Tunel w Nowym Dworze Maz.?

Inwestycje i inne przedsięwzięcia na terenie Nowego Dworu Maz.

Tunel w Nowym Dworze Maz.?

Postprzez tk28 » 08 Lut 2012, 14:55

Założyłem nowy temat pod wpływem artykułu ze strony Gazety Nowodworskiej na temat koncepcji zabudowy terenu dawnego ogrodu parafii św. Michała Archanioła. Link
Co Wy na to, czy podobałoby Wam się coś takiego :?:
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Tunel w Nowym Dworze Maz.?

Postprzez wtm » 08 Lut 2012, 15:16

Tunel fajna rzecz. Tylko pewnie nikt nie wziął pod uwagę wysokich wód gruntowych. Jest taka firma poszukiwawcza znalazła wodę pod basenem i pod SP 7 - specjaliści od wody. W Janówku przy budowie wiaduktu-tunelu też mają ten sam problem (inna firma).
wtm
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 325
Rejestracja: 14 Lis 2010, 10:27

Re: Tunel w Nowym Dworze Maz.?

Postprzez rather » 08 Lut 2012, 16:06

I przy budowie tunelu w Legionowie też...
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Tunel w Nowym Dworze Maz.?

Postprzez Marian » 08 Lut 2012, 16:43

Co siÄ™ przejmujecie wodami gruntowymi... Kowalski stawia haha :)
Marian
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 454
Rejestracja: 10 Lis 2010, 11:50

Re: Tunel w Nowym Dworze Maz.?

Postprzez k.nowak32 » 08 Lut 2012, 17:13

Na załączonej wizualizacji widzę, że podobny efekt uzyskać można prowadzać ulicę na powierzchni. Koncept zabudowy mi się podoba:)
Tunel owszem, gdyby bezpośrednio nad nim byla potrzeba wygospodarowania miejsca na jakiś biurowiec. W tym wypadku budynki i tak stoją obok tunelu, to zdecydowanie lepiej, taniej i bezpieczniej budować na powierzchni.
k.nowak32
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 690
Rejestracja: 21 Lut 2011, 09:51

Re: Tunel w Nowym Dworze Maz.?

Postprzez tk28 » 08 Lut 2012, 21:18

Mnie również koncepcja się nawet podoba ale bez tego zbędnego tunelu no bo po co on tak naprawdę :?: Z tymi wodami podskórnymi to jesteście jacyś przewrażliwieni, poza tym tam już wykop pod tunel jest niemal gotowy ;) . Zobaczcie na jakim terenie zbudowane jest Oś. Młodych, na jakim terenie obecnie budowane jest Oś. Słoneczne z parkingami podziemnymi. Takie rzeczy robi się na całym świecie niekiedy na jeszcze gorszych terenach.

Wracając do tunelu to jeżeli zrobiono by go w celu np. zabudowania powierzchni budynkami lub stworzono by tam parking to widzę sens jego istnienia. Jednak z koncepcji nie wynika aby tworzenie tunelu miało sens, poza tym jak mieszkańcy wjeżdżaliby do garażów, które zapewne powstałyby pod budynkami :?:

Nie bardzo jestem także do końca przekonany aby w centrum miasta (z zabytkowym układem urbanistycznym zresztą) powstawały jakieś bloczki w tym samym stylu i niemal identyczne. Budynki powinny być różne i nie podobne do siebie bo takie rozplanowane założenia pasują na osiedla mieszkaniowe lub na przedmieścia a nie do centrum miasta. Zalatuje mi takie coś zawsze PRL-em, który chociaż nie był najgorszym okresem w planowaniu urbanistycznym to jednak za tamtych czasów poniszczono wiele starówek w miastach i miasteczkach stawiając wokół historycznych rynków wstrętne bloczydła.

Na razie jest to koncepcja, na którą i tak nie ma pieniędzy tak jak na samą obwodnicę śródmiejską planowaną od wielu lat.

Ja siÄ™ pytam ponownie, na co przeznaczane sÄ… pieniÄ…dze z handlu nowodworskÄ… ziemiÄ… :?: :?: :?:

Gdyby tak zsumować kasę ze sprzedanych gruntów w ostatnich latach to zrobiono by o wiele więcej niż obwodnicę, tunel i cztery ronda. Niestety żadnych korzyści ze sprzedawanych terenów miejskich jak dotąd nie widać (pomijając inwestycje deweloperskie) a sprzedaże ziem trwają w najlepsze. Mam nadzieję, że przyjdą kiedyś czasy rozliczeń a ludzie dowiedzą się o ich wynikach.
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Tunel w Nowym Dworze Maz.?

Postprzez Yogi » 09 Lut 2012, 13:27

Moim zdaniem projekt tunelu nie ma szans,po pierwsze,ze względu na koszty,a po drugie,z przyczyn o których pisze wtm@.Miasto leży w widłach dwóch rzek,a w związku z tym poziom wód gruntowych jest tutaj dość wysoki,co skutkowało by zalewaniem wykopu pod ten tunel i samego tunelu również.A poza tym,czy ten burmistrz nie ma już co i gdzie budować? Nowy Dwór to nie Warszawa,czy inne wielkie miasto żeby planować w nim tego rodzaju inwestycje.
Yogi
 

Re: Tunel w Nowym Dworze Maz.?

Postprzez tk28 » 11 Lut 2012, 14:47

Yogi napisał(a):Nowy Dwór to nie Warszawa,czy inne wielkie miasto żeby planować w nim tego rodzaju inwestycje.

A to lepiej będzie jak wszędzie będą trawniki i skwery a mieszkaniówki wciskane będą tak jak na Oś. Młodych okno w okno :?: Trzeba wykorzystywać każdy kawałek pod budownictwo bo nie ma ich wiele a akurat parafialny ogród zapuszczony od lat nie jest już potrzebny. On był potrzebny za komuny gdy państwo nie dawało na kościół, pamiętam jak sadzono i pielęgnowano tam warzywa aby księża mieli co jeść. Miasto powinno się rozwijać i rozbudowywać, to za komuny powstało tyle skwerów i trawników gdzie przed wojną stały budynki np. Skwer Poniatowskiego przed UM. Po co taki las w centrum miasta, już jeden park jest w centrum, ten teren powinien być zabudowany bo latem przez te przerośnięte drzewa nic nie widać. Obcy wjeżdża do centrum i tego centrum nie widzi. Kolejne niewykorzystane kawały terenów są wzdłuż ulicy Boh. Modlina. Mówisz o Warszawie a tam jest to samo. Gdzie przed wojną była ścisła zabudowa dziś są skwery, parki i trawniki, których jest w Warszawie aż za dużo. Miasto ma być miastem a nie co krok jakiś wygon gdzie wszędzie leżą psie kupy tak jak u nas we wszystkich parkach i skwerach mimo zakazów.
Kiedyś mój tata będąc z dziadkiem w pewnym mieście kilka lat po wojnie widząc rozbieranie budynków, które nie były zniszczone zapytał - "Tato dlaczego oni rozbierają te wszystkie budynki, będą budować nowe :?: A dziadek odpowiedział - "Nie, będą robić trawniki". I tak to właśnie wyglądało za komuny, niszczyło się historyczną tkankę miejską dla zasranych trawników.
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Tunel w Nowym Dworze Maz.?

Postprzez ukasz » 11 Lut 2012, 16:44

@tk28 nie do końca się z Tobą zgodzę. Miasto ma być dla ludzi i to ludzie powinni być najważniejsi. Tereny zielone są potrzebne żeby wyjść z dzieckiem na spacer, spotkać się ze znajomymi. Co do ogrodu parafialnego to moim zdaniem jest zbędny i mógłby zostać zabudowany, ponieważ obok jest duży park. Mówisz, że w NDM nie ma terenu pod zabudowę? A tzw. park zachodni? a tereny wojskowe i garaże przy Inżynierskiej? A krzaki w okolicach NOSiR-u? Są też tereny przy ośrodku zdrowia, czy plac solny (który moim zdaniem powinien zostać zabudowany).
****tchórzliwie pomrukujący forumowicz****
ukasz
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1129
Rejestracja: 25 Lut 2011, 13:28

Re: Tunel w Nowym Dworze Maz.?

