Mieszkania w Nowym Dworze Mazowieckim

Inwestycje i inne przedsięwzięcia na terenie Nowego Dworu Maz.

Re: Mieszkania w Nowym Dworze Mazowieckim

Postprzez ukasz » 18 Wrz 2012, 19:00

Widzę, że temat intensywnie się rozwija, więc odniosę się tylko do kilku punktów ;)

Podawaliście przykład LG, jako dużej firmy w Mławie, która zmieniła życie mieszkańców tego miasta. Otóż, nowodworski Benckiser jest największym w Europie ;) Sama firma może mało znana z nazwy, ale zatrudnia bardzo dużo pracowników, a dodatkowo powstały nowe firmy logistyczne, które zajmują się wysyłką benckiserowskich towarów.

Autobus Modlin Twierdza-PKP (czy też OM-PKP) - zapewne takie połączenie nie powstanie szybko, ponieważ byłoby niekorzystne dla Transluda. Translud opiera swój zysk na dojazdach NDM-W-wa (prawie 300 zł za bilet miesięczny!), chyba boi się wejść w rozwój nowodworskiej komunikacji.

Ceny mieszkań - podejrzewam, że spadną, ponieważ kończy się Rodzina na Swoim. Deweloperzy raczej będą chcieli się pozbyć jak największej liczby mieszkań, bo w sumie to ostatni dzwonek. W mieście powstało ostatnio sporo nowych mieszkań i wydaje mi się, że jest problem z ich sprzedażą. Mówienie ludziom, że "zostały nam ostatnie mieszkania" to ściema, która ma tylko zachęcić klienta do zakupu. Brat mieszka na Zakroczymskiej (chyba 42) w budynku oddanym ze 3 lata temu i z tego co mówi, to jeszcze jest tam sporo wolnych mieszkań (a lokalizacja bardzo dobra, i cen wygórowanych też nie mieli).
k.nowak32 napisał(a):A na Osiedlu Śłonecznym znajomy nie mógł średniego mieszkania wynegocjować poniżej 4 500 zł / m^2
teraz jest cena na stronie 4 300 zł ;)
****tchórzliwie pomrukujący forumowicz****
ukasz
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1129
Rejestracja: 25 Lut 2011, 13:28

Re: Mieszkania w Nowym Dworze Mazowieckim

Postprzez k.nowak32 » 18 Wrz 2012, 20:32

ukasz napisał(a): Mówienie ludziom, że "zostały nam ostatnie mieszkania" to ściema, która ma tylko zachęcić klienta do zakupu.

Ale jak chcę mieszkanie co najmniej 50 m^2 w nowym bloku na DP I a firma odpowiada, że same kawalerki albo metraże ponad 70 m^2 zostały w tym nieukończonym bloku i odsyła mnie, żebym czekał na kolejne bloki z późniejszym co najmniej o pół roku terminem oddania to chyba nie byłoby logiczny chwyt marketingowy;)
Co do Osiedla Zakroczymska to faktycznie tam są wolne mieszkania, a ludzie, którzy kupili chcą sprzedać, nawet taniej niż kupili. Podobno fatalnie się tam mieszka.
Na Słonecznym rzeczywiście, masz rację, musieli niedawno zmienić. Konkurencja sprzedaje po 3 999 zł to kto kupi po 4 500?
A wiecie po ile sprzedają na Miodowej mieszkania? Bo tam była w tamtym roku cena ofertowa 3 800 zł - reklamowali, że najtaniej w mieście. Mogliby zejść do 3 500 to byłoby już całkiem kusząco:)
k.nowak32
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 690
Rejestracja: 21 Lut 2011, 09:51

Re: Mieszkania w Nowym Dworze Mazowieckim

Postprzez rather » 18 Wrz 2012, 21:02

To tyle jeśli chodzi o marketing mieszkań budowanych przez Banaszka. Ofertę można znaleźć na stronie NCN - z Dębowego Parku I jest na dwóch pierwszych stronach 7 mieszkań. Metraże m.in. 57.5, 53.5, 68.8, 42.5, więc widać że co niektórzy chyba próbują nas wyprowadzić w maliny?
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Mieszkania w Nowym Dworze Mazowieckim

Postprzez ukasz » 18 Wrz 2012, 22:10

k.nowak32 napisał(a):Co do Osiedla Zakroczymska to faktycznie tam są wolne mieszkania, a ludzie, którzy kupili chcą sprzedać, nawet taniej niż kupili. Podobno fatalnie się tam mieszka.

