Nowe budynki przy ulicy Leśnej

Inwestycje i inne przedsięwzięcia na terenie Nowego Dworu Maz.

Re: Nowe budynki przy ulicy Leśnej

Postprzez Japko » 06 Lis 2012, 18:57

A niech powstają nowe markety, tylko czy nowodworzanin to tylko robi zakupy spożywcze? Czekam na jakiś empik czy cokolwiek w tym stylu. Chodzi mi o zakup płyt CD, gier na konsole, filmów na blu-ray. Tego w NDM i okolicach praktycznie nie ma.

Zgodzę się, że markety nie są zbytnio dla osób niezmotoryzowanych. Dla tych zostają lokalne sklepiki, i tak im tam wyjdzie taniej bo nie trzeba płacić za transport. Druga sprawa, że przy większych zakupach trzeba to dźwigać na przystanek.
Co do zmotoryzowanych to na pewno do NDM zjeżdżają się z całego powiatu. Ja z zakroczymia obowiązkowo śmigam na większe zakupy. Aczkolwiek jak jestem w ndm to zajrzę też czasem na "manhattan" i ew. na rynek.

Pamiętam jak powstawał na pólku Szalony Max - było biadolenie że koniec bazaru, nikt już od nich nic nie kupi, umrą biedaczki z głodu. Nie widzę jednak by coś się zmieniło. Marketów przybywa, ale sklepików nie ubywa. Są w wielu przypadkach o wiele lepsze - wchodzisz, płacisz, wychodzisz. Bez stania do kasy, bez konieczności chodzenia po wielkim sklepie gdzie od wejścia do kasy jest zawsze daleko :)
Awatar użytkownika
Japko
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 366
Rejestracja: 16 Cze 2012, 13:24
Płeć: mężczyzna

Re: Nowe budynki przy ulicy Leśnej

Postprzez mtb » 06 Lis 2012, 19:00

k.nowak32 napisał(a):W którym sklepie na Osiedlu Młodych masz takie dobre doświadczenia?

... o drewniaku z owocami i warzywami między szkołą a orlikiem - mogę wyrażać się tylko pozytywnie ...
Awatar użytkownika
mtb
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 232
Rejestracja: 21 Maj 2012, 17:54

Re: Nowe budynki przy ulicy Leśnej

Postprzez k.nowak32 » 07 Lis 2012, 08:04

Japko napisał(a):Zgodzę się, że markety nie są zbytnio dla osób niezmotoryzowanych. Dla tych zostają lokalne sklepiki, i tak im tam wyjdzie taniej bo nie trzeba płacić za transport. Druga sprawa, że przy większych zakupach trzeba to dźwigać na przystanek.

Ja nie byłbym tego zdania. Sam, mimo tego, że nie jestem obecnie zmotoryzowany, robię często zakupy w Kauflandzie i widzę wiele podobnych osób, ponadto zobacz pielgrzymki ludzi w weekendy z pociągu z dworca Gdańskiego do Arkadii a potem ich powroty często całymi rodzinami z siatami pełnymi zakupów. Do Arkadii autem nie opłaca się jechać, ani czasowo, ani ekonomicznie, chyba, że ktoś po prostu lubi;)

Też czekam na większą różnorodność większych sklepów, mam nadzieję, ze budowa Media Expert, Mrówki niewiele się opóźni i że powstanie też Empik, jakaś gastronomia itp.
k.nowak32
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 690
Rejestracja: 21 Lut 2011, 09:51

Re: Nowe budynki przy ulicy Leśnej

Postprzez Chelsea » 07 Lis 2012, 08:49

Ale Arkadia w Warszawie to co innego... W Arkadii kupujesz ciuchy, buty i kosmetyki. Więc możesz z takimi zakupami wracać pociągiem czy autobusem. Torby z takimi zakupami ważą co najwyżej 5 -7 kg.
W Kauflandzie, czy innym markecie kupujesz przede wszystkim jedzenie i te zakupy ważą dużo więcej. Trochę mięsa, wędlin, napoje, warzywa, pieczywo...
Z własnego doświadczenia wiem jak to jest, gdy chcę zrobić "niewielkie" zakupy w markecie. Kilka takich rzeczy kupuję, a wychodzą dwie ciężkie siaty.
Co innego zrobić niewielkie zakupy po pracy, a co innego świadomie wybrać się pociągiem na duże zakupy do marketu.
Chelsea
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 821
Rejestracja: 18 Gru 2010, 09:08
Płeć: kobieta

Re: Nowe budynki przy ulicy Leśnej

Postprzez k.nowak32 » 07 Lis 2012, 11:54

To wyjaśnia dlaczego niektórzy ludzie wsiadają w NDM z takimi siatami;) Wolałbym dźwigać codziennie siatę z zakupami wracając z roboty niż specjalnie ze Świercz czy Gąsocina przyjeżdżać autem do NDM czy do Ciechanowa po zakupy i jeszcze tracić na to pół dnia.
k.nowak32
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 690
Rejestracja: 21 Lut 2011, 09:51

Re: Nowe budynki przy ulicy Leśnej

Postprzez mtb » 08 Lis 2012, 23:51

Marcpol wali już cenami z kosmosu masło rama jest u nich przeszło o 2 zeta droższa od Lidla :) Lidl 3 z dużym ułamkiem Marcpol 5 z dużym ułamkiem .
Dla mnie niech powstanie jeszcze 100 takich sklepów skończy się walenie jelenia na cenach w NDM .
Powstał Kaufland było taniej powstał Marcpol wzrosła konkurencja było taniej (już nie jest) powstanie na osiedlu młodych Biedronka będzie taniej ...
Wszyscy są szczęśliwi tylko nikt nie patrzy że tam zarobki są troszkę wyższe niż czynsz za mieszkanie na osiedlu młodych.
Awatar użytkownika
mtb
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 232
Rejestracja: 21 Maj 2012, 17:54

Re: Nowe budynki przy ulicy Leśnej

Postprzez rather » 09 Lis 2012, 00:01

To fakt - ostatnio też zwróciłem uwagę, że ceny są jakieś wyższe jakby. Konkretnie serków pleśniowych - teraz mają 5 z przodu, a kiedyś zaczynały się od 4 :)
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Nowe budynki przy ulicy Leśnej

Postprzez mtb » 09 Lis 2012, 00:46

Teraz by zrobić zakupu robię rekonesans jadąc z pracy by....

Piątek z listą od żony mieć już tylko jazdę z górki :mrgreen:

Wędliny w Piotrze i Pawle - mają te których nie da się na szprycować wodą bo są długo dojrzewające
Pieczywo w Piotrze i Pawle - wolę kupić pieczywo, a nie wypiek z NDM

potem to już z górki mam przelatują na drugą stronę mostu i....

Wino z Mołdawii lub Bułgarii kupuję w Selgrosie bo nie jest rozlewane w PL przez co jako konsument mam pewność że polski przedsiębiorca jej dodatkowo nie uszlachetniał i są ok

...dolatuję do NDM ....

Biedronka mleko bo jest dobre i jest tanie - do kawy nie ma lepszego i tańszego :)
Ryba Marcpol
Sery Kaufland
Piwo 4Asy bo ostatnio mają w ceny normalne a nie jak kiedyś x2

Po takiej gonitwie (2/3h) mogę poprosić o otwieracz i posiedzieć przed TV :)

Jak sam widzisz ja jestem za tym by te wszystkie sklepy stały w NDM wszystkie obok siebie :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
mtb
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 232
Rejestracja: 21 Maj 2012, 17:54

Re: Nowe budynki przy ulicy Leśnej

Postprzez rather » 09 Lis 2012, 07:55

Z rybą z Marcpolu lepiej uważaj, bo jak pisał Bułhakow, czasami bywa drugiej świeżości :P . Łatwo to zresztą samemu stwierdzić patrząc np. na oko ryby...
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Nowe budynki przy ulicy Leśnej

Postprzez Chelsea » 09 Lis 2012, 13:13

Dokładnie :) Od czasu gdy zatrułam się ich wędzonym łososiem - stoisko z rybami w Marcpolu omijam szerokim łukiem.
Jak ryby to tylko świeże z Biedronki lub Lidla. Po upieczeniu czy usmażeniu pachnące, soczyste mięso.

Ja niestety, w przeciwieństwie do mtb, nie mam 2-3 godzin na zakupy (nawet w piątek).
Uważam, że dobre zakupy można w Nowiaku zrobić w godzinę.
Wędliny - Olewnik ( 2 sklepy), u Placka na OM - też mają długo dojrzewające ...
Pieczywo - koniecznie od Kowalskiego
warzywa, owoce - bezkonkurencyjny mały sklepik przy parku, na Kościuszki
wina - znajdziesz dobre wina w Kauflandzie, nie rozlewane w PL

Marketów w naszym mieście przybywa, a dobre małe sklepiki i tak mają się dobrze.
Chelsea
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 821
Rejestracja: 18 Gru 2010, 09:08
Płeć: kobieta

Re: Nowe budynki przy ulicy Leśnej

Postprzez mtb » 09 Lis 2012, 14:58

Taki marszobieg uprawiam tylko przed wizytą znajomych tak sobie też radzę szybciej :)
Chelsea napisał(a):Marketów w naszym mieście przybywa, a dobre małe sklepiki i tak mają się dobrze.

No nie wiem ...
Jak już powszechnie wiadomo "Jakiś Ktoś" chce być zapamiętany jako ten który zastał NDM drewniany, a zostawił murowany.

Słyszałem że kilka osób ma problem z dalszą dzierżawą placów pod drewniaki z zieleniną

Podobno ktoś ich zmusza do opuszczenia terenu bo nasi "miejscowi murarze" chcą w tych miejscach postawić kolejne wieżowce usługowe.

Według naszego ekonomisty Pana wszechwiedzącego nie są nam potrzebne drewniane zieleniaki
bo powstały duże sklepy sieciowe a drewno potrzebne jest już tylko do kominka.
Awatar użytkownika
mtb
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 232
Rejestracja: 21 Maj 2012, 17:54

Re: Nowe budynki przy ulicy Leśnej

Postprzez rather » 09 Lis 2012, 15:30

To fakt, że betonuje się co tylko można. Przed Osiedlem Versal właśnie jest dewastowany trawnik (zawsze myślałem, że należy do miasta) - chyba z zamiarem zbudowania w tym miejscu parkingu. Straszne marnotrawstwo, bo znając zdolności akurat tego dewelopera, pewnie zmieściłyby się na tej działce ze dwa bloki :P
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Nowe budynki przy ulicy Leśnej

Postprzez mtb » 09 Lis 2012, 21:40

rather napisał(a):To fakt, że betonuje się co tylko można. Przed Osiedlem Versal właśnie jest dewastowany trawnik (zawsze myślałem, że należy do miasta) - chyba z zamiarem zbudowania w tym miejscu parkingu. Straszne marnotrawstwo, bo znając zdolności akurat tego dewelopera, pewnie zmieściłyby się na tej działce ze dwa bloki :P

i chyba będzie tak: chodnik + pas zieleni ( ze 4 m) i parking wzdłuż osiedlowej autostrady .
Awatar użytkownika
mtb
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 232
Rejestracja: 21 Maj 2012, 17:54

Re: Nowe budynki przy ulicy Leśnej

Postprzez tk28 » 11 Lis 2012, 11:43

rather napisał(a):Drobna korekta tego co wcześniej napisałem. Market budowlany i jakiś mały pasaż handlowo-usługowy powstanie po tej stronie Leśnej, po której w tej chwili znajduje się MarcPol. Biedronka (a właściwie patrząc na wielkość to Biedrona) budowana jest po przeciwnej stronie ulicy Leśnej. Biedronka buduje duży obiekt, bo pewnie od razu w tym samym budynku znajdą się pozostałe sklepy należące do koncernu.

A co buduje się (a raczej już prawie ukończono) za tą Biedroną na byłym terenie jednostki? Jakoś mi to wcześniej umknęło, mniej więcej w tym miejscu Link.
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Nowe budynki przy ulicy Leśnej

Postprzez kama » 11 Lis 2012, 12:23

To nadal jest teren wojska a buduje się tam wojskowy sanepid który będzie przeniesiony z Modlina Twierdzy
kama
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 187
Rejestracja: 05 Maj 2012, 19:41
Płeć: kobieta

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje miejskie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości

cron