Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych na Nowodworzance

Nowy Dwór Mazowiecki - wszystko o tym, co dzieje się w naszym mieście. Wydarzenia, koncerty, imprezy, komentarze, polityka.

Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych na Nowodworzance

Postprzez tomasz szymański » 29 Wrz 2015, 07:33

Ciekawe, czy Nowodworzanka wie, co ją czeka!!!
"Zostały pomyślnie przeprowadzone procedury przetargowe i 21 września 2015 r. ruszyła budowa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych dla Miasta Nowy Dwór Mazowiecki na bazie Miejskiego Zakładu Oczyszczania.

Na terenie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK), który mieści się przy ul. Przytorowej 7 zostaną wykonane następujące prace:

- utwardzenie terenu kostką brukową typu BAUMA,

- wykonanie odwodnienia liniowego, zbiornika odparowującego z separatorem substancji ropopochodnych,

- montaż wagi samochodowej,

- budowa wiaty stalowej na wybrane frakcje odpadów,

- budowa budynku garażowo-magazynowego wraz z zasilaniem,

- wykonanie kontenera pracowniczego.

Ponadto w ramach projektu PSZOK zostanie wyposażony w kontenery na odpady przyjmowane w punkcie."
Oczywiście jest to spójny plan dostarczania śmieci do spalarni w Okuninie.
tomasz szymański
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 291
Rejestracja: 12 Lis 2010, 18:31

Re: Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych na Nowodworzance

Postprzez melchizedek » 29 Wrz 2015, 08:18

Nie no super! Z jednej strony spalarnia z drugiej wysypisko śmieci w Nowym Dworze Maz.

1) meble i odpady wielkogabarytowe;
2) odpady zielone (w szczególności gałęzie, liście, skoszona trawa);
3) chemikalia;
4) zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny;
5) odpady remontowe;
6) zużyte baterie i akumulatory;
7) przeterminowane leki;
8) zużyte opony;
9) gruz, odpady budowlane i rozbiórkowe.

Takie rzeczy jak powyżej będą mogły tam trafić...
melchizedek
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 211
Rejestracja: 05 Lis 2012, 09:24
Płeć: mężczyzna

Re: Władze miasta budują spalarnię śmieci

Postprzez tomasz szymański » 29 Wrz 2015, 09:47

Kiedyś już o tym wspominałem, że miasto przeznaczyło (dla MZO) na ten cel 1660 000 i należało się spodziewać budowy sortowni śmieci. Na ostatnim spotkaniu Komitetu działającego przeciwko spalarni, jedna z pań zaskoczyła mnie wiedzą na temat sortowania, bo kazało się, że ma to na celu oddzielenie surowca nadającego się do sprzedaży np. plastyk, żelazo, papier a potem spalenie najgorszego chłamu w spalarni. Ostatnio w telewizji pokazano materiał z pożaru składowiska śmieci i wywiady z mieszkańcami którzy narzekają na smród, robactwo i szczury. Przypuszczam, że Nowodworzance burmistrz zafundował to samo. Ciekawe co na to radny Brzeziński i reszta Rady która przegłosowała tę uchwałę, czy w tej sytuacji też schowają głowę w piasek. I na koniec przypomnienie, do sortowni będą zwożone śmieci z wielu gmin, nie tylko z Nowego Dworu Mazowieckiego.
tomasz szymański
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 291
Rejestracja: 12 Lis 2010, 18:31

Postprzez tomasz szymański » 29 Wrz 2015, 13:20

tomasz szymański
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 291
Rejestracja: 12 Lis 2010, 18:31

Re: Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych na Nowodworzance

Postprzez Michał Jakubowski » 29 Wrz 2015, 22:59

A dojdzie jeszcze suszenie osadów w ZWiK, którego zapach również może odbiegać od Channel no 5.
Michał Jakubowski
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 319
Rejestracja: 26 Wrz 2014, 07:49
Płeć: mężczyzna

Re: Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych na Nowodworzance

Postprzez rather » 30 Wrz 2015, 01:43

PSZOK to nie będzie sortowania ani składowisko, więc spokojnie z tym wkręcaniem się w aferę. Taki punkt musi powstać w każdej gminie i będę w nim przez chwilę składowane odpady przed przekazaniem do dalszego przetworzenia. Zamiast podkręcić atmosferę w sprawie przeznaczenia, popatrzyłbym raczej kto i za ile go buduje...
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Postprzez tomasz szymański » 30 Wrz 2015, 06:33

Rather jesteś w błędzie MZO musi zapewnić ciągłość zaopatrzenia w śmieci i mieć ich duży zapas, bo w niedzielę też spalarnia ma pracować. Ponadto PSZOK straci na znaczeniu, jeśli na terenie ma powstać sortownia której zadaniem będzie selektywna segregacja śmieci, pozostanie jedynie nazwa. Zresztą może ktoś z MZO odważy się na opisanie projektu i wyjaśnienie jak to ma działać w praktyce. Chociaż szczerze w to wątpię.
tomasz szymański
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 291
Rejestracja: 12 Lis 2010, 18:31

Re: Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych na Nowodworzance

Postprzez KGrid » 30 Wrz 2015, 07:24

Niebawem zebranie osiedla Nowodworzanka, na którym również odbędą się wybory do zarządu osiedla. Na takich spotkaniach zawsze są wysokiej rangi przedstawiciele miasta, zapytamy i zobaczymy co oni na ten temat sądzą i przede wszystkim - jaki będzie cykl życia produktu w PSZOK (czytaj: ile dni maksymalnie będzie mógł tam leżeć jeden śmieć).
Powyższy wpis jest poglądem prywatnym. Nie może być on przypisywany do żadnych organizacji czy inicjatyw, chyba że w tekście podano inaczej.
KGrid
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 169
Rejestracja: 15 Wrz 2012, 13:08

Re: Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych na Nowodworzance

Postprzez rather » 30 Wrz 2015, 10:45

Z tego co wiem na temat PSZOKów tworzonych w gminach to ma to być punkt, w którym będą składowane odpady posegregowane - czyli oddzielnie poszczególne frakcje (papier, szkło, plastik, itp.) Tego rodzaju odpady trafiają do ponownego przetworzenia, bo są surowcem, który ma na rynku swoją wartość. Raczej nikt nie będzie palił tego typu odpadów, bo to po prostu nie ma sensu.

Odpady, które trafią do budowanej w NDM spalarni będą pochodziły przede wszystkim z automatycznych sortowni, do których będą trafiały zmieszane odpady komunalne. Z separatorów zostanie wydzielona frakcja palna (przede wszystkim zanieczyszczony plastik i papier) i ten surowiec trafi jako paliwo do spalarni odpadów.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Postprzez tomasz szymański » 02 Paź 2015, 12:08

KGrid napisał(a):Niebawem zebranie osiedla Nowodworzanka, na którym również odbędą się wybory do zarządu osiedla. Na takich spotkaniach zawsze są wysokiej rangi przedstawiciele miasta, zapytamy i zobaczymy co oni na ten temat sądzą i przede wszystkim - jaki będzie cykl życia produktu w PSZOK (czytaj: ile dni maksymalnie będzie mógł tam leżeć jeden śmieć).

Skoro Pan wspomniał o wyborach do Zarządu Osiedla, to kiedy mają się odbyć?, bo na pewno będzie na nich Pan Ryszard Brzeziński który w Radzie Miejskiej pełni bardzo ważną funkcję. Będzie to znakomita okazja do zadania pytań w jaki sposób Komisja kontroluje działania burmistrza i co wie na temat inwestycji w MZO.