Nie słyszałem, żeby ktoś tak bardzo narzekał. Raczej częściej słyszy się narzekania na Banaszka (bardzo kiepska jakość). Może bliskość ul. Warszawskiej jest uciążliwa? Trzeba jednak pamiętać, że mieszkanie raczej kupuje się na lata, a w przyszłości planowana jest obwodnica śródmiejska ;)
****tchórzliwie pomrukujący forumowicz****
ukasz
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1129
Rejestracja: 25 Lut 2011, 13:28

Re: Mieszkania w Nowym Dworze Mazowieckim

Postprzez k.nowak32 » 19 Wrz 2012, 06:08

Nie sądzicie, że na normalnym rynku najpierw deweloper powinien budować mieszkania a potem dopiero klient powinien je kupować? U nas kupuje się mieszkania nadal na zasadzie dziury w ziemi bądź na początkowym etapie budowy, gdy tak naprawde nie wiadomo jaki będzie efekt końcowy.

ukasz napisał(a):Nie słyszałem, żeby ktoś tak bardzo narzekał. Raczej częściej słyszy się narzekania na Banaszka (bardzo kiepska jakość). Może bliskość ul. Warszawskiej jest uciążliwa?
Może to jedna wada. Ale poza tym na Zakroczymskiej bloki są bardzo blisko siebie. Śmiało mogą konkurować z Versalem;) Zależy które mieszkania, ale w niektórych (byłem w jednym pionie) można się poczuć osaczonym przez bliskość ścian sąsiednich budynków.

A jak jest z jakością bloku przy Starostwie? Albo przy Szpitalu? Bo tam mają podobno budować kolejne bloki i interesuje mnie ich jakość. No i o Osiedlu Słonecznym nikt się nie wypowiedział. Czy ten blok jest z cegły? U Banaszka jakość pewnie jest średnia, trzeba się z tym liczyć przy masowej budowie. Raczej poszli na ilość nie na jakość. Jedyna zaleta to chyba to, że jest z cegły.

rather napisał(a):Ofertę można znaleźć na stronie NCN - z Dębowego Parku I jest na dwóch pierwszych stronach 7 mieszkań. Metraże m.in. 57.5, 53.5, 68.8, 42.5, więc widać że co niektórzy chyba próbują nas wyprowadzić w maliny?


Mówiłem o bloku C4 (zgodnie z numeracją na stronie Banaszka). Tym, który jest najbliżej ukończenia (2-3 miesiące). Tam teoretycznie na stronie żadne mieszkanie nie zostało sprzedane. Chcesz sprawdzić to zadzwoń i zapytaj konkretnie o ten blok. W sprawie wolnych mieszkań odsyłali do bloku B2, a tego raczej nie zdążą oddać w tym roku, brakuje sporo... Ja się pytałem o mieszkanie, które będzie na pewno oddane do grudnia. Chyba, że nie potraktowali mnie jak wiarygodnego klienta;)
k.nowak32
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 690
Rejestracja: 21 Lut 2011, 09:51

Re: Mieszkania w Nowym Dworze Mazowieckim

Postprzez ukasz » 19 Wrz 2012, 07:04

k.nowak32 napisał(a):Może to jedna wada. Ale poza tym na Zakroczymskiej bloki są bardzo blisko siebie. Śmiało mogą konkurować z Versalem;) Zależy które mieszkania, ale w niektórych (byłem w jednym pionie) można się poczuć osaczonym przez bliskość ścian sąsiednich budynków.

Z tym się zgodzę. Blok przylegający do Zakroczymskiej ma nieciekawe widoki od drugiej strony. Natomiast blok w głębi już nie ma tego problemu :)
k.nowak32 napisał(a):A jak jest z jakością bloku przy Starostwie? Albo przy Szpitalu? Bo tam mają podobno budować kolejne bloki i interesuje mnie ich jakość. No i o Osiedlu Słonecznym nikt się nie wypowiedział.

O Osiedlu Słonecznym słyszałem, że jakość jest dużo lepsza przy porównaniu z Banaszkiem. Te bloki przy szpitalu i starostwie jakoś słabo się reklamują - nawet nie pamiętam kto je budował. Ten przy szpitalu wygląda szczególnie dziwnie w otoczeniu domków jednorodzinnych - ciekawe czy mają chętnych na mieszkania w tamtej okolicy (brak komunikacji miejskiej, jakiś sklepów, wszędzie daleko).
****tchórzliwie pomrukujący forumowicz****
ukasz
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1129
Rejestracja: 25 Lut 2011, 13:28

Re: Mieszkania w Nowym Dworze Mazowieckim

Postprzez rather » 19 Wrz 2012, 11:03

A nowy budynek na Osiedlu Versal został wyposażony w jakiś rodzaj żagla. Pewnie próbują wyruszyć na połów klientów w jakieś miejsce, gdzie konkurencja jest mniejsza, a klientów jest więcej :lol: :lol: :lol:
Załączniki
IMG_2866.JPG
IMG_2866.JPG (218.59 KiB) Obejrzany 13316 razy
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Mieszkania w Nowym Dworze Mazowieckim

Postprzez Chelsea » 19 Wrz 2012, 15:28

Rather oglądam to Twoje zdjęcie i stwierdzam, że udało Ci się uwiecznić na nim przykład nowodworskiej brzydoty architektonicznej.
Kto wydaje pozwolenie na budowę tego czegoś ? Zaledwie kilka metrów od siebie na Osiedlu Versal stoją dwie, jakże odmienne budowle. Tu czerwona blacha, tam brązowa, inny kolor, inna faktura.
Koszmar. Nie należę do wrażliwych ale ciężko na tę fotkę patrzeć :)
Chelsea
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 821
Rejestracja: 18 Gru 2010, 09:08
Płeć: kobieta

Re: Mieszkania w Nowym Dworze Mazowieckim

Postprzez rather » 19 Wrz 2012, 17:17

O tej chałupie, podobnie jak o pozostałych dziwach architektonicznych już parę razy pisałem. Ktoś kto pozwala na budowanie czegoś takiego jest urbanistycznym debilem i powinien zniknąć z przestrzeni publicznej razem z tymi szkaradziejstwami. Najgorsze jest to, że te dziwolągi będą stały przez kilkadziesiąt kolejnych lat jako swoiste memento ekipy WND.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Mieszkania w Nowym Dworze Mazowieckim

Postprzez mtb » 19 Wrz 2012, 19:25

... no to ja z innej beczki :)
Jadąc ulicą kolor tych bloków jest podobny/zbliżony do kolorystyki kościoła.
Rather napisał(a):Najgorsze jest to, że te dziwolągi będą stały przez kilkadziesiąt kolejnych lat

Niestety... choć właśnie sobie przypomniałem iż niektórzy w straszeniu ludzi mają już 2012 lat praktyki ;)

Ps. Po za tym szkoda Canona EOS na fotografowanie tej mizernej perełki ;)
Awatar użytkownika
mtb
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 232
Rejestracja: 21 Maj 2012, 17:54

Re: Mieszkania w Nowym Dworze Mazowieckim

Postprzez ukasz » 21 Wrz 2012, 22:10

ktoś wie, kto to buduje przy Szpitalu? jest jakaś strona www, żeby sprawdzić ceny, rozkład etc.?

Jakby ktoś był zainteresowany inwestycją Warszawska/Nałęcza - http://www.mieszkanianowydwor.pl
****tchórzliwie pomrukujący forumowicz****
ukasz
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1129
Rejestracja: 25 Lut 2011, 13:28

Re: Mieszkania w Nowym Dworze Mazowieckim

Postprzez Chelsea » 22 Wrz 2012, 06:54

Nie wiem, czy o tą inwestycję Ci chodziło ...
http://www.budrem-deweloper.pl/index.php?content=w_trakcie
Chelsea
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 821
Rejestracja: 18 Gru 2010, 09:08
Płeć: kobieta

Re: Mieszkania w Nowym Dworze Mazowieckim

Postprzez ukasz » 22 Wrz 2012, 07:26

tak @Chelsea, dzięki :)
Ktoś pisał, że to oni reklamują się najtańszymi mieszkaniami w mieście (ceny są cenami netto). Raptem z najtańszych są najdroższymi (wychodzi 4674 zł brutto m2)? :D
****tchórzliwie pomrukujący forumowicz****
ukasz
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1129
Rejestracja: 25 Lut 2011, 13:28

Re: Mieszkania w Nowym Dworze Mazowieckim

Postprzez rather » 22 Wrz 2012, 10:28

Inwestycje Budremu to radzę omijać baaaaaaardzo szerokim łukiem - większych partaczy niż Budrem chyba w naszym mieście nie ma. Nieszczęśliwie kupiłem od nich mieszkanie i mam bardzo złą opinię zarówno na temat solidności samej firmy jak i jakości wykonywanych przez nich robót.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Mieszkania w Nowym Dworze Mazowieckim

Postprzez rather » 14 Lut 2013, 08:29

Końcówkę wątku dotyczącą ilości mieszkańców przeniesiono do innego wątku viewtopic.php?f=2&t=1190
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje miejskie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości

cron