Muzeum PRL-u i Historii Miasta Nowy Dwór Mazowiecki

Nowy Dwór Mazowiecki - wszystko o tym, co dzieje się w naszym mieście. Wydarzenia, koncerty, imprezy, komentarze, polityka.

Re: Muzeum PRL-u i Historii Miasta Nowy Dwór Mazowiecki

Postprzez Japko » 19 Maj 2013, 08:39

Tak jak rather zauważyl, jest miejsce parkingowe dla niepełnosprawnych, brak rampy dla wózka.

Co do napisu to też bym go w stylu PRL zrobił. Często spawało się coś z drutu zbrojeniowego. Może by iść na żywioł, postawić muzeum i z materiałów budowlanych które pozostały wymyślić konstrukcję napisu? :)
Awatar użytkownika
Japko
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 366
Rejestracja: 16 Cze 2012, 13:24
Płeć: mężczyzna

Re: Muzeum PRL-u i Historii Miasta Nowy Dwór Mazowiecki

Postprzez MuzeumPRL » 19 Maj 2013, 16:47

Muzeum PRL i Historii Miasta dziękuje forumowiczom za cenne uwagi związane z wizualizacją.
Jak pisaliśmy na początku, jest to dopiero projekt wstępny i na pewno upublicznimy następne.
Jak zauważył Rather, w projekcie nie ma wjazdu dla osób niepełnosprawnych, co nie oznacza, że w rzeczywistości go nie będzie.
Oczywiście, że jest on uwzględniony w założeniach i nie wyobrażamy sobie wejścia do muzeum, bez wjazdu na wózki dla osób niepełnosprawnych.

Ławki również nie będą stały na słońcu. Chcemy aby było więcej zieleni.
Chcemy stworzyć miejsce, w którym osoby zwiedzające będą mogły się też zrelaksować, wypocząć oraz miło spędzić czas ze swoimi dziećmi.
W planach jest fontanna z epoki PRL, związana z Mazowszem oraz kawiarnia Jubilatka.
O szczegółach poinformujemy już niebawem.

Dziękujemy też użytkownikom o nickach ukasz i MCBA za uwagi dotyczące szyldów na dachu muzeum, oraz napisów przed wejściem.
Muzeum PRL i Historii Miasta również nad tym myślało. Zobaczymy jak będzie wyglądać następna wizualizacja.

Na zakończenie chcieliśmy poinformować, że już niedługo opublikujemy następne sensacyjne zdjęcia oraz inne ciekawe rzeczy w temacie:
„Jubilatka - Przywrócenie do życia nowodworskiej kawiarenki.”
MuzeumPRL
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 30
Rejestracja: 17 Sty 2013, 22:23
Płeć: mężczyzna

Re: Muzeum PRL-u i Historii Miasta Nowy Dwór Mazowiecki

Postprzez tk28 » 27 Maj 2013, 22:02

Co będzie w tej dziurze na terenie przyszłego muzeum, czy to był jakiś zbiornik, bo ja nie pamiętam żeby tam coś było, chyba, że to było zasypane :?:

I druga sprawa to nazwa, "Muzeum PRL-u i Historii Miasta Nowy Dwór Mazowiecki" brzmi trochę tak jakby PRL był ważniejszy od miasta lub jakby to miasto było PRL-owskie. Według mnie powinno być odwrotnie "Muzeum Historii Miasta Nowy Dwór Mazowiecki i Muzeum PRL".
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Muzeum PRL-u i Historii Miasta Nowy Dwór Mazowiecki

Postprzez MuzeumPRL » 28 Maj 2013, 12:17

tk28 napisał(a):Co będzie w tej dziurze na terenie przyszłego muzeum

Wiemy, że ta dziura wygląda niepokojąco ale to właśnie w tym miejscu
MuzeumPRL napisał(a):W planach jest fontanna z epoki PRL, związana z Mazowszem

MuzeumPRL i Historii Miasta nie może w tej chwili zdradzić jak będzie ona wyglądać ale zapewniamy,
że większość mieszkańców widziało tą fontannę nie raz, nie dwa :)

tk28 napisał(a):czy to był jakiś zbiornik, bo ja nie pamiętam żeby tam coś było, chyba, że to było zasypane :?:

Tak. Był to zbiornik wodny ppoż.
Podobno był on przerobiony z ogromnej zwrotnicy kolejowej, która obracała lokomotywy przemieszczjące się po fabryce krochmalu.

tk28 napisał(a):I druga sprawa to nazwa, "Muzeum PRL-u i Historii Miasta Nowy Dwór Mazowiecki" brzmi trochę tak jakby PRL był ważniejszy od miasta lub jakby to miasto było PRL-owskie. Według mnie powinno być odwrotnie "Muzeum Historii Miasta Nowy Dwór Mazowiecki i Muzeum PRL".

