Budowa wiaduktów.

Nowy Dwór Mazowiecki - wszystko o tym, co dzieje się w naszym mieście. Wydarzenia, koncerty, imprezy, komentarze, polityka.

Re: Budowa wiaduktów.

Postprzez mcba » 18 Maj 2012, 19:26

jednymi słowy dalej nic nie wiadomo, a termin otwarcia? którejś nocy zdejmą blokady, znaki i będzie otwarte, zatem czas na kolejne niedomówienia czy już otwarte czy też nie ...
Image
Awatar użytkownika
mcba
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1142
Rejestracja: 02 Paź 2010, 18:29
Płeć: mężczyzna

Re: Budowa wiaduktów.

Postprzez rather » 18 Maj 2012, 20:28

Dzięki @mmokrzycki za wrzucenie tego materiału. Szkoda tylko, że cały czas nie wiadomo kiedy zostaną otwarte. Nasze władze niestety nie wykazały się jajami takimi jak samorządowcy w Nasielsku, gdzie wiadukt otwarto pomimo niedociągnięć formalnych :(
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Budowa wiaduktów.

Postprzez Chelsea » 20 Maj 2012, 11:24

Może ktoś wie dlaczego: pod wiaduktem na Leśnej jeśli chcemy skorzystać z dróg dojazdowych to musimy jeździć w tak bardzo nienaturalny sposób - "po angielsku" ? Zapewne jest jakieś racjonalne wytłumaczenie tej sytuacji.
A i jeszcze ... w zeszłym tygodniu robotnicy łatali najazd na wiadukt na Leśnej od strony jednostki wojskowej, więc może już niedługo ... :)
Załączniki
wiadukty.jpg
wiadukty.jpg (53.49 KiB) Obejrzany 8790 razy
Chelsea
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 821
Rejestracja: 18 Gru 2010, 09:08
Płeć: kobieta

Re: Budowa wiaduktów.

Postprzez Zirhan » 20 Maj 2012, 14:14

Cała ta szopka z wiaduktami to wypisz, wymaluj inne szczęśliwie zakończone inwestycje gdzieś tam....
Ileż to trzeba mieć fantazji by coś takiego wymyślić albo porostu przyznać się do własnej głupoty i po stwierdzeniu,
że umysłowo mnie to przerasta, złożyć rezygnację z pełnionej posady.
Nie każdy musi być urzędnikiem. Fizyczni również są potrzebni!
Ciekawe czy u nas ktoś poniesie jakąkolwiek odpowiedzialność za cały ten cyrk?
Dwa przykłady w załączniku.
Załączniki
Rozbudowa parkinku zakończyła się sukcesem.jpg
Rozbudowa parkinku zakończyła się sukcesem.jpg (69.26 KiB) Obejrzany 8776 razy
Bardzo mała piwnica.jpg
Bardzo mała piwnica.jpg (27.5 KiB) Obejrzany 8776 razy
"Nie każdy ksiądz to pedofil - zdarzają się wyjątki"! - abp. Głódź po pijaku.
http://www.antykler.frix.pl
Awatar użytkownika
Zirhan
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 320
Rejestracja: 23 Gru 2010, 18:48
Miejscowość: Nowy Dwór Maz.

Re: Budowa wiaduktów.

Postprzez rather » 20 Maj 2012, 21:12

Chelsea napisał(a):Może ktoś wie dlaczego: pod wiaduktem na Leśnej jeśli chcemy skorzystać z dróg dojazdowych to musimy jeździć w tak bardzo nienaturalny sposób - "po angielsku" ? Zapewne jest jakieś racjonalne wytłumaczenie tej sytuacji.(...)

Wyjaśnienie jest bardzo proste i podaje je ostatnia Gazeta Nowodworska na 3 stronie. Bernard Pluta (kierownik kontraktu z firmy Torpol, lidera inwestycji) mówi: "(...)zrobiliśmy dokładnie to co było w projekcie. Dokument ten był zatwierdzony przez starostwo czy policję, a zawierał wiele błędów (...)"
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Budowa wiaduktów.

Postprzez Marian » 21 Maj 2012, 10:11

Ja widzę to tak, że jeśli ktoś jadąc od strony osiedla przez wiadukt będzie chciał skręcić w uliczkę dojazdową zrobi to od razu i nie będzie tamował ruchu na wiadukcie np w zimę gdy nawierzchnia będzie śliska i jeden samochód osobowy chciałby skręcić w lewo a za nim jechałby tir to ja nie chciałbym być na miejscu kierowcy samochodu osobowego ;) To jest tylko takie moje gdybanie, nie mówię, że za każdym razem tir walnąłby w osobówkę ;) i wiem, że jest wiele normalnych wiaduktów na których nie ma takich wypadków.

Bardziej niepokoi mnie fakt za wąskich uliczek dojazdowych/brak chodników (niepotrzebne skreślić ;) ). Według burmistrza uliczka dojazdowa służy jako chodnik i ulica, jednak spróbujcie tam się przejść nie ustępując miejsca kierowcy, nie mówiąc już o spacerze
kobiety z wózkiem...
Chyba ktoś bez mózgu to zatwierdził.

Zauważyliscie jak ludzie głupieją gdy tylko zmieni im się pierwszeństwo (skrzyżowanie Sportowej z Nowołęczną) ? Ludzie w ogóle nie patrzą na znaki...
Marian
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 454
Rejestracja: 10 Lis 2010, 11:50

Re: Budowa wiaduktów.

Postprzez wacha » 21 Maj 2012, 16:41

Od jakiegoś tygodnia coś robią z wiaduktem przy hali, kiedy wracam z uczelni to co iraz widać tam jakiś robotników... dziś np. jedli kanapki, w piątek kiedy wracałem to chyba grali w karty, ale głowy nie dam widziałem tylko jak siedzieli w kółko na wiaderkach :P
Na ma więc co narzekać, póki co wiaduktem można przejść, przejechać wózkiem, rowerem... co prawda nie do końca zgodnie z przepisami, ale kto Polakowi zabroni :)
wacha
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 58
Rejestracja: 09 Lis 2010, 14:53

Re: Budowa wiaduktów.

Postprzez rather » 22 Maj 2012, 08:21

O wiaduktach tym razem pisze Superak http://www.se.pl/wydarzenia/warszawa/no ... 58031.html. Powoli nasze piękne miasto staje się coraz bardziej znane... Pół roku zamieszania z wiaduktami daje lepszy efekt marketingowy niż kilka lat działania Lokalnej Organizacji Turystycznej stworzonej przez miasto w celu promocji regionu :lol: :lol: :lol:
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Budowa wiaduktów.

Postprzez JA-KOTAKO » 22 Maj 2012, 13:49

Mazowiecki Goniec Lokalny
około godziny temu
Wiadomość z ostatniej chwili: PKP PLK złożyły komplet dokumentacji dot. wiaduktów w Nowym Dworze Maz. do Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. Oznacza to, że wiadukty czekają już tylko na odbiór techniczny i zostaną oddane do użytkowania. NARESZCIE!
JA-KOTAKO
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 38
Rejestracja: 16 Lis 2010, 18:58

Re: Budowa wiaduktów.

Postprzez mcba » 22 Maj 2012, 15:03

pytanie jeszcze tylko jak sprawnei będą przebiegać odbiory techniczne i ewentualne poprawki po tych odbiorach... jeszcze z miesiąc się może zejść nim pierwsi użytkownicy skorzystają z wiaduktów w pełni legalnie...
Image
Awatar użytkownika
mcba
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1142
Rejestracja: 02 Paź 2010, 18:29
Płeć: mężczyzna

Re: Budowa wiaduktów.

Postprzez shad0w99 » 22 Maj 2012, 15:08

Rozumiem, że to jest przy kolejnym założeniu braku wad w czasie inspekcji które mogły by spowodować np. konieczność uzupełnienia dokumentacji, dodatkowych ekspertyz, etc.
shad0w99
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 149
Rejestracja: 10 Lis 2011, 09:17

Re: Budowa wiaduktów.

Postprzez Yogi » 22 Maj 2012, 20:41

JA-KOTAKO napisał(a):Mazowiecki Goniec Lokalny
około godziny temu
Wiadomość z ostatniej chwili: PKP PLK złożyły komplet dokumentacji dot. wiaduktów w Nowym Dworze Maz. do Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. Oznacza to, że wiadukty czekają już tylko na odbiór techniczny i zostaną oddane do użytkowania. NARESZCIE!


Eee tam..! To znowu jest jakaś bujda.Uwierzę wtedy,kiedy będą otwarte. ;)
Yogi
 

Re: Budowa wiaduktów.

Postprzez Marian » 22 Maj 2012, 21:12

Na leśnej ok godz 19 był sprzątnięty piach ze środka ulicy. Czyli można jeździć? Nie ma zakazu wjazdu ;)
Marian
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 454
Rejestracja: 10 Lis 2010, 11:50

Re: Budowa wiaduktów.

Postprzez rather » 22 Maj 2012, 21:24

Zakazu wjazdu to tam nie ma od paru tygodni, więc formalnie możesz sobie z panem w mundurze popolemizować w razie jakiegoś zatrzymania ;)
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Budowa wiaduktów.

Postprzez wtm » 23 Maj 2012, 13:43

Właśnie jechałem wiaduktem na Leśnej. Jest tylko znak ograniczenia do 40 km/h. Czyli można jeździć; jako kierowca nie muszę wiedzieć czy został odebrany czy nie.
wtm
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 325
Rejestracja: 14 Lis 2010, 10:27

PoprzedniaNastępna

Wróć do Nasze miasto

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 37 gości

cron