Nieruchomość Paderewskiego/Bohaterów Modlina

Inwestycje i inne przedsięwzięcia na terenie Nowego Dworu Maz.

Nieruchomość Paderewskiego/Bohaterów Modlina

Postprzez rather » 15 Kwi 2012, 11:46

Jest już ogłoszenie o przetargu na sprzedaż działki przy rondzie - tej na której stoi stary drewniak. Jak myślicie: spali się przed czy po przetargu? No i który z trzech deweloperów kupi tą działkę?
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Nieruchomość Paderewskiego/Bohaterów Modlina

Postprzez tk28 » 15 Kwi 2012, 12:32

Mnie tylko przeraża przeczucie, że powstanie tam budynek, który przytłoczy i kościół i cech i całą okolicę. Tam powinno powstać kilka niewysokich budynków (do trzech pięter) mieszkalno-usługowych a nie wielki styropianowy potwór deweloperski. Miasto jak już tak lubi handlować nowodworską ziemią to niech ten teren podzieli i sprzeda kilku deweloperom a nie jednemu. Wiadomo, że jak kupi jeden to postawi tam jeden budynek a biorąc pod uwagę wielkość tej działki to można sobie wyobrazić wielkość budynku jaki tam powstanie. Oby nie powstał tam potworek jak przy ul. Partyzantów. Można też wywnioskować, że mały prywatny drewniaczek przy Boh. Modlina wraz z terenem został sprzedany miastu skoro wchodzi w skład owej działki na sprzedaż.
Ostatnio edytowany przez tk28, 15 Kwi 2012, 13:01, edytowano w sumie 1 raz
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Nieruchomość Paderewskiego/Bohaterów Modlina

Postprzez Chelsea » 15 Kwi 2012, 12:51

Mi szkoda parkingu na tyłach drewniaka, bo dosyć często z niego korzystam. Przyjdzie parkować na Placu Solnym :(
Chelsea
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 821
Rejestracja: 18 Gru 2010, 09:08
Płeć: kobieta

Re: Nieruchomość Paderewskiego/Bohaterów Modlina

Postprzez rather » 15 Kwi 2012, 12:57

Najsensowniejsze chyba są te budynki budowane przez developera, który postawił Rezydencję Modlińska i budynek przy Top Hotelu. Dość sensownie wyglądają (szczególnie jak na nowodworskie warunki), deweloper uwzględnia też na przykład miejsca parkingowe i buduje z dość dobrych materiałów (przynajmniej tak mówią mieszkańcy). Gargamele stawia Burem - ich projekty wołają o pomstę do nieba, Adriainwest (Osiedle Versal - pierwszy etap jeszcze się bronił, ale ten ostatni budynek to jakieś przegięcie pały). Nie wiem kto zbudował Osiedle Zakroczymska ze słynnymi blaszanymi szopami na ostatniej kondygnacji, budynek na rogu Nałęcza/Warszawska i budynki na Partyzantów. Nie są to może 100% gargamele, ale mogą pretendować do tytułu lokalnego szkaradka.

Najładniej chyba buduje Banaszek. Mowa oczywiście o Osiedlu Dębowy Park, bo Hotel Modlin pewnie zapewni nam miejsce w panteonie miejscowości z architektonicznymi dziwolągami...
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Nieruchomość Paderewskiego/Bohaterów Modlina

Postprzez tk28 » 15 Kwi 2012, 13:31

@ rather chyba nie uważasz, że pasowałby tam moloch w stylu Rezydencji Modlińskiej :?: To nie jest miejsce na takie przytłaczające potwory.
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Nieruchomość Paderewskiego/Bohaterów Modlina

Postprzez rather » 15 Kwi 2012, 14:28

W tej chwili nie pasuje, ale jak powstanie przedłużenie Modlińskiej, to może zmieni się też układ urbanistyczny towarzyszący tej ulicy. Pytanie tylko czy w mieście jest ktoś kto ogarnia takie szczegóły jak wygląd miasta jako całości, a jego centrum w szczególności?
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Nieruchomość Paderewskiego/Bohaterów Modlina

