Stowarzyszenie Rozwoju Twierdzy Modlin

Nowy Dwór Mazowiecki - wszystko o tym, co dzieje się w naszym mieście. Wydarzenia, koncerty, imprezy, komentarze, polityka.

Stowarzyszenie Rozwoju Twierdzy Modlin

Postprzez cot » 31 Sty 2011, 20:48

W wydaniu jutrzejszym Gazety Nowodworskiej, powinien pojawić się artykuł dotyczący powstania Stowarzyszenia Rozwoju Twierdzy Modlin.
Zapraszam do lektury.
cot
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 290
Rejestracja: 07 Gru 2010, 18:58

Re: Stowarzyszenie Rozwoju Twierdzy Modlin

Postprzez mieszkaniec_OM » 02 Lut 2011, 07:55

InteresujÄ…ca inicjatywa.

Szczególnie podoba mi się, że stowarzyszenie dostrzega problem pogarszania komunikacji tej dzielnicy ze stolicą co utrudni i zniechęca turystom z Warszawy spędzanie czasu w Twierdzy... Będą musieli wracać w weekend najpóźniej ok. 20.00 do Warszawy.
Ostatnio edytowany przez mieszkaniec_OM 03 Lut 2011, 07:17, edytowano w sumie 3 razy
mieszkaniec_OM
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 117
Rejestracja: 26 Lis 2010, 11:35

Re: Stowarzyszenie Rozwoju Twierdzy Modlin

Postprzez cot » 02 Lut 2011, 20:24

Zgodnie z informacjÄ… podanÄ… w Gazecie Nowodworskiej, osoby zainteresowane pracÄ… na rzecz Twierdzy Modlin, proszone sÄ… o kontakt na adres srtm@srtm.pl.
Kolejne spotkanie w najbliższy poniedziałek.
cot
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 290
Rejestracja: 07 Gru 2010, 18:58

Re: Stowarzyszenie Rozwoju Twierdzy Modlin

Postprzez SoÅ‚tys Modlina » 05 Lut 2011, 12:57

<<Stara Warszawa Mazowiecka>>... Proszę używać takiej nazwy na codzień... Toż to paranoja. Niedawno usłyszałem przechodząc obok dwóch panienek: ,,Wyślę ci 'esa'" i... zrozumiałem od razu, że chodzi o SMS; prawda jakie to ładne i wdzięczne?... Należy raz na zawsze wyrzucić słowo [twierdza] z użycia (ew. pozostawić historykom). Najbardziej podoba mi się po prostu MODLIN*. P.S. W Izraelu jest miejsce na mury i... Modin, może ktoś stamtąd zechce te *'antici rudieri'?...
Sołtys Modlina
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 3
Rejestracja: 05 Lut 2011, 11:55
Miejscowość: Naborówiec

Re: Stowarzyszenie Rozwoju Twierdzy Modlin

Postprzez rather » 05 Lut 2011, 14:50

Mam pewne wątpliwości. Wychowałem się w Twierdzy Modlin, jeszcze w czasach kiedy była zamkniętym garnizonem. Wtedy mogłeś zaadresować list "Twierdza Modlin" i dochodził, a w niektórych miejscach akceptowali taki adres zamieszkania. Wiadomo, że teraz Twierdza Modlin jest dzielnicą Nowego Dworu i formalnie nie ma czegoś takiego jak "Modlin", "Twierdza Modlin", "Osiedle Młodych". Ale zawsze jest problem wchłaniania jednych miejscowości przez inne i związanego z tym nazewnictwa.

