Budowa wiaduktów.

Nowy Dwór Mazowiecki - wszystko o tym, co dzieje się w naszym mieście. Wydarzenia, koncerty, imprezy, komentarze, polityka.

Re: Budowa wiaduktów.

Postprzez ukasz » 29 Lis 2011, 20:37

Jeśli chodzi o brak wygodnego przejścia przez wiadukt na ul. Leśnej, to z podobnym problemem boryka się warszawska Białołęka:
http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34 ... ejsc_.html
Jak można budować takie wiadukty w XXI wieku???
****tchórzliwie pomrukujący forumowicz****
ukasz
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1129
Rejestracja: 25 Lut 2011, 13:28

Re: Budowa wiaduktów.

Postprzez wtm » 29 Lis 2011, 20:47

Buduje się tak jak ulice, zjazdy, skrzyżowania itp.
1. Projektant projektuje.
2. Projekt akceptują ludzie, którzy się na tym nie znają ale mają dużo do powiedzenia.
3. Wykonawca wykonuje wg projektu.
4. Budowle odbierają czy jest zrobiona wg projektu.
5. Ludzie się skarżą
Wszyscy są kryci bo:
1. Projektant wykonał projekt wg norm
2. Wykonawca wykonał wg projektu
3. Ci co zatwierdzili odebrali bo wszystko się zgadza z projektem

Z tego wynika, że wszystko jest zrobione jak należy tylko ludzie (użytkownicy) są jacyś dziwni bo się czepiają.
wtm
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 325
Rejestracja: 14 Lis 2010, 10:27

Re: Budowa wiaduktów.

Postprzez ukasz » 02 Gru 2011, 17:39

ZTM Warszawa wprowadza zmiany w kursowaniu SKM-ek. Przy okazji może przeczytać:

"W momencie udostępnienia linii kolejowej na lotnisko Chopina, oferta połączeń na odcinku Warszawa Legionowo zostanie przebudowana. Uruchomiona zostanie linia S3 Legionowo – Warszawa Lotnisko Chopina (kursująca co godzinę), której dopełnieniem będą pociągi Kolei Mazowieckich relacji Modlin – Warszawa Lotnisko Chopina. Linia S9 będzie także uzupełniała linię S3 i będzie kursowała także co godzinę (z ewentualnymi „dogęszczeniami” w godzinach szczytu)." Źródło: http://ztm.waw.pl/aktualnosci.php?i=592&c=100&l=1
****tchórzliwie pomrukujący forumowicz****
ukasz
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1129
Rejestracja: 25 Lut 2011, 13:28

Re: Budowa wiaduktów.

Postprzez rather » 09 Gru 2011, 20:02

Wiadukt na Morawicza ma chyba jeden mały feler. Otóż idąc od strony Osiedla wchodzi się na chodnik, który biegnie tuż przy wiadukcie. Niestety projektant nie zaprojektował w tym miejscu ekranów (właściwie nie wiadomo czemu, bo są prawie na całej długości) w związku z tym to wszystko co wyleci spod kół jadących samochodów będzie spadało prosto na głowy przechodniów...
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Budowa wiaduktów.

Postprzez kocur » 13 Gru 2011, 03:35

Nie wiecie kiedy nastąpi Uroczyste Przecięcie Wstęgi drżącą dłonią miejskich włodarzy ?
Awatar użytkownika
kocur
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 126
Rejestracja: 17 Paź 2011, 22:38

Re: Budowa wiaduktów.

Postprzez Marciino » 13 Gru 2011, 12:18

kocur napisał(a):Nie wiecie kiedy nastąpi Uroczyste Przecięcie Wstęgi drżącą dłonią miejskich włodarzy ?



Oby jak najszybciej, już serdecznie mam dość tego przejazdu przy ulicy Leśnej.

Tak przy okazji, ostatnio spotkałem się z ciekawym pytaniem, czy oby na pewno projekty wiaduktów nie zostały pomylone :mrgreen: :?: Z tego co wiem tranzyt ma lecieć przez wiadukt na ulicy Leśnej, tiry, cysterny, ciężkie rowery :mrgreen: itp itd... tylko jak tak patrze teraz na te wiadukty, to ten na ulicy Paderewskiego sprawia wrażenie dużo bardziej masywnego i wytrzymałego, ten na Leśnej taki... jakiś cienki :mrgreen: , oby to nie miało żadnego związku z jego wytrzymałością. Nie znam się na tym, no ale jak się patrzy na te dwa wiadukty to można się nad tym zastanawiać :mrgreen: .
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Marciino
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 16
Rejestracja: 08 Lis 2011, 14:56
Miejscowość: Modlin Twierdza

Re: Budowa wiaduktów.

Postprzez cot » 15 Gru 2011, 11:10

Mam nieoficjalną wiadomość (od pracujących tam robotników), że coś nie zostało dograne i otwarcie nastąpi najszybciej w lutym!!!!
cot
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 290
Rejestracja: 07 Gru 2010, 18:58

Re: Budowa wiaduktów.

Postprzez rather » 15 Gru 2011, 16:56

Nie strasz... :evil:
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Budowa wiaduktów.

