Powrót z Warszawy - o której wracacie?

Nowy Dwór Mazowiecki - wszystko o tym, co dzieje się w naszym mieście. Wydarzenia, koncerty, imprezy, komentarze, polityka.

Re: Powrót z Warszawy - o której wracacie?

Postprzez mieszkaniec_OM » 12 Sty 2011, 07:21

Rowery na obszarze obowiązywania wspólnego biletu (czyli od Chotomowa) można przewozić za darmo przez cały rok. Czekamy na rozszerzenie wspólnego biletu....

A na stronie Jabłonnej znalazłem ciekawą wypowiedź władz w sprawie komunikacji w stronę NDM:
Pytanie: (kategoria: Komunikacja)
Szanowna Pani

Bardzo proszę w imieniu mieszkańców Bożej Woli i innych miejscowości położonych przy trasie 630 należących do gminy Jabłonna o rozważenie rozwiązania problemów komunikacyjnych tego rejonu gminy.
1. Dlaczego przystanek Janówek, z którego korzystają mieszkańcy Bożej Woli to jedyny przystanek w gminie Jabłonna nie objęty Wspólnym Biletem?
2. Czy jest szansa (o której już nieraz władze wspominały) o uruchomieniu autobusu ZTM po trasie 630 do Bożej Woli, lub do Nowego Dworu (gdyby Nowy Dwór chciał współfinansować taką linię)? Bardzo prosimy o zainteresowanie się sprawa naszych mieszkańców, ponieważ w tej chwili jesteśmy skazani na podróże drogimi i przeładowanymi autobusami firmy Translud, lub PKS Warszawa, które poza ceną oburzają też tym, że w szczycie często są na tyle przepełnione, że kierowca nie zatrzymuje się na przystankach po drodze do Jabłonny, ponieważ nie mógłby już zabrać żadnego pasażera.
Wprowadzenie linii ZTM, lub wspólnego biletu na kolej zmotywowało by również obecnych przewoźników do większego dbania o klientów, może konkurencji cenowej.
(Krzysztof Nowak, 08.01.2011 r.)
Odpowiedź:
Szanowny Panie Krzysztofie,
Jesteśmy w trakcie negocjacji z ZTM, dlatego też na Pana pytania będę mógł odpowiedzieć po ich zakończeniu.

Tadeusz Rokicki, Zastępca Wójta

http://jablonna.pl/index.php?cmd=prezyd ... egoria=all

Może nasze miasto się w końcu zainteresuje... Choć jak by autobus zawracał na Berlinga to mi wystarczy ;)
mieszkaniec_OM
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 117
Rejestracja: 26 Lis 2010, 11:35

Re: Powrót z Warszawy - o której wracacie?

Postprzez IronRun » 12 Sty 2011, 11:06

Na rowerze do Bożej Woli, stacja Janówek nie daleko :)
NUTPro Tech - technologia w sporcie i dla sportu
IronRun
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 236
Rejestracja: 14 Lis 2010, 20:49

Re: Powrót z Warszawy - o której wracacie?

Postprzez wacha » 17 Sty 2011, 14:08

Pociąg to rozwiązanie dobre dla mieszkańców Nowego Dworu. Mi Twierdzakowi bardziej opłaca się wsiąść w Translud i wysiąść niedaleko mojego miejsca zamieszkania. A tak musiałbym jeszcze kombinować jak się dostać z Nowego Dworu do Twierdzy. Koszta.
wacha
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 58
Rejestracja: 09 Lis 2010, 14:53

Re: Powrót z Warszawy - o której wracacie?

Postprzez ninel » 17 Sty 2011, 18:47

Pewnie i tak, nawet jakby ZTM uruchomił tą linię autobusową do Bożej Woli, to zapewne jako linię L-x kursującą co dwie godziny, więc nie ma co się emocjonować… (a już liczyć na przedłużenie jej choćby do dworca w NDM też lepiej nie…)
Ať žije vláda! Ale za svoje.
ninel
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 130
Rejestracja: 12 Lis 2010, 13:51

Re: Powrót z Warszawy - o której wracacie?

Postprzez mieszkaniec_OM » 18 Sty 2011, 07:34

Mi wystarczyłaby częstotliwość 741 (jeździ do Chotomowa) - co 60 minut
http://ztm.waw.pl/rozklad_nowy.php?c=18 ... 6&o=01&k=A
i N63 co 60 minut w nocy.
http://ztm.waw.pl/rozklad_nowy.php?c=18 ... =1306&o=01

Bilet np. 4,20 PLN. Translud i PKS musiałby bardziej normalne ceny dać...

A z nas zdzierają po 7 złotych za jednorazowy i 210 za miesięczny :/
Dla porównania - linia Minibus (Śródborów) - Otwock - Warszawa - cena 4,50zł (miesięczny 120zł)

Dlaczego? Bo mają konkurencję. Nie mogę się doczekać na konkurencję u nas. Taką prawdziwą a nie duopol.

Albo czekajmy na tą SKMkę, termin niby już nie taki odległy.
mieszkaniec_OM
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 117
Rejestracja: 26 Lis 2010, 11:35

Poprzednia

Wróć do Nasze miasto

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 51 gości

cron