Rozbudowa SP7

Inwestycje i inne przedsięwzięcia na terenie Nowego Dworu Maz.

Re: Rozbudowa SP7

Postprzez rather » 28 Sie 2013, 15:10

Zainteresowani mogli załapać się na wyjazdowe posiedzenia komisji, które wizytowały szkoły - między innymi pod kątem remontów i przygotowania do zbliżającego się roku szkolnego. Jutro jest między innymi sesja KGKIOŚ w tej sprawie http://bip.nowydwormaz.pl/public/get_fi ... ?id=272621 - ciekawe czy można uczestniczyć w wyjazdowym życiu RM?
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Rozbudowa SP7

Postprzez Chelsea » 30 Sie 2013, 07:46

Jak podaje ostatnia GN w piątek 23 sierpnia b.r. odbyły się odbiory. Do końca sierpnia firma budowlana ma jeszcze skończyć wykonanie elewacji.
Przenoszą meble z gimnazjum do budynku podstawówki, więc jednak się udało.
Rozpoczęcie roku szkolnego w siódemce jest w poniedziałek o 12-ej. W samo południe :)
Zastanawiam się dlaczego ? Zawsze było o 9-ej.
Być może na uroczystości spodziewani są jacyś specjalni goście. W końcu ktoś będzie musiał wstęgi poprzecinać :)
Chelsea
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 821
Rejestracja: 18 Gru 2010, 09:08
Płeć: kobieta

Re: Rozbudowa SP7

Postprzez wtm » 30 Sie 2013, 11:10

Chelsea napisał(a):Być może na uroczystości spodziewani są jacyś specjalni goście. W końcu ktoś będzie musiał wstęgi poprzecinać :)


Przed rozbudową SP7 na rozpoczęcie roku szkolnego był zaproszony i uroczyście przedstawiony prezes ZAMBETU.
Rozbudowa zakończona to i na zakończenie budowy wypada zaprosić; no i jakiś medal lub dyplom wręczyć przez burmistrza.
wtm
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 325
Rejestracja: 14 Lis 2010, 10:27

Re: Rozbudowa SP7

Postprzez Chelsea » 30 Sie 2013, 11:45

Ja bardziej mam w pamięci otwarcie hali widowiskowo-sportowej w Modlinie Twierdzy. Tam zaproszeni goście ledwo pomieścili się w pierwszym rzędzie :)
Radni, przedstawiciele wojska, kościoła, prezesi lotniska, przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, posłanka Zakrzewska i wielu wielu innych ...
goscie.jpg
goscie.jpg (149.22 KiB) Obejrzany 13023 razy

Radości i zabawom nie było końca :)
tance.jpg
tance.jpg (53.75 KiB) Obejrzany 13023 razy

Ciekawe kto będzie u nas ? Trzeba się wybrać :)
Chelsea
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 821
Rejestracja: 18 Gru 2010, 09:08
Płeć: kobieta

Re: Rozbudowa SP7

Postprzez wtm » 30 Sie 2013, 13:48

Mam obawy czy notable zmieszczą się na sali forum zwanej "salą gimnastyczną" chyba, zę bez dziciaków - też jakaś opcja.
Ale dalej nie wiem dlaczego rozpoczęcie roku będzie o 12.00.
wtm
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 325
Rejestracja: 14 Lis 2010, 10:27

Re: Rozbudowa SP7

Postprzez rather » 30 Sie 2013, 15:07

Może teatrzyk objazdowy chce po prostu wystąpić we wszystkich szkołach i godziny rozpoczęcia dobrano tak, żeby mogli błysnąć w każdej dzielnicy? W końcu w przyszłym roku wybory, a w 2015 następne, więc trza się o wyborcę zatroszczyć...
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Rozbudowa SP7

Postprzez Chelsea » 02 Wrz 2013, 21:03

wtm napisał(a):Mam obawy czy notable zmieszczą się na sali forum zwanej "salą gimnastyczną" chyba, zę bez dziciaków - też jakaś opcja.

Byłam na dzisiejszej uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego w "siódemce" i mam mieszane uczucia ...
Kilkaset (około 700) dzieciaków stłoczono na niedużej sali forum. Były maluchy z "zerówek", klasy I-III, czwarto, piąto i szóstoklasiści. Do tego kilkaset osób towarzyszących: rodziców, dziadków.
Było tak tłoczno, duszno, że nawet nie wiem kto był z gości, nic nie było widać, słychać. Szczęście, że nikt z obecnych nie krzyknął "Pali się", bo byłaby jakaś masakra.
Później dziatwa zaczęła rozchodzić się do swoich klas. Utworzył się gigantyczny korek przy drzwiach wyjściowych, na schodach.
Chelsea
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 821
Rejestracja: 18 Gru 2010, 09:08
Płeć: kobieta

Re: Rozbudowa SP7

Postprzez mtb » 04 Wrz 2013, 19:47

Chelsea napisał(a):Byłam na dzisiejszej uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego w "siódemce" i mam mieszane uczucia ...
Kilkaset (około 700) dzieciaków stłoczono na niedużej sali forum. Były maluchy z "zerówek", klasy I-III, czwarto, piąto i szóstoklasiści. Do tego kilkaset osób towarzyszących: rodziców, dziadków.
Było tak tłoczno, duszno, że nawet nie wiem kto był z gości, nic nie było widać, słychać. Szczęście, że nikt z obecnych nie krzyknął "Pali się", bo byłaby jakaś masakra.
Później dziatwa zaczęła rozchodzić się do swoich klas. Utworzył się gigantyczny korek przy drzwiach wyjściowych, na schodach.

Dzieciaki stały sobie spokojnie miały wydzielone miejsca jedyny problem stanowiły osoby towarzyszące mamuśki i tatuśkowie jak by mogli to z wrażenia by się ze.....
Co do tłoku na schodach to jest więcej niż jedna klatka schodowa :)
Co do duchoty to ja stałem i z kilkoma rodzicami wszystko oglądaliśmy z za szyby było chłodno i przyjemnie następnym razem zapraszamy .
Po za tym szkoła rewelacja wszystkie klasy oddane dzieciaki "praktycznie wszystkie" chodzą na rano.
DUŻY MINUS DLA SPRZĄTACZEK !!!
W WENTYLACJI NA SALI FORUM OD 2 LAT Z WENTYLACJI WISZĄ TONY KURZU CZY TAK TRUDNO PODNIEŚĆ GŁOWĘ DO GÓRY ?

Brak hali sportowej ale to rozmowa na inny temat.
Awatar użytkownika
mtb
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 232
Rejestracja: 21 Maj 2012, 17:54

Re: Rozbudowa SP7

Postprzez Chelsea » 04 Wrz 2013, 20:37

mtb napisał(a):Dzieciaki stały sobie spokojnie miały wydzielone miejsca jedyny problem stanowiły osoby towarzyszące mamuśki i tatuśkowie jak by mogli to z wrażenia by się ze.....
(...) Co do duchoty to ja stałem i z kilkoma rodzicami wszystko oglądaliśmy z za szyby było chłodno i przyjemnie następnym razem zapraszamy .

Być może inny był odbiór tej samej imprezy z perspektywy "zaokiennej". I zapewne szereg szczegółów mogło umknąć Twojej uwadze.
Ja stałam w korytarzu - łączniku pomiędzy salą forum a nowym wejściem do szkoły. Kazałam tylko mojemu dziecku przedrzeć się przez zwarty kordon rodziców, którzy faktycznie gdyby mogli ...
Podczas całej imprezy właśnie w tym łączniku panował straszny harmider. Do moich uszu dotarły jedynie strzępy oklasków,pojedyncze dżwięki hymnu państwowego i nic więcej.

mtb napisał(a): Co do tłoku na schodach to jest więcej niż jedna klatka schodowa

Tłok zapanował po uroczystości, wtedy gdy dzieci z wychowawcami szły do swoich klas. Poza tym był taki moment, że duża część dzieci wchodziła na górę i nagle ... musiały zrobić dodatkowe miejsce bo inna grupa już schodziła z góry.
Spora grupa dzieci stała w opisywanym wyżej korytarzu-łączniku. Swobodne przejście blokowały drzwi, które w tym momencie okazały się za wąskie. Dla mnie zgroza, tym bardziej, że są to małe dzieci. Zgodzę się, że sytuacja była wyjątkowa i takie rzeczy mogą zdarzać się sporadycznie. Chociaż jako rodzic wolałabym, żeby nie zdarzały się nigdy.
A sama szkoła, po remoncie, rzeczywiście robi bardzo dobre wrażenie.
Minus jest taki, że mają za małą stołówkę i dzieciaki ze starszych klas mają swoją przerwę obiadową, która trwa ... 10 minut. Smacznego :)
Chelsea
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 821
Rejestracja: 18 Gru 2010, 09:08
Płeć: kobieta

Re: Rozbudowa SP7

Postprzez wtm » 07 Wrz 2013, 19:18

Ale w klasie informatycznej już są myszki do komputerów.
Dziękuję Ci nasza władzo w imieniu dzieciaków.
wtm
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 325
Rejestracja: 14 Lis 2010, 10:27

Re: Rozbudowa SP7

Postprzez mtb » 10 Wrz 2013, 11:10

Chelsea napisał(a):Minus jest taki, że mają za małą stołówkę i dzieciaki ze starszych klas mają swoją przerwę obiadową, która trwa ... 10 minut. Smacznego :)

To chyba mówimy o innej szkole bo w SP7 są dwie 20 min. przerwy i na pierwszej chodzą "maluchy" te starsze chodzą do chińczyka lub na kebaba :)
http://www.zs1.nowydwormaz.pl/473,plan-lekcji.html
Awatar użytkownika
mtb
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 232
Rejestracja: 21 Maj 2012, 17:54

Re: Rozbudowa SP7

Postprzez Betonowa Wieś » 10 Wrz 2013, 20:44

Kościoly budują, dzieci głodują :)))
Lenistwo idzie tak wolno, że nedza je dogania. (Facet ze 100$ :)))))
Betonowa Wieś
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 71
Rejestracja: 07 Sie 2011, 20:58

Re: Rozbudowa SP7

Postprzez Chelsea » 11 Wrz 2013, 05:12

To chyba mówimy o innej szkole bo w SP7 są dwie 20 min. przerwy i na pierwszej chodzą "maluchy" te starsze chodzą do chińczyka lub na kebaba

Starsze na żadnego kebaba nie chodzą :) Na planie lekcji, które moje dziecko przyniosło ze szkoły, rozkład lekcji i przerw wygląda zupełnie inaczej.
Wydaje mi się, że z początkiem obecnego tygodnia długość przerw w szkole została skorygowana. Faktycznie skrócono pierwszą przerwę do 5 minut i dlatego druga przerwa obiadowa jest dwudziestominutowa.
Wielkie ( i szczere ) podziękowania dla Dyrekcji, szczególnie dla Pani Wicedyrektor, za umiejętne i szybkie rozwiązywanie zgłaszanych przez uczniów i ich rodziców różnego rodzaju problemów.
Chelsea
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 821
Rejestracja: 18 Gru 2010, 09:08
Płeć: kobieta

Re: Rozbudowa SP7

Postprzez mcba » 11 Wrz 2013, 08:36

za moich czasów w podstawówce i gimnazjum były tylko przerwy 5 minutowe plus kilka 10 minutowych i jedna 15 minutowa i nikt nie narzekal, że nie ma kiedy zjeść :P dodam, że chodziłem za młodu do ZS8 OM i ZS4 TM...
Image
Awatar użytkownika
mcba
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1142
Rejestracja: 02 Paź 2010, 18:29
Płeć: mężczyzna

Re: Rozbudowa SP7

Postprzez mtb » 11 Wrz 2013, 09:12

Za moich miałem 25 minut na obiad jako że blisko szkoły mieszkałem chodziłem do domu i nikt nie robił problemów ale to były czasy takie że za karę dostawało się pasem od dyrektorki lub do wyboru wzywało rodziców do szkoły . Wybór trudny lepiej czasami było by rodzice o niczym nie wiedzieli .

Dzikie czasy teraz by wejść po swoje dziecko trzeba w fyfnastu miejscach samemu sobie zgodę podpisać.
Co do obiadów w szkole dziecko wraca najedzone i powiem że ja jestem z tego faktu zadowolony choć mówi że coś tam nie zjadł.
Awatar użytkownika
mtb
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 232
Rejestracja: 21 Maj 2012, 17:54

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje miejskie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości

cron