wynagrodzenie burmistrza

Nowy Dwór Mazowiecki - wszystko o tym, co dzieje się w naszym mieście. Wydarzenia, koncerty, imprezy, komentarze, polityka.

Re: wynagrodzenie burmistrza

Postprzez rather » 08 Sty 2011, 11:02

Według mnie wyborcy kierują się głównie reklamą. Z tego co kiedyś słyszałem 75% nie rozumie treści wiadomości telewizyjnych, w związku z tym analiza takich skomplikowanych tekstów jak program wyborczy przekracza zdolności umysłowe przeciętnego Kowalskiego (nomen omen :lol: ). Taka sytuacja prowadzi do tego, że wyborca idąc do urny wybiera tego kto mu się podoba na zdjęciu, a nie tego kto ma sensowny program i potrafi go zrealizować.

Do tego dochodzi pamięć ludu, sięgająca najwyżej 2 miesięcy wstecz, dzięki czemu nikt nie pamięta co było obiecywane, co zostało zrobione i jak właściwie otaczająca nas rzeczywistość funkcjonuje. Niestety, ale w każdej demokracji wyborcy w dużej części to idioci, którymi łatwo manipulować, o czym wiedzą politycy i z premedytacją to wykorzystują.

Demokracja miała sens w starożytnej Grecji gdzie mała społeczność wybierała spośród siebie przywódcę, a wszyscy mieli zbliżony potencjał finansowy, umysłowy i podobne przygotowanie do pełnionej funkcji (przeczytaj np. "Obronę Sokratesa" Platona - tam jest napisane trochę więcej). A teraz mamy sytuację kiedy dwóch panów stojących całe dnie pod budką z piwem ma więcej głosów niż profesor uniwersytetu. Ale to ci panowie mają decydujący wpływ na ocenę czy program wyborczy jest sensowny i możliwy do zrealizowania...
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: wynagrodzenie burmistrza

Postprzez wtm » 08 Sty 2011, 15:03

rather - boli co napisałeś ale to szczera prawda.
wtm
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 325
Rejestracja: 14 Lis 2010, 10:27

Re: wynagrodzenie burmistrza

Postprzez Mil » 08 Sty 2011, 15:32

Shadow, czy możesz odpowiedzieć o co chodziło tobie z aptekarzem? Wydaje mi się, że to dość ciekawe. Patrząc na obecny skład Rady Powiatu, proszę ciebie, to dramat. W większości ludzie przypadkowi, bez przygotowania. Pani, którą chyba zwolnili z ZWiKu, młody koleś z Czosnowa, dla którego pewnie najważniejsza jest dietka, radny ze śmiesznie żałosną stroną internetową, jeden włeista, który ma plan rozwoju powiatu ale o którym to nikt nie słyszał i drugi włefista, który sprawia wrażenie zagubionego w czasie i przestrzeni. Całość wspiera niedoszły burmistrz, któremu nie udało się już trzy razy nim zostać i siostra Pani Zakrzewskiej. GRATULACJE!
Mil
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 27
Rejestracja: 13 Lis 2010, 21:17

Re: wynagrodzenie burmistrza

Postprzez SHADOW » 08 Sty 2011, 17:05

Stowarzyszeniu przewodzi p.Nawrot właściciel mi.nnymi apteki
Co to jest WND i jakie interesy reprezentuje to z załączonego pliku pdf można można wywnioskować.
PIS przed wyborami głosił że z J. Kowalskim i WND nigdy , a po wyborach jest w koalicji
Załączniki
WND..pdf
(113.64 KiB) Ściągnięto 571 razy
SHADOW
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 15
Rejestracja: 12 Paź 2010, 18:21
Płeć: kobieta

Re: wynagrodzenie burmistrza

Postprzez Mil » 08 Sty 2011, 17:28

Ok, rozumiem. Niestety Shadow, ale masz racje. Popieram i utożsamiam się z poglądami PiS jako partią ogólnopolską ale patrząc na jego nowodworskich liderów, których "aktywność" wzrosła tuż przed wyborami to jest to wstyd dla tej partii. Prasa pisała, że Ozdarski jako lider Stowarzyszenia FORUM miał startować do powiatu z list PiSu i szkoda, że tak nie było, bo pewnie zdobyłby ten mandat. Tylko chyba okazał się niewygodny dla nowodworskich pseudopisowskich klakierów. W zamian mamy Pania z ZWiKu, która raczej chluby nie przynosi dla tej partii. Ciekawe dlaczego została zwolniona z pracy????!!!! Dlatego mam nadzieje, że Ozdarski dalej będzie prowadził to stowarzyszenie i za cztery lata wystartuje ponownie na burmistrza. Co do przedwyborczych zapowiedzi, to niejeden mówił, że nie z WND a co po wyborach? dobra rada na przyszłość - głosuj na człowieka, bez względu z której listy startuje nie na loga partyjne i stowarzyszeniowe!!!
Mil
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 27
Rejestracja: 13 Lis 2010, 21:17

Re: wynagrodzenie burmistrza

Postprzez Mil » 08 Sty 2011, 17:31

Twarze nowodworskiego PiS - u: Sokołowska, bez komentarza, Troińska, bez komentarza, Kozak, bez komentarza, Wojciechowski, kto to jest?. Wyeliminowani Paradzińska, Ozdarski. Myślę, że jak ta ostatnia dwójka odetnie się od wcześniejszego towarzystwa i zacznie budować swoją organizację to może być przez cztery najbliższe lata ciekawie.
Mil
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 27
Rejestracja: 13 Lis 2010, 21:17

Re: wynagrodzenie burmistrza

Postprzez Ciekawskodociekliwy » 08 Sty 2011, 18:34

Mil napisał(a):W zamian mamy Pania z ZWiKu, która raczej chluby nie przynosi dla tej partii. Ciekawe dlaczego została zwolniona z pracy????!!!!