Postprzez rather » 11 Lut 2012, 17:23

Duża część tego terenu który wymieniłeś ma w MPZP zupełnie inne przeznaczenie - Park Zachodni na przykład jest przewidziany pod usługi z dużym udziałem zieleni. A poza tym każdy chce mieszkać w centrum :D
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Tunel w Nowym Dworze Maz.?

Postprzez tk28 » 11 Lut 2012, 17:37

rather napisał(a):A poza tym każdy chce mieszkać w centrum :D

Ja mieszkam niemal w Centrum ale nie bardzo mi się podoba i wiele bym zmienił.

ukasz napisał(a):@tk28 nie do końca się z Tobą zgodzę. Miasto ma być dla ludzi i to ludzie powinni być najważniejsi. Tereny zielone są potrzebne żeby wyjść z dzieckiem na spacer, spotkać się ze znajomymi. Co do ogrodu parafialnego to moim zdaniem jest zbędny i mógłby zostać zabudowany, ponieważ obok jest duży park. Mówisz, że w NDM nie ma terenu pod zabudowę? A tzw. park zachodni? a tereny wojskowe i garaże przy Inżynierskiej? A krzaki w okolicach NOSiR-u? Są też tereny przy ośrodku zdrowia, czy plac solny (który moim zdaniem powinien zostać zabudowany).

Oczywiście zgodzę się, że tereny zielone są potrzebne ale nie w nadmiarze. Na dodatek u nas tereny zielone wraz z parkiem za 7 baniek służą jako wychodek nie tylko dla psów. Akurat w NDM nie ma co narzekać na brak przyrody i terenów zielonych jednak narzeka się na to, że NDM wygląda jak dziura nie mająca porządnego centrum, którym byłoby można jakoś zaimponować przyjezdnym. Nie ma naprawdę nic pięknego w centrum miasta powiatowego do tego miasta ponad 600-letniego z długą historią. Żeby się o tym przekonać wystarczy się przejść aby odechciało się na jakiś czas.
Park Zachodni jest już w połowie sprzedany gdzie powstanie zapewne kolejny blaszany hipermarket. Mnie raczej nie chodzi o kolejne markety lecz o tkankę mieszkalną a druga połowa parku też pewnie nie pójdzie na mieszkaniówkę.
Tereny wojskowe owszem ale jest tam sporo obiektów przeznaczonych do wpisu do rejestru zabytków, nawet te podłużne przedwojenne warsztaty.
Nie wiem też o czym Ty marzysz na miejscu garaży przy Inżynierskiej. Myślisz, że ludzie pozwolą zabrać sobie tyle garaży :?: One są prywatne poza tym wybudowane są na terenie bagiennym.
Z tego co wiadomo tereny przy ośrodku zdrowia prawdopodobnie są przeznaczone na ulicę (przedłużenie Partyzantów do ronda) a poza nią już niewiele się tam zmieści. Zresztą już kiedyś ta sprawa była poruszana.
Tereny przy NOSiR to głównie tereny na budownictwo jednorodzinne a mnie chodzi o zwartą tkankę miejską. Przepaść pomiędzy Oś. Młodych a Centrum też niepotrzebnie w większości zabudowywana jest domkami.
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Tunel w Nowym Dworze Maz.?

Postprzez Heimat » 11 Lut 2012, 18:36

Zgadzam się z @tk28, że zabudowa w centrum (które jest wizytówką każdego miasta) powinna być bardziej zwarta.
Awatar użytkownika
Heimat
NVD Maniak
NVD Maniak
 
Posty: 1113
Rejestracja: 26 Gru 2011, 12:08
Miejscowość: נובידבור
Płeć: mężczyzna

Re: Tunel w Nowym Dworze Maz.?

