Stowarzyszenie Rozwoju Twierdzy Modlin

Nowy Dwór Mazowiecki - wszystko o tym, co dzieje się w naszym mieście. Wydarzenia, koncerty, imprezy, komentarze, polityka.

Re: Stowarzyszenie Rozwoju Twierdzy Modlin

Postprzez ninel » 06 Lut 2011, 02:10

tk28 napisał(a):Otóż nie Modlin Stary bo chodzi tu ogólnie o dzielnicę Modlin a nie nazwy potoczne jej części

No ale jeszcze ktoś pomyśli, że stacja jest w Modlinie-Twierdzy…

Zbyszek napisał(a):i wtedy można by np zrobić wzorem innych tego typu związków regionalnych mazowieckie Trójmiasto: NDM, Modlin, Zakroczym :lol:

A potem jeszcze Pomiechówek się zjednoczy i dostanie prawa miejskie, i będzie Czwórmiasto…

Albo zaraz – odłączmy jeszcze Nowodworzankę, Os. Młodych, oba Okuniny, rozdzielmy oba Modliny, i ogłośmy powstanie aglomeracji nowodworskiej (skoro istnieje już coś takiego jak aglomeracja pelplińska)… a na koniec, przenieśmy do NDM stolicę.
Ať žije vláda! Ale za svoje.
ninel
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 130
Rejestracja: 12 Lis 2010, 13:51

Re: Stowarzyszenie Rozwoju Twierdzy Modlin

Postprzez tk28 » 06 Lut 2011, 06:56

Zbyszek napisał(a):a może najlepiej oddzielić Modlin od NDM - mi to sie zawsze wydawało nielogiczne połączenie

Czy na pewno :?: Mnie się wydaje, że jednak NDM i Modlin zawsze funkcjonowały jak jeden organizm. Połączenie to było tylko formalnością bo wieś Modlin jak i twierdza zawsze funkcjonowały dzięki NDM. Twierdza nie powstałaby tu gdyby nie obecność miasta dlatego też zdecydowano później włączyć cały zabytkowy kompleks twierdzy do miasta bo wioska Modlin nie utrzymałaby go. Patrząc jednak na funkcjonowanie twierdzy odnoszę wrażenie, że nawet NDM nie jest wystarczający.
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Stowarzyszenie Rozwoju Twierdzy Modlin

Postprzez mieszkaniec_OM » 06 Lut 2011, 13:44

tk28 napisał(a):Co do problemu z ulicami to w NDM właśnie będzie on istniał dopóki nazwa stacji Modlin nie zostanie zmieniona na Nowy Dwór Mazowiecki - Modlin. Ludzie nietutejsi chcąc przyjechać pociągiem na ulicę np. Kopernika w NDM wysiadają na stacji Nowy Dwór Mazowiecki i w centrum miasta jej szukają bo przecież ulica leży w NDM i nikt nie myśli, że to trzeba wysiąść na stacji Modlin. Od lat obserwuję, że nasze kolejne władze miasta coś nie za bardzo kwapią się do zrobienia tu porządku. (...) Swoją drogą to przegięcie aby tyle lat nie zrobiono porządku z tą stacją.

A to Ty możesz pisałeś kiedyś to pismo do PKP PLK w tej sprawie? Chyba na forum miejskim zamieściłeś odpowiedź, że ogólnie nie widza przeciwwskazań, tylko kwestia pokrycia kosztów przez miasto. Może napisz teraz pismo do władz miasta, niech się ustosunkują do tej odpowiedzi od PLK.
mieszkaniec_OM
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 117
Rejestracja: 26 Lis 2010, 11:35

Re: Stowarzyszenie Rozwoju Twierdzy Modlin

Postprzez tk28 » 06 Lut 2011, 15:39

mieszkaniec_OM napisał(a):A to Ty możesz pisałeś kiedyś to pismo do PKP PLK w tej sprawie? Chyba na forum miejskim zamieściłeś odpowiedź, że ogólnie nie widza przeciwwskazań, tylko kwestia pokrycia kosztów przez miasto. Może napisz teraz pismo do władz miasta, niech się ustosunkują do tej odpowiedzi od PLK.

Tak to ja ale nie na forum miejskim a już tutaj na tym, jest TU. Wysłałem już pytanie w tej sprawie do burmistrza jakiś tydzień temu i załączyłem to pismo, które otrzymałem w odpowiedzi od PKP PLK ale na razie głucho. Może jakby więcej osób zadało pytanie burmistrzowi w tej sprawie to byłby jakiś odzew.
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Stowarzyszenie Rozwoju Twierdzy Modlin

Postprzez rather » 06 Lut 2011, 16:06

Już to testowaliśmy tutaj (link). Działa średnio, ale nie zaszkodzi znów spróbować. Wrzuć pytanie do działu "Pytania do burmistrza" - na pewno parę osób skopiuje i wyśle - zobaczymy czy będzie odzew.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Stowarzyszenie Rozwoju Twierdzy Modlin

Postprzez mieszkaniec_OM » 06 Lut 2011, 16:31

tk28 napisał(a): Może jakby więcej osób zadało pytanie burmistrzowi w tej sprawie to byłby jakiś odzew.

Ja już coś naskrobałem ;)
A może (jeśli odzewu nie będzie) napisać do Gazety Nowodworskiej? Warto byłoby załączyć te pismo od PLKi...
mieszkaniec_OM
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 117
Rejestracja: 26 Lis 2010, 11:35

Re: Stowarzyszenie Rozwoju Twierdzy Modlin

Postprzez mcba » 06 Lut 2011, 16:32

a skopiuje i wyśle bo od kilku dni strona UM NDM mi działa :D

widać gdzieś coś jakiegoś dziwnego może nawet niezidentyfikowanego było co mi nie pozwalało się dostać na stronę, a ktoś równie niezidentyfikowany poczuł się do odpowiedzialności i się sprawą zajął ;)

ale jeżeli dobrze pamiętam tamten wątek to PLK wspomniało też, że podobną informację uzyskały władze miasta... ciekawe...
Image
Awatar użytkownika
mcba
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1142
Rejestracja: 02 Paź 2010, 18:29
Płeć: mężczyzna

Re: Stowarzyszenie Rozwoju Twierdzy Modlin

Postprzez Kazek » 06 Lut 2011, 23:45

Witam,

Przeczytałem tu odkrywcze wynurzenia niejakiego tk28,cytuję:

tk28 napisał(a):Mnie się wydaje, że jednak NDM i Modlin zawsze funkcjonowały jak jeden organizm. Połączenie to było tylko formalnością bo wieś Modlin jak i twierdza zawsze funkcjonowały dzięki NDM. Twierdza nie powstałaby tu gdyby nie obecność miasta


Dawno nie było na tym forum takiego nieuctwa i bełkotu. Proponuję koledze tk 28 natychmiastowe wysłanie kilku pism do wydawnictw Bellona,Trio oraz Książka i Wiedza z odpowiednim pouczeniem i żądaniem aby kolejne wydania miały następujące tytuły:

R.H. Bochenek- Twierdza Nowy Dwór Mazowiecki
R.H. Bochenek - Zarys historii Twierdzy Nowy Dwór Mazowiecki
P. Oleńczak - Napoleońskie dziedzictwo na Mazowszu. Twierdza Nowy Dwór Mazowiecki w latach 1806-1830
M. Standziak- Obrona Twierdzy Nowy Dwór Mazowiecki w 1939 r.

Na deser proponuję trzecie wydanie książki R. Gołąba pt. Monografia miasta Nowy Dwór Mazowiecki z historią twierdzy Nowy Dwór Mazowiecki :lol:

Stuknij się w głowę człowieku :lol:
Kazek
 

Re: Stowarzyszenie Rozwoju Twierdzy Modlin

Postprzez rather » 07 Lut 2011, 01:07

A może zrobimy tak, że zakończymy w tym miejscu dyskusję na temat tego czy jest coś takiego jak "Modlin", "Twierdza Modlin" itd. Mam wrażenie, że próba przekonania kogokolwiek do zmiany stanowiska w tej sprawie jest podobnie bezcelowa jak próba przekonania do zmiany poglądów politycznych, stosunku do kary śmierci, aborcji itp. Każdy z uczestników dyskusji ma wyrobione zdanie na ten temat i raczej go nie zmieni, więc chyba nie ma sensu się spierać.

