Spis inwestycji mieszkaniowych

Inwestycje i inne przedsięwzięcia na terenie Nowego Dworu Maz.

Re: Spis inwestycji mieszkaniowych

Postprzez k.nowak32 » 11 Lis 2011, 17:26

Kto zarządza oddanym budynkiem można przeczytać na tabliczce na bloku. I wcale to nie jest developer.
Jak nie mają pozwolenia na budowę nie ma możliwości podpisania umowy przedwstępnej. Umowa rezerwacyjna to co innego, zabezpiecza interesy klienta w przypadku nie udzielenia pozwolenia na budowę. Ale podobno pozwolenie już jest:)
Osiedla wyglądają bardzo pozytywnie, plany są dostępne w internecie. Porównywanie do Versalu jest tu nie na miejscu, choć zaletą Versalu są liczne lokale usługowe na parterze.
k.nowak32
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 690
Rejestracja: 21 Lut 2011, 09:51

Re: Spis inwestycji mieszkaniowych

Postprzez Driver » 11 Lis 2011, 17:58

Nie wiem czy brak lokali usługowych to poważny minus? - Versal to rzut beretem od Dębowego. Na zakupy zawsze można iść na drugą stronę Wojska Polskiego, a w zamian możemy cieszyć się mieszkaniem na cichszym osiedlu.
Jedyny problem to chyba brak przejścia dla pieszych na wysokości Versalu/Dębowego Parku.
Driver
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 14
Rejestracja: 18 Paź 2011, 20:36

Re: Spis inwestycji mieszkaniowych

Postprzez rather » 11 Lis 2011, 18:57

k.nowak32 napisał(a):Kto zarządza oddanym budynkiem można przeczytać na tabliczce na bloku. I wcale to nie jest developer.(...)

A kto? Bo jest jeden zarządca, który nie nazywa się "Banaszek" ale jest własnością Banaszka.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Spis inwestycji mieszkaniowych

Postprzez k.nowak32 » 11 Lis 2011, 22:11

Wspólnota wybrała tą firmę: HOME MANAGER.
Nie wiem z kim jest powiązana, ale nie znalazłem w umowach żadnego zobowiązania do jakiegoś okresu zarządzania budynkiem przez developera. Jak masz dostęp do takiej informacji to daj jakieś konkretniejsze namiary gdzie ta klauzula się znajduje.
k.nowak32
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 690
Rejestracja: 21 Lut 2011, 09:51

Re: Spis inwestycji mieszkaniowych

Postprzez rather » 12 Lis 2011, 00:55

Stanu faktycznego pewnie tu nie ustalimy. Z tego co wiem mieszkańcy osiedla mają własne wewnętrzne forum, do którego niestety nie ma dostępu z zewnątrz. Postaram się jednak potwierdzić informację o zapisie w akcie (może zdobędę kopię). O firmie Home Manager już wcześniej słyszałem, że jest powiązana z Banaszkiem, chociaż na stronie nie ma na ten temat żadnej informacji. Ale byłem pewny, że to oni zarządzają osiedlem :)
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Spis inwestycji mieszkaniowych

Postprzez joonathan » 16 Lis 2011, 15:13

..........
Ostatnio edytowany przez joonathan, 21 Lis 2011, 00:17, edytowano w sumie 1 raz
joonathan
 

Re: Spis inwestycji mieszkaniowych

Postprzez rather » 16 Lis 2011, 16:04

Miło, że ktoś się pofatygował, żeby rozwiać wątpliwości przynajmniej w tej sprawie. Pozostaje mi przeprosić za informacje, które przekazywałem - jak się okazuje źródło nie było do końca wiarygodne :oops:
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Spis inwestycji mieszkaniowych

Postprzez mmokrzycki » 16 Lis 2011, 18:01

joonathan napisał(a):Tak się zastanawiam... Czy publiczne wystąpienie właściciela firmy Home Manager jest potrzebne żeby zakończyć spekulacje na temat powiązań Home Manager - Banaszek ? Jeśli tak to oświadczam w imieniu całej firmy Home Manager, że bardzo miło współpracuje się Nam z developerem - firmą Pana Banaszka i wspólników, ale jednocześnie informuję iż Home Manager jest firmą w 100 procentach niezależną.