Postprzez ukasz » 11 Lut 2012, 20:52

Tereny, które wymieniłem nadawałyby się pod budownictwo wielorodzinne, nie wiem jak jest z ich statusem prawnym. Co do garaży - teren bagienny? Rozumiem, że te bloki przy garażach również leżą na terenie bagiennym? :shock: Zgadzam się, że centrum trzeba zabudować, ale raczej skupiłbym się na uzupełnianiu luk w zabudowie, niż likwidacji zieleni. Takie luki mamy np. wzdłuż ul. Zakroczymskiej, Warszawskiej (piekarnia), Paderewskiego (barak przy rondzie i teren za nim, ogród parafialny), plac solny. Dopiero po uzupełnieniu tych luk zająłbym się ewentualną likwidacją zieleni. Na chwilę obecną jedynie zlikwidowałbym część nowego parku z zegarem słonecznym - tam mogłyby powstać jakieś ładne bloki. Co do terenu między OM, a centrum to moim zdaniem powinny tam powstawać wyłącznie bloki - trzeba jakoś scalić to miasto.
****tchórzliwie pomrukujący forumowicz****
ukasz
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1129
Rejestracja: 25 Lut 2011, 13:28

Re: Tunel w Nowym Dworze Maz.?

Postprzez tk28 » 11 Lut 2012, 21:44

Większa połowa terenu bliżej "górki", na którym pobudowane są garaże była terenem podmokłym z okresowo występującym bajorem. Jeśli długo żyjesz w NDM to powinieneś wiedzieć, że przy większych ulewach stoi tam woda. Ulicy Inżynierskiej dawniej nie było a ona też jest na części tego dawnego bajora, podobnie teren dawnej jednostki na samym końcu jest podmokły. Chodziłem do podstawówki nr 5 i przy większych ulewach do szkoły szło się po płocie bo było zalane. Dopiero po podwyższeniu terenu jest dobrze ale już za płotem jednostki nie za bardzo bo istniał tam dawniej staw, który po wojnie został zasypany przez wojsko walczące z ciągle wybijającą wodą. Wiem, że za czasów wojska wysypano tam mnóstwo wywrotek ziemi. Bloki przy Sempołowskiej a raczej Boh. Modlina pobudowane zostały na dawnych polach, podobnie bloki przy Chemików.
Ja również myślę o tych lukach ale z tego co mi wiadomo są to prywatne tereny i właściciele jeśli będą chcieli to coś pobudują a jeśli nie to nie. Przy rondzie Hallera na bank będzie zabudowane jak tylko miasto sprzeda działkę już dawno była o tym mowa.
Zabudować Plac Solny :?: Tutaj chyba żartujesz, jest to plac istniejący od początków istnienia tego miasta potrzebna mu rewitalizacja a nie zabudowa.
Podobnie żartujesz sobie chyba z blokami w parku, fajnie by to wyglądało przy XIX wiecznych zabytkach wokół parku nie ma co. Co do terenu między Oś. Młodych a Centrum to w pełni się zgadzam ale nie na bloki w zabytkowym centrum, takie rzeczy robiono za komuny. Nie wiem czy wiesz ale na części parku z amfiteatrem dochodziło dawniej do pochówków ludzi, w czasie wojny również, był to ogród parafii ewangelickiej. Niestety nasze władze wymyślając amfiteatr nawet nie pomyślały aby upamiętnić to miejsce jakąś tablicą.
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Tunel w Nowym Dworze Maz.?

Postprzez rather » 11 Lut 2012, 22:14

tk28 napisał(a):Zabudować Plac Solny :?: Tutaj chyba żartujesz, jest to plac istniejący od początków istnienia tego miasta potrzebna mu rewitalizacja a nie zabudowa.

Fajnie by było gdyby wokół Placu Solnego pojawiła się "obudowa" czyli kamieniczki z usługami na parterze - takie miejsca brakuje w Nowym Dworze.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Następna

Wróć do Inwestycje miejskie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

cron