Czy Nowy Dwór to wieś?

Inwestycje i inne przedsięwzięcia na terenie Nowego Dworu Maz.

Re: Czy Nowy Dwór to wieś?

Postprzez tk28 » 02 Sie 2012, 13:27

Chelsea napisał(a):Przyznam się, że zaskoczył mnie wczorajszy artykuł nowodworski24, w którym opisano brak reakcji mieszkańców NDM na wyjącą syrenę o godz. 17 -ej.
@mtb, być może jest tak, jak piszesz... A co może być tego przyczyną ?
Może to nadmiar "legalnej formy wzbogacania rozrywki", która strumieniami leje się podczas oficjalnych obchodów Dni NDM ? ;)


Przyczyna jest prostsza niż się wydaje, Polacy są znudzeni i zdegustowani wszystkimi świętami, rocznicami, świętowaniem klęsk i tragedii, corocznymi inscenizacjami wszelkich wydarzeń historycznych. Ludzie coraz bardziej żyją dniem dzisiejszym i myślą o przyszłości a ciężkostrawną polską historią są po prostu już zmęczeni. W ostatnich latach bardzo nasiliły się wszelkie świętowania i wciskanie ludziom tego wszystkiego dosłownie na siłę ze wszystkich stron. Większość z tych świąt i rocznic stały się bardzo upolitycznione bo niektóre ugrupowania bezpodstawnie je sobie przywłaszczają jako ich święta. Przyjdą czasy, że w Polsce mało świąt i rocznic będzie interesowało ludzi, starzy ludzie się wykruszają i umierają a młodzi mają inne priorytety. Jest to zjawisko ogólnokrajowe i nie dotyczy tylko naszego miasta.
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Czy Nowy Dwór to wieś?

Postprzez mtb » 02 Sie 2012, 16:47

Chelsea napisał(a):Przyznam się, że zaskoczył mnie wczorajszy artykuł nowodworski24, w którym opisano brak reakcji mieszkańców NDM na wyjącą syrenę o godz. 17 -ej.

Czy w Warszawie upamiętniają dni innych miast ?
Ilu Warszawiaków tyle opinii ja spotkałem się z wieloma opiniami krytykującymi powstanie a właściwie konieczność jego wywołania, a w następstwie śmierć wielu ludzi i zniszczenie miasta.
Nie nam to oceniać no ale nowodworski24 jak widać na potrzeby zwiększenia czytelników zaraz zacznie opisywać obchody jakie odbywają się we Wrocławiu i Gdańsku i wszystkim każe stać na baczność z gromnicą w ręku - komercja ?
Chelsea napisał(a):@mtb, być może jest tak, jak piszesz... A co może być tego przyczyną ?
Może to nadmiar "legalnej formy wzbogacania rozrywki", która strumieniami leje się podczas oficjalnych obchodów Dni NDM ? ;)

-no mi siÄ™ takowy schemat to przypomina:
Dom (brak czasu pogoń za pieniądzem), przedszkole (mało miejsc dzieciak zostaje z babcią), szkoła podstawowa (piwo, wino, wóda, papierosy, narkotyki), liceum (piwo, wino, wóda, papierosy, narkotyki), szkoła wyższa (brak szkoły w NDM)
Co takiej młodzieży należy zaproponować by byli szczęśliwi i głosowali ? a no piwo, wino, wóda, papierosy bo narkotyki są zakazane .
Jeden z tej rozrywki korzysta inny ma więcej oleju w głowie i wie jak swoim życiem lub dziecka pokierować .
Awatar użytkownika
mtb
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 232
Rejestracja: 21 Maj 2012, 17:54

Re: Czy Nowy Dwór to wieś?

Postprzez tk28 » 02 Sie 2012, 17:10

mtb napisał(a):Czy w Warszawie upamiętniają dni innych miast ?
Ilu Warszawiaków tyle opinii ja spotkałem się z wieloma opiniami krytykującymi powstanie a właściwie konieczność jego wywołania, a w następstwie śmierć wielu ludzi i zniszczenie miasta.
Nie nam to oceniać no ale nowodworski24 jak widać na potrzeby zwiększenia czytelników zaraz zacznie opisywać obchody jakie odbywają się we Wrocławiu i Gdańsku i wszystkim każe stać na baczność z gromnicą w ręku - komercja ?

Mam takie samo zdanie. Dlaczego władze NDM narzucają nam stawanie na baczność przy dźwięku syren z powodu rocznicy powstania warszawskiego a nie np. 15 stycznia o godzinie 17:20 w rocznicę wyzwolenia Nowego Dworu Maz. :?: Dlaczego z tej okazji lub z okazji wyzwolenia twierdzy Modlin 18 stycznia nie organizowane są żadne uroczystości w mieście, czy powodem jest nieatrakcyjna pora roku :?:
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Poprzednia

Wróć do Inwestycje miejskie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości

cron