Postprzez tk28 » 15 Kwi 2012, 15:09

Ja sądzę, że nie ma u nas w ogóle kogoś takiego widząc jak się rozbudowuje miasto bez żadnego planu. Wszystko porozrzucane gdzie popadnie, osiedla Dębowe Parki w szczerym polu z dziwnymi niezagospodarowanymi pasami pomiędzy. Dodatkowo takie ich usytuowanie uniemożliwi zabudowę wzdłuż ul. Wojska Polskiego. Stworzyli sobie wielki parking jakby nie mogli go zrobić właśnie na tych wolnych pasach pomiędzy. Złe usytuowanie osiedli Dębowych Parków zaburzyło całą tę okolicę, powinny być zbudowane nie na równo z osiedlem Pod Dębinką a na równo z ulicą Wojska Polskiego. W NDM od dawna buduje się jak popadnie, duże działki na sprzedaż nie są dzielone na mniejsze przez co powstają zamknięte enklawy zaburzające możliwość stworzenia odpowiedniego układu urbanistycznego. Jest totalny miszmasz architektoniczny, po jaką cholerę przy Dębowym Parku posprzedawano działki, na których powstały i powstają domki jednorodzinne. Za jakiś czas będą wieczne skargi, że domki zasmradzają osiedla Dębowe Parki. Za PRL-u były plany aby tam było osiedle bloków mieszkalnych więc dlaczego dopuszczono do powstania tam tylu domków. Będą mieli tam taki klimat jak na Pólku gdzie kilka domków zasmradza całą okolicę. Uważam, że najpierw powinny powstać plany dróg, chodników a dopiero później sprzedawać działki inwestorom oczywiście z zastrzeżeniem typu zabudowy.

Przy rondzie Hallera nie powinno powstawać nic wysokiego a co do przedłużenia ulicy Modlińskiej to doszedł kolejny problem mogący utrudnić tę inwestycję, prawdopodobne zbiorowe mogiły zamordowanych mieszkańców przez Niemców w ogrodzie parafialnym.
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Nieruchomość Paderewskiego/Bohaterów Modlina

Postprzez Chelsea » 15 Kwi 2012, 15:36

tk28 napisał(a): osiedla Dębowe Parki w szczerym polu z dziwnymi niezagospodarowanymi pasami pomiędzy. Dodatkowo takie ich usytuowanie uniemożliwi zabudowę wzdłuż ul. Wojska Polskiego. Stworzyli sobie wielki parking jakby nie mogli go zrobić właśnie na tych wolnych pasach pomiędzy.

Myślę, że te niezagospodarowane pasy są dlatego, że ich właściciele nie chcieli oddać developerowi swoich gruntów za bezcen.
Postawili zaporowe ceny i jest tak jak jest ...

Jakiś czas temu podobał mi się nowobudowany chodnik przy Wojska Polskiego, przed Dębowym Parkiem, podobał mi się ... do momentu, gdy budowanego przy nim ogromnego parkingu nie ogrodzono koszmarnym szarym panelowym płotem.
Zastanawiam się po co ludzie tworzą sobie takie rezerwaty pod oknami. Ogrodzone jest Osiedle - zgoda - ale grodzić dodatkowo jeszcze parking. I tak okolica zamiast być ładnym spacerowym miejscem dla ludzi stała się jakimś koszmarem. Okropne !!!
Chelsea
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 821
Rejestracja: 18 Gru 2010, 09:08
Płeć: kobieta

Re: Nieruchomość Paderewskiego/Bohaterów Modlina

Postprzez ukasz » 15 Kwi 2012, 15:51

Zgadzam się z @tk28 odnośnie wysokości tego budynku - 3 piętra to max (pod warunkiem, że 3 piętro będzie poddaszem). Jestem jednak zdania, że lepiej, aby powstał 1 duży budynek, podzielony kolorami, balkonami itp (tylko nie tak jak na Partyzantów). Jeśli miałyby tam powstać 3-4 budynki to na 100% każdy będzie z innej bajki... Okolica i tak jest bardzo zróżnicowana, więc lepiej, żeby to co powstaje jakoś ze sobą grało...
****tchórzliwie pomrukujący forumowicz****
ukasz
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1129
Rejestracja: 25 Lut 2011, 13:28

Re: Nieruchomość Paderewskiego/Bohaterów Modlina

Postprzez admin » 15 Kwi 2012, 16:07

Czy przypadkiem w NDM nie jest tak, że nie można budować więcej niż 5 kondygnacji z powodu podłoża. Gdyby budynki były wyższe powodowałoby to osiadania i zapadanie się budynków?
"Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili."
Tchórzliwie pomrukujący administrator /za Sokratesem/
Awatar użytkownika
admin
Administrator
Administrator
 
Posty: 1106
Rejestracja: 30 Wrz 2010, 17:59
Miejscowość: Saturn
Płeć: mężczyzna

Re: Nieruchomość Paderewskiego/Bohaterów Modlina

Postprzez tk28 » 15 Kwi 2012, 16:23

@ Chelsea, właśnie to jest wielki minus takich inwestycji oderwanych od miasta i ogrodzonych płotami. Kiedyś już na tym forum była dyskusja, ja uważałem wtedy i nadal to podtrzymuję, że takie osiedla to nie do miast a na przedmieścia dla ludzi chcących się odizolować. Grodzenie się płotami od razu kojarzy się z nacją, która jeszcze przed II wojną światową licznie zamieszkiwała polskie ziemie. Takie enklawy są antymiejskie, są oddzielone od miasta płotami i szlabanami. Gdyby te same budynki z osiedla Dębowy Park powstały wzdłuż ulicy Wojska Polskiego moglibyśmy mówić o kontynuacji Osiedla Młodych a tak to mamy enklawy dla izolujących się. Co do tego chodnika to w ogóle mogli sobie go darować bo taki chodnik powinien powstać wzdłuż ulicy a nie w dziurze porośniętej chwastami.

@ ukasz, my Polacy mamy w ostatnich latach doświadczenie w pstrokaciźnie budynków więc wolę nawet nie myśleć jak ten budynek byłby pomalowany i podzielony kolorami. Budynki powinny być różne tak jak są w tej chwili inaczej ten nowy będzie się gryzł z całym otoczeniem. Takie wielkie bloczydła na cały kwartał zawsze kojarzą mi się z jakimś ruskim kołchozem. Przez wieki budowano budynki znacznie różniące się od siebie, dopiero po II wojnie światowej zaczęto tworzyć okropnie przerośnięte bloczyska zaburzające wygląd całych ulic, miast. Nigdy nie zaakceptuję tam budynku "blokopodobnego" a już na pewno nie w stylu ciężkiego betonowo-styropianowego kloca o nazwie Rezydencja Modlińska.

@ admin, na całym świecie buduje się nie takie budynki i nie w takich niesprzyjających warunkach. Jeżeli byłoby to taką przeszkodą nie budowano by budynków wzdłuż rzek na całym świecie i to już w dawnych czasach. W Nowym Jorku powstały wieżowce na podmokłych brzegach, cały Manhattan jest wyspą a ma tyle wieżowców, nawet WTC były wybudowane na dawnych bagnach, które zostały zasypane. Wszystko jest do zrobienia ale jeżeli chodzi o NDM to raczej więcej niż 5 pięter tu w ogóle do niczego nie pasuje.
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Nieruchomość Paderewskiego/Bohaterów Modlina

Postprzez ukasz » 15 Kwi 2012, 20:41

tk28 napisał(a):@ ukasz, my Polacy mamy w ostatnich latach doświadczenie w pstrokaciźnie budynków więc wolę nawet nie myśleć jak ten budynek byłby pomalowany i podzielony kolorami. Budynki powinny być różne tak jak są w tej chwili inaczej ten nowy będzie się gryzł z całym otoczeniem.

Nie mam na myśli czegoś takiego, jak na Partyzantów, bloków oklejonych styropianem w różnokolorowe pasy, ani kolosa w stylu Rezydencji Modlińskiej, ale... Spójrz na blok przy Zakroczymskiej/Przejazd (Stylowa Kamienica) - budynek 3 piętrowy, dosyć spory, ale nie przytłaczający otoczenia, wręcz przeciwnie moim zdaniem ładnie komponuje się z resztą. Budynek podzielony jest kolorami tzn. masz beżowy, szary, biały, czarne balustrady itp. To zdecydowanie lepiej wygląda niż np. ten jednokolorowy okrąglak bez żadnych zdobień przy Nałęcza, czy szeregowce przy Boh. Modlina... Przy rondzie mamy zabytkowy kościół, "Dom Rzemiosła", czy pałacykowy budynek przy Boh. Modlina, więc ten nowy powinien się jakoś "pod nie" wkomponować.
Przy projektowaniu nie brałbym pod uwagę tych szeregowców, bo prędzej czy później albo zostaną zburzone i zastąpione czymś nowym, albo właściciele na własną rękę je "zmodernizują". Zobacz co się dzieje przy Boh. Modlina w okolicach baraków na Górskiej. Kiedyś stały tam zwykłe klocki - dziś właściciele dobudowali piętra, poddasza, i nie które budynki całkiem zmieniły swój charakter.

Co do wysokości budynków - my mieszkamy w Polsce, więc nie ma co nas porównywać do USA. Budowanie wielkich budynków na tak miękkim gruncie jest na tyle kosztowne, że po prostu się nie opłaca. Z resztą na szczęście dla miasta ;)
****tchórzliwie pomrukujący forumowicz****
ukasz
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1129
Rejestracja: 25 Lut 2011, 13:28

Re: Nieruchomość Paderewskiego/Bohaterów Modlina

Postprzez tk28 » 15 Kwi 2012, 21:05

@ukasz, nigdy nie powiedziałbym, że "Stylowa Kamienica" to blok, to po prostu kamienica, przecież współcześnie też powstają kamienice. Może jest zbudowana nowoczesnymi metodami i nie jest zabytkiem ale to zawsze kamienica i tak też wygląda. Chodzi mi właśnie o takie budownictwo, może nie takie historyzujące i cukierkowe ale w tym stylu bo takich budynków w NDM jest deficyt z powodów historycznych. Nie każde miasto miało tyle szczęścia w nieszczęściu jak NDM, że po wojnie mogło się budować praktycznie od zera tylko szkoda, że nikt nigdy tego nie wykorzystał i nie stworzył naprawdę ciekawego miasta z ciekawą architekturą. Podoba mi się "Rezydencja Modlińska" ale powstała w złym miejscu, powinna być wybudowana na którymś z nowodworskich osiedli bloków a nie w centrum gdzie przytłoczyła pozostałe budynki. Ja przy rondzie Hallera widzę właśnie coś w stylu "Stylowej Kamienicy" ale również kilka podobnych obok a nie jeden taki sam na całą działkę bo to nie wyglądałoby dobrze a zauważ, że działka jest dosyć spora. Myślę, że na razie lepiej się wstrzymać bo i tak nie mamy wpływu na to co tam powstanie, jeszcze pewnie będziemy to w przyszłości komentować, wychwalać lub wybrzydzać ;)
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Nieruchomość Paderewskiego/Bohaterów Modlina

Postprzez ukasz » 15 Kwi 2012, 21:12

to teraz wszystko jasne, bo nie do końca wiedziałem o jakie budownictwo Ci chodzi :) Mówiąc o bloku mam na myśli wysoki budynek wielorodzinny, nie wiem dlaczego ludziom kojarzy się to od razu z blokami z wielkiej płyty albo w stylu "Rezydencji Modlińskiej". Jak dla mnie "Stylowa Kamienica" to też blok, ale stylowy, bo jak nazwać to "coś" przy Nałęcza? Ni to blok, ni kamienica :) Myślę, że jeśli budynek, który tam powstanie będzie odpowiednio podzielony np. poprzez ciemniejsze pionowe wnęki (np. klatki schodowe), to nawet tak duży będzie wyglądał ciekawie ;)
****tchórzliwie pomrukujący forumowicz****
ukasz
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1129
Rejestracja: 25 Lut 2011, 13:28

Re: Nieruchomość Paderewskiego/Bohaterów Modlina

Postprzez tk28 » 15 Kwi 2012, 21:53

Jeśli chodzi o takie budynki to ja uważam, że to są bardziej kamienice niż bloki. Bloki to mamy np. na Pólku czy na Oś. Młodych a w mieście w większości to kamienicopodobne twory. Odcinek ul. Zakroczymskiej od parku do samego UM to typowe kamienice z usługami w parterze. To "coś" na Nałęcza to też bardziej kamienica, nie wiem czy wiesz ale budynek ze sklepem sportowym to też kamienica przedwojenna, nadbudowana po wojnie o jedno piętro i dobudowano jej te paskudne balkony z wejściami do mieszkań. Dziś wygląda jak blok mieszkalny ale na starych zdjęciach to jednopiętrowa długa kamienica z poddaszem. Budynki w okolicy zbiegu ulic Zakroczymskiej i Targowej to też raczej kamienice.
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Następna

Wróć do Inwestycje miejskie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości