Służymy ludziom na studniówkach...

Nowy Dwór Mazowiecki - wszystko o tym, co dzieje się w naszym mieście. Wydarzenia, koncerty, imprezy, komentarze, polityka.

Re: Służymy ludziom na studniówkach...

Postprzez rather » 26 Sty 2011, 18:32

nowodworzanin18 napisał(a):(...)jako "lampkę szampana" po Polonezie otrzymali bezalkoholowe Picollo.

... i po lizaku :lol: :lol: :lol: .

Niezłe jaja i niezła hipokryzja. Nauczyciele jak rozumiem pokazują, że dobra zabawa jest tylko po gorzale, ale od uczniów wymagają trzeźwości. Świetny przykład. Ogólnie fajna impreza ta studniówka... Napisz coś jeszcze - za moich czasów wiało raczej nudą. Imprezę robiliśmy w jednej z klas, na ścianach wisiała siatka maskująca (która była w tamtych czasach nieodzownym rekwizytem każdej imprezy organizowanej w okolicy) i do tego portrety nauczycieli na wesoło. Ale z tego co pamiętam to nikt nie psioczył. Może dlatego, że nie wynaleziono jeszcze Picollo?
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Służymy ludziom na studniówkach...

Postprzez kira » 26 Sty 2011, 19:08

Mam pytanie do nowodworzanina...z jakiej racji Pan tam gościł i czy Pan płacił ???
I jeszcze jedno wg mnie studniówka powinna być w szkole a nie w jakiś lokalach i salonach.Wiele rodziców nie stać na takie koszty.Około 1,500 zł chłopcy a dziewczęta w granicach 2000zł.
Właśni dzisiaj żaliła mi się jena z mam po tej studniówce,że nauczyciele nie dali dobrego przykładu.I nie ma co się potem dziwić iż nie mają potem poszanowania.
Pozdrawiam.
kira
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 35
Rejestracja: 12 Lis 2010, 23:33
Miejscowość: NDM-Pomiechówek

Re: Służymy ludziom na studniówkach...

Postprzez rather » 26 Sty 2011, 19:25

Z tego co zrozumiałem, to nowodworzanin18 był tam niejako w ramach swego rodzaju zajęć lekcyjnych? :) Nick też chyba na to trochę wskazuje... Ale mogę się mylić.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Służymy ludziom na studniówkach...

Postprzez admin » 26 Sty 2011, 19:28

nowodworzanin18 napisał(a):Byłem w sobotę gościem na studniówce Nowodworskiego Liceum Ogólnokształcącego im. Wojska Polskiego.


kira napisał(a):Około 1,500 zł chłopcy a dziewczęta w granicach 2000 zł


To teraz tyle kosztuje impreza? czy w to wliczony został już garnitur/suknia?
"Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili."
Tchórzliwie pomrukujący administrator /za Sokratesem/
Awatar użytkownika
admin
Administrator
Administrator
 
Posty: 1106
Rejestracja: 30 Wrz 2010, 17:59
Miejscowość: Saturn
Płeć: mężczyzna

Re: Służymy ludziom na studniówkach...

Postprzez kira » 26 Sty 2011, 19:34

To są koszty poniesione przez rodziców włącznie z ubraniem i składką.To proszę policzyć ile kosztuje w Stolicy????
Co mają zrobić rodziny wielodzietne???...
kira
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 35
Rejestracja: 12 Lis 2010, 23:33
Miejscowość: NDM-Pomiechówek

Re: Służymy ludziom na studniówkach...

Postprzez rather » 26 Sty 2011, 19:39

@Admin na temat kosztów był artykuł w Polityce kilka tygodni temu. Jak znajdę to podeślę, ale kira ma rację, że to jakaś kasa idąca w tysiące. Małe wesele normalnie... A nowodworzanin18 może niech napisze co tam robił, bo ja się jednak upieram, że był jako uczeń...

Już mam (link) - czytaj i płacz.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Służymy ludziom na studniówkach...

Postprzez kira » 26 Sty 2011, 19:54

Oczywiście,ze mam rację bo mam w rodzinie maturzystę i właśnie w tą sobotę była studniówka tam gdzie nasz nowodworzanin balował:).Mam relację na bieżąco.
Nie obrażając naszego kolegę z nowodworzanki , jeżeli jest nauczycielem to pozostawiam bez komentarza.:(
kira
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 35
Rejestracja: 12 Lis 2010, 23:33
Miejscowość: NDM-Pomiechówek

Re: Służymy ludziom na studniówkach...

Postprzez nowodworzanin18 » 26 Sty 2011, 20:24

Kolega nowodworzanin maturę pisał rok temu, a teraz jest studentem ;) A na studniówce naszego LO był jako osoba towarzysząca. Prościej mówiąc w tym roku to moja luba miała studniówkę bo jest maturzystką no i zaprosiła mnie na nią. A za studniówkę nie płaciłem - mój pobyt opłaciła osoba która mnie zaprosiła.
Za to rok temu to ja opłaciłem pobyt tej osoby na mojej studniówce - i wszystko zostaje w rodzinie ;)

Jeżeli chodzi o koszty itd...
Tegoroczna studniówka z tego co wiem i tak była o ponad 150zł tańsza niż moja, która była rok temu w Przyborowicach. Tańszy był także pobyt osoby towarzyszącej. Aczkolwiek pomimo iż sala fajniejsza, większa, to jakość jedzenia czy innych rzeczy był gorszy. Zespół ten sam więc muzyka naprawdę fajna. Organizacja studniówki (sam bal) to około 600zł, garnitur to kolejne 600, sukienki 300zł (tyle płaciła moja partnerka), no ale jeszcze paznokcie, fryzjer, makijaż, buty... koszt 2000zł to naprawdę bardzo realna cena...
Jeśli chodzi o nauczycieli - tutaj powielane jest to co zawsze. Nie zauważyłem różnicy między tym co było teraz, a tym co było rok temu. Niektórzy pokazali klasę, bawiąc się ze swoimi klasami, integrując się z nimi jeszcze bardziej (mógłbym wymienić dwie/trzy takie nauczycielki). Integrując w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Podchodząc do stołów, pytając o zabawę, zapraszając dalej do zabawy, aż mi się milo robiło i żałowałem że ta osoba nie była moją wychowawczynią.
Inni, de facto Ci bardziej zżyci z panem Dudkiem bawili się w swojej gromadzie. Trochę to takie przykre... Że nauczyciele sobie, uczniowie sobie. Ale wina leży po obydwóch stronach.

A maturzyście życzę powodzenia.
Mam nadzieję że rozwiałem wątpliwości;)
nowodworzanin18
 

Re: Służymy ludziom na studniówkach...

Postprzez kira » 26 Sty 2011, 20:44

rather,chyba sobie żartujesz:),za taką kwotę to partnerkę do ślubu w skromną sukienkę ubierzesz.Oszczędzaj już na wesele bo to rzędu 20.000zł na 60 osób.Mam rozeznanie w tym temacie:)
Koledze nowodworzaninowi dziękuję za odpowiedż i też życzę jego sympatii powodzenia na maturze.
P.S.tak przy okazji moja studniówka choć była skromna i wiele,wiele latek temu to z łezką w oku ją wspominam.Po latach inaczej to się widzi i mile wspomina:)
kira
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 35
Rejestracja: 12 Lis 2010, 23:33
Miejscowość: NDM-Pomiechówek

Re: Służymy ludziom na studniówkach...

Postprzez HanSolo » 26 Sty 2011, 21:01

kira napisał(a):Mam pytanie do nowodworzanina...z jakiej racji Pan tam gościł i czy Pan płacił ???
I jeszcze jedno wg mnie studniówka powinna być w szkole a nie w jakiś lokalach i salonach.Wiele rodziców nie stać na takie koszty.Około 1,500 zł chłopcy a dziewczęta w granicach 2000zł.
Właśni dzisiaj żaliła mi się jena z mam po tej studniówce,że nauczyciele nie dali dobrego przykładu.I nie ma co się potem dziwić iż nie mają potem poszanowania.
Pozdrawiam.


1. Został zaproszony przez Dyrekcję LO
2. nie płacił gdyż został zaproszony (dość logiczne)
3. za organizacje studniówki odpowiada Rada Rodziców

Nowodworzaninie18 czy mógłbyś odpowiedzieć na pytania, które ci zadałem w poprzenich postach? :)

Prawda jest taka, iż nic nam do tego kogo zaprasza Dyrekcja LO. Jestem ciekaw jakby gościem był Prezydent Komorowski to jakbyście podeszli do tematu? :D lol

Podsumowawszy. Gość był zaproszony gdyż Dyrekcja LO uznała to za uzasadnione.

Czy ktoś z piszących tu osób zna Pana Mariusza Dudka osobiście?

ps. informacje które zostały poruszane na początku tego wątku znajdują sie na tej witrynie:

http://www.mariuszdudek.pl/2011/01/info ... -w-lo.html

pozdrawiam
HanSolo
Ostatnio edytowany przez HanSolo, 26 Sty 2011, 21:16, edytowano w sumie 1 raz
HanSolo
 

Re: Służymy ludziom na studniówkach...

Postprzez nowodworzanin18 » 26 Sty 2011, 21:15

czy kiedykolwiek miałeś wiedzę w jaki sposób ten Pan i od kiedy jest fundatorem nagrody dla jednego z licealistów naszego LO? czy dasz sobie "ściąć rękę" publikując informację o wysokości nagrody? czy przed inicjatywą Pana Mariusza ktokolwiek wcześniej pomagał w ten sposób absolwentom tej szkoły? czy Ty jako mieszkanieć tego miasta jesteś przeciwnikiem tej inicjatywy? czy Ty szanowny forumowiczu znasz działalność społeczną Pana Mariusza? czy kiedykolwiek twoja skromna osoba wspomogła w społeczny sposób osobę, placówkę czy odrębną inicjatywę w tym mieście? czy może jesteś uprzedzony do takich inicjatyw?

Miałem, bo jako absolwent LO jednak taką wiedzę mam. Jeśli chodzi o wysokość nagrody, pan Dudek wyjaśnił co trzeba, za mojej bytności konkurs Mam Talent startował więc nie miałem do końca wiedzy że taka nagroda jest.
Co do wspomagania absolwentów, nie wiem, nie wnikam, nie było o tym w LO ani poza mówione. No i prawidłowo wg. mnie... Co do mojego zdania na temat tej inicjatywy, przeciwnikiem nie jestem, ale te całe afiszowanie się że "jaki to ja jestem boski bo umiem składać klocki, biorę udział w teleturniejach i w szkole robię z siebie dobrodzieja" przez radnego Dudka jest dla mnie mega żałosne. A co do działalności społecznej Pana Mariusza, każdy kto interesował się wyborami zna tą listę dokonań pana Dudka, toć sam nas o tym informował...
Wspomaganie innych placówek, osób, po pierwsze. Od wspomagania placówek samorządowych jest samorząd. Skoro zaś otrzymuje telefony z różnych instytucji (szkoły, przedszkola) o wspomaganie ich, to pytam, dlaczego nie wspomaga ich samorząd? Owszem, wspomagam instytucje pozarządowe pożytku publicznego, tak to się fachowo zwie.
Chciałbym tez dodać, iż zapewne decyzja ta została podjęta przez Dyrekcję LO więc my osobiście nie mamy nic do tego. Widać jestes zbulwersowany tym faktem ale nie masz żadnej siły argumentów, które by potwierdzały twój stan psychiczny.

Ja tylko wypowiadam swoje zdanie. A co do dyrekcji LO, zawsze uważałem że jest niekompetentna. To jest szkoła, tutaj polityka nie powinna być prowadzona, a jednak była. A studniówki organizuje Rada Rodziców, lecz zaproszenie pana Dudka było podobno wymuszone przez dyrekcję...

Zadowolony z odpowiedzi?
nowodworzanin18
 

Re: Służymy ludziom na studniówkach...

Postprzez HanSolo » 26 Sty 2011, 21:24

nowodworzanin18 napisał(a):(...)Zadowolony z odpowiedzi?


Jasne ze zadowolony. Mozna sie przyczepic o np. zarzucanie niekompetentości Dyrekcji LO lub wymuszeniau zaproszenia. Plotka rodzi plotke itp.

Dlaczego uważasz, iż informowanie o działalność społecznej to afiszowanie się i jak to ładnie zacytowałeś "jaki to ja jestem boski bo umiem składać klocki, biorę udział w teleturniejach i w szkole robię z siebie dobrodzieja".

Pamiętajmy, iż przez ostatanie 4 lata Pan Dudek nie piastował mandatu radnego, a wciąż udzielał sie społecznie... Czy to nie hipokryzja z twojej strony?
Ostatnio edytowany przez rather, 26 Sty 2011, 22:21, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Wywaliłem długi cytat, bo niewiele wnosi, a zajmuje pół strony. Proszę o skaracanie cytatów w miarę możliwości.
HanSolo
 

Re: Służymy ludziom na studniówkach...

Postprzez nowodworzanin18 » 26 Sty 2011, 21:29

Dlaczego uważasz, iż informowanie o działalność społecznej to afiszowanie się i jak to ładnie zacytowałeś "jaki to ja jestem boski bo umiem składać klocki, biorę udział w teleturniejach i w szkole robię z siebie dobrodzieja".

Pamiętajmy, iż przez ostatanie 4 lata Pan Dudek nie piastował mandatu radnego, a wciąż udzielał sie społecznie... Czy to nie hipokryzja z twojej strony?


Poprostu zastanawia mnie obecnie pewna rzecz. Czy te wszystkie akcje były i są robione z potrzeby serca, czy może z potrzeby dobrego marketingu osobowego? Pan Dudek nie ma co ukrywać - afiszuje się z tym iż pomaga, próbując pokazać iż jest taki cudowny i pomocny. W mojej ocenie takie afiszowanie nie przysparza mu u mnie poklasku. Jeśli chce, owszem, niech robi, ale niech robi to dla swojej satysfakcji, a nie dla głosów. Uwierz że moje myślenie to tok myślenia wielu osób. Które takie afiszowanie się z tymi dobrymi rzeczami mogą odbierać jako fałszywość.
nowodworzanin18
 

Re: Służymy ludziom na studniówkach...

Postprzez HanSolo » 26 Sty 2011, 21:37

nowodworzanin18 napisał(a):
Dlaczego uważasz, iż informowanie o działalność społecznej to afiszowanie się i jak to ładnie zacytowałeś "jaki to ja jestem boski bo umiem składać klocki, biorę udział w teleturniejach i w szkole robię z siebie dobrodzieja".

Pamiętajmy, iż przez ostatanie 4 lata Pan Dudek nie piastował mandatu radnego, a wciąż udzielał sie społecznie... Czy to nie hipokryzja z twojej strony?


Poprostu zastanawia mnie obecnie pewna rzecz. Czy te wszystkie akcje były i są robione z potrzeby serca, czy może z potrzeby dobrego marketingu osobowego? Pan Dudek nie ma co ukrywać - afiszuje się z tym iż pomaga, próbując pokazać iż jest taki cudowny i pomocny. W mojej ocenie takie afiszowanie nie przysparza mu u mnie poklasku. Jeśli chce, owszem, niech robi, ale niech robi to dla swojej satysfakcji, a nie dla głosów. Uwierz że moje myślenie to tok myślenia wielu osób. Które takie afiszowanie się z tymi dobrymi rzeczami mogą odbierać jako fałszywość.


Poprostuj zapytaj się Pana Mariusza. Pan Dudek udziela sie społecznie od dobrych 10 lat a dopiero teraz watek ten jest poruszany przez Twoją osobę. Napisałeś: " Jeśli chce, owszem, niech robi, ale niech robi to dla swojej satysfakcji, a nie dla głosów." też pewnie możesz uzyskać taką informocję w rozmowie z zainteresowanym.

"Uwierz że moje myślenie to tok myślenia wielu osób. Które takie afiszowanie się z tymi dobrymi rzeczami mogą odbierać jako fałszywość". Osoby te mogą to odbierać jako fałszywość ale działa to tak samo w drugą strone.

W sumie temat został wyczerpany w mojej ocenie, gdyż wszyscy powiedzieli co myślą.

Pozdrawiam Cie
HanSolo
HanSolo
 

Re: Służymy ludziom na studniówkach...

Postprzez wacha » 27 Sty 2011, 21:14

Na mojej studniówce był p.Burmistrz, p.Bisialski i p.Gereluk(Choć ten zapewne z racji iż żona pracuje w szkole). Czemu był pan Burmistrz? Ponoć była jak dopłata z jego strony czy coś. Nie wiem, nie orientuje się, zarobiony jestem. Ale fakt wypadało go zaprosić w końcu w szkołę w Twierdzy władował niezłe pieniądze. Ale co tam robił p.Bisialski? Zabijcie nie mam najmniejszego pojęcia. Może przyjechał jako obstawa.

Zapraszanie władz na studniówki nie jest jakimś procederem zakazanym, co więcej jest to dość popularne. Więc w tym przypadku stanę w obronie naszych cudownych, wspaniałych i obiecujących władz.
wacha
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 58
Rejestracja: 09 Lis 2010, 14:53

PoprzedniaNastępna

Wróć do Nasze miasto

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 56 gości

cron