Naszym głównym założeniem, było powołanie do życia Muzeum PRL.
Z uwagi na to, że Nowy Dwór Mazowiecki ma bogatą historię i do tej pory nie powstała w naszym mieście chociażby izba pamięci, czy pracownia dziejów miasta, postanowiliśmy przeznaczyć część obiektu (ponad 300m2) na upamiętnienie historii Nowego Dworu Mazowieckiego.
MuzeumPRL
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 30
Rejestracja: 17 Sty 2013, 22:23
Płeć: mężczyzna

Re: Muzeum PRL-u i Historii Miasta Nowy Dwór Mazowiecki

Postprzez Marcodo » 28 Maj 2013, 14:26

w XXI wieku w centrum Europy ludzie tęsknią za czasami upadlania Polskiej dumy narodowej, służalczości wobec Sowietów,
wstyd, naprawdę, głęboko wierzę, że nie wszyscy w tym mieście mają Ubecko-komunistyczne korzenie, ludzie żyli i kochali się nawet w Auschwitz, ale to nie jest chyba argument by kultywować Holocaust,
jak można? kultywujemy ludzi, którzy w czasach stalinowskich zasiadali w Sejmie, jak wyglądały wtedy wybory do sejmu? wolne? demokratyczne? w tym czasie kiedy nasi bohaterowie budowali ludową ojczyznę inni "bohaterowie" mordowali na Rakowieckiej żołnierzy z AK i NSZ...
może gdyby "nie wyzwalali: nas Sowieci to nasze miasto byłoby piękne jak Niemieckie czy Francuskie miasteczka, nie byłoby bloków z wielkiej płyty a malownicze osiedla, a Wy nie jeździlbyście wtedy w uznaniu za zasługi w budowaniu socjalistycznej ojczyzny do do Soczi czy nad Balaton, tylko jak Anglicy czy Francuzi, do Egiptu, Maroko czy na Lazurowe Wybrzeże...
Marcodo
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 3
Rejestracja: 18 Mar 2013, 21:57
Płeć: mężczyzna

Re: Muzeum PRL-u i Historii Miasta Nowy Dwór Mazowiecki

Postprzez tk28 » 29 Maj 2013, 11:36

MuzeumPRL napisał(a):Tak. Był to zbiornik wodny ppoż.
Podobno był on przerobiony z ogromnej zwrotnicy kolejowej, która obracała lokomotywy przemieszczjące się po fabryce krochmalu.

No jasne, to była obrotnica, widać rozjazd torów bocznicy fabryki krochmalu na mapie z 1942 r. dokładnie w tym samym miejscu:

1.jpg
1.jpg (249.69 KiB) Obejrzany 8568 razy
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Muzeum PRL-u i Historii Miasta Nowy Dwór Mazowiecki

Postprzez MuzeumPRL » 06 Cze 2013, 22:56

tk28 napisał(a):No jasne, to była obrotnica, widać rozjazd torów bocznicy fabryki krochmalu na mapie z 1942 r.

Faktycznie. Muzeum ma w posiadaniu oryginalną mapę z tego roku ale nie zwróciło uwagi na ten szczegół.

Muzeum PRL i Historii Miasta Nowego Dworu Mazowieckiego, chciało podziękować Panu Krzysztofowi Filipiakowi,
który przekazał nam rzeczy z własnej kolekcji.
Dzięki Panu Filipiakowi, do naszych zbiorów trafiły skany z albumu "Modlin 1927/28", mapa sztabowa Nowego Dworu z okresu II RP oraz kilka przedwojennych i oryginalnych zdjęć.
MuzeumPRL
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 30
Rejestracja: 17 Sty 2013, 22:23
Płeć: mężczyzna

Re: Muzeum PRL-u i Historii Miasta Nowy Dwór Mazowiecki

Postprzez MuzeumPRL » 18 Cze 2013, 16:42

Szanowni Państwo!
Obiecaliśmy, że już niedługo będziecie mogli obejrzeć następną wizualizację Muzeum PRL i Historii Miasta Nowego Dworu Mazowieckiego.
Oto i ona. Tym razem jest to rzut z góry. Jak widzicie, w wizualizacji wykorzystaliśmy pomysł jednego z forumowiczów - chodzi oczywiście o metalowe schody.
Jak Wam się podoba?
Zapraszam do dyskusji. Wasze opinie i uwagi są dla nas najważniejsze.
Załączniki
3.JPG
3.JPG (242.78 KiB) Obejrzany 8583 razy
MuzeumPRL
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 30
Rejestracja: 17 Sty 2013, 22:23
Płeć: mężczyzna

Re: Muzeum PRL-u i Historii Miasta Nowy Dwór Mazowiecki

Postprzez ukasz » 18 Cze 2013, 19:25

wygląda fajnie, chociaż trudno mi to wszystko sobie wyobrazić z tej perspektywy :) z samym budynkiem oprócz schodów coś działaliście?
****tchórzliwie pomrukujący forumowicz****
ukasz
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1129
Rejestracja: 25 Lut 2011, 13:28

Re: Muzeum PRL-u i Historii Miasta Nowy Dwór Mazowiecki

Postprzez MuzeumPRL » 19 Cze 2013, 09:11

ukasz napisał(a):wygląda fajnie, chociaż trudno mi to wszystko sobie wyobrazić z tej perspektywy :)

Miło nam, że projekt się podoba. Już niedługo będą następne wizualizacje - oczywiście z innej perspektywy :)

ukasz napisał(a):z samym budynkiem oprócz schodów coś działaliście?

Jak najbardziej. Są już plany ale na razie nie chcemy zdradzać tajemnicy :) Budynek jest w trakcie remontu i przebudowy.
MuzeumPRL
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 30
Rejestracja: 17 Sty 2013, 22:23
Płeć: mężczyzna

Re: Muzeum PRL-u i Historii Miasta Nowy Dwór Mazowiecki

Postprzez MuzeumPRL » 09 Lip 2013, 13:00

Uwaga! Uwaga! Szanowni Państwo.
W dniu dzisiejszym, do Muzeum PRL i Historii Miasta Nowego Dworu Mazowieckiego zawitała ekipa telewizyjna.
Krótki materiał filmowy, będzie można obejrzeć dzisiaj, o 18:45 na TVP Info :)
MuzeumPRL
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 30
Rejestracja: 17 Sty 2013, 22:23
Płeć: mężczyzna

Re: Muzeum PRL-u i Historii Miasta Nowy Dwór Mazowiecki

Postprzez KaloNDM » 10 Lip 2013, 11:26

Oglądałem i nagrałem kamerą :)
Jakość może i nie powala z nóg ale zawsze coś :)

You take the blue pill, the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill, you stay in Wonderland and I’ll show you how deep the rabbit hole goes. http://pl-pl.facebook.com/KaloNDM1972/
Awatar użytkownika
KaloNDM
Moderator historii
Moderator historii
 
Posty: 1387
Rejestracja: 29 Lip 2011, 07:55
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: mężczyzna

Re: Muzeum PRL-u i Historii Miasta Nowy Dwór Mazowiecki

Postprzez Mavgan » 10 Lip 2013, 11:59

taką sokowirówkę to ja jeszcze posiadam i używam :)
Mavgan
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 469
Rejestracja: 16 Maj 2011, 20:34
Miejscowość: Nowy Dwór Maz

Re: Muzeum PRL-u i Historii Miasta Nowy Dwór Mazowiecki

Postprzez disturbia » 10 Lip 2013, 13:12

A ja mam Franię :D
Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, zdrajców, złodziei i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami.
Awatar użytkownika
disturbia
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1951
Rejestracja: 04 Lut 2011, 15:15
Płeć: kobieta

Re: Muzeum PRL-u i Historii Miasta Nowy Dwór Mazowiecki

Postprzez Heimat » 10 Lip 2013, 17:09

Kilkanaście lat temu telewizor Wisła otrzymał ode mnie drugie życie - przerobiłem go na barek alko, dzięki czemu stał się bezawaryjny :D
Awatar użytkownika
Heimat
NVD Maniak
NVD Maniak
 
Posty: 1113
Rejestracja: 26 Gru 2011, 12:08
Miejscowość: נובידבור
Płeć: mężczyzna

PoprzedniaNastępna

Wróć do Nasze miasto

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 49 gości