kolejny koszmarek nam siÄ™ szykuje?

Inwestycje i inne przedsięwzięcia na terenie Nowego Dworu Maz.

kolejny koszmarek nam siÄ™ szykuje?

Postprzez ukasz » 20 Paź 2012, 16:14

Kojarzycie piętrowy budynek drewniano-murowany, pomiędzy Parkiem Wybickiego, a wałem narwianym (ul. Sukienna 34)? Otóż, budynek też należy do znanego wszystkim dewelopera (Banaszek), który na miejscu obecnego budynku planuje postawić kolejny "koszmarek". O ile udało mu się zrealizować fajne inwestycje (np. Stylowa Kamienica), o tyle nowozaprojektowany budynek jest w moim odczuciu okropny :cry: I niech Was nie zwiedzie nazwa "Rezydencja Wybickiego" sugerująca, że to coś pięknego i przestronnego (jak pisze deweloper: apartamenty od 37 m2 ;) )
http://www.banaszek-nieruchomosci.pl/of ... informacje
****tchórzliwie pomrukujący forumowicz****
ukasz
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1129
Rejestracja: 25 Lut 2011, 13:28

Re: kolejny koszmarek nam siÄ™ szykuje?

Postprzez disturbia » 20 Paź 2012, 16:48

Nie długo 3/4 miasta będzie własnością pana Banaszka,a wtedy podziękuje burmistrzowi Kowalskiemu za owocną współpracę,bo już mu nie będzie do niczego potrzebny.
Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, zdrajców, złodziei i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami.
Awatar użytkownika
disturbia
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1951
Rejestracja: 04 Lut 2011, 15:15
Płeć: kobieta

Re: kolejny koszmarek nam siÄ™ szykuje?

Postprzez rather » 20 Paź 2012, 19:19

Projekt wygląda dość sympatycznie. Jeśli budynek powstanie zgodnie z projektem to powinien być sympatyczny. Trochę się jednak obawiam, że zgodnie z dotychczasowymi doświadczeniami, efekt końcowy będzie się znacznie różnił od założeń :(. A "apartamenty 37m2" też nie najlepiej wróżą.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: kolejny koszmarek nam siÄ™ szykuje?

Postprzez tk28 » 20 Paź 2012, 19:47

Wygląda to tak jakby inwestor chciał wykorzystać mury starego budynku. Rzeczywiście źle nie wygląda na wizualizacji ale wydaje mi się, że ostatecznie Banaszek zrezygnuje z nadmiaru szkła i obłoży wszystko grubą warstwą styropianu. A te kolejne nazwy "Rezydencja (coś tam)" zaczynają mnie już drażnić.
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: kolejny koszmarek nam siÄ™ szykuje?

Postprzez nova » 20 Paź 2012, 20:06

budynki pana Banaszka nie mają nic wspólnego z ich szumną nazwą.. To kolejne "mrówkowce", ciasno stłoczone i kompletnie nie zachęcające do zamieszkania..
nova
 

Re: kolejny koszmarek nam siÄ™ szykuje?

Postprzez mtb » 20 Paź 2012, 20:06

... a ja tam kibicuję wszystkim dobrym projektom - ten wygląda na bardzo dobry i oby taki też powstał :)
Po za tym ostatnio byłem nad morzem w "apartamencie" - 20m2 więc ;) w NDM to mamy wypasione metraże ...
Awatar użytkownika
mtb
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 232
Rejestracja: 21 Maj 2012, 17:54

Re: kolejny koszmarek nam siÄ™ szykuje?

Postprzez tk28 » 20 Paź 2012, 20:41

mtb napisał(a):... a ja tam kibicuję wszystkim dobrym projektom - ten wygląda na bardzo dobry i oby taki też powstał :)

Też nie mam nic przeciwko jeżeli powstanie dokładnie taki jak na wizualizacji bo znając deweloperów to zazwyczaj różnica jest spora tak jak było np. w przypadku Rezydencji Sobieskiego czy Kamienicy Nowodworskiej. Druga sprawa to taka, że budynek ma powstać kosztem zabytku.
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: kolejny koszmarek nam siÄ™ szykuje?

Postprzez Chelsea » 20 Paź 2012, 20:55

nova napisał(a):budynki pana Banaszka nie mają nic wspólnego z ich szumną nazwą.. To kolejne "mrówkowce", ciasno stłoczone i kompletnie nie zachęcające do zamieszkania..

Zdarzyło mi się odwiedzić jedno z mieszkań na Dębowym Parku i powiem szczerze, że byłam zaskoczona na plus.
Spodobała mi się już klatka schodowa - ładna terakota na podłodze, z połyskiem duże beżowe płytki, przestronne jasne korytarze i winda ciekawie ustawiona, pod kątem 45 stopni do ścian klatki. Srebrne drzwi windy zabudowane płytkami drewnopodobnymi. Może teraz to standard, ja zaś przywykłam do klatek z lastryko na podłodze i ścian malowanych farbą olejną. I dlatego tak mi się podobało :)
Ale jeśli chodzi o bloki, to faktycznie ciasno stłoczone ...
Chelsea
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 821
Rejestracja: 18 Gru 2010, 09:08
Płeć: kobieta

Re: kolejny koszmarek nam siÄ™ szykuje?

Postprzez rather » 20 Paź 2012, 21:10

To że budynki powstają kosztem zabytków to raczej "zasługa" burmistrza a nie deweloperów. To miasto promuje koncepcję rozwoju poprzez niszczenie. Banaszek rzeczywiście buduje chyba najładniej, szczególnie jak się popatrzy na szkaradki w wykonaniu np. Budremu lub ADRIAINVEST/AS-BUD, którzy uraczyli nas kilkoma dziwolągami. Banaszek przynajmniej wpisuje się w istniejącą zabudowę i nie stosuje "nowatorskich" rozwiązań jakie widać np. w trzecim budynku na Osiedlu Versal.

Projekt robi naprawdę dobre wrażenie...
Załączniki
wybickiego-01.jpg
wybickiego-01.jpg (83.53 KiB) Obejrzany 14579 razy
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: kolejny koszmarek nam siÄ™ szykuje?

Postprzez Chelsea » 20 Paź 2012, 21:36

... pod warunkiem, że inwestor nie położy na dachu najtańszej blachy, która będzie świeciła w odległości kilkuset metrów :-)
Jest jeszcze jeden plus tej inwestycji ... bo wraz z nią znikną obrzydliwe komórki, stojące nieopodal.
Już nie pamiętam, czy to przy tym domu, czy przy brązowym drewniaku obok Placu Solnego stoją komórki i jakaś latryna, które skutecznie psują - przez chwilę - spacer po wale narwianym.
Chelsea
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 821
Rejestracja: 18 Gru 2010, 09:08
Płeć: kobieta

Re: kolejny koszmarek nam siÄ™ szykuje?

Postprzez tk28 » 20 Paź 2012, 23:24

Chelsea napisał(a):Już nie pamiętam, czy to przy tym domu, czy przy brązowym drewniaku obok Placu Solnego stoją komórki i jakaś latryna, które skutecznie psują - przez chwilę - spacer po wale narwianym.

Raczej przy obydwu domach ale przy tym jest więcej komórek, jednak chyba nie wszystkie znikną bo nie wszystkie należą do tego domu.
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: kolejny koszmarek nam siÄ™ szykuje?

Postprzez ukasz » 21 Paź 2012, 08:23

rather napisał(a):To że budynki powstają kosztem zabytków to raczej "zasługa" burmistrza a nie deweloperów.

Tylko najpierw zastanówmy się, czy wszystkie zabytki warto zachować? Szczególnie takie jak ten - drewniano-murowany, z zewnątrz tylko otynkowany, po co najmniej dwóch podpaleniach. Jakoś nie wierzę, że udałoby się go uratować.

Co do projektu na wizualizacji to zgadzam się, że w miarę ładnie wygląda. Tylko biorąc pod uwagę inne projekty Banaszka widzę go w rzeczywistości - nie będzie dużych przeszkleń, nie będzie kutych balkonów, ani gzymsów. Zastanawia mnie co to jest to czarne i czerwone na elewacji - tego też zapewne nie będzie (no chyba, że to są zwykłe tanie płytki).

PS. Znając możliwości Banaszka to na tych 37 m2 zmieszczą ze 3 pokoje ;)
****tchórzliwie pomrukujący forumowicz****
ukasz
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1129
Rejestracja: 25 Lut 2011, 13:28

Re: kolejny koszmarek nam siÄ™ szykuje?

Postprzez Chelsea » 21 Paź 2012, 09:05

ukasz napisał(a):Znając możliwości Banaszka to na tych 37 m2 zmieszczą ze 3 pokoje

Czasy, gdy na 37 m2 były 3 pokoje, na szczęście, minęły. Mam nadzieję, że bezpowrotnie. To za komuny powstawały bloki, gdzie w jednej klatce było 20 mieszkań, a większość to M-4 z ciemną kuchnią na 40 m2. Mamy Pólko i inne osiedla z wielkiej płyty, gdzie w niektórych mieszkaniach kibel nie przekracza 1m2 :)
Ukasz, od co najmniej 10 - 15 lat raczej buduje się bloki, w których mieszkania są przestronne.
Co prawda, poza Dębowym Parkiem nie widziałam ( od wewnątrz ) innych inwestycji pana Banaszka. Zaś mieszkania na Dębowym są ładne, przestronne, o dużej kubaturze.
Chelsea
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 821
Rejestracja: 18 Gru 2010, 09:08
Płeć: kobieta

Re: kolejny koszmarek nam siÄ™ szykuje?

Postprzez ukasz » 21 Paź 2012, 09:58

Może puste mieszkanie robi wrażenie przestronnego. Mi się w tych mieszkaniach ie podoba to, że mają dziwne rozkłady pomieszczeń i często są nieustawne. Banaszek naprawdę potrafi wcisnąć kilka pokoi na małej powierzchni:
- 34 m2 - 2 pokoje http://www.banaszek-nieruchomosci.pl/sk ... ty_111.pdf
- 51 m2 - 3 pokoje http://www.banaszek-nieruchomosci.pl/sk ... ty_212.pdf
- 34 m2 - 2 pokoje http://www.banaszek-nieruchomosci.pl/cards/C-3-3.pdf
- 39 m2 - 3 pokoje http://www.banaszek-nieruchomosci.pl/cards/D-4-6.pdf
Znajomi mają dwupokojowe 56 m2 i wcale nie wydaje się super przestronne (1 pokój z aneksem kuchennym). Banaszek na mniejszej powierzchni potrafi zrobić 3 pokoje (w tym 1 z aneksem). Często też pokoje mają kształt korytarzy, lub na środku znajdują się jakieś dziwne słupy.
****tchórzliwie pomrukujący forumowicz****
ukasz
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1129
Rejestracja: 25 Lut 2011, 13:28

Re: kolejny koszmarek nam siÄ™ szykuje?

Postprzez KaloNDM » 21 Paź 2012, 10:26

Wiecie co?
Podoba mi siÄ™ ten projekt :D
Zachowana oryginalna bryła po zabytkowym budynku
(fajnie byłoby, żeby Banaszek zachował oryginalne ściany boczne) ale tak się chyba nie da.
Generalnie całkiem nieźle :D

ukasz napisał(a):Tylko najpierw zastanówmy się, czy wszystkie zabytki warto zachować? Szczególnie takie jak ten
- drewniano-murowany, z zewnątrz tylko otynkowany, po co najmniej dwóch podpaleniach. Jakoś nie wierzę,
że udałoby się go uratować.


Właśnie..
Jestem zwolennikime zachowania jak najwięcej zabytków w Nowym Dworze Mazowieckim ale jeżeli koszt naprawy szedłby
w miliony złotych lub nie dałoby się w ogóle uratować zabytku, to w jego miejscu powinien powstać budynek
z zachowaniem bryły i kształtu zabytkowej bydowli.

W ten sposób miasto miałoby swoją "starówkę" :D

Kiedyś pisałem o starówce w Kołobrzegu.. Byłem tam w wojsku.
Ten kto ją widział, wie dobrze, że w większości budynki nie są stare i zabytkowe, tylko stylizowane :D

Dlaczego u nas w mieście tego nie ma?
Moim zdaniem zagospodarowanie Placu Solnego i ulic do niego przyległych, byłoby sznasą na powstanie
nowodworskiej starówki.. hmmm..
You take the blue pill, the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill, you stay in Wonderland and I’ll show you how deep the rabbit hole goes. http://pl-pl.facebook.com/KaloNDM1972/
Awatar użytkownika
KaloNDM
Moderator historii
Moderator historii
 
Posty: 1387
Rejestracja: 29 Lip 2011, 07:55
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: mężczyzna

Następna

Wróć do Inwestycje miejskie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości