Ogrzewanie domu

Nowy Dwór Mazowiecki - wszystko o tym, co dzieje się w naszym mieście. Wydarzenia, koncerty, imprezy, komentarze, polityka.

Ogrzewanie domu

Postprzez eternal » 26 Mar 2024, 13:14

Witam wszystkich. W projekcie który chce kupic mam pompe ciepła , rekuperację ,fotowoltaike i kominek. Czy ktoś ma takie połączenie w domu 100m? I mógłby się wypowiedzieć? I kominek z płaszczem wodnym czy bez?
Awatar użytkownika
eternal
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 184
Rejestracja: 11 Mar 2018, 10:58
Płeć: mężczyzna

Re: Ogrzewanie domu

Postprzez luksc » 26 Mar 2024, 14:03

Ja tak będę miał, użytkuje już dom i jestem w trakcie kupowania kolejnych sprzętów.
Kominek tak, ale bez płaszcza wodnego.
Kominek jako alternatywne źródło energii gdy prądu zabraknie to dobry pomysł, ale jeśli zrobisz płaszcz wodny to on wymaga pompki, inaczej zagotujesz wodę.
Dobrze też zrobić kominek z dużą akumulacją ciepła, aby nie dmuchało gorącym zaraz po rozpaleniu, bo przegrzejesz pomieszczenie.
No i polecam kupić mały kominek, tzn z małą szybą o małej mocy, bo te 20kW kominki szybko przegrzeją Ci dom.

Dobrze będzie na pewno skontaktować się z nimi https://wentek.pl/pompy-ciepla.html Powinni doradzić jakie rozwiazanie tutaj najlepiej sie sprawdzi :)

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
luksc
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 175
Rejestracja: 20 Cze 2018, 08:20
Płeć: mężczyzna


Wróć do Nasze miasto

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 53 gości