Nowy Dwór <-> Warszawa - kilka pytań o komfort i jakość ...

Nowy Dwór Mazowiecki - wszystko o tym, co dzieje się w naszym mieście. Wydarzenia, koncerty, imprezy, komentarze, polityka.

Nowy Dwór <-> Warszawa - kilka pytań o komfort i jakość ...

Postprzez nowodworski24 » 16 Mar 2011, 14:00

Do redakcji http://www.nowodworski24.pl napływają telefony odnośnie komfortu jazdy autobusami Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej ,,POLONUS'' w Warszawie spółka akcyjna ( Nazwa prawidłowa przewóźnika) czy też firmy Translud. Zadajemy pytania:

- Jak wam się jeździ autobusami??
- Którymi kursami najczęściej podróżujecie i jakiego przewoźnika??
- Czy cena przekłada się w jakość??

Pozdrawiamy
Redakcja Nowodworski24.pl
Nowodworski24.gif
www.nowodworski24.pl - zawsze jesteśmy pierwsi
Nowodworski24.gif (10.43 KiB) Obejrzany 2563 razy
Ostatnio edytowany przez mcba, 16 Mar 2011, 16:55, edytowano w sumie 1 raz
Powód: zmodyfikowałem nieco temat, żeby była bardziej zrozumiały... //mcba
nowodworski24
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 101
Rejestracja: 31 Sty 2011, 01:01
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki

Re: Nowy Dwór <-> Warszawa - kilka pytań o komfort i jakość

Postprzez mieszkaniec_OM » 17 Mar 2011, 10:41

To ja zacznÄ™.

W tygodniu sporadycznie jeżdżę autobusami, szybciej mi wychodzi koleją, a od kwietnia będzie też taniej niż PKSem czy Transludem po podwyżce.
W weekendy czasem się zdarza. Moim zdaniem w weekendy kursują za rzadko, kursy wieczorne są maksymalnie zatłoczone. Również w tygodniu późnym wieczorem za mało połączeń.
Cena jest wysoka, przy dwóch osobach wychodzi mi taniej podróż samochodem.

Np. Bilet za 2 osoby w obie strony = 30 złotych
Benzyna (przy spalaniu 6l/100km, trasa w obie strony 70 km, cena 5,00zł/l) = 21 zł.

Komfort? Klima w Transludzie to zdecydowany plus, choć teraz już chyba standard na większości linii. Żeby jeszcze się nie psuła.
A poza tym autobusy przystosowane do dalekich podróży, a na trasie podmiejskiej utrudnione wysiadanie pasażerów i mało miejsc stojących.
Zupełnie nieprzystosowany tabor dla osób z wózkami i niepełnosprawnych.
mieszkaniec_OM
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 117
Rejestracja: 26 Lis 2010, 11:35

Re: Nowy Dwór <-> Warszawa - kilka pytań o komfort i jakość

Postprzez ukasz » 18 Mar 2011, 16:09

To ja się dołączę. Jeżdżę Transludem prawie codziennie do pracy i do szkoły.

Jeżdżąc od pon do pt do pracy, korzystam z Transludów w godz. 6.15-7.15. Jeśli chodzi o komfort to mam to szczęście, że wsiadam na stacji PKP i zazwyczaj jeszcze jakieś wolne miejsce się znajdzie. To co się dzieje na Osiedlu Młodych pozostawię bez komentarza.
Wracam z W-wy w godzinach 17.20-18.30 - jest lepiej, ale bez rewelacji.
Do szkoły jeżdżę w weekendy. Autobusy w sobotę kursują rzadko, a w niedzielę tylko 12 kursów do W-wy... Jeżdżę zazwyczaj o 6.30 - autobus zawsze przepełniony, rzadko zdarzają się wolne miejsca. Wracam w godz. 18.00-21.00 - chyba jeszcze gorzej niż rano, bo praktycznie wszystkie kursujące wtedy autobusy są przepełnione na tyle, że kolejni pasażerowie po prostu nie mieszczą się. Jeśli mam okazję to jadę z kimś samochodem lub sam kogoś zabieram, bo przynajmniej mam gdzie usiąść i mam pewność, że się do auta zmieszczę :)

Czy cena przekłada się na jakość?
bilet miesięczny ulgowy w cenie 117 zł?
Myślę, że porównanie ceny biletu do jakości byłoby przestępstwem :lol:
****tchórzliwie pomrukujący forumowicz****
ukasz
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1129
Rejestracja: 25 Lut 2011, 13:28


Wróć do Nasze miasto

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 38 gości

cron