Sprawa basenu i pytań do burmistrza

Nowy Dwór Mazowiecki - wszystko o tym, co dzieje się w naszym mieście. Wydarzenia, koncerty, imprezy, komentarze, polityka.

Re: Sprawa basenu i pytań do burmistrza

Postprzez sierotka marysia » 08 Mar 2011, 16:26

Moim zdaniem wypowiedź pana wiceburmistrza, którą tez czytałam w gazecie, jest skandaliczna. Za takie wypowiedzi ja i moje koleżanki dostawałyśmy pałę w szkole, mimo iż praca została napisana wspaniale stylistycznie i ortograficznie. Po prostu pan wiceburmistrz nie odpowiedział na zadane pytanie, czyli mówił nie na temat. Potwierdził tym swoją niekompetencję lub ukrywa coś o czym wie, ale nie chce, żeby dowiedzieli się również mieszkańcy. Mając do dyspozycji projekt powinien odpowiedzieć krótko: tak lub nie. Z tym, że w przypadku nie, powinien wyjaśnić co burmistrz ma z tym faktem zrobić? Kto zapłaci za źle wykonaną pracę (kary umowne) i kto poniesie jej konsekwencje (odszkodowania), zakładając, że winny jest projektant? Niestety tak się nie stało i w takim przypadku rodzi się podejrzenie, że jednak odpowiedź może brzmieć: tak, a także, że to znowu miasto, a właściwie jego mieszkańcy poniosą konsekwencje. Ale cóż się dziwić. Jesteśmy krótko po wyborach i pamiętamy, jakie było głosowanie. Widocznie mieszkańcy Nowego Dworu Maz. (i nie są w tym odosobnieni) lubią ponosić konsekwencje nieodpowiedzialności władz.
sierotka marysia
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 20
Rejestracja: 18 Gru 2010, 11:40

Re: Sprawa basenu i pytań do burmistrza

Postprzez IronRun » 16 Mar 2011, 20:35

Dotarła dziś do mnie informacja, że rozdawane są wśród wybranych zaproszenia na otwarcie basenu, na ostatni dzień marca. Czy ktoś może potwierdzić tą informację. Podobno Straż Miejsko/Wiejska coś wie na ten temat :)
NUTPro Tech - technologia w sporcie i dla sportu
IronRun
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 236
Rejestracja: 14 Lis 2010, 20:49

Re: Sprawa basenu i pytań do burmistrza

Postprzez rather » 16 Mar 2011, 23:08

Na otwarcie czego? Placu budowy? Co prawda widzieliśmy już wykonanie parkingu na Osiedlu w kilka dni, ale to było przed kościołem, więc pewnie ze wstawiennictwem wyższych sił. Nie wydaje mi się, żeby za dwa tygodnie można było cokolwiek otworzyć - chyba, że goście pojawią się w kaskach...
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Sprawa basenu i pytań do burmistrza

Postprzez IronRun » 17 Mar 2011, 13:51

Nie wiem, ale informacja jest bezpośrednio od zaproszonych :) , więc pytam o potwierdzenie, może ktoś coś wie.
NUTPro Tech - technologia w sporcie i dla sportu
IronRun
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 236
Rejestracja: 14 Lis 2010, 20:49

Re: Sprawa basenu i pytań do burmistrza

Postprzez rather » 17 Mar 2011, 14:44

Jeśli jest bezpośrednio od zaproszonych to chyba jest potwierdzona. Chyba, że zaproszonymi są uczestnicy naszego forum, którzy jak wiadomo jątrzą, piszą nieprawdę i czepiają się - w tym przypadku informacja może być nieprawdziwa, jak inne podawane na forum :lol: :lol: :lol:
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Sprawa basenu i pytań do burmistrza

Postprzez Gosia_25 » 23 Mar 2011, 14:51

No ja jestem bardzo ciekawa czy otworzÄ… ten basen zgodnie z terminem...
Gosia_25
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 4
Rejestracja: 22 Mar 2011, 10:14

Re: Sprawa basenu i pytań do burmistrza

Postprzez rather » 23 Mar 2011, 16:35

Pytanie co rozumiesz pod "zgodnie z terminem"? Kiedyś była mowa o końcu marca, ale teraz oficjalna wersja brzmi, że koniec marca ta termin zakończenia prac budowlanych. A potem jeszcze trzeba porobić testy, odbiory, itp., więc jak niedawno powiedział Kowalski - przed wakacjami ruszymy. Mam nadzieję, że miał na myśli tegoroczne wakacje... :(
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Sprawa basenu i pytań do burmistrza

Postprzez IronRun » 28 Mar 2011, 12:38

Ciekawy jestem jak wygląda sprawa obsadzania stanowisk na nowo budowanym obiekcie :) jeden z naszych radnych już podobno ma etat w kieszeni :) skończył nawet odpowiednie "kursa" żeby spełniać wymagania, mowa oczywiście o siłowni - nie wszyscy radni edukują się w tym kierunku, może ktoś z mieszkańców ma kwalifikacje i chęć stanąć w szranki z kandydatem Burmistrza ?
NUTPro Tech - technologia w sporcie i dla sportu
IronRun
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 236
Rejestracja: 14 Lis 2010, 20:49

