Zabudowa Targowiska Miejskiego

Nowy Dwór Mazowiecki - wszystko o tym, co dzieje się w naszym mieście. Wydarzenia, koncerty, imprezy, komentarze, polityka.

Zabudowa Targowiska Miejskiego

Postprzez rather » 20 Wrz 2013, 22:32

Kilka dni temu z wielkim hukiem przecięto wstęgę na jednej z ważniejszych tegorocznych inwestycji. Mowa oczywiście o rozbudowie Targowiska Miejskiego, na którym za jedyny milion z małym hakiem postawiono... no właśnie - co?

Przyznam, że kiedy pierwszy raz usłyszałem o tym projekcie, stanęła mi przed oczami hala targowa z prawdziwego zdarzenia. Może nie coś takiego jak Wielki Bazar w Stambule, ale przynajmniej miejsce, które będzie miało stałe stanowiska, jakiś rodzaj ścian, bieżącą wodę i tego typu infrastrukturę. Zamiast tego mamy jakiś rodzaj większej wiaty.

A może to tylko tymczasowe zadaszenie nad przyszłą budową prawdziwego bazaru?
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Zabudowa Targowiska Miejskiego

Postprzez ukasz » 21 Wrz 2013, 11:28

Z tego co pamiętam to była mowa wyłącznie o budowie zadaszenia, więc nie czuję się zaskoczony ;) Co prawda widziałem to zadaszenie z daleka, ale wydaje mi się, że jest jakoś bardzo wysoko? Ma chronić przed deszczem, czy wiatrem? No i odnośnie wiatru czy przy pierwszych porywistych wiatrach ten dach nie odleci?
****tchórzliwie pomrukujący forumowicz****
ukasz
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1129
Rejestracja: 25 Lut 2011, 13:28

Re: Zabudowa Targowiska Miejskiego

Postprzez tk28 » 21 Wrz 2013, 11:41

Ja już się przyjrzałem, to zadaszenie będzie chroniło tak samo jak zadaszenie na peronach czyli wcale. Jest za wysoko i jest za mało wysunięte na boki, handlujący może nie zmokną ale kupujący na pewno. Kiedyś stałem na rynku w ulewę pod kawałkiem namiotu, który wystawał nad chodnik, głowę miałem suchą ale byłem mokry od pasa w dół bo deszcz rzadko pada pionowo.
"Władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie" - Lord John Dalberg-Acton, 1887
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Zabudowa Targowiska Miejskiego

Postprzez melchizedek » 21 Wrz 2013, 12:06

Wczoraj miałem możliwość obejrzenia tego nowodworskiego cudu:) Ciągle narzekamy itd, ale kurcze nie da się nie narzekać, bo to się kupy nie trzyma. Niby fajnie wygląda itd. ale deszcz nie pada prostopadle i wiatr też tak samo nie wieje. Dach na targowisku miejskim w Nowym Dworze Maz zamontowano za wysoko, albo jest zbyt wąski. W zasadzie, to po co taki wysoki ten dach? Ktoś będzie sprzedawał z podnośnika?
melchizedek
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 211
Rejestracja: 05 Lis 2012, 09:24
Płeć: mężczyzna

Re: Zabudowa Targowiska Miejskiego

Postprzez disturbia » 21 Wrz 2013, 12:48

Za ile to postawiono??? Może to dopiero konstrukcja podrzymująca ;)
Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, zdrajców, złodziei i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami.
Awatar użytkownika
disturbia
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1951
Rejestracja: 04 Lut 2011, 15:15
Płeć: kobieta

Re: Zabudowa Targowiska Miejskiego

Postprzez rather » 21 Wrz 2013, 13:01

Ja mam propozycję dla lokalnej prasy. Proponuję przejść się w środę na targowisko i zapytać kupujących i sprzedających o tą konstrukcję. Bo może my jak zwykle narzekamy, a inni stoją z ustami otworzonymi w niemym zachwycie? Serio - chętnie przeczytam artykuł na ten temat...
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Zabudowa Targowiska Miejskiego

Postprzez disturbia » 21 Wrz 2013, 13:12

Ale,ale na budowę wiaty miasto otrzymało dofinansowanie 75 procent z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich :) Jest instalacja wodnokanalizacyjna i elektryczna i wymieniono nawierzchnię.
Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, zdrajców, złodziei i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami.
Awatar użytkownika
disturbia
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1951
Rejestracja: 04 Lut 2011, 15:15
Płeć: kobieta

Re: Zabudowa Targowiska Miejskiego

Postprzez melchizedek » 21 Wrz 2013, 19:52

I to jest bardzo dobra wiadomość, że jest instalacja - z tym, że tego nie widać. A ludziom raczej nie podoba się to, co mogą zobaczyć. Więc widzą tylko zadaszenie, i jeśli ktoś ma odrobinę rozumu i poświęci trochę uwagi, to od razu zauważy, że trochę od czapy jest wspomniane zadaszenie. Chociaż niewiele osób zwraca uwagę i ich to nie obchodzi.
melchizedek
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 211
Rejestracja: 05 Lis 2012, 09:24
Płeć: mężczyzna

Re: Zabudowa Targowiska Miejskiego

Postprzez andrzej1974 » 22 Wrz 2013, 11:25

No właśnie, czemu daszek tak wysoko?
andrzej1974
NVD Master
NVD Master
 
Posty: 790
Rejestracja: 09 Kwi 2012, 08:06

Re: Zabudowa Targowiska Miejskiego

Postprzez andrzej1974 » 31 Sie 2017, 19:10

z fejsa:

Mamy kolejne dofinansowanie unijne! Tym razem na kontynuację przebudowy Targowiska Miejskiego nr 1 przy ul. Targowej. Środki w wysokości 876 768 zł pochodzą z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, jednak dla tego typu operacji mogą być przeznaczane dla gmin miejskich.

Jest to już drugie dofinansowanie, jakie otrzymało miasto z tego programu – za pierwszym razem powstało obecne zadaszenie wraz z nową nawierzchnią, instalacją elektryczną i kanalizacją deszczową.

W ramach nowego projektu zadaszona zostanie kolejna część targowiska wraz z odwodnieniem, oświetleniem oraz dostępem do gniazd elektrycznych dla handlujących. Zapewnione będą jednocześnie dojazd i miejsca postojowe dla samochodów dostawczych, zachowując warunki bezpieczeństwa i ochrony przeciwpożarowej.

W ramach inwestycji planuje się również budowę miejsc postojowych (119 miejsc) dla kupujących poprzez utwardzenie placu pod parking na sąsiedniej działce. Tym samym spełnione zostaną oczekiwania zarówno sprzedających jak i kupujących.

Całkowity koszt prac wyniesie 1 412 247,01 zł.
andrzej1974
NVD Master
NVD Master
 
Posty: 790
Rejestracja: 09 Kwi 2012, 08:06

Re: Zabudowa Targowiska Miejskiego

Postprzez tk28 » 01 Wrz 2017, 06:57

Ciekawe czy nowe zadaszenie będzie tego samego projektu czy może wszystko będzie z "innej parafii", żeby tym razem ktoś inny mógł na tym zarobić :?:
"Władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie" - Lord John Dalberg-Acton, 1887
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Zabudowa Targowiska Miejskiego

Postprzez BURBUL » 01 Wrz 2017, 07:00

Może jestem optymistą, ale już o taką głupotę bym " ICH " nie podejrzewał. ;)
BURBUL
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 446
Rejestracja: 04 Mar 2014, 08:50
Płeć: mężczyzna

Re: Zabudowa Targowiska Miejskiego

Postprzez tk28 » 01 Wrz 2017, 09:56

Po rozbudowie ul. Modlińskiej wszystkiego się można spodziewać. Mamy przy jednej ulicy w ramach jednej inwestycji różne barierki, nawierzchnie chodników, ścieżkę rowerową znikąd donikąd w dodatku slalomem, przystanek autobusowy na trawniku lub na ścieżce rowerowej, zamiast zatok parkingowych przerośnięte chaszcze zwane pasami zieleni, śmierdzące rowy bezodpływowe niemal w centrum miasta, drzewa nasadzone jak marchewki na grządce tam gdzie powinny być chodniki i tereny pod zabudowę (nie dziwię się, że nie ma na nie chętnych), można tak wymieniać bez końca...
"Władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie" - Lord John Dalberg-Acton, 1887
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna


Wróć do Nasze miasto

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości

cron