Czy Nowy Dwór to wieś?

Inwestycje i inne przedsięwzięcia na terenie Nowego Dworu Maz.

Czy Nowy Dwór to wieś?

Postprzez ukasz » 30 Lip 2012, 10:21

kolejny artykuł o lotnisku - http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34 ... jemy_.html
Plusem jest to, że Modlin przedstawiony został jako dzielnica NDM (czyżby dziennikarze w końcu załapali?). Duży minus za przedstawienie Nowego Dworu jako wsi zabitej dechami, z ludźmi bez wykształcenia, zacofaniem... cyt:
"Modlin to dzielnica 27-tysięcznego Nowego Dworcu Mazowieckiego, ale okolica stacji przypomina wieś: cisza, drewniane domki. Bezrobocie to średnia krajowa." - jeszcze powinno być, że psy dupami szczekają i że bociany zawracają...
"Na chwilę przerywa, spogląda w niebo. - Poleciał. Taki różowy to chyba wizir, nie?" - jeśli nawet to żart, to w kontekście całego tekstu brzmi jak kompletna nieznajomość języków obcych.
"Na ławce przy murowanym domu przy Chłodnej siedzą dwie starsze panie (...) - Eee, mnie ono ani grzeje, ani ziębi (..) Ale po chwili zastanowienia przyznaje jednak: - O, wnuczka to zyskała. Narzeczony robotę na lotnisku znalazł. Bagażowym został." - jakby murowany dom był wyjątkiem; 2 starsze panie - bo to miasto starych ludzi; narzeczony został bagażowym, bo ludzie nie są wykształceni;

Może nie jesteśmy super miastem, ale po przeczytaniu tekstu mam wrażenie, że zniżyli nas (nikomu nie ubliżając) do poziomu Pomiechówka, czy Janówka (chociaż tam mają domy murowane)... Może przesadzam, ale takie było moje pierwsze wrażenie po przeczytaniu tekstu...
****tchórzliwie pomrukujący forumowicz****
ukasz
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1129
Rejestracja: 25 Lut 2011, 13:28

Re: 23.09.2011 Lotnisko Modlin

Postprzez mcba » 30 Lip 2012, 13:16

ja tylko nadmienię, że Pan od "wizira" to z Warszawy pochodzi, a "okolice stacji wyglądają jak wieś" chodzi o stację Modlin. Tekst jest tak sformułowany jakby stacja Modlin była jedyną w mieście... przynajmniej ja tak to odczytałem...

poza tym sam artykuł jest na poziomie jakiegoś brukowca szukającego jakiś sensacji i marginalnych wypowiedzi (panie siedzące przy "murowanym domu")...
Image
Awatar użytkownika
mcba
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1142
Rejestracja: 02 Paź 2010, 18:29
Płeć: mężczyzna

Re: 23.09.2011 Lotnisko Modlin

Postprzez ukasz » 30 Lip 2012, 16:00

mcba napisał(a):"okolice stacji wyglądają jak wieś" chodzi o stację Modlin

tak czy inaczej nie zgadzam się, że okolice stacji wyglądają jak wieś... chyba ten kto pisał artykuł nigdy na wsi nie był :roll:
Gdyby nie to, że wspomniano o 27 tysiącach ludzi to byłby to idealny opis wsi zabitej dechami, gdzieś pod ruską granicą...
****tchórzliwie pomrukujący forumowicz****
ukasz
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1129
Rejestracja: 25 Lut 2011, 13:28

Re: 23.09.2011 Lotnisko Modlin

Postprzez andrzej1974 » 30 Lip 2012, 17:44

ukasz napisał(a):Może nie jesteśmy super miastem, ale po przeczytaniu tekstu mam wrażenie, że zniżyli nas (nikomu nie ubliżając) do poziomu Pomiechówka, czy Janówka (chociaż tam mają domy murowane)... Może przesadzam, ale takie było moje pierwsze wrażenie po przeczytaniu tekstu...


Ostatnio byłem w centrum Legionowa. W porównaniu z tym miastem NDM to rzeczywiście Pomiechówek.
andrzej1974
NVD Master
NVD Master
 
Posty: 790
Rejestracja: 09 Kwi 2012, 08:06

Re: 23.09.2011 Lotnisko Modlin

Postprzez ukasz » 30 Lip 2012, 20:29

W porównaniu z Legionowem na pewno jesteśmy w tyle. Jednak pisanie o Nowym Dworze wspominając tylko okolice stacji w Modlinie, wskazywanie jeszcze na drewniane chałupy, wieś, starsze kobiety przed domem, słabe wykształcenie itd jest moim zdaniem nieobiektywne. Artykuł jest do dupy i robi z nas jakiś zacofańców, do których los się uśmiechnął i dał lotnisko... W końcu ludzie będą mieli pracę i będą mogli kupić sobie chleb i smalec... Chociaż i tak wiemy, że mieszkańcy oprócz lepszego dojazdu do W-wy nie zyskali nic..
****tchórzliwie pomrukujący forumowicz****
ukasz
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1129
Rejestracja: 25 Lut 2011, 13:28

Re: 23.09.2011 Lotnisko Modlin

Postprzez andrzej1974 » 31 Lip 2012, 05:37

To był jednak tekst o Modlinie.