Re: Sprawa basenu i pytań do burmistrza

Postprzez rather » 28 Mar 2011, 23:17

A to będą jakieś szranki? Chyba jest już wybrany kandydat posiadający odpowiednie kwalifikacje to po co szukać innego? Ciekawe swoją drogą gdzie jest ogłaszany nabór na wolne stanowiska w jednostkach podległych UM? Widział ktoś kiedyś jakieś ogłoszenie?
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Sprawa basenu i pytań do burmistrza

Postprzez wtm » 21 Kwi 2011, 20:53

Zastanawiam się czy to projekt jest spieprzony czy jakaś firma musi sobie dorobić na basenie.
14/04/2011 nagle się okazuje, że korzystający z basenu (chyba w 2012 jak tak dalej pójdzie) uduszą się z braku powietrza.
link http://bip.nowydwormaz.pl/public/get_file_contents.php?id=185034
Dobrze, że mamy takiego dobrego burmistrza i dba o nasze życie.
Ale co jak co to basen jest już na ukończeniu a tu jeszcze brakuje wentylacji i ścianek. A może coś źle przeczytałem???
wtm
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 325
Rejestracja: 14 Lis 2010, 10:27

Re: Sprawa basenu i pytań do burmistrza

Postprzez rather » 21 Kwi 2011, 21:37

Nie ma firma Zambet źle w naszym mieście. Dostała już ponad bańkę z wolnej łapy, wygrała przetarg na dostarczenie komputerów, suszarek, wiader, sauny, mebli i czego tam jeszcze (w końcu firma budowlana, to się zna na wszystkim) do basenu. Pewnie jeszcze trzeba im będzie zapłacić za zamontowanie tych wszystkich rzeczy, ale to już pójdzie z wolnej ręki, bo będzie dobre uzasadnienie. Poza tym firma rozbudowuje SP7 i zdaje się, że coś jeszcze, więc jest i kolejna robota. Prezes Zambetu się zakolegował ze Służyć Ludziom to pewnie zaraz stanie się kolejnym Banaszkiem i zacznie wygrywać przetargi na zakup gruntów. A potem to już normalnie - jakieś osiedle zbuduje, hotel albo coś jeszcze innego...
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Sprawa basenu i pytań do burmistrza

Postprzez Marian » 22 Kwi 2011, 09:28

rather napisał(a):Nie ma firma Zambet źle w naszym mieście. Dostała już ponad bańkę z wolnej łapy, wygrała przetarg na dostarczenie komputerów, suszarek, wiader, sauny, mebli i czego tam jeszcze (w końcu firma budowlana, to się zna na wszystkim) do basenu. Pewnie jeszcze trzeba im będzie zapłacić za zamontowanie tych wszystkich rzeczy, ale to już pójdzie z wolnej ręki, bo będzie dobre uzasadnienie. Poza tym firma rozbudowuje SP7 i zdaje się, że coś jeszcze, więc jest i kolejna robota. Prezes Zambetu się zakolegował ze Służyć Ludziom to pewnie zaraz stanie się kolejnym Banaszkiem i zacznie wygrywać przetargi na zakup gruntów. A potem to już normalnie - jakieś osiedle zbuduje, hotel albo coś jeszcze innego...


Może by tak zainteresować tym jakieś media?
Marian
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 454
Rejestracja: 10 Lis 2010, 11:50

Re: Sprawa basenu i pytań do burmistrza

Postprzez nowodworski24 » 29 Kwi 2011, 13:14

Jak donosi portal Nowodworski24.pl podczas Dni Nowego Dworu Mazowieckiego otwarty zostanie basen miejski
nowodworski24
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 101
Rejestracja: 31 Sty 2011, 01:01
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki

Re: Sprawa basenu i pytań do burmistrza

Postprzez admin » 29 Kwi 2011, 13:15

Ale, że woda będzie wlana do środka basenu? :?

Bo jakoÅ› z lekkÄ… dozÄ… zaniepokojenia jednak patrzÄ™ na to otwarcie basenu...
"Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili."
Tchórzliwie pomrukujący administrator /za Sokratesem/
Awatar użytkownika
admin
Administrator
Administrator
 
Posty: 1106
Rejestracja: 30 Wrz 2010, 17:59
Miejscowość: Saturn
Płeć: mężczyzna

Re: Sprawa basenu i pytań do burmistrza

Postprzez nowodworski24 » 29 Kwi 2011, 13:28

Burmistrz Jacek Kowalski na VII Sesji Rady Miejskiej poinformował iż termin oddania basenu to 18-19 czerwca w czasie trwania Dni Nowego Dworu Mazowieckiego.
nowodworski24
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 101
Rejestracja: 31 Sty 2011, 01:01
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki

PoprzedniaNastępna

Wróć do Nasze miasto

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 22 gości

cron