Cytadela Modlińska

Nowy Dwór Mazowiecki - wszystko o tym, co dzieje się w naszym mieście. Wydarzenia, koncerty, imprezy, komentarze, polityka.

Cytadela Modlińska

Postprzez nova » 07 Gru 2010, 19:07

Wiadomość z ostatniej chwili. Po raz kolejny modlińska Cytadela straciła okazję przejścia w prywatne ręce. Nikt nie zgłosił sie do przetargu za 70 mln zł. Wraz z Cytadelą do sprzedaży przeznaczono około 50 hektarów gruntu. Kolejny przetarg przewidywany jest na początku przyszłego roku.
Taką wiadomość usłyszałam dziś na TV Warszawa. Ale najlepsze było na końcu.
Oto Burmistrz Kowalski ogłosił zdumionemu światu, że miasto zamierza przejąć Cytadelę od Agencji Mienia Wojskowego.
I podobno ma plan na ściągnięcie inwestorów.

Teraz wypatruję nowych wieści wprost z ulicy Zakroczymskiej...
nova
 

Re: Cytadela Modlińska

Postprzez tk28 » 07 Gru 2010, 19:22

nova napisał(a):Oto Burmistrz Kowalski ogłosił zdumionemu światu, że miasto zamierza przejąć Cytadelę od Agencji Mienia Wojskowego. I podobno ma plan na ściągnięcie inwestorów.


W tym sęk, że AMW na razie nie zamierza przekazywać miastu NDM tylko woli sama sprzedać. O tym również wspomniano zaraz po wypowiedzi "naszego" burmistrza.
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Cytadela Modlińska

Postprzez nova » 07 Gru 2010, 19:33

Burmistrz składa takie deklaracje przy okazji każdego przetagu. Słyszałam to już nie raz... :roll:
nova
 

Re: Cytadela Modlińska

Postprzez rather » 08 Gru 2010, 01:41

Chętnie by miasto przejęło, co do tego nie mam wątpliwości. Później opchnie się jakiemuś Banaszkowi oczywiście w dzierżawę wieczystą, czyli jak to opisywał IronRun za 25% wartości rozłożone na korzystne raty. I nabywca opchnie to rzeczywistym inwestorom za rzeczywistą kasę. Lody a'la Nowy Dwór Mazowiecki.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Cytadela Modlińska

Postprzez nova » 08 Gru 2010, 10:20

rather napisał(a):Chętnie by miasto przejęło, co do tego nie mam wątpliwości.


Okazji do przejęcia Cytadeli było kilka. Tak naprawdę nie wierzę, że miasto jest zainteresowane zabytkami Twierdzy. Najłatwiej jest sprzedać i zgarnąć kasę. O zadłużeniu miasta wspominaliśmy już wcześniej...
Tylko dla Cytadeli nie wróży to najlepiej...
nova
 


Wróć do Nasze miasto

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 31 gości