Zniesławianie miejscowych działaczy

Nowy Dwór Mazowiecki - wszystko o tym, co dzieje się w naszym mieście. Wydarzenia, koncerty, imprezy, komentarze, polityka.

Zniesławianie miejscowych działaczy

Postprzez rather » 24 Kwi 2016, 12:57

Jak zawsze po próbie podniesienia ręki na świętą władzę nowodworską, przedstawiciele owej władzy lecą do prokuratury i na policję z oskarżeniami, że się na nich zamachnięto. Co prawda próba obalenia władz samorządowych metodami demokratycznymi nie doczekała się jeszcze odpowiedniego artykułu w KK, więc władza uskarża się na zniesławianie. W tej chwili prowadzonych jest co najmniej kilka postępowań w sprawie zniesławienia, zgłoszonych między innymi przez Mikuszewskiego, Rutkowską i Dąbrowskiego.

Jednym ze skutków prowadzonych postępowań są zeznania osób powoływanych na świadków. Osoby, które należy przetrzepać wskazują usłużnie w.w urzędnicy i pracownicy (przynajmniej tak twierdzi policja). Jednym ze skutków przesłuchań jest to, że do protokołu trafiają między innymi zeznania na temat tego co się odpierdala w ZWiKu - między innymi przypadków quasi niewolnictwa. Chodzi np. o bezpłatne zatrudnianie pracowników do prac wykonywanych na prywatnych nieruchomościach Dąbrowskiego i Bydoń, o czym parę razy pisaliśmy na forum. Ciekawe czy w związku z wejściem w posiadanie tego rodzaju wiedzy, miejscowa policja złoży zawiadomienie o łamaniu prawa w ZWiKu?

Od razu napiszę, że wątpię. Sam byłem wzywany na świadka w sprawie znieważenia Dąbrowskiego i Rutkowskiej. Przyznam, że dziwnie się czułem będąc przesłuchiwanym przez policjanta otoczonego gadżetami ze ZWiKu. Rozumiem, że psiapsianie się miejscowej policji z Dąbrowskim i przyjmowanie podarków, w żaden sposób nie wpływa na obiektywność prowadzonego postępowania?
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Zniesławianie miejscowych działaczy

Postprzez Michał Jakubowski » 24 Kwi 2016, 13:53

Ja również byłem przesłuchiwany jako świadek w sprawie rzekomego pomówienia (niestety nie wiem kogo, bo policjant nie udzielił mi takiej informacji). W przeciwieństwie do rathera uważam, że powództwo cywilne - do którego (chyba?) prowadzą te przesłuchania jest dobrym sposobem na wyjaśnianie takich sporów, dziwi mnie tylko, że rzekomo poszkodowani proszą o pomoc policji w ustalaniu członków grupy inicjatywnej, skoro te dane są publicznie znane a część z osób o których wspomina rather miała dostęp do tych danych w oficjalnych dokumentach dot. referendum.

Gdybym jakkolwiek mógł pomóc - pozostaję do dyspozycji.
Michał Jakubowski
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 319
Rejestracja: 26 Wrz 2014, 07:49
Płeć: mężczyzna

Re: Zniesławianie miejscowych działaczy

Postprzez rather » 24 Kwi 2016, 13:57

Proszą policję w myśl zasady, że nie chodzi o to, żeby króliczka złapać tylko żeby go gonić. Angażowanie tzw. organów, nie ma na celu ustalenia faktów, które są powszechnie znane tylko raczej mają służyć przekazowi: "będziecie znowu podskakiwali to wam się dobierzemy do dupy". Również pozostaję do dyspozycji.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Zniesławianie miejscowych działaczy

Postprzez Michał Jakubowski » 24 Kwi 2016, 14:00

rather napisał(a):Proszą policję w myśl zasady, że nie chodzi o to, żeby króliczka złapać tylko żeby go gonić. Angażowanie tzw. organów, nie ma na celu ustalenia faktów, które są powszechnie znane tylko raczej mają służyć przekazowi: "będziecie znowu podskakiwali to wam się dobierzemy do dupy". Również pozostaję do dyspozycji.


Jeśli o to chodzi, to (przynajmniej w moim przypadku) - źle zaadresowany przekaz, bo nie robi wrażenia.
Michał Jakubowski
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 319
Rejestracja: 26 Wrz 2014, 07:49
Płeć: mężczyzna

Re: Zniesławianie miejscowych działaczy

Postprzez M_M_M » 25 Kwi 2016, 12:25

Takie rzeczy tylko w Polsce.
Być przesłuchiwanym w sprawie zniesławienia, ale nie powiedzą kto jest rzekomo zniesławiony.
I jak w takiej sytuacji zeznawać? Mówić prawdę....
M_M_M
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 8
Rejestracja: 06 Paź 2015, 15:14
Płeć: kobieta

Re: Zniesławianie miejscowych działaczy

Postprzez DOMATOR » 04 Maj 2016, 18:08

DOMATOR
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 77
Rejestracja: 16 Wrz 2011, 18:52

Re: Zniesławianie miejscowych działaczy

Postprzez KPP.Brzask » 05 Maj 2016, 14:31

A tu jest o tym więcej http://www.obserwatorium.org/
KPP.Brzask
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 33
Rejestracja: 30 Gru 2015, 17:00
Płeć: mężczyzna

Re: Zniesławianie miejscowych działaczy

Postprzez DOMATOR » 14 Lip 2016, 18:39

!/?.
DOMATOR
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 77
Rejestracja: 16 Wrz 2011, 18:52

Re: Zniesławianie miejscowych działaczy

Postprzez Michał Jakubowski » 15 Lip 2016, 20:40

DOMATOR napisał(a):!/?.


Przesłuchania trwają - kolejna runda w poniedziałek.
Michał Jakubowski
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 319
Rejestracja: 26 Wrz 2014, 07:49
Płeć: mężczyzna

Re: Zniesławianie miejscowych działaczy

Postprzez tomasz szymański » 16 Lip 2016, 08:18

Do Policji nie mam NIC!, tym bardziej, że z racji mojego zatrudnienia bywam dość często w różnych komisariatach i współpracuję z policjantami, dlatego wiem jak trudną pełnią służbę. I tym razem w KPP NDM spotkałem bardzo miłą policjantkę, bo ja również miałem „zaszczyt” być przesłuchiwanym w sprawie o zniesławienie nowodworskiej władzy. Denerwujące jest to, że oskarżający urzędnicy znają nas wszystkich osobiście i mają dostęp do adresów i telefonów, po co angażować w to Policję i zajmować czas bzdurami, nie rozumiem!? To, że WND będzie się mścić za referendum było do przewidzenia ale styl działania jest poniżej krytyki. Skoncentrujcie się bardziej na rozprawie sądowej dotyczącej odszkodowania za spalarnię, bo rozprawa WAS nie minie.
tomasz szymański
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 291
Rejestracja: 12 Lis 2010, 18:31

Re: Zniesławianie miejscowych działaczy

Postprzez DOMESTOS.WC » 16 Lip 2016, 13:27

Powinno napisać się skargę z opisem całej sprawy do Pana Ziobry,a On zaprowadzi porządek
DOMESTOS.WC
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 50
Rejestracja: 02 Kwi 2011, 19:54

Re: Zniesławianie miejscowych działaczy

Postprzez rather » 16 Lip 2016, 18:03

Chyba panowie Kowalski i Mikuszewski tęsknią za czasami kiedy byli trzepani przez różne urzędy i marzą o kolejnym nalocie i sprawdzaniu czy się wszystko w setkach segregatorów zgadza. Akurat coś takiego to można im szybko załatwić. Na pewno bez problemu znajdą się różne trzyliterowe instytucje, które z przyjemnością przyjrzą się temu co się w lokalnym magistracie odpierdala. Jak sam Mikuszewski niedawno powiedział (cytuję z pamięci bo nie chce mi się szukać) "w urzędnika wali się łatwo i przyjemnie"... Pełna zgoda.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna


Wróć do Nasze miasto

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] oraz 19 gości

cron