Dane rejestrowe firmy powinny znaleźć się na stronie firmowej. Z niewiadomych powodów właściciele Home Manager wstydzą się, że prowadzą taką działalność, przy okazji łamiąc prawo i narażając się na grzywnę (bodajże do 5000 zł).
mmokrzycki
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 321
Rejestracja: 10 Gru 2010, 19:26

Re: Spis inwestycji mieszkaniowych

Postprzez finus » 16 Lis 2011, 21:42

czy dane rejestrowe nie są domeną spółek kapitałowych?
finus
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 21
Rejestracja: 18 Lut 2011, 21:08

Re: Spis inwestycji mieszkaniowych

Postprzez mmokrzycki » 17 Lis 2011, 07:52

Nie, w przypadku osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą należy podać nazwę firmy (czyli imię i nazwisko) oraz numer wpisu do ewidencji działalności gospodarczej.
mmokrzycki
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 321
Rejestracja: 10 Gru 2010, 19:26

Re: Spis inwestycji mieszkaniowych

Postprzez joonathan » 19 Lis 2011, 12:04

....
Ostatnio edytowany przez joonathan, 21 Lis 2011, 00:16, edytowano w sumie 1 raz
joonathan
 

Re: Spis inwestycji mieszkaniowych

Postprzez rather » 19 Lis 2011, 12:25

Pewnie nie kilka milionów, bo jednak zdecydowana większość przedsiębiorców ma świadomość obowiązujących przepisów i się do nich stosuje. Wymóg podawania danych rejestrowych na stronach internetowych, w stopce korespondencji (papierowej i elektronicznej) został wprowadzony parę lat temu - obowiązywał już chyba w 2008.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Spis inwestycji mieszkaniowych

Postprzez finus » 20 Lis 2011, 21:44

Z ciekawości sprawdziłam to :geek:
i tak w przypadku jednoos. działalności gosp. trzeba wpisywać imię i nazwisko właściciela, siedzibę i NIP. Ciekawe jest jednak to, że za brak tych danych - nie ma sankcji :roll:

Natomist karą do 5.000,00 za brak danych rejestrowych może zostać obciążona firma spółek handlowych - bo podlegają już pod inne ustawy niż jednoos. dzial. gosp. (nie wiem jak wyglada sprawa w przypadku sp. cywilnej)

A na koniec: oby płacili podatki do kasy naszego miasta :))) i najlepiej wysokie :lol:
finus
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 21
Rejestracja: 18 Lut 2011, 21:08

Re: Spis inwestycji mieszkaniowych

Postprzez mmokrzycki » 20 Lis 2011, 22:27

finus napisał(a):Z ciekawości sprawdziłam to :geek:
i tak w przypadku jednoos. działalności gosp. trzeba wpisywać imię i nazwisko właściciela, siedzibę i NIP. Ciekawe jest jednak to, że za brak tych danych - nie ma sankcji :roll:

Nie do końca:

Art. 12. 1. W razie dokonania nieuczciwej praktyki rynkowej konsument, którego interes został zagrożony lub naruszony, może żądać:
1) zaniechania tej praktyki;
2) usunięcia skutków tej praktyki;
3) złożenia jednokrotnego lub wielokrotnego oświadczenia odpowiedniej treści i w odpowiedniej formie;
4) naprawienia wyrządzonej szkody na zasadach ogólnych, w szczególności żądania unieważnienia umowy z obowiązkiem wzajemnego zwrotu świadczeń oraz zwrotu przez przedsiębiorcę kosztów związanych z nabyciem produktu;
5) zasądzenia odpowiedniej sumy pieniężnej na określony cel społeczny związany ze wspieraniem kultury polskiej, ochroną dziedzictwa narodowego lub ochroną konsumentów.
2. Z roszczeniami, o których mowa w ust. 1 pkt 1, 3 i 5, mogą również wystąpić:
1) Rzecznik Praw Obywatelskich;
2) Rzecznik Ubezpieczonych;
3) krajowa lub regionalna organizacja, której celem statutowym jest ochrona interesów konsumentów;
4) powiatowy (miejski) rzecznik konsumentów.

finus napisał(a):A na koniec: oby płacili podatki do kasy naszego miasta :))) i najlepiej wysokie :lol:

Oby jakiejś wspólnoty nie wsadzili na minę z taką znajomością prawa!
mmokrzycki
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 321
Rejestracja: 10 Gru 2010, 19:26

Re: Spis inwestycji mieszkaniowych

Postprzez mcba » 21 Lis 2011, 21:38

Przypominam, że jest to temat dotyczący spisu inwestycji mieszkaniowych (którymi to sam jestem zainteresowany) w naszym mieście, a nie kodeksów prawnych... pozdrawiam
Image
Awatar użytkownika
mcba
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1142
Rejestracja: 02 Paź 2010, 18:29
Płeć: mężczyzna

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje miejskie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

cron