A tak w ogóle, to oczywiście zgadzam się, że nasze miasteczko najpiękniejsze jest na świecie.
andrzej1974
NVD Master
NVD Master
 
Posty: 790
Rejestracja: 09 Kwi 2012, 08:06

Re: 23.09.2011 Lotnisko Modlin

Postprzez tk28 » 31 Lip 2012, 08:12

andrzej1974 napisał(a):Ostatnio byłem w centrum Legionowa. W porównaniu z tym miastem NDM to rzeczywiście Pomiechówek.

Nie wiem co może się podobać w tych gargamelach w centrum Legionowa. Miasto bez historii, które nieudolnie próbuje z siebie zrobić metropolie. Stworzyli sobie sztuczny hymn, sztuczną historię, która w rzeczywistości dotyczy Jabłonny, wszystko zalatuje fałszem i udawaniem, że to miasto istnieje przynajmniej 500 lat. Gwieździste skrzyżowania jak w Paryżu a zabudowane domkami jednorodzinnymi a główna ulica miasta odgrodzona ekranami akustycznymi. Ja jednak na porządny rozwój NDM wolę poczekać aż zmienią się czasy i gusta architektoniczne nowobogackich byznesmenów. Promuje się teraz spuchnięte styropianowe potwory z balustradami bez balkonów udające staromiejskie kamienice, których np. w Legionowie nigdy nie było i nie ma żadnych uwarunkowań aby istniały przykład albo obrośnięte przerośniętymi lukarnami i wieżyczkami przytłaczającymi swoją brzydotą przykład, przykład, przykład. Później latami trzeba będzie na to patrzeć więc lepiej niech NDM na razie się nie rozbudowuje bo będzie tak jak w Legionowie.

andrzej1974 napisał(a):To był jednak tekst o Modlinie.

Póki co Modlin to Nowy Dwór Mazowiecki.
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: 23.09.2011 Lotnisko Modlin

Postprzez Heimat » 31 Lip 2012, 10:09

Bywam dość często w Legionowie i muszę stwierdzić, że "Gucin" poraża wręcz swoją brzydotą. Nowy Dwór też nie jest miastem doskonałym, chociaż posiada prawie 640 lat historii oraz piękne położenie. Nad dotychczasowymi "walorami" estetycznymi nowodworskiej architektury można oczywiście dyskutować, jednak nasze miasto wciąż się rozrasta. Jeżeli rozbudowa NDM prowadzona będzie w sposób w miarę przemyślany, to za 15-20 lat nie będziemy musieli wstydzić się za wygląd naszego zacnego grodu.
Awatar użytkownika
Heimat
NVD Maniak
NVD Maniak
 
Posty: 1113
Rejestracja: 26 Gru 2011, 12:08
Miejscowość: נובידבור
Płeć: mężczyzna

Re: 23.09.2011 Lotnisko Modlin

Postprzez ukasz » 31 Lip 2012, 12:00

mi centrum Legionowa też się nie podoba... Moim zdaniem ich najbrzydszym budynkiem jest Błękitne Centrum.

Co do czegoś udającego kamienice, to takowe budynki też posiadamy - najbrzydsze to budynek przy Warszawska/Przejazd oraz przy Partyzantów. Ponad to mamy też:
- budynki nowoczesne w sąsiedztwie zabytków - "Dom przy rondzie" przy Boh. Modlina, czy Zakroczymska 42/44.
- wielkiego gargamela zwanego Rezydencją Modlińską,
- ciekawe zabytki przykryte płachtami reklam - "Dom Rzemiosła".
- dziwne, brzydkie budynki, które chyba nie nawiązują do niczego - "Osiedle Versal"
Tak więc, moim zdaniem do Legionowa niewiele już nam brakuje :)
****tchórzliwie pomrukujący forumowicz****
ukasz
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1129
Rejestracja: 25 Lut 2011, 13:28

Re: Czy Nowy Dwór to wieś?

Postprzez Chelsea » 31 Lip 2012, 13:41

Wizualnie Nowy Dwór jest urokliwym miasteczkiem. Potwierdzają to opinie moich znajomych, którzy dwa - trzy razy w roku odwiedzają nasze miasto. Są oni pod wrażeniem zmian, które tu zachodzą - wiadukty, park, nowe osiedla, przyroda.
Ja z kolei często bywam w Pruszkowie i stwierdzam, że miasto to jest dużo brzydsze od naszego - zatłoczone uliczki, samochody jadące przez ścisłe centrum miasta, na każdym kroku przejście dla pieszych (jedziesz i nie wiesz czy już przejechałeś po stopie pieszemu, czy jeszcze nie). Ściśnięte kamieniczki na niewielkiej powierzchni.

Jeśli chodzi o rozwój miasta to rzeczywiście jesteśmy w tyle ... za wieloma podwarszawskimi miejscowościami. Pomijam Legionowo, bo o nim już pisaliście ( jesteśmy przy nich faktycznie takim Pomiechówkiem).
Znam dosyć dobrze miasto Ożarów Maz. i zawsze byłam pod wrażeniem jak to miasto się rozwija(ło). Być może mają lepsze położenie ( 15 km od stolicy, przy trasie na Poznań) Od wielu lat prowadzone tam są inwestycje z prawdziwego zdarzenia, szybko rozwija się budownictwo jedno i wielorodzinne. Kiedyś będąc w Ożarowie zdziwiłam się bardzo widząc szczere pole z kapustą, które zostało poprzecinane siecią nowych dróg. Szok.
Ale w takiej sytuacji chyba łatwiej znaleźć dobrego inwestora, który wybuduje bloki ...

A wracając do artykułu, który podrzucił @ukasz, to uważam, że redaktorzy nie zadali sobie większego trudu, bo nie pojechali do centrum miasta. Szkoda, że ograniczyli się tylko do osiedla Modlin Górka.
Pewną rację trzeba im jednak przyznać, bo niestety tak wygląda "rzeczywistość okołolotniskowa".
Chelsea
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 821
Rejestracja: 18 Gru 2010, 09:08
Płeć: kobieta

Re: Czy Nowy Dwór to wieś?

Postprzez admin » 31 Lip 2012, 14:19

mnie najbardziej chyba porazila wypowiedz kobiety o tym, ze jest praca na lotnisku...jak to czytalem to mnie normalnie strzelalo;-)
jakby lotnisko bylo szczytem marzen mieszkancow...wiekszosc mlodych pracuje w wawie, a kto nie pracuje to i tak w NDM nie ma co szukac pracy bo pieniadze sa marne...
generalnie to dzieki temu ze powstalo lotnisko wszyscy dowiedza sie ze.NDM to wiocha, bo tak nas opisza niekompetentni dziennikarze.
"Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili."
Tchórzliwie pomrukujący administrator /za Sokratesem/
Awatar użytkownika
admin
Administrator
Administrator
 
Posty: 1106
Rejestracja: 30 Wrz 2010, 17:59
Miejscowość: Saturn
Płeć: mężczyzna

Re: Czy Nowy Dwór to wieś?

Postprzez tk28 » 31 Lip 2012, 16:03

A mnie poraził gdzieś tekst w stylu: - "Jeśli ktoś jeszcze nie załapał się na pracę na lotnisku to może się jeszcze starać na inne stanowiska..."

Oczywiście, ktoś chciał pracować w obsłudze naziemnej bo miał odpowiednie kwalifikację i aspiracje ale nie wyszło więc może jeszcze się załapać na obsługę i konserwację powierzchni płaskich. Ważne aby był prestiż pracy na lotnisku nie ważne czy się jest kontrolerem lotów czy kontrolerem czystości muszli klozetowej.

Niektórzy chyba tak do tego podchodzą i myślą, że ludziom wszystko jedno.
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Czy Nowy Dwór to wieś?

Postprzez mtb » 02 Sie 2012, 11:06

Może i mnie poddacie krytyce ale jak dla mnie to NDM to nie wieś lecz punkt na mapie gdzie powstała olbrzymia czarna dziura intelektualna.
Awatar użytkownika
mtb
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 232
Rejestracja: 21 Maj 2012, 17:54

Re: Czy Nowy Dwór to wieś?

Postprzez admin » 02 Sie 2012, 11:12

mysle, ze intelektualnie to jestesmy calkiem niezli. masa osob z NDM to inteligentni ludzie ;) tylko ze know how preznosza gdzie indziej :-D
"Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili."
Tchórzliwie pomrukujący administrator /za Sokratesem/
Awatar użytkownika
admin
Administrator
Administrator
 
Posty: 1106
Rejestracja: 30 Wrz 2010, 17:59
Miejscowość: Saturn
Płeć: mężczyzna

Re: Czy Nowy Dwór to wieś?

Postprzez Chelsea » 02 Sie 2012, 11:48

mtb napisał(a):NDM to nie wieś lecz punkt na mapie gdzie powstała olbrzymia czarna dziura intelektualna.

Przyznam się, że zaskoczył mnie wczorajszy artykuł nowodworski24, w którym opisano brak reakcji mieszkańców NDM na wyjącą syrenę o godz. 17 -ej.
@mtb, być może jest tak, jak piszesz... A co może być tego przyczyną ?
Może to nadmiar "legalnej formy wzbogacania rozrywki", która strumieniami leje się podczas oficjalnych obchodów Dni NDM ? ;)
Chelsea
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 821
Rejestracja: 18 Gru 2010, 09:08
Płeć: kobieta

Następna

Wróć do Inwestycje miejskie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości

cron