Wiem jakie kto ma stanowisko w tej sprawie i w zupełności mi to wystarczy.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Stowarzyszenie Rozwoju Twierdzy Modlin

Postprzez tk28 » 07 Lut 2011, 05:35

Kazek widzę, że jesteś kolejnym ignorantem, który chyba ubzdurał sobie, że NDM powstał po zbudowaniu twierdzy, i który zna historię tego regionu wyłącznie od tego momentu. Tymczasem NDM miało już wtedy ponad 500 lat a twierdza nie powstałaby tu gdyby nie odpowiednie zaplecze a takim był NDM. Wiem rather, że nie przekona się nikogo kto ma wyrobione zdanie na dany temat ale wiem także, że istnieje też pewien rodzaj ludzi zwany betonem. Ja nie zamierzam wdawać się w dalszą polemikę z kimś z klapkami na oczach każącym mi stukać się w głowę bo moje zdanie nie pokrywa się z jego i odeślę go do mojej propozycji wymiany dowodu.
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Stowarzyszenie Rozwoju Twierdzy Modlin

Postprzez ania » 07 Lut 2011, 10:42

Kazek napisał(a):trzecie wydanie książki R. Gołąba pt. Monografia miasta Nowy Dwór Mazowiecki z historią twierdzy Nowy Dwór Mazowiecki
- gdzie można ją kupić?
ania
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 143
Rejestracja: 16 Lis 2010, 20:12

Re: Stowarzyszenie Rozwoju Twierdzy Modlin

Postprzez rather » 07 Lut 2011, 10:52

Bardzo rzadko, ale pojawia się na allegro - można zapolować. Kiedyś widziałem też w lokalnych księgarniach - koło kościoła na przykład. Może w Wydziale Promocji w UM coś Ci podpowiedzą?
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Stowarzyszenie Rozwoju Twierdzy Modlin

Postprzez Kazek » 07 Lut 2011, 22:21

tk28 napisał(a):twierdza nie powstałaby tu gdyby nie odpowiednie zaplecze a takim był NDM


No człowieku popłynąłeś :lol:

Cofnijmy się do początków budowy napleońskiej twierdzy(czyli grudnia 1806 r.) i oddajmy głos twórcy hymnu narodowego, gen.Józefowi Wybickiemu: "Nowy Dwór,gdzie tylko kilka chałup nad Narwią i karczma była,wkrótce w przemyślne zmieniłem miasteczko"

To ci dopiero zaplecze! :lol:


PS. Uprzedzając wątpliwości bezkrytycznego nowodworskiego patrioty tk28 wyjaśniam, że nie o przemysł chodziło Wybickiemu,tylko o prostopadły układ ulic...
Kazek
 

Re: Stowarzyszenie Rozwoju Twierdzy Modlin

Postprzez rather » 07 Lut 2011, 23:34

Wiochą pewnie Nowy Dwór był już za czasów Wybickiego, ale miał prawa miejskie - czemu chyba nie zaprzeczysz? :lol: Więc to że Wybicki z wiochy bez ulic zrobił wiochę z ulicami, niewiele chyba zmieniło...

Chronologicznie rzecz ujmując Nowy Dwór był miastem jeszcze przed powstaniem Twierdzy. Z pewnością ogromny garnizon przysłużył się rozwojowi miasta - pewnie z wojska żyło pół okolicy. Jeszcze teraz zresztą można po wsiach spotkać chałupy zbudowane z cegły kradzionej w Twierdzy po wojnie.

Ja się upieram, że długo mieszkałem i wychowywałem się w Twierdzy Modlin. Ale przyjmuję również do wiadomości, że w tej chwili jest to Nowy Dwór i nie ma sensu temu faktowi zaprzeczać.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Stowarzyszenie Rozwoju Twierdzy Modlin

Postprzez Kazek » 08 Lut 2011, 23:14

Cieszę się, że się zgadzamy Rather. Na Twoim stanowisku bym poprzestał. Jestem po prostu przeciwny popadaniu w skrajności,które proponuje tk28.
Kazek
 

Poprzednia

Wróć do Nasze miasto

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 32 gości