DNI NDM - Które gwiazdy chciałbyś zobaczyć - sonda UM NDM

Nowy Dwór Mazowiecki - wszystko o tym, co dzieje się w naszym mieście. Wydarzenia, koncerty, imprezy, komentarze, polityka.

Re: Które gwiazdy chciałbyś zobaczyć - sonda UM NDM

Postprzez rather » 16 Lut 2011, 01:29

Zbyszek napisał(a):(...)mam nadzieje ,że nikt w tym roku nie wpadnie na debilny pomysł strzelania fajerwerkami

Zdaje się, że fajerwerki będą i to nie tylko przy okazji Dni NDMaz... (link). I mam nadzieję przy tej okazji, że kiedyś doczekamy się zawodów balonowych o puchar Jacka Kowalskiego po prostu. W zeszłym roku były o puchar Burmistrza Miasta, w tym roku będą o puchar Burmistrza Miasta Jacka Kowalskiego, a w przyszłym roku proponuję krócej: "Zawody Balonowe im. Jacka Kowalskiego"
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Które gwiazdy chciałbyś zobaczyć - sonda UM NDM

Postprzez Zbyszek » 16 Lut 2011, 08:31

jest to dla mnie kompletnie niezrozumiałe jak można z własnej nieprzymuszonej woli napier.....ć tym badziewiem , w dodatku w godzinach ciszy nocnej
wprawdzie mój pies miał do tej pory stosunek mocno " seksualny" do tych hałasów , ale współczuję innym
widocznie wszystko musi mieć swój "festyniarski" scenariusz, i bez wybuchów nie da rady
trudno się potem dziwić dzieciakom biegającym z petardami i dla żartu rzucającymi pod nogi ludziom albo obok psa
"wieś tańczy i śpiewa" można by napisać ale nie wiem czy nie byłaby to opinia krzywdząca wsie
Zbyszek
 

Re: Które gwiazdy chciałbyś zobaczyć - sonda UM NDM

Postprzez rather » 16 Lut 2011, 12:58

To jest tradycyjny zestaw. Kiedyś były odpusty - przyjeżdżał linoskoczek, ktoś żonglował pochodniami, baba tańczyła z wężem, były obwarzanki, wata cukrowa i kapiszony. Teraz się unowocześniło - jest muzyka (skoczna, łatwa i przyjemna), kiełbacha i karkówa z grilla, do tego browar w ilościach dużych, no i koniecznie sztuczne ognie. Jedno i drugie ku uciesze gawiedzi.

Stary rzymski patent na zadowolony tłum - pełny kałdun i jakiś rodzaj igrzysk. Przez 2000 lat nic lepszego nie wymyślili i pewnie nie wymyślą, to po co u nas mają się wysilać. Tym bardziej, że miejscowe władze samorządowe chyba same się świetnie na czymś takim bawią :)
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Które gwiazdy chciałbyś zobaczyć - sonda UM NDM

Postprzez tk28 » 16 Lut 2011, 13:29

Rather nie chcę Cię dołować do końca ale z moich wieloletnich obserwacji wywnioskowałem, że większości naszego społeczeństwa takie wiejskie i chamskie festyny, na których można się nażreć i nachlać w pełni wystarczają i w pełni ich zadowalają. Nie ma więc żadnych powodów ku temu, aby organizować bardziej kulturalne i na poziomie imprezy. Najważniejsze, że większość wyborcza jest zadowolona, nakarmiona i upojona a narzekającą mniejszością nikt nie będzie zawracał sobie głowy.
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Które gwiazdy chciałbyś zobaczyć - sonda UM NDM

Postprzez Zbyszek » 16 Lut 2011, 14:12

niech i tak będzie,
tylko dochodzi do tego aspekt ekonomiczny
wydaje się ,że podobny efekt można by osiągnąć wydając mniej kasy
i organizując wszystko tak ,żeby uczestniczyli w tym tylko ci którzy chcą
Zbyszek
 

Re: Które gwiazdy chciałbyś zobaczyć - sonda UM NDM

Postprzez rather » 16 Lut 2011, 15:03

@tk28 ja nie zakładam, że ludność w jakimkolwiek mieście zażąda sama z siebie występów kogoś w rodzaju Edyty Bartosiewicz, Kasi Nosowskiej czy innego Kultu. Wiadomo, że jak przyjedzie Boys czy inne Majteczki w Kropeczki to ludziska będą uradowane. Tylko po co w takim razie ktoś mi zawraca 4 litery mówieniem o kulturze. Z jednej strony jest chwalenie się nowym budynkiem NOK, a z drugiej impreza, która z kulturą nie ma nic wspólnego i oprócz uciechy gawiedzi niczemu nie służy. I właściwie to służy utrzymywaniu kultury na możliwie niskim poziomie.

Tak jak napisał Zbyszek - jak się chce zrobić igrzyska dla gawiedzi to wystarczy DJ, kiełbacha i browar. Będzie tanio, na temat, ludziska się nachlają, napchają i kasy się dużo nie wyda. A tak to nazywa się Piaska albo Boys gwiazdą i twierdzi, że dostarcza do wsi kulturę. Tylko że efekt końcowy jest mocno żałosny...
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Które gwiazdy chciałbyś zobaczyć - sonda UM NDM

Postprzez Zbyszek » 16 Lut 2011, 18:29

niestety to nie tylko nowodworska przypadłość
wszędzie widać ( o czy już pisałem) ,że dla wielu sezon festynów miejsko-gminnych to prawdziwe żniwa, bo mogą grać koncerty i nie muszą martwić się o frekwencję i bilety
wg mnie to jest kompletnie wypaczona idea takiej zabawy
i oczywiście szkoda kasy na eskalowanie repertuaru rozrywek
mając dom kultury - nowy , nietani , który pewnie w jakiś sposób kontynuuje pracę starego domu kultury , mając SDK należałoby robić takie miejskie święto w oparciu o aktywność społeczności lokalnej - chyba,że nie ma takiej aktywności a wyżej wspomniane instytucje są jedynie pretekstem do utrzymania na etatach kilku osób które akurat nie mogły lekkiej pracy gdzie indziej sobie znaleźć.
dla każdego lokalnego muzyka , plastyka itd to mogłaby być świetna okazja ,żeby pochwalić się swoimi dokonaniami
a jako główny występ niech będzie coś co nie kosztuje majątku ale da ludziom trochę prostej rozrywki grając znane melodie w zrównoważonym tempie ;)
a jeżeli okazałoby się ,że na miejscu istnieje takie coś to jeszcze lepiej ( i pewnie taniej )
a " pomioty estradowe" to niech sobie graja koncerty biletowane i nikt nie broni grupom pectus, monopol czy wokaliście piaskowi , lub nadwornym góralom III PR zagrać koncertu w NDM i zgarnąć kaskę z biletów - miasto mogłoby , w ramach "krzewienia kultury" taniej udostępniać np halę na takie wydarzenie - tylko ciekawe ile osób zapłaciłoby choćby 10 zł za takie koncerty i czy opłacałoby się "gwiazdorom" pakować instrumenty - ale są przecież agencje menadżerskie , rożnego rodzaju mecenaty itp więc niech tam wyciągają łapska po kasę , a nie do gmin , gdzie najróżniejszych potrzeb niedofinansowanych jest mnóstwo
i na koniec : PRECZ Z HUKIEM SZTUCZNYCH OGNI
Zbyszek
 

Re: Które gwiazdy chciałbyś zobaczyć - sonda UM NDM

Postprzez ania » 16 Lut 2011, 19:05

W sondzie dot. gwiazd głos oddało ponad 900 mieszkańców. Z gustami raczej się nie dyskutuje ;) To może być efekt braku wychowania muzycznego w szkołach.

W poprzedniej sondzie na temat nowej strony internetowej urzędu wynik też był zaskakujący - nowa wersja bardziej się podoba ludziom niż stara.

Ciekawa jestem jaki będzie wynik następnej sondy :)
ania
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 143
Rejestracja: 16 Lis 2010, 20:12

Re: Które gwiazdy chciałbyś zobaczyć - sonda UM NDM

Postprzez rather » 16 Lut 2011, 20:24

ania napisał(a):Ciekawa jestem jaki będzie wynik następnej sondy :)

Jak to jaki? Jedyny słuszny. Wiarygodność tych ankiet jest równa wiarygodności deklaracji odpowiadania na "najczęściej zadawane pytania". Trzeba wprost powiedzieć, że Urząd Miejski w Nowym Dworze Mazowieckim kierowany przez Pana Kowalskiego błyskawicznie traci swoją (i tak mizerną) wiarygodność.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Które gwiazdy chciałbyś zobaczyć - sonda UM NDM

Postprzez Sun Red » 17 Lut 2011, 21:48

Szczerze mówiąc to bardzo przeraża mnie ta muzyczna fascynacja ludzi naszego miasta, ale też nie tylko.. Ludzie nie mają pojęcia o muzyce, nie mają pojęcia o rzeczach, które nierzadko są oczywistościami. Tak na dobrą sprawę wystarczyłoby zapuścić kilka przebojów z magnetofonu (może być kasetowy, bo po co się wysilać), dać nieograniczone dojście do budki z piwem i kiełbaskami i wszyscy będą hepi. Szkoda, że nie ma w ludziach nic z ambicji muzycznej i potrafią zadowolić się ochłapami, zamiast kształtować w sobie ten charakter muzyczny. Jestem bardzo mocno związana z muzyką, od wielu już lat i przeraża mnie to.. po prostu.

Nie pozostaje nic innego jak po raz kolejny oddać się trzęsawce okien w rytm muzyki np. Pectusa i chmurze fajerwerków, jak przystało na wieś, co tańczy i śpiewa..
..wolę być niedoskonałą wersją siebie, niż najdoskonalszą wersją kogoś innego..
Awatar użytkownika
Sun Red
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 6
Rejestracja: 17 Lut 2011, 20:33
Miejscowość: NDM

Re: Które gwiazdy chciałbyś zobaczyć - sonda UM NDM

Postprzez rather » 17 Lut 2011, 21:54

Optymistycznie zakładasz, że ktoś kto nie ma ambicji muzycznej będzie chciał w sobie kształtować charakter muzyczny :). To chyba tak nie działa - bardziej widzę tu rolę m.in. samorządu, który na takich imprezach mógłby zaprezentować coś ponad pieśń łatwą, radosną, tudzież biesiadną. Właśnie po to, żeby ludziska (których przyciągnie kiełbacha i browar) liznęli przy okazji jakiejś kultury trochę ambitniejszej.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Które gwiazdy chciałbyś zobaczyć - sonda UM NDM

Postprzez Sun Red » 17 Lut 2011, 22:53

To błędne koło.. Miasto daje to co chcą ludzie, ludzie biorą to, co daje miasto. A cała reszta mojego posta to już pomijając temat gwiazd w NDM:)
..wolę być niedoskonałą wersją siebie, niż najdoskonalszą wersją kogoś innego..
Awatar użytkownika
Sun Red
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 6
Rejestracja: 17 Lut 2011, 20:33
Miejscowość: NDM

Re: Które gwiazdy chciałbyś zobaczyć - sonda UM NDM

Postprzez Zbyszek » 18 Lut 2011, 13:36

opisywane zjawisko ma niestety charakter ogólnopolski , nie jest specyfiką nowodworską
takie tłumaczenie to ma większość tzw. dyrektorów (pseudo ) artystycznych w komercyjnych rozgłośniach radiowych i telewizji
i dlatego tworzy sie błędne koło
wygląda na to ,że kulturą popularna w Polsce zarządzają tchórzliwe , zakompleksione beztalencia, mające jedynie na celu utrzymanie swojego stołka - i stąd wykwit "gwiazd estrady" bez żadnych właściwości, które później muszą gdzieś zarabiać - no to wymyślono sezonowy cykl imprez w całym kraju - przecież gminy zapłacą , i nie trzeba sie martwić o sprzedaż, rentowność i gaże moga być znaczne , przecież "wieśnioki" zapłacą a liczy sie sztuka ( bynajmniej nie w rozumieniu artyzmu )

Dni Nowego Dworu Mazowieckiego to powinno być święto lokalne, mające podnosić dobre samopoczucie , a może nawet dumę mieszkańców , dawać możliwość integracji społecznej oraz aktywizować różne środowiska nowodworskie
dla domów kultury to powinna być priorytetowa impreza do której przygotowują się cały rok
co nie wyklucza ludycznej formuły , bo wydaje się ,że znalazło by sie kilku lokalnych pasjonatów którzy potrafili by zabawić publiczność nieskomplikowaną propozycją
tylko po co jak można zapłacić jakiejś niby agencji koncertowej za sprowadzenie jakiejś gęby z TV . ważne ,żeby kasa krążyła - bo jak jest obrót to musi być zysk ( dla każdego co przy żłobie siedzi )
Zbyszek
 

Re: Które gwiazdy chciałbyś zobaczyć - sonda UM NDM

Postprzez mcba » 06 Maj 2011, 20:57

znani są już dwaj wykonawcy Dni Nowego Dworu Mazowieckiego, oraz lokalizacja
mianowicie chodzi o Piaska i Monopol (bynajmniej nie o sklep tu chodzi), a lokalizacja to stadion miejski.

Źródło: http://www.lastfm.pl/festival/1904445+D ... owieckiego


najciekawsze jest to, że na stronie UM nic nie ma na ten temat, widać wszyscy żyją teraz 3 najbliższymi imprezami ;)
Image
Awatar użytkownika
mcba
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1142
Rejestracja: 02 Paź 2010, 18:29
Płeć: mężczyzna

Re: DNI NDM - Które gwiazdy chciałbyś zobaczyć - sonda UM ND

Postprzez admin » 06 Maj 2011, 21:54

Jakby nie patrzył przyjeżdża do nas dość dobry artysta - było nie było nagród zdobył wiele. Nie każdy musi tolerować muzykę, którą śpiewa, ale trzeba przyznać, że wykonuje to dość dobrze. Ma na swoim koncie kilka platynowych płyt, ba nawet chyba Fryderyka za najlepszego wokalistę zdobył jakoś dawno dawno temu. Więc raczej nie ma na co narzekać. /aha, żeby było jasne... preferuję inny rodzaj muzyki, różny od tego prezentowanego przez A. Piasecznego/

Tak poza tym... czym jest ten Monopol? /jeśli jestem zbyt dużym ignorantem, to przepraszam :)/
"Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili."
Tchórzliwie pomrukujący administrator /za Sokratesem/
Awatar użytkownika
admin
Administrator
Administrator
 
Posty: 1106
Rejestracja: 30 Wrz 2010, 17:59
Miejscowość: Saturn
Płeć: mężczyzna

PoprzedniaNastępna

Wróć do Nasze miasto

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 17 gości

cron