W Warszawie po dokonaniu anschlussu Wesołej, Starej Miłosnej i innych okolicznych miejscowości nikt tam nie mówi, że mieszka w Warszawie. Zresztą mają większy problem - ulice się powtarzają, bo nikt nie pomyślał. I dzięki temu Warszawa ma teraz zdublowane ulice Mickiewicza, Kopernika, Jana Pawła i inne :D
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Stowarzyszenie Rozwoju Twierdzy Modlin

Postprzez tk28 » 05 Lut 2011, 15:55

Należy wziąć jeszcze pod uwagę to iż nazwa Twierdza Modlin odnosi się do twierdzy (dziś do osiedla) a nazwa Modlin do osady, przy której powstała twierdza, a tak poza tym wszystkim należy pamiętać, że od 50-ciu lat jest to Nowy Dwór Mazowiecki bo tak przecież macie w dowodach Wy z dzielnicy Modlin. Pozostaje jeszcze zmiana nazwy stacji w dzielnicy Modlin na prawidłową i w końcu w świadomości ludzi będzie wreszcie funkcjonować prawidłowe nazewnictwo. Co do problemu z ulicami to w NDM właśnie będzie on istniał dopóki nazwa stacji Modlin nie zostanie zmieniona na Nowy Dwór Mazowiecki - Modlin. Ludzie nietutejsi chcąc przyjechać pociągiem na ulicę np. Kopernika w NDM wysiadają na stacji Nowy Dwór Mazowiecki i w centrum miasta jej szukają bo przecież ulica leży w NDM i nikt nie myśli, że to trzeba wysiąść na stacji Modlin. Od lat obserwuję, że nasze kolejne władze miasta coś nie za bardzo kwapią się do zrobienia tu porządku. Może szkoda im nazwy Modlin bo przecież taka sławna jest więc ja mam pomysł, niech Nowy Dwór Mazowiecki przemianują na Modlin a będzie chyba pierwsza na świecie sytuacja kiedy to wieś wchłonęła miasto. Swoją drogą to przegięcie aby tyle lat nie zrobiono porządku z tą stacją.
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Stowarzyszenie Rozwoju Twierdzy Modlin

Postprzez ninel » 05 Lut 2011, 19:46

tk28 napisał(a):Pozostaje jeszcze zmiana nazwy stacji w dzielnicy Modlin na prawidłową

Ja proponuję zmienić nazwę na „Nowy Dwór Mazowiecki-Modlin Stary (Górka)", tak będzie chyba najdokładniej…

Może szkoda im nazwy Modlin bo przecież taka sławna jest więc ja mam pomysł, niech Nowy Dwór Mazowiecki przemianują na Modlin

W świadomości mediów (i przez to wielu Mazowszan), już ta miejscowość nazywa się Modlin…
Ať žije vláda! Ale za svoje.
ninel
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 130
Rejestracja: 12 Lis 2010, 13:51

Re: Stowarzyszenie Rozwoju Twierdzy Modlin

Postprzez tk28 » 05 Lut 2011, 20:21

ninel napisał(a):Ja proponuję zmienić nazwę na „Nowy Dwór Mazowiecki-Modlin Stary (Górka)", tak będzie chyba najdokładniej…

Otóż nie Modlin Stary bo chodzi tu ogólnie o dzielnicę Modlin a nie nazwy potoczne jej części

ninel napisał(a):W świadomości mediów (i przez to wielu Mazowszan), już ta miejscowość nazywa się Modlin…

Niestety ale masz rację i ostatnio nawet wysłałem list do redakcji Kuriera Mazowieckiego zarzucając im brak profesjonalizmu i ignorancję. Skutek jest taki, że czasem wyrwie im się i powiedzą w nowodworskim Modlinie itp. ale jednak stwierdziłem, że jest to walka z wiatrakami bo najlepiej byłoby aby każdy mieszkaniec NDM pilnował tego aby ludzie nie popełniali takich błędów. Niestety lub stety z rzeczywistością należy się pogodzić. Tylko co zrobić jak jedni są dumni z mieszkania w Modlinie a inni w NDM, musi jeszcze odejść kilka pokoleń. Wina leży głównie po stronie niektórych mieszkańców dzielnicy Modlin bo oni nawet na portalach społecznościowych podpisują, że są z Modlina, nie pozostaje im więc nic innego jak wymienić dowody i zamiast Nowy Dwór Mazowiecki niech sobie wpiszą nazwę nieistniejącej osady :P
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Stowarzyszenie Rozwoju Twierdzy Modlin

Postprzez mcba » 05 Lut 2011, 21:07

to ja napiszÄ™ jeszcze ciekawszÄ… historyjek ...

robiłem zakupy i brałem przesyłki pocztą jak i kurierem ... Podpisywałem oczywiście Nowy Dwór Mazowiecki...
Co się okazywało:
kurier nie mógł znaleźć mieszkania i dzwonił jak ma dojechać, tłumaczył się, że to nie jego region i że na zastępstwie jest
z pocztą było ciekawiej w ogóle paczki w eterze ginęły, dobrze, że brałem z pobraniem wtedy ;]

Innym razem mając nauczkę spróbowałem wpisać Modlin Twierdza i tylko jedna paczka na poczcie mi zaginęła od tamtej pory ...
Nawiasem mówiąc, żeby się nie wygłupiać na chwilę obecną w adresie do paczek piszę NDM a w uwagach dotyczących przesyłki wpisuje "dzielnica Modlin Twierdza"

jednymi słowy Paranoja...

moim zdaniem powinna być zmieniona nazwa samej dzielnicy na Nowy Dwór Maz- Modlin(łącznie Górka i Twierdza a co ...) na przykładzie chociaż by Warszawa Ursus itp...

Bo na chwilę obecną mamy jeden NDM i żadnej oficjalnej dzielnicy tylko "osiedla", a na przykładzie Pólka można stwierdzić, że Twierdze można by jeszcze podzielić na dwa osiedla...
Image
Awatar użytkownika
mcba
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1142
Rejestracja: 02 Paź 2010, 18:29
Płeć: mężczyzna

Re: Stowarzyszenie Rozwoju Twierdzy Modlin

Postprzez tk28 » 05 Lut 2011, 21:31

mcba zgadzam się z Tobą w zupełności, uważam także, że priorytetem w tej chwili jest zmiana nazwy stacji na Nowy Dwór Mazowiecki - Modlin bo niebawem ta stacja stanie się istotna dla regionu. Bez szybkiej zmiany nazwy przed powstaniem lotniska nie ma co marzyć aby zmienili ją później bo za dużo z tym będzie kłopotów. Uważam, że zmiana tej nazwy zapoczątkuje odpowiednie nazewnictwo. Według mnie dzielnica Modlin nie powinna być jeszcze dzielona na Twierdzę, Górkę czy M. Stary bo to są osiedla. Czy Modlin jest dzielnicą czy osiedlem to bym się spierał bo dla mnie to jest dzielnica z osiedlami.
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Stowarzyszenie Rozwoju Twierdzy Modlin

Postprzez Zbyszek » 05 Lut 2011, 22:34

a może najlepiej oddzielić Modlin od NDM - mi to sie zawsze wydawało nielogiczne połączenie
( oczywiście skutkowało by to też tym ,że w wyborach kandydować by mogli mieszkańcy odpowiednio zameldowani.. :P )
Zbyszek
 

Re: Stowarzyszenie Rozwoju Twierdzy Modlin

Postprzez rather » 05 Lut 2011, 22:45

I to jest bardzo słuszna koncepcja...
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Stowarzyszenie Rozwoju Twierdzy Modlin

Postprzez Zbyszek » 05 Lut 2011, 23:13

i wtedy można by np zrobić wzorem innych tego typu związków regionalnych mazowieckie Trójmiasto: NDM, Modlin, Zakroczym :lol:
Zbyszek
 

Re: Stowarzyszenie Rozwoju Twierdzy Modlin

Postprzez rather » 05 Lut 2011, 23:23

I zażądać dostępu do morza. A później dokonać anschlussu Płońska i to by rozwiązało problem basenu :lol:
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Stowarzyszenie Rozwoju Twierdzy Modlin

Postprzez Zbyszek » 05 Lut 2011, 23:33

właściwie to można byłoby się wtedy zacząć starać o odłączenie regionu od macierzy ( jak to by brzmiało PREZYDENT JK ) :mrgreen:
Zbyszek
 

Następna

Wróć do Nasze miasto

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 26 gości

cron