Brzeziński Ryszard – Przewodniczący Komisji
Dylewska Wioletta – Z-ca Przewodniczącego Komisji
Płaneta Tomasz – Z-ca Przewodniczącego Komisji
Reginis Tomasz – członek Komisji
Świder Andrzej – członek Komisji
Brzozowska Grażyna – członek Komisji
Laur Włodzimierz – członek Komisji
tomasz szymański
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 291
Rejestracja: 12 Lis 2010, 18:31

Re: Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych na Nowodworzance

Postprzez tomasz szymański » 06 Paź 2015, 15:46

Szanowna Pani „Magdo” w przyszłości proponuję swoje donosy dokumentować jakimiś dowodami, np. SIWZ-em czy projektem budowlanym, aby było pewne, że sortownia w MZO nie jest sortownią, tylko PSZOKIEM i wykazać , jaka jest różnica pomiędzy tymi elementami. Na przykładzie spalarni śmieci widzieliśmy jaki spektakl zorganizował urząd miasta i ZEC, dlatego wciąganie do tej brudnej gry osób trzecich nie związanych ze sprawą jest wyjątkowym chamstwem. Mimo wszystko życzę miłego dnia.
tomasz szymański
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 291
Rejestracja: 12 Lis 2010, 18:31

Re: Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych na Nowodworzance

Postprzez Suweren » 22 Paź 2015, 15:31

tomasz szymański napisał(a):Szanowna Pani „Magdo” w przyszłości proponuję swoje donosy dokumentować jakimiś dowodami, np. SIWZ-em czy projektem budowlanym, aby było pewne, że sortownia w MZO nie jest sortownią, tylko PSZOKIEM i wykazać , jaka jest różnica pomiędzy tymi elementami. Na przykładzie spalarni śmieci widzieliśmy jaki spektakl zorganizował urząd miasta i ZEC, dlatego wciąganie do tej brudnej gry osób trzecich nie związanych ze sprawą jest wyjątkowym chamstwem. Mimo wszystko życzę miłego dnia.

Panie Tomaszu trochę się w tym wątku pogubiłem. Może jako główny ekspert "komitetu referendalnego" od spraw "śmieciowych" wyjaśni Pan:
co tak naprawdę będzie budowało się na terenie MZO,
komu i co "donosiła" Pani Magda,
dlaczego każe Pan jej przedstawiać dowody w postaci np. SIWZ, projekt, skoro z pierwszego Pana wpisu wynika, że dosyć dobrze znał Pan zarówno SIWZ jak i projekt budowlany,
kto to są osoby trzecie wciągane w tę brudną grę.
rather napisał(a): Zamiast podkręcić atmosferę w sprawie przeznaczenia, popatrzyłbym raczej kto i za ile go buduje...

Panie Marku czy tym wpisem chce Pan coś zasugerować społeczeństwu? Jeżeli tak to może trochę bardziej otwartym i czytelnym tekstem.
Suweren
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 52
Rejestracja: 20 Paź 2015, 21:46
Płeć: mężczyzna

Re: Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych na Nowodworzance

Postprzez rather » 22 Paź 2015, 16:39

Zdecydowanie tak. Chcę zasugerować, żeby społeczeństwo zastanowiło się nad tym kto i za ile to buduje. A jest z tym jakiś problem Panie Jacku?
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych na Nowodworzance

Postprzez tomasz szymański » 22 Paź 2015, 18:21

Drogi Suwerenie vel Jacku, nie wiem skąd ten sarkazm w wypowiedzi na mój temat. Nie jestem ekspertem od „śmieci”. Prawdziwe grono ekspertów składa się z innych osób, które zechciały poświęcić mnóstwo czasu na zgłębienie tematyki. Ja jedynie mam odwagę wziąć na siebie część odpowiedzialności za Nowy Dwór i ciągle wierzę w to, że w naszym mieście mieszka wielu zdolnych ludzi którzy znają się na zarządzaniu JST. Co do donosu do mojego pracodawcy, to świństwo i chęć sprawdzenia w jakich jesteśmy relacjach zawodowych. Na szczęście bardzo dobrych i powiem to wprost gdyby Nowy Dwór miał takiego burmistrza jak Wieliszew wójta to niepotrzebne byłoby referendum i głupie wywody na temat wielu osób które chcą zmienić miasto na lepsze. Co do podejrzeń na temat „pewnych” inwestycji to chyba naturalne, że już nikt nie wierzy w zapewnienia burmistrza. Wczoraj otrzymałem informację, że po cichu i wielkiej tajemnicy ponownie zaczęto montować instalację do spalania śmieci w ZEC-u. Być może to tylko plotka, ale informacja wymaga sprawdzenia, bo już nie uwierzę burmistrzowi i jego ludziom.
tomasz szymański
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 291
Rejestracja: 12 Lis 2010, 18:31

