Ruch Poparcia Palikota

Nowy Dwór Mazowiecki - wszystko o tym, co dzieje się w naszym mieście. Wydarzenia, koncerty, imprezy, komentarze, polityka.

Ruch Poparcia Palikota

Postprzez MariuszWojciechowski » 13 Mar 2011, 11:38

Ruch Popar­cia Palikota w Twoim mieś­cie – czy uważasz, że jest potrzebny? Tworzymy w NDM i na terenie Powiatu Nowodworskiego struk­tury Sto­warzyszenia RPP i par­tii, a raczej anty­par­tii Ruch Popar­cia. Jesteś za? Dzi­ała­jmy wspól­nie. To my tworzymy Polskę!
MariuszWojciechowski
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 3
Rejestracja: 12 Mar 2011, 21:44

Re: Ruch Poparcia Palikota

Postprzez ninel » 13 Mar 2011, 17:08

MariuszWojciechowski napisał(a):Ruch Popar­cia Palikota w Twoim mieś­cie – czy uważasz, że jest potrzebny? Tworzymy w NDM i na terenie Powiatu Nowodworskiego struk­tury Sto­warzyszenia RPP i par­tii, a raczej anty­par­tii Ruch Popar­cia. Jesteś za? Dzi­ała­jmy wspól­nie. To my tworzymy Polskę!

I co ten cały Palikot ma zamiar zrobić dla naszego miasta? Czy np., tak jak np. ś.p. Gosiewski ma zamiar poprawić komunikację NDM z Warszawą? A może sprawi, że do NDM wróci nocna pomoc lekarska?
Ať žije vláda! Ale za svoje.
ninel
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 130
Rejestracja: 12 Lis 2010, 13:51

Re: Ruch Poparcia Palikota

Postprzez rather » 13 Mar 2011, 18:17

Mnie trochę odrzuca to "popieranie Palikota". I to nawet nie dlatego, że mam coś przeciwko Palikotowi, który kiedyś wprowadził sporo kolorytu na polskiej scenie politycznej, ale raczej dlatego, że brzmi to jak granie na jednego gościa, a chyba nie o to chodzi w polityce? Wolałbym Ruch Poparcia Reformowania Państwa na przykład... I wtedy jakby było reformowanie na szczeblu lokalnym i centralnym to pewnie bym się włączył.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Ruch Poparcia Palikota

Postprzez MariuszWojciechowski » 14 Mar 2011, 22:22

Oczywiście w polityce gra tylko i wyłącznie na siebie, nie jest wskazana, prowadzi wręcz do upadku. Doświadczyli tego bardzo znani politycy.
Właśnie dlatego chcemy tworzyć struktury lokalne, okręgowe, powiatowe, gminne. Uaktywniać się, proponować nowe inicjatywy. Ruch Poparcia, jako ruch oddolny obywateli jest otwarty na każde środowisko, każdego który chce żyć w nowoczesnej Polsce.
Jeśli chodzi o lokalne działania to uwierzcie, że jako silna struktura, można wiele zrobić, można wywierać wpływ na władze samorządowe. Oczywiście można spierać się czy komunikacja, czy oświata, czy służba zdrowia są lokalnie najważniejsze. A może wszystkie te rzeczy i jeszcze wiele innych.
Pozostawiam pod rozwagę i przemyślenie w jaki sposób można zrobić coś pozytywnego. Czy na forum czy z ludźmi na żywo.
MariuszWojciechowski
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 3
Rejestracja: 12 Mar 2011, 21:44

Re: Ruch Poparcia Palikota

Postprzez rather » 14 Mar 2011, 22:33

Chęć działania i posiadanie pomysłów są oczywiście mile widziane. Ale jakoś ugrupowanie, które reprezentujesz nie do końca przebiło się do mnie z jakimkolwiek programem. Oczywiście oprócz tego, żeby popierać Palikota :D. Może napiszesz w takim razie co chcecie osiągnąć i jakimi metodami - przynajmniej w zarysie...
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Ruch Poparcia Palikota

Postprzez MariuszWojciechowski » 14 Mar 2011, 22:39

Zapraszam do wejścia na stronę www.ruchpoparciapalikota.pl
Znajdziesz tam wszelkie informacje nt. programu, obecnie prowadzonych inicjatywach, akcjach ogólnopolskich, postulatach. Można się do nich przyłączyć lokalnie, oraganizując i wspierając te inicjatywy. Oczywiście jeśli te informacje nie wystarczą, chętnie podpowiem i odpowiem na nurtujące pytania.
MariuszWojciechowski
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 3
Rejestracja: 12 Mar 2011, 21:44

Re: Ruch Poparcia Palikota

Postprzez rather » 14 Mar 2011, 22:58

Przeczytałem z wielkim zainteresowaniem. Przyznam, że zaskoczył mnie tak silny nacisk na zmianę stosunków państwo - Kościół. Myślałem, że będzie raczej większy nacisk na sprawy gospodarcze. Pod likwidacją biurokracji podpisuję się oboma rękoma. Ograniczenie i tak mizernych wydatków na armię to moim zdaniem błąd - w końcu po to kiedyś powstawały państwa - dla zapewnienia bezpieczeństwa wewnętrznego i zewnętrznego, ale to rzecz do dyskusji. Uproszczenie procedur, szczególnie zastąpienie zaświadczeń oświadczeniami jest pomysłem, który powinien być wprowadzony już milion lat temu.