Pani ta ma wyższe aspiracje , aniżeli możliwości.
Za pracę jej podziękowano gdyż wojowała nie tylko z ludźmi ale też z szefem.
Z SPN-Forum też odeszła w co najmniej niejasnych okolicznościach. Gdy zaczęła działać w PIS-ie to ze starych działaczy nikt nie został.
Problemem tej pani jest to że czego się nie dotknie to się to rozlatuje.. Ciekawe czy rada powiatu się rozpadnie ?
Ostatnio edytowany przez mcba, 08 Sty 2011, 21:31, edytowano w sumie 1 raz
Powód: 9 postów temu pisałem i teraz też napiszę... przycisk "cytuj" na prawdę jest prosty w użyciu, a treść, której nie chcemy cytoawać można najzwyczajniej zaznaczyć i ucunąć .. /mcba p.s. poprawione
Ciekawskodociekliwy
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 3
Rejestracja: 20 Lis 2010, 17:46

Re: wynagrodzenie burmistrza

Postprzez rather » 08 Sty 2011, 19:47

Ciekawskodociekliwy napisał(a):(...)Ciekawe czy rada powiatu się rozpadnie ?

Czego wszystkim serdecznie w Nowym Roku życzę...
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: wynagrodzenie burmistrza

Postprzez ania » 08 Sty 2011, 21:44

Mil napisał(a):W większości ludzie przypadkowi, bez przygotowania.


na stronie urzędu umieszczona jest statystyka dot. radnych różnych kadencji. http://www.nowydwormaz.pl/msi/strona.php?txt=132&s=3. Przerażający jest systematyczny spadek w kolejnych kadencjach wykształcenia radnych.

Jak i czy można to wytłumaczyć?

W końcu radny to poważane i odpowiedzialne stanowisko, a przy długotrwałej kadencji wykształcenie można podwyższyć.

Czy aby na pewno są to ludzie przypadkowi, z tym bym się nie zgodziła, jakiś klucz do tego "zjawiska" musi istnieć.
ania
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 143
Rejestracja: 16 Lis 2010, 20:12

Re: wynagrodzenie burmistrza

Postprzez Mil » 09 Sty 2011, 00:06

Coraz ciekawszych rzeczy dowiadujemy się na temat Pani Troińskiej, Radnej Troińskiej. Czy może ktoś jeszcze coś wie na temat tej osobistości? Z tego co wiem, to już na pierwszej sesji zasłynęła z dość oryginalnej wypowiedzi, czym wprowadziła w konsternację większość obecnych na sali osób. Ale co tam nie robi się za 1000 złotych miesięcznie /tyle wynosi dieta radnego/. A tak poważnie moim zdaniem jedyną alternatywą staje się SPN FORUM Ozdarskiego i mam nadzieję, że ten młody człowiek nie zrezygnuje po wyborach ze swojej działalności a wręcz przeciwnie będzie ją kontynuował. Jeśli myśli o wygranych za cztery lata musi oczyścić swoje zaplecze z tandetnych sprzedawczyków.
Mil
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 27
Rejestracja: 13 Lis 2010, 21:17

Re: wynagrodzenie burmistrza

Postprzez wacha » 17 Sty 2011, 14:18

Polska na swoich urzędników tj. Prezydentów, Burmistrzów itd. itd. wydaje rocznie ponad 1,2mld złotych. Dlaczego? Naleciałości z poprzedniego systemu. Za dużo urzędników, za dużo funkcji.

Zacytuję tutaj A.Gizę(kabaret Limo)z jednego z kabaretów: ,,Panie Burmistrzu bo mówił pan, że zabierze politykom i odda emerytom. Acha... to politykom miałem zabrać?"
Sytuacja taka jak dzieje się obecnie w kraju. :)... choć w sumie to :( Nie ma się z czego cieszyć.
wacha
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 58
Rejestracja: 09 Lis 2010, 14:53

Re: wynagrodzenie burmistrza

Postprzez finus » 27 Lut 2011, 23:51

Zgadzam się, że zarządzanie p. Kowalskiego jest na żenująco niskim poziomie.
Piszecie o Marcinie Ozdarskim - ale kto to jest???
Skąd ja mam o nim cokolwiek wiedzieć???
Jak ja mam poznawać lepszych, ba! najlepszych gospodarzy dla mojego miasta???

Dlaczego politycy lub kandydaci a przyszych polityków już nie wychodzą do ludzi, tylko kryją się jak jakieś parszywe robakiza plakatami i szklanymi kamerami???

Rozumiecie o co mi chodzi???
Jak głosować na dobrych ludzi, jak poznawać programy, jak rozliczać nowych polityków którzy dostają w spadku po poprzednikach np. same długi???
finus
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 21
Rejestracja: 18 Lut 2011, 21:08

Poprzednia

Wróć do Nasze miasto

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 36 gości

cron