Postprzez tk28 » 16 Gru 2011, 12:48

Wiadukty są już raczej ukończone czego nie można powiedzieć o ich otoczeniu jednak to nie powinno być przeszkodą aby je otworzyć i ulżyć kierowcom. Mnie zastanawia dlaczego wciąż nie świecą latarnie wzdłuż przedłużeń ulicy Sportowej skoro ruch już na nich jest. Czy czeka nas zima w ciemnościach aż do otworzenia wiaduktów :?:

Druga sprawa jaka mnie niepokoi to brak przejścia dla pieszych na ulicy Paderewskiego pomiędzy wiaduktem a rondem. Ludzie idący np. z Lidla do Biedronki czy odwrotnie muszą okrążać rondo dookoła. Jest wysepka ale o pasach nie pomyślano.

W ogóle wszystko jest jakieś nieprzemyślane, chodniki są tak wąskie, że ciężko się wymijać z ludźmi i latarniami czy słupami postawionymi na chodnikach a możliwość na szersze chodniki przecież jest. Latarnie mogli wykorzystać te na wiadukcie i zamontować na nich niżej latarnie oświetlające nitki Sportowej a tak to mamy las ocynkowanych słupów.
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Budowa wiaduktów.

Postprzez ukasz » 18 Gru 2011, 12:36

Wiadukty były wykonane wg projektu. Ten, kto je zaprojektował i ten, który projekt zaakceptował muszą być wybitnie nieprofesjonalni (chociaż cisną mi się na usta słowa bardziej dosadne). O ile można posadzić trawę, drzewa, domalować pasy, o tyle latarni raczej nie przestawimy. Miałem okazję ostatnio przechodzić od stacji do Lidla. Kto stawia latarnie na środku chodnika??? I to nie tylko latarnie, ale i słupy telefoniczne, a nawet hydrant!! Można było umieścić te latarnie na wiadukcie, jak pisał @tk28, można też było umieścić je jako osobne słupy przy wiadukcie (pas zieleni szerokości ok. 1,5 metra!). A jeśli już musiały stać z tej strony, to trzeba było je umieścić za chodnikiem, albo zrobić szersze chodniki, a te wszystkie dziwolągi wystające z chodnika postawić w jednej linii! Zero jakiegokolwiek myślenia!
****tchórzliwie pomrukujący forumowicz****
ukasz
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1129
Rejestracja: 25 Lut 2011, 13:28

Re: Budowa wiaduktów.

Postprzez Fiona » 18 Gru 2011, 15:24

Taaak, te latarnie na chodniku to mistrzostwo świata, a hydrant przebija wszystkko.
Fiona
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 52
Rejestracja: 25 Wrz 2011, 09:53

Re: Budowa wiaduktów.

Postprzez rather » 18 Gru 2011, 16:58

Ponieważ wiadukt już stoi, to może pora w czynie społecznym zdemontować w cholerę te płotki z jednej i drugiej strony i trochę ułatwić życie mieszkańcom w okresie przedświątecznym? Bo mam wrażenie, że czekamy już tylko na to aż Kowalski dostanie nowy krawat na Gwiazdkę i będzie mógł w nim przeciąć wstęgę...
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Budowa wiaduktów.

Postprzez ukasz » 18 Gru 2011, 19:36

cot napisał(a):Mam nieoficjalną wiadomość (od pracujących tam robotników), że coś nie zostało dograne i otwarcie nastąpi najszybciej w lutym!!!!


tam nie jest nic dograne! A ciekawi mnie, czy takie inwestycje muszą przechodzić jakieś specjalne testy i kontrole? Czy np. zostaną zaakceptowane słupy i hydrant na środku chodnika? co z rowerzystami - mają poruszać się po tym wąskim chodniku? co z miejscami postojowymi np. przy aptece (jeśli ktoś zaparkuje tam samochód to blokuje przejście na chodniku)? Pomijam już sprawy wytrzymałościowe oraz jakościowe.... Niestety sprawy użyteczności naszej władzy są bardzo obce...
****tchórzliwie pomrukujący forumowicz****
ukasz
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1129
Rejestracja: 25 Lut 2011, 13:28

Re: Budowa wiaduktów.

Postprzez Marian » 18 Gru 2011, 19:40

Narzekacie na hydranty i latarnie, ale do kogo macie pretensje? Chyba nie do Pana "to nie nasza inwestycja więc nie my za nią odpowiadamy" Kowalskiego?
Marian
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 454
Rejestracja: 10 Lis 2010, 11:50

Re: Budowa wiaduktów.

Postprzez nowodworzanin18 » 18 Gru 2011, 19:44

Biorąc pod uwagę że owe płotki średnio raz dziennie są w nocy obalane przez większe pojazdy którym nic po takich płotkach, to wiadukt można uznać za otwarty. W piątek w przeciągu godziny naliczyłem 8 pojazdów użytkujących wiadukt zgodnie z przeznaczeniem.
nowodworzanin18
 

PoprzedniaNastępna

Wróć do Nasze miasto

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 36 gości

cron