Ale znalazłem też kilka błędów logicznych no i jedną najważniejszą rzecz - w jaki sposób Ruch chce uchylić decyzje komisji majątkowej - to mi nie daje spokoju... Możesz rozwinąć?
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Ruch Poparcia Palikota

Postprzez arturdebski » 14 Mar 2011, 23:39

Witam serdecznie!
Nie jestem mieszkańcem Nowego Dworu ale sympatykiem jak również pomagam w budowaniu struktur Ruchu Poparcia w 20 Okręgu Wyborczym. Forum nowodworskie jest jednym z najciekawszych jakie funkcjonują w okolicach Warszawy . Mam nadzieję ,że w Nowym Dworze Mazowieckim jak z resztą w większości miast naszego kraju znajdą się ludzie którzy podobnie jak jak ja zaangażują się zupełnie bezinteresownie w tworzenie nowej jakości na rodzimej scenie politycznej. Polityka w krajowym wydaniu spowodowała to , że postanowiłem pomóc z całych sił Januszowi Palikotowi w wygraniu wyborów do Sejmu 2011. Tylko do Sejmu bo do Senatu Ruch Poparcia nie wystawi kandydatów . Nie możemy być zakłamani i wystawiać kandydatów do organu który chcemy możliwie jak najszybciej zlikwidować ze względu na brak logicznego uzasadnienia jego funkcjonowania przy tak wysokich kosztach. Mam nadzieję , że w obliczu nadchodzących zmian w naszej ojczyźnie nie zechcecie stać obok tylko aktywnie będziecie w nich uczestniczyć.
Pozdrawiam
Artur Dębski
pełnomocnik Janusza Palikota z ramienia partii RUCH POPARCIA dla 20 Okręgu Wyborczego.
arturdebski
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 2
Rejestracja: 14 Mar 2011, 23:11

Re: Ruch Poparcia Palikota

Postprzez rather » 14 Mar 2011, 23:54

Przyznam, że się już trochę gubię - jesteście w końcu partią czy stowarzyszeniem? Poza tym widziałem, że Janusz Palikot nie pełni żadnych funkcji w stowarzyszeniu, więc co oznacza bycie jego pełnomocnikiem?

No i chętnie bym podyskutował o tej komisji majątkowej, bo mnie to dręczy... :)
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Ruch Poparcia Palikota

Postprzez arturdebski » 15 Mar 2011, 00:13

RUCH POPARCIA to partia . Właśnie zaczyna budować struktury w powiatach. Jeżeli chodzi o Komisję Majątkową problem jest bardzo złożony.Dyskusja na ogólnodostępnym forum i przy pomocy pisania postów jest nieco utrudniona. Mogę zaproponować przy okazji spotkania rozmowę na ten temat . W połowie maja Janusz najprawdopodobniej odwiedzi Nowy Dwór Mazowiecki . Na takim spotkaniu będzie okazja zapytać jago osobiście . Jeżeli masz ochotę spotkać się wcześniej to od przyszłego tygodnia pełnomocnik powiatowy ( funkcja tymczasowa) będzie do dyspozycji. Jeżeli chodzi o Stowarzyszenie RUCH POPARCIA PALIKOTA jest to niezależna organizacja z autonomicznym zarządem jednak blisko współpracująca z tworzącą się właśnie partią. Najprawdopodobniej w połowie maja zostanie ogłoszony program naszej partii. Dlaczego wtedy? Chcemy go przedstawić na pierwszym zjeździe RUCHU POPARCIA.
Pozdrawiam
Artur
arturdebski
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 2
Rejestracja: 14 Mar 2011, 23:11

Re: Ruch Poparcia Palikota

Postprzez rather » 15 Mar 2011, 00:29

Bardzo chętnie zadam to pytanie, bo mocno mnie intryguje - podobnie jak jeszcze parę spraw opisanych w programie. Czekam w takim razie na informację kiedy będzie w okolicy organizowane spotkanie...
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Ruch Poparcia Palikota

Postprzez disturbia » 15 Mar 2011, 15:17

To wkoncu partia czy antypartia?Robicie powazna polityke czy jaja? Mnie osobiscie ten gosc nie przekonuje.No tak wszak niedlugo wybory,wiec trzeba zrobic objazd po miastach i miasteczkach :)
Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, zdrajców, złodziei i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami.
Awatar użytkownika
disturbia
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1951
Rejestracja: 04 Lut 2011, 15:15
Płeć: kobieta


Wróć do Nasze miasto

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 51 gości

cron