej strony grodzone. Za moment to miasto będzie dużym gettem, a nie miastem!

Dodam jeszcze, że chyba od jakiś 10 lat dzieją się takie dziwne rzeczy. Na tą chwilę trudno wskazać inwestycję, która powstała w ciągu ostatnich 10 lat i nie szpeci miasta. Jedyne co mi przychodzi do głowy to kamienica na Zakroczymskiej i.... ewentualnie na OM te 2 bloki Osiedla Słonecznego (o ile ich nie ogrodzili).
****tchórzliwie pomrukujący forumowicz****
ukasz
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1129
Rejestracja: 25 Lut 2011, 13:28

Re: Spis inwestycji mieszkaniowych

Postprzez rather » 08 Cze 2013, 21:48

Tjeorieticznie to powinni budowac zgodnie z MPZP uchwalonym przez rade miasta, ale w praktyce deweloperzy buduja jak chca. W MPZP jest na przyklad zapis, ze 40 procent dzialki powinno byc biologicznie czynne, a w Versalu calosc jest wybetonowana. I co? I nic...
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Spis inwestycji mieszkaniowych

Postprzez k.nowak32 » 10 Cze 2013, 06:37

ukasz napisał(a):Na tą chwilę trudno wskazać inwestycję, która powstała w ciągu ostatnich 10 lat i nie szpeci miasta. Jedyne co mi przychodzi do głowy to kamienica na Zakroczymskiej i.... ewentualnie na OM te 2 bloki Osiedla Słonecznego (o ile ich nie ogrodzili).

Osiedle Słoneczne - z założenia jest osiedlem zamkniętym, strzeżonym, dwa bloki są gotowe, jeden zasiedlony, a dwa kolejne rozpoczynają budować. Teraz takie się sprzedają. Tym bardziej, że warszawiacy wyprowadzając się na prowincję są przyzwyczajeni że osiedle powinno być strzeżone (jak większość budowanych w Warszawie). Nie przeskoczymy ogólnej tendencji...

Fiona napisał(a):No i mamy kolejną nieruchomość. Ul. Zdobywców Kosmosu. Prace budowlane ruszyły z kopyta :)
http://www.mieszkac.eu

A ile ma być tych budynków?
k.nowak32
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 690
Rejestracja: 21 Lut 2011, 09:51

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje miejskie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości