Autostrada Berlinga

Inwestycje i inne przedsięwzięcia na terenie Nowego Dworu Maz.

Autostrada Berlinga

Postprzez WND » 29 Kwi 2012, 12:23

WND napisał(a):Wiem długo mnie nie było, najpierw problemy z logowaniem i brak czasu , potem drugi login i też nie wyszło, ale w końcu dziś się udało, za to powracam z dość ciekawą informacją. Kowalski obudził się że przetarg na remont "autostrady" Berlinga wygrał nie ten co trzeba i już zaczynają się schody.

Pierwszy zarzut jaki się pojawił to że zaczeli nie z tej strony co on sobie wymyślił, sęk w tym że codziennie jeżdżę w/w autostradą i nie zauważyłem żeby się cokolwiek zaczęło dziać :D



PS. z racji że spodziewam się kolejnego bumu budowlanego na miarę naszych wiaduktów proponowałbym wydzielić temat autostrady Berlinga jako osobny temat.
Image
Spółka ERBUD - ZAMBET wybuduje elektrownie atomową i rozwiążą się wszystkie problemy.
Awatar użytkownika
WND
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 227
Rejestracja: 05 Paź 2011, 16:33

Re: Autostrada Berlinga

Postprzez maja19 » 29 Kwi 2012, 14:56

FAKTY- REMONT ul. Berlinga; środa- wytyczenie osi jezdni wbicie kilku czerwonych palików po stronie parzystej
czwartek- zerwanie pobocza długości ok.100 m i szer.40-50 cm.Pracował ciężki sprzęt i 4 pracowników.
Prace już trwają, ale co z właścicielami mieszkań wyodrębnionych-to Im w związku z remontem zabierze p.burmistrz
po kawałeczku ziemi zgodnie ze specustawą ,ale przecież trzeba sporządzić nowe akty notarialne dla każdego właściciela.
I dopiero wtedy pójdą pozostałe z 5 milionów pieniądze.
maja19
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 60
Rejestracja: 25 Lis 2011, 20:11

Re: Autostrada Berlinga

Postprzez rather » 29 Kwi 2012, 15:02

Pierdoły proceduralne to już chyba nie jest zmartwienie pana burmistrza? Przy okazji - czy za nowe akty notarialne zapłaci pan burmistrz (oczywiście jak zawsze z naszej kasy) czy właściciele nieruchomości?
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Autostrada Berlinga

Postprzez Novika » 21 Cze 2012, 08:14

Kto jest architektem tej inwestycji? Wczoraj przechodząc Berlinga zastanawiałam się czy prace idą wg. planów czy robotnicy sami robią wg. własnego uznania? Miejsca parkingowe wytyczone bez sensu, zatoczka gdzie kiedyś stawały 4 samochody zrobiona na 2,5 samochodu bo reszta to bezsensowne chodniczki prowadzące na ulicę (praktycznie z każdej zatoczki), latarnie nie zostały przesunięte i teraz pięknie "wyrastają" na środku miejsc prakingowych. Co tam latarnia przy innej przeszkodzie z którą robotnicy sobie poradzili. Daewoo Tico, którego właściciel nie zabrał na czas, zostało dookoła pięknie obkopane, za jakiś miesiąc jak wyłożą kostkę wyjedzie :)
Novika
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 2
Rejestracja: 07 Wrz 2011, 10:50

Re: Autostrada Berlinga

Postprzez rather » 21 Cze 2012, 15:37

Wykonawcy bym się nie czepiał, bo robi zgodnie z projektem dostarczonym przez geniuszy z UM. Kiedyś zatwierdzili budowę basenu w miejscu, w którym od lata stała woda, więc teraz budowa parkingu na 2,5 miejsca z latarnią po środku to po prostu pikuś. Inne przykłady pomyślunku naszych urzędników to np. ulica Łęczna, na której postawiono latarnie z kloszami zwisającymi nad ulicą. I praktycznie nie ma miesiąca, żeby jakiś większy pojazd w klosz nie przywalił...
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Autostrada Berlinga

Postprzez WND » 03 Gru 2012, 22:34

Widzę że temat coś przymarł a odbiór już się odbył, zdaje się w czwartek.

Pojawiły się podświetlane znaki informujące o przejściu dla pieszych, które ewidentnie odstają od reszty nowodworskiego oznakowania.
Image
Spółka ERBUD - ZAMBET wybuduje elektrownie atomową i rozwiążą się wszystkie problemy.
Awatar użytkownika
WND
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 227
Rejestracja: 05 Paź 2011, 16:33

Re: Autostrada Berlinga

Postprzez andrzej1974 » 04 Gru 2012, 06:37

Może by ktoś wrzucił jakieś zdjęcia, bo w taki mróz na rowerze nie pojadę obejrzeć.
andrzej1974
NVD Master
NVD Master
 
Posty: 790
Rejestracja: 09 Kwi 2012, 08:06

Re: Autostrada Berlinga

Postprzez WND » 04 Gru 2012, 08:00

Postaram się coś pstryknąć jak będe wracał z pracy
Image
Spółka ERBUD - ZAMBET wybuduje elektrownie atomową i rozwiążą się wszystkie problemy.
Awatar użytkownika
WND
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 227
Rejestracja: 05 Paź 2011, 16:33

Re: Autostrada Berlinga

Postprzez rather » 06 Gru 2012, 12:40

W ostatnim numerze Gazety Nowodworskiej jest artykuł o odbiorze tej inwestycji. Jest kilka niedoróbek - między innymi słupek telekomunikacyjny wystający pośrodku chodnika. Ja zauważyłem, że na łuku ulicy postawiono żółte barierki w taki sposób, że zajmują dużą część chodnika.

Do pozytywów zaliczam zakończenie inwestycji prawie w terminie i brak idiotycznych lamp wiszących przy większości ulic na Osiedlu Młodych. Chodzi mi o te lampy, których klosze wiszą jakieś 3 metry nad ulicą i są nagminnie rozbijane przez wyższe samochody. Jakiemuś geniuszowi zabrakło wyobraźni i chyba nie ogarnął, że po ulicach często poruszają się pojazdy i siłą rzeczy będą waliły w tak umieszczone lampy...
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Autostrada Berlinga

Postprzez WND » 11 Gru 2012, 22:14

Miałem się pochwalić zdjęciem podświetlenia ale chyba już batman zabrał światło bo przestało sie ładnie na niebiesko świecić i tylko mrygają żółte światła ostrzegawcze.
Image
Spółka ERBUD - ZAMBET wybuduje elektrownie atomową i rozwiążą się wszystkie problemy.
Awatar użytkownika
WND
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 227
Rejestracja: 05 Paź 2011, 16:33

Re: Autostrada Berlinga

Postprzez disturbia » 15 Gru 2012, 19:54

Czyżbyś interweniował u batmana,bo z powrotem się świeci :D
Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, zdrajców, złodziei i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami.
Awatar użytkownika
disturbia
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1951
Rejestracja: 04 Lut 2011, 15:15
Płeć: kobieta

Re: Autostrada Berlinga

Postprzez WND » 17 Gru 2012, 23:23

W relacjach z naszym batmanem jestem raczej jokerem :D

Ale rzeczywiście, znowu się świeci a ja dalej nie zrobiłem obiecanej fotki
Image
Spółka ERBUD - ZAMBET wybuduje elektrownie atomową i rozwiążą się wszystkie problemy.
Awatar użytkownika
WND
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 227
Rejestracja: 05 Paź 2011, 16:33

Re: Autostrada Berlinga

Postprzez disturbia » 18 Gru 2012, 18:04

Chyba jesteś na z góry przegranej pozycji,batman zawsze wygrywa ;)
Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, zdrajców, złodziei i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami.
Awatar użytkownika
disturbia
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1951
Rejestracja: 04 Lut 2011, 15:15
Płeć: kobieta

Re: Autostrada Berlinga

Postprzez maja19 » 18 Gru 2012, 19:26

..pojawia się i znika- w niedzielę i w poniedziałek świecił się jeden ludzik a dzisiaj obydwa mają wolne. (Berlinga przy Młodzieżowej)
maja19
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 60
Rejestracja: 25 Lis 2011, 20:11


Wróć do Inwestycje miejskie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości