Filozofia obsadzania stanowisk według prezesa WND

Nowy Dwór Mazowiecki - wszystko o tym, co dzieje się w naszym mieście. Wydarzenia, koncerty, imprezy, komentarze, polityka.

Re: Filozofia obsadzania stanowisk według prezesa WND

Postprzez rather » 10 Lut 2011, 01:10

HanSolo napisał(a):nie nie nie

praca w urzędzie to praca... etat... obowiązki... pensja itp

tak, tak, tak
CytujÄ™:
"§ 6
1. Pracownik ma świadomość służebnej roli administracji samorządowej wobec społeczności lokalnej,(...)". Z jakiego to dokumentu cytat? Z tego (link).

Cały dowcip polega na wyczuciu. Pani Bisialska może sobie pracować w urzędzie, ale w tej sytuacji Pan Bisialski powinien powiedzieć: "Sprawując funkcję przewodniczącego, odpowiadam za działania Rady, która nadzoruje pracę burmistrza, będącego przełożonym mojej żony. Ta sytuacja powoduje konflikt interesów, w związku z tym zrzekam się funkcji przełożonego - będę zwykłym radnym." Albo Pani Bisialska - pracownik z osiągnięciami może powiedzieć: "Mój mąż jest przewodniczącym rady, który... itd. W związku z tym ja poszukam sobie pracy w innym miejscu, bo ważniejsza jest dla mnie kariera męża."

W przypadku Tabęckich też takie rozwiązanie byłoby OK. Nie czepiałbym się gdyby Pani Tabęcka była zatrudniona w MZWiK, ZEC albo innej firmie podległej miastu. Ale w tym przypadku jest zatrudniona w MZO - firmie nadzorowanej przez jej męża. Jeśli wszyscy są tak świetnymi pracownikami, to na pewno bez problemu znajdą inną, równie ciekawą pracę...
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Filozofia obsadzania stanowisk według prezesa WND

Postprzez HanSolo » 10 Lut 2011, 10:39

"Pracownik ma świadomość służebnej roli administracji samorządowej wobec społeczności lokalnej"

tu jest mowa o świadomości pracownika na temat roli administracji... a nie, iż on służy mieszkańcom

"Pracownik ma świadomość "swej" służebnej roli jako pracownika administracji samorządowej wobec społeczności lokalnej"
- gdyby tak brzmiał ten cytat to bym nie dyskutował
HanSolo
 

Re: Filozofia obsadzania stanowisk według prezesa WND

Postprzez rather » 10 Lut 2011, 11:20

No i w ten sposób wychodząc od poglądów na życie wygłoszonych przez radnego Dudka, przeszliśmy do zagadnień związanych już chyba nawet nie z językiem polskim tylko z logiką. A jeśli jesteśmy przy logice, to logiczne byłoby, żeby przy służebnej roli administracji, również jej pracownicy traktowali swoją pracę jako służbę. Ale pewnie za dużo wymagam.

Tak czy inaczej wolałbym jednak odniesienie się do wypowiedzi radnego Dudka z cytowanego na początku artykułu i powiedzenie wprost, że ceną za zawarcie koalicji z PO była funkcja w powiecie dla siostry posłanki. Bo mówienie o tym, że "ma jakieś kompetencje", kiedy wszyscy widzą, że doszło do umowy politycznej to robienie z mieszkańców idiotów. Mleko się rozlało, sprawa została wyciągnięta i próba obrony "jakimiś kompetencjami" jest po prostu śmieszna. Może za chwilę usłyszymy, że PO dostało stanowisko wicestarosty (a SLD stanowisko wiceprzewodniczącego) w uznaniu kompetencji kandydata PO lub SLD, a nie w intencji wejścia do koalicji? Mówienie "jakieś kompetencje", zawsze mi przypomina gadanie nastukanej posłanki Elżbiety Kruk z PiS, która bełkocze, że "potrafi coś tam, coś tam".

No i druga część, ta gdzie radny pyta: "Czy oznacza to, że mamy własne rodziny wykluczyć z życia społecznego?" Tak panie radny - dokładnie to należy zrobić, a co najmniej nie dopuszczać do sytuacji typu Tabęccy, Bisialscy i Kowalski-Dąbrowski, gdzie jest jawny konflikt interesów. I to samo rozciągnąć na kwestię przetargów, zakupu nieruchomości itp. Unikajcie śmierdzących sytuacji, a gwiazda WND i jej przewodniczącego Dudka będzie jeszcze długo świeciła na nowodworskim niebie... :P
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Filozofia obsadzania stanowisk według prezesa WND

Postprzez IronRun » 10 Lut 2011, 12:38

Z wypowiedzi forfitera wynika że Pani B. i Pan B. nie są rodziną?? Nie rozumiem. Proszę zajrzeć do przepisów które regulują sprawy zatrudniania rodziny i podległości służbowej w takich sytuacjach. Zawsze można wezwać na pomoc CBA, oni rozwieją wszystkie wątpliwości i wyjaśnią nieprawidłowości, przy okazji sprawdzą numery butów urzędnikom i audyt zewnętrzny będzie zrobiony za darmo :)
NUTPro Tech - technologia w sporcie i dla sportu
IronRun
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 236
Rejestracja: 14 Lis 2010, 20:49

Re: Filozofia obsadzania stanowisk według prezesa WND

Postprzez HanSolo » 10 Lut 2011, 16:29

a agent Tomek na emeryturze :(
HanSolo
 

Re: Filozofia obsadzania stanowisk według prezesa WND

Postprzez Zbyszek » 10 Lut 2011, 17:11

wydaje sie ,że takie przypadki , jak opisane wyżej znacznie bardziej są rażące , jeżeli ma sie świadomość sposobu zarządzania miastem i zależności w funkcjonowaniu lokalnej społeczności
jeżeli nie byłoby przypadków podejrzenia o niezbyt prawidłowe prowadzenie wielu spraw ( jak zamówienia publiczne, wspomniane wcześniej nagłe zwiększanie uposażenia pracowników podległych itp ), jeżeli lokalne firmy działałyby zgodnie z zasadami zdrowej konkurencji i nie nie odnosiłoby się wrażenia że w NDM bez "znajomości " ani rusz, poza tym mielibyśmy świetnie zarządzana , kwitnącą gminę , mnóstwo możliwości lokalnego zatrudnienia, gęstą sieć komunikacyjną, błyskawiczne połączenie ze stolicą , i wiele możliwości spędzania wolnego czasu to pewnie nikomu by to nie przeszkadzało ( chociaż pewnie musielibyśmy wprowadzić wizy wjazdowe dla sąsiednich powiatów :lol: )
Zbyszek
 

Re: Filozofia obsadzania stanowisk według prezesa WND

Postprzez rather » 10 Lut 2011, 19:52

Dla mnie przerażające jest, że takie rzeczy wygłasza lokalny polityk, szef ugrupowania rządzącego miastem, gminą i powiatem. I chyba w dodatku uważa, że przypadki o których tu pisałem nie są niczym gorszącym i nagannym. Sposób sprawowania władzy jak w nie przymierzając Egipcie albo innej Tunezji. A podobno żyjemy w centrum Europy...
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Filozofia obsadzania stanowisk według prezesa WND

Postprzez Zbyszek » 10 Lut 2011, 20:00

w Egipcie i Tunezji znaleźli sposoby na rozwiązanie problemów,,,,
Zbyszek
 

Re: Filozofia obsadzania stanowisk według prezesa WND

Postprzez rather » 10 Lut 2011, 20:07

Nie miałem śmiałości proponować :twisted:
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Filozofia obsadzania stanowisk według prezesa WND

Postprzez Zbyszek » 10 Lut 2011, 20:12

chciałbym wyjaśnić ,że poprzednia moja wypowiedź dotyczyła jedynie sposobu spędzania wakacji w ciepłych krajach :mrgreen:
Zbyszek
 

Re: Filozofia obsadzania stanowisk według prezesa WND

Postprzez rather » 10 Lut 2011, 20:41

Szkoda, bo przez chwilę myślałem, że zaproponujesz kamienie i koktajle Mołotowa :lol: :lol: :lol:
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Filozofia obsadzania stanowisk według prezesa WND

Postprzez Zbyszek » 10 Lut 2011, 21:29

oczywiście koktajle są jak najbardziej pożądane ( mogą być rożne tych mołotowa nigdy nie piłem :lol: )
i nie mam ochoty na pogawędki w pewnym gmachu - ty już wiesz w którym :twisted:
bo ktoś będzie miał inne poczucie humoru... :mrgreen:
Zbyszek
 

Poprzednia

Wróć do Nasze miasto

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 45 gości

cron