Nowa strona miasta

Nowy Dwór Mazowiecki - wszystko o tym, co dzieje się w naszym mieście. Wydarzenia, koncerty, imprezy, komentarze, polityka.

Re: Nowa strona miasta

Postprzez AdamBX » 21 Sty 2011, 21:51

Koniec tych technicznych wywodów - strona jest super do :oops: dla mnie,
Bałwanki i Marry Christmas jednym słowem bajadera - tylko dlaczego teraz miesiąc po świętach - pewnie ktoś dał :oops: .
Ktoś wcześniej pisał o Wielkanocy - Mniam Wielkanocna Baba - :D - tylko jakoś mnie mdli od tych landrynkowych kolorów,
A co mi się najbardziej podoba to cenzura - pewnie ktoś komuś kiedyś obrobił :oops:.
AdamBX
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 18
Rejestracja: 04 Gru 2010, 20:10

Re: Nowa strona miasta

Postprzez ania » 21 Sty 2011, 21:58

Chelsea napisał(a):Mikołaje i choinki są fajne, ale raczej do wykorzystania na stronie dla dzieciaków.


Zgadzam się, jak na stronę Urzędu Miasta za dużo "infantylnych upiększeń". Wygląda na to,że miasto dzieci są dla miasta priorytetem i wszystko kręci się wokół nich. Może dzieci uczestniczyły w projektowaniu strony?
Zachwiana została proporcja między przedstawianiem spraw urzędowych a przedstawianiem spraw dot. dzieci i młodzieży . Może trzeba było wydzielić zakładkę Nowy Dwór Dzieciom i wszystko uzyskałoby swoje miejsce. Tendencja pisania dzieciach zamiast o ekonomii, gospodarce, społeczeństwie widoczna jest też w gazetach nowodworskich.

Dobrym testem jest porównanie stron np. cytowanego Żyrardowa i Nowego Dworu, przy okazji warto obejrzeć wersję beta strony urzędu Warszawa . Bez komentarza....
ania
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 143
Rejestracja: 16 Lis 2010, 20:12

Re: Nowa strona miasta

Postprzez ninel » 22 Sty 2011, 01:34

tk28 napisał(a):Swoją drogą Google ma już trochę leciwe te mapy, powinni postarać się o aktualizację.

Nie tylko leciwe, ale i błędne:

Image

Powodzenia w poszukiwaniu tych dwóch ukośnych ulic…

I jeszcze jedna ciekawostka, tym razem z Modlina:

Image

Dla porównania, ten sam fragment w innym serwisie:

Image

A może jednak w NDM jest wytyczona jednak ta ulica Kręta, tylko jeszcze jej nie zbudowali…?

Marian napisał(a):czemu za taką prostą stronę zapłacił aż 20tysiaków?

Pewnie zamówiono tą stronę po 1 złotych za kilogram… tfu, kilobajt…

rather napisał(a):Chyba trzeba dopisać tą stronę do osiągnięć z cyklu basen, lodowisko, nowe drogi

, nowe dziury…

admin napisał(a):Nie no gratuluje :) szczególnie po błędach dostępności, które już są w indeksie ;)

No, ja podobno słyszałem, że Kowalski ma zamiar zafundować niewidomym nowoczesny super czytnik, co czyta nawet takie strony – tylko podobno pod warunkiem, że pomogą oni jego kuzynowi w odzyskaniu pieniędzy zostawionych na Białorusi…
Ať žije vláda! Ale za svoje.
ninel
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 130
Rejestracja: 12 Lis 2010, 13:51

Re: Nowa strona miasta

Postprzez ania » 23 Sty 2011, 15:44

admin napisał(a):Co z osobami, u których dysfunkcja wzroku nie jest cząstkowa, tylko całościowa?


A czy nie jest tak, że niewidomi korzystają z programów czytających i wtedy nie tyle ważna jest funkcja lektora a poprawnie skonstruowana wg określonych standardów strona.

Ciekawe jakie są opinie osób z dysfunkcją wzroku o nowej stronie.
ania
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 143
Rejestracja: 16 Lis 2010, 20:12

Re: Nowa strona miasta

Postprzez admin » 23 Sty 2011, 18:13

ania napisał(a):A czy nie jest tak, że niewidomi korzystają z programów czytających i wtedy nie tyle ważna jest funkcja lektora a poprawnie skonstruowana wg określonych standardów strona.


Tak, to prawda.
To jest w końcu lektor na stronie WWW UM, czy nie ma?
"Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili."
Tchórzliwie pomrukujący administrator /za Sokratesem/
Awatar użytkownika
admin
Administrator
Administrator
 
Posty: 1106
Rejestracja: 30 Wrz 2010, 17:59
Miejscowość: Saturn
Płeć: mężczyzna

Re: Nowa strona miasta

Postprzez ania » 23 Sty 2011, 18:57

Lektora na stronie trudno jest chyba przeoczyć, po prostu go tam nie ma :)

przykład: Strona urzędu Gdyni daje możliwość osłuchania http://www.gdynia.pl/wydarzenia/70_67715.html

a przy okazji pytanie - Czy strona "novidvor" byłaby dostępna dla niedowidzących i niewidomych?
ania
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 143
Rejestracja: 16 Lis 2010, 20:12

Re: Nowa strona miasta

Postprzez admin » 23 Sty 2011, 19:53

Szkoda, może by się przydał... Taki dodatek, z pewnością usprawniłby przeglądanie strony WWW UM w naszym mieście.

Na temat zoptymalizowania strony novidvor.pl zapraszam do wątku TUTAJ, by rozmowa trzymała się tylko głównego tematu.
"Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili."
Tchórzliwie pomrukujący administrator /za Sokratesem/
Awatar użytkownika
admin
Administrator
Administrator
 
Posty: 1106
Rejestracja: 30 Wrz 2010, 17:59
Miejscowość: Saturn
Płeć: mężczyzna

Re: Nowa strona miasta

Postprzez ania » 23 Sty 2011, 21:09

Wcale nie jestem pewna, że lektor jest najlepszym rozwiązaniem. Czy nie jest tak, że widzący wzrokiem skanują teks strony w poszukiwaniu interesujących wiadomości, nigdy nie czytają wszystkiego po kolei. Podobnie chyba jest z osobą z dysfunkcją wzorku, skanuje stronę słuchowo w celu wyszukania niezbędnych informacji.

Naszą dyskusję wywołała prawdopodobnie informacja podana przez Urząd, że nowa strona będzie przyjazna niepełnosprawnym. Mam nadzieję, że uzyska stosowny certyfikat 'Strony przyjaznej niewidomym" lub przynajmniej pozytywną opinię samych zainteresowanych :)
ania
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 143
Rejestracja: 16 Lis 2010, 20:12

Poprzednia

Wróć do Nasze miasto

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 41 gości

cron