Re: Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych na Nowodworzance

Postprzez Suweren » 22 Paź 2015, 23:05

Drogi Panie Tomaszu. Z Pana postu zrozumiałem, że Pani Magda doniosła na Pana do Wójta Gminy Wieliszew (którego notabene bardzo szanuję) i to on jest tą osobą trzecią. Co prawda osobiście nie lubię donosicielstwa ale w tym przypadku muszę wziąć w obronę Panią Magdę. Myślę, że jako mieszkanka Wieliszewa mogła być bardzo zaniepokojona faktem, iż co by nie mówić wysokiej rangi urzędnik gminy, zajmujący się gospodarką komunalną nie znał podstawowych zadań własnych gminy w tej dziedzinie (co słusznie zauważył Pana kolega „Rather”) i nie potrafił odróżnić PSZOK-u od sortowni. Myślę, że w związku z tym ta Pani miała pełne prawo a nawet obowiązek wynikający z troski o swoją gminę do wyjaśnienia tej kwestii u Pana pracodawcy tj. Wójta Gminy Wieliszew.
Nadal proszę Pana o wyjaśnienie mieszkańcom co zostanie wybudowane na terenie MZO.
rather napisał(a):Zdecydowanie tak. Chcę zasugerować, żeby społeczeństwo zastanowiło się nad tym kto i za ile to buduje. A jest z tym jakiś problem Panie Jacku?

Panie Marku nie wiem dlaczego każe Pan zastanawiać się społeczeństwu nad tym kto i za ile wybuduje PSZOK skoro informacja ta nie jest tajemnicą i każdy może ją znaleźć na nowodworskim BIP-ie http://bip.nowydwormaz.pl/public/get_fi ... ?id=338142
Gdyby ktoś miał jednak trudności z odnalezieniem tej informacji to informuję, że inwestycję zrealizuje firma PPHU ANETKA Aneta Cieślińska ul. B Prusa 7 05-102 Nowy Dwór Mazowiecki a wynagrodzenie za wykonanie roboty budowlane wynosi 1 501 536,31 zł. Czy są jeszcze jakieś problemy w tym temacie?
tomasz szymański napisał(a): Wczoraj otrzymałem informację, że po cichu i wielkiej tajemnicy ponownie zaczęto montować instalację do spalania śmieci w ZEC-u. Być może to tylko plotka, ale informacja wymaga sprawdzenia, bo już nie uwierzę burmistrzowi i jego ludziom.

Sprawdziłem! Informacja nie jest plotką. Rzeczywiście po zerwaniu umów dzierżawy gruntu oraz dostawy ciepła dla ZEC i żądaniu kolosalnego odszkodowania od ZEC, INWESTOR (KOTŁOWNIA1) każdej nocy niepostrzeżenie omijając służby ochrony oraz monitoring, kontynuuje montaż instalacji spalarni. INWESTOR bowiem ma podpisane tajne porozumienie z „Grupą Inicjatywną w sprawie przeprowadzenia referendum”, na mocy którego za duże zasługi w sprawie odwołania burmistrza, będą mieli prawo do natychmiastowego uruchomienia spalarni, zaraz po objęciu władzy przez, Mariusza Dudka, Michała Jakubowskiego, Marcina Ozdarskiego a Pan Tomasz Szymański w związku z tym porozumieniem zostanie PREZESEM połączonej w jedno spalarni, sortowni i suszarni osadów z oczyszczalni.
Suweren
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 52
Rejestracja: 20 Paź 2015, 21:46
Płeć: mężczyzna

Następna

Wróć do Nasze miasto

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości

cron