Bezpieczna szkoła na przykładzie wydarzeń z PG 1

Nowy Dwór Mazowiecki - wszystko o tym, co dzieje się w naszym mieście. Wydarzenia, koncerty, imprezy, komentarze, polityka.

Re: Bezpieczna szkoła na przykładzie wydarzeń z PG 1

Postprzez rather » 18 Cze 2011, 10:49

Cała dyskusja na forum była wynikiem decyzji o zatrzymaniu gimnazjalistów przez sąd. W 99% procentach przypadków ludzie, którzy trafiają przed sąd twierdzą, że są niewinni, więc dla mnie argumenty ze strony rodzin (oczywiście uzasadnione) są w takiej sytuacji po prostu niewiarygodne. Nie rozumiem dlaczego nie masz pretensji do sądu, który wydał postanowienie tylko do ludzi, którzy komentowali decyzję konstytucyjnego organu państwa?

Z mojej strony w tej całej sprawie główne zastrzeżenie dotyczyło prowadzonej na dziewczynę i sąd nagonki. Chodzi tu między innymi o pogróżki, które w tej sprawie się pojawiały, pisanie opinii typu "gestapowski sąd" i o demonstracje przed budynkiem sądu, w które były angażowane dzieci z pobliskiej szkoły.

A co do wypowiedzi disturbii to przytocz, które łamią regulamin - może coś przeoczyliśmy. Twoja wypowiedź była naruszeniem regulaminu i za to dostałaś ostrzeżenie, a nie za to, że masz w tej sprawie inne zdanie. Możesz wyrażać swoje opinie, nawet jeśli diametralnie różnią się od opinii innych użytkowników, pod warunkiem, że nie robisz tego w sposób łamiący regulamin.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Bezpieczna szkoła na przykładzie wydarzeń z PG 1

Postprzez disturbia » 22 Cze 2011, 12:10

Przykro mi,ze cie rozczaruje artemiza.za to ty widze jestes calym sercem po stronie chlopcow.To naturalne,ze rodzice bronia swoich dzieci,nikt im tego ie zabrania.Chodzi o sposob w jaki to zostalo zrobione,ale widze,ze tego juz nie potrafisz ogarnac.Wyrok jest jaki jest,ale i tak pozostaje niesmak w jaki sposob do niego doprowadzono i dlatego budzi watpliwosci.Poza tym nie wyobrazam sobie,ze ktos moglby sobie taka historie wymyslic dla zartu.Pozazdroscic wiary w kolegow,ale moze za malo jeszcze wiesz,ja bym za nikogo nie dala sobie uciac reki.Kazdy ma rodzine,przyjaciol,bandyci tez,ktorzy nie raz sie zdziwili i jeszcze zdziwia.
Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, zdrajców, złodziei i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami.
Awatar użytkownika
disturbia
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1951
Rejestracja: 04 Lut 2011, 15:15
Płeć: kobieta

Re: Bezpieczna szkoła na przykładzie wydarzeń z PG 1

Postprzez ukasz » 23 Cze 2011, 08:41

Mam siostrę w tym gimnazjum, więc jakby informacje z pierwszej ręki. Ci chłopcy faktycznie trochę rozrabiali w szkole, ale ta dziewczyna wcale nie była lepsza i nie cieszyła się dobrą opinią wśród rówieśników. Na moje pytanie czy to prawda, że ją zgwałcili moja siostra powiedziała, że to jakieś bzdury, że ona sobie musiała to wymyślić, albo jest w ciąży i w ten sposób chciała ją wytłumaczyć... Dlaczego w obronie chłopców stanęli uczniowie? Jakieś pikiety zorganizowali przed sądem? Może dlatego, że uczniowie najlepiej znali prawdę, bo mieli z jedną i drugą stroną do czynienia codziennie. Wiem, że to gimnazjum i dzieciaki mają różnie w głowach, ale skoro chłopców broni prawie cała szkoła to coś chyba w tym jest?? Tak samo niektórzy nauczyciele nieformalnie ich bronili...
****tchórzliwie pomrukujący forumowicz****
ukasz
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1129
Rejestracja: 25 Lut 2011, 13:28

Re: Bezpieczna szkoła na przykładzie wydarzeń z PG 1

Postprzez rather » 23 Cze 2011, 20:54

Tak jak wcześniej napisałem - w tej sprawie jest wyrok sądu, z którym nie zamierzam dyskutować. Moje zastrzeżenia, które zresztą sygnalizowałem od samego początku, dotyczyły zaangażowania w tą sprawę dzieci i młodzieży z pobliskiego gimnazjum. Jak wszyscy pamiętam, to nie uczniowie organizowali spontaniczne demonstracje przed sądem tylko rodzice, którzy w jasny sposób pokazywali, że to jest dobra metoda wpływania na władzę sądowniczą w tym kraju. A przyzwolenie na tego typu demonstracje wydawały miejscowe władze samorządowe.

Uczenie dzieci i młodzieży tego, że jak nam się nie podoba wyrok sądu to trzeba iść pod budynek i urządzać demonstracje jest dyskusyjne i mocno ryzykowne. Rozumiem, że teraz rodzina dziewczyny powinna zorganizować identyczną manifestację przeciwko ostatniej decyzji sądu? Dokąd nas takie myślenie zaprowadzi?

Przypominam też to co działo się na stronie wrobionedzieci.pl - były tam pogróżki, znieważanie instytucji sądu i tym podobne historie. Tak na marginesie strona przekierowuje teraz od razu na serwis nowodworski24.pl co świetnie pokazuje jak w naszym mieście wygląda dziennikarski obiektywizm. Zdaje się, że to kolejny gwóźdź do trumny tego serwisu - dla mnie ostatni...
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Bezpieczna szkoła na przykładzie wydarzeń z PG 1

Postprzez disturbia » 27 Cze 2011, 11:33

A no wlasnie,punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia.Gdyby to byla twoja siostra,po czyjej bylbys stronie Ukasz? Wszyscy tylko o rodzicach broniacych jedynie swoich dzieci,szkoda tylko,ze zapomnieli,ze w tym wszystkim jest jeszcze jedna matka.Rozumiem,ze gdyby to wasza corka,siostra przyszla z czyms takim,uslyszalaby,ze powinna sie leczyc.Nie przekonujemnie wyrok sadu ze wzgledu na atmosfere w jakiej do tego doszlo.
Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, zdrajców, złodziei i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami.
Awatar użytkownika
disturbia
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1951
Rejestracja: 04 Lut 2011, 15:15
Płeć: kobieta

Re: Bezpieczna szkoła na przykładzie wydarzeń z PG 1

Postprzez ukasz » 27 Cze 2011, 13:08

Chyba nie do końca wiem w czym jest problem... Jasne, że każdy broni swojego dziecka i matka dziewczyny na pewno nie spodziewała się takiego wyroku i mogę jej tylko współczuć. Atmosfera była jaka była i to zasługa bardzo wielu osób, ale myślę, że nie miała ona większego wpływu na decyzję sądu. Nie wierzę, że grupa rozwydrzonych dzieciaków mogła mieć wpływ na ostateczny wyrok. Na pewno nie powinno to tak wyglądać, ale co teraz można zrobić??? Jeśli chodzi o tych pikietujących gimnazjalistów to niektórzy rodzice chwalili za to dzieci i podsycali atmosferę, co jest zapewne bardzo wychowawcze...

Na pewno nie jest tak, że wierzę tym chłopcom, bo to zbuntowani gimnazjaliści, na pewno mają coś na sumieniu i ubarwili całą historię (swoją drogą pewnie rodzice sami pomagali w ubarwieniu tej historii, aby bronić swoich dzieci). Podejrzewam, że nie wszystko wyszło na jaw i o wielu rzeczach się nie dowiemy (np. dlaczego dziewczyna wskazała akurat tych chłopców)... To gimnazjum jest tak zagmatwane, te dzieciaki kryją siebie na wzajem, 90% nie mówi prawdy i na pewno dzieje się tam wiele "interesujących" rzeczy, tylko nikt o nich nie mówi...
****tchórzliwie pomrukujący forumowicz****
ukasz
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1129
Rejestracja: 25 Lut 2011, 13:28

Re: Bezpieczna szkoła na przykładzie wydarzeń z PG 1

Postprzez rather » 27 Cze 2011, 20:41

Jak to w Bezpiecznej Szkole... Cały ten program to jeden wielki pic. Najczęściej nauczyciele i dyrekcja sami zamiatają sprawy pod dywan, żeby uniknąć oskarżeń o to, że nie radzą sobie z dziećmi. I tym chyba trzeba się przede wszystkim zająć...
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Bezpieczna szkoła na przykładzie wydarzeń z PG 1

Postprzez disturbia » 29 Cze 2011, 12:01

w koncu ktos mowi jak jest naprawde.Szkoda Ukasz,ze nie odezwales sie wczesniej,kiedy wszyscy probowali wmawiac jacy to sa mili i grzeczni chlopcy.
Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, zdrajców, złodziei i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami.
Awatar użytkownika
disturbia
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1951
Rejestracja: 04 Lut 2011, 15:15
Płeć: kobieta

Re: Bezpieczna szkoła na przykładzie wydarzeń z PG 1

Postprzez Marian » 29 Cze 2011, 12:43

disturbia napisał(a):w koncu ktos mowi jak jest naprawde.Szkoda Ukasz,ze nie odezwales sie wczesniej,kiedy wszyscy probowali wmawiac jacy to sa mili i grzeczni chlopcy.



Co nie zmienia faktu, że dziewczyna ma bujną wyobraźnie. Od samego początku uważałem, że oskarżeni chłopacy nie są aniołkami. To chyba normalne, że dziewczyna oskarżając kogoś o gwałt wskaże "złych" chłopaków a nie jakieś szare myszki. Wg mnie tu nie ma co dyskutować czy Ci chłopcy są rozrabiakami czy spokojnymi uczniami, tylko trzeba zadać sobie pytanie czy zasłużyli na odsiatkę w poprawczaku. Czy wystarczy pomówienie jednej osoby aby kogoś zamknąć.
Nie rozumiem Disturbia czemu bronisz tak tą dziewczynę, sąd wydał wyrok, lekarze orzekli poczytalność więc chyba sprawa jest jasna. Pisząc to nie atakuje nikogo ani nie bronie, po prostu chciałem wyrazić swoje zdanie.
Pozdrawiam
Marian
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 454
Rejestracja: 10 Lis 2010, 11:50

Re: Bezpieczna szkoła na przykładzie wydarzeń z PG 1

Postprzez disturbia » 05 Lip 2011, 12:36

Nikogo nie bronie,po prostu nie podobaja mi sie mtody jakimi doszlo do zakonczenia sprawy, o czym juz zreszta mowilam nie raz.I comtez juz mowilam nie wyobrazam sobie,ze mozna tak sobie wymyslic cos takiego dla zabicia czasu.No wlasnie,moze wie ktos co ona chciala w ten sposob osiagnac,zakladajac,ze to pomowienie.
Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, zdrajców, złodziei i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami.
Awatar użytkownika
disturbia
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1951
Rejestracja: 04 Lut 2011, 15:15
Płeć: kobieta

Re: Bezpieczna szkoła na przykładzie wydarzeń z PG 1

Postprzez Marian » 05 Lip 2011, 13:43

disturbia napisał(a):Nikogo nie bronie,po prostu nie podobaja mi sie mtody jakimi doszlo do zakonczenia sprawy, o czym juz zreszta mowilam nie raz.I comtez juz mowilam nie wyobrazam sobie,ze mozna tak sobie wymyslic cos takiego dla zabicia czasu.No wlasnie,moze wie ktos co ona chciala w ten sposob osiagnac,zakladajac,ze to pomowienie.


A mi właśnie nie podobają się metody postępowania z tymi chłopakami. Bez żadnych dowodów, bez praktycznie niczego tylko słów jednej osoby wrzuca się chłopaków do poprawczaka na miesiąc. Dziewczyna nie chodziła do szkoły, nauczyciele jej nie znali, miała mieć właśnie sprawę w sądzie odnośnie nie uczęszczania do szkoły i miała trafić do poprawczaka i wtedy wyszła na jaw ta informacja o rzekomym gwałcie, przez który nie chodziła do szkoły. Poprzez to miała zyskać wolność, ponieważ nie poszłaby do poprawczaka. Dla mnie jej zeznania są nierealne, a to dlatego, że mówiła w nich o haraczu, który zostawiała pod donicami znajdującymi się przy PG1, a wg dyrekcji tych donic nie ma tam już od dawna....

Ja po prostu nie wyobrażam sobie sytuacji, aby mój syn albo ja został zamknięty w więzieniu lub poprawczaku za to że ktoś coś wymyśłił i na dodatek nie ma żadnych dowodów. Rozumiem, że na początku można było myśleć że dziewczyna ma rację ale nie powinno się wsadzać chłopaków do poprawczaka bo za co? Nie mieli przecież żadnych zarzutów.

Pozdrawiam
Marian
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 454
Rejestracja: 10 Lis 2010, 11:50

Re: Bezpieczna szkoła na przykładzie wydarzeń z PG 1

Postprzez disturbia » 06 Lip 2011, 11:55

Chyba nie ma sensu przekonywac sie nawzajem,nikt nie chcialby byc chyba w zadnej z tych sytuacji.W takim razie musialaby byc nieskonczenie naiwna,jesli sadzila,ze to sie powiedzie.
Awatar użytkownika
disturbia
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1951
Rejestracja: 04 Lut 2011, 15:15
Płeć: kobieta

Poprzednia

Wróć do Nasze miasto

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 37 gości