Nowy Dwór Mazowiecki - miasto wyróżniające się na Mazowszu

Nowy Dwór Mazowiecki - wszystko o tym, co dzieje się w naszym mieście. Wydarzenia, koncerty, imprezy, komentarze, polityka.

Nowy Dwór Mazowiecki - miasto wyróżniające się na Mazowszu

Postprzez rather » 19 Mar 2011, 22:45

Uwaga - będzie zagadka. Czym wyróżnia się nasze piękne miasto Nowy Dwór Mazowiecki pośród innych miast podobnej wielkość leżących w tej części Mazowsza? Zajrzałem na strony: Zakroczymia, Nasielska, Wyszogrodu, Płońska, Serocka, Pułtuska i Błonia - najbliższych nam miast i pewna cecha rzuciła mi się w oczy. Podpowiem: coś co u nas jest, a u nich nie ma?

Co to jest? Dodam, że wiąże się z Urzędem Miasta... :D
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Nowy Dwór Mazowiecki - miasto wyróżniające się na Mazows

Postprzez ukasz » 20 Mar 2011, 17:28

Hmmm.... Wiąże się z Urzędem Miasta? Ja bym powiedział, że chodzi o fax :lol: Tylko te Błonie się wybiły, bo pozostałe miasta nie chwalą się fax'em na swoich stronkach ;)

Może jakieś dodatkowe podpowiedzi? :)

P.S.
Nie podoba mi się strona internetowa Nowego Dworu, ale patrząc na inne miasta stwierdzam, że mogło być znacznie gorzej :)
****tchórzliwie pomrukujący forumowicz****
ukasz
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1129
Rejestracja: 25 Lut 2011, 13:28

Re: Nowy Dwór Mazowiecki - miasto wyróżniające się na Mazows

Postprzez rather » 20 Mar 2011, 19:20

Od razu podpowiedź? A gdzie Twoja ambicja :D ? No dobrze - chodzi o pewną cechę w strukturze urzędu...
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Nowy Dwór Mazowiecki - miasto wyróżniające się na Mazows

Postprzez Domi » 21 Mar 2011, 09:17

Może to, że w NDM burmistrz ma dwóch zastępców ? ;)
Domi
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 35
Rejestracja: 26 Lis 2010, 21:39
Miejscowość: NDMaz. -> OM

Re: Nowy Dwór Mazowiecki - miasto wyróżniające się na Mazows

Postprzez rather » 21 Mar 2011, 11:37

Dokładnie tak! Tylko w naszym pięknym mieście jest dwóch wiceburmistrzów. Okoliczne miasta muszą zadowolić się jednym albo (o zgrozo!) nie mają wcale wiceburmistrzów...

Domi wygrywa wycieczkę po Urzędzie Miasta - niestety bez przewodnika, ale może jak zaczepisz jednego z wice to Cię oprowadzi... :lol: :lol: :lol: .

Teraz będzie druga zagadka. Ile kosztuje utrzymanie dwóch wiceburmistrzów w czasie całej kadencji i jaki wpływ na zarządzanie miastem miałby brak tych dwóch urzędników?
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Nowy Dwór Mazowiecki - miasto wyróżniające się na Mazows

Postprzez tk28 » 21 Mar 2011, 13:29

Może jest to spowodowane tym, że NDM pod względem ludności jest z tych miast największy :?: Tak czy owak nie zmienia to jednak faktu, że dwóch zastępców to trochę przesada i chyba wiadomo o co chodzi. Można zadać pytanie z tym związane burmistrzowi chociaż nie liczyłbym na jakąkolwiek odpowiedź.
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Nowy Dwór Mazowiecki - miasto wyróżniające się na Mazows

Postprzez Domi » 21 Mar 2011, 22:50

Otóż koszt utrzymania obu burmistrzów podczas całej kadencji wynosi +/- 1 105000 zł. Zgadłem ? ;)
Domi
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 35
Rejestracja: 26 Lis 2010, 21:39
Miejscowość: NDMaz. -> OM

Re: Nowy Dwór Mazowiecki - miasto wyróżniające się na Mazows

Postprzez rather » 21 Mar 2011, 23:14

Nie ma co zgadywać. Według oświadczeń majątkowych za 2009 Gereluk i Mikuszewski zarobili po ok. 138.000 złotych. W ciągu czteroletniej kadencji dałoby to 1.104.000zł. Piszę "dałoby", bo tacy wartościowi urzędnicy na pewno w 2010 zarobili więcej, a w kolejnych latach pewnie też będą mieli sukcesy, które zostaną docenione dalszym wzrostem wynagrodzeń...
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Nowy Dwór Mazowiecki - miasto wyróżniające się na Mazows

Postprzez mcba » 22 Mar 2011, 00:08

żeby jeszcze pensje "szeregowego pracownika" rosły w takim tempie jak co niektórych polityków... bo na chwilę obecną wszystkie ceny wokół rosną, a pensje stoją w miejscu...
Image
Awatar użytkownika
mcba
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1142
Rejestracja: 02 Paź 2010, 18:29
Płeć: mężczyzna

Re: Nowy Dwór Mazowiecki - miasto wyróżniające się na Mazows

Postprzez rather » 22 Mar 2011, 01:07

Chyba i tak nikt nie przebije kolegi Kowalskiego - prezesa ZWiK Janusza Dąbrowskiego. W 2006 zarabiał 99.962zł, w 2007 - 120.611zł, w 2008 - 153.576zł, a w 2009 - 194.366zł. Czyli wzrost dwukrotny w ciągu 4 lat - a nie ma jeszcze oświadczenia majątkowego za 2010, ale pewnie pan prezes chapnął już ponad dwie stówy. Ale jak powiedział Kowalski w rozmowie z nowodworski24.pl - "to dobry prezes a zakład też ma sukcesy..." Trudno żeby nie miał - jak jest monopolistą na tym terenie. Mogą podnieść ceny x2, a i tak będziemy bulili, bo przecież nie kupimy wody od Wodociągów Warszawskich? W takiej sytuacji naprawdę trzeba bardzo zdolnego menadżera, żeby firma odnosiła sukcesy. A pan Dąbrowski bez wątpienia takim menadżerem jest.

Kolejna zagadka: o ile zmieniłaby się cena wody, gdyby prezes Dąbrowski zarabiał o połowę mniej? I czy nowa cena byłaby wyższa czy niższa od obecnej? Odpowiedzi proszę wsadzić do zalakowanej butelki i przesłać do ZWiK wrzucając butelkę do najbliższej muszli klozetowej :lol: :lol: :lol: .
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Nowy Dwór Mazowiecki - miasto wyróżniające się na Mazows

Postprzez rather » 03 Cze 2011, 22:51

Czekałem, czekałem, aż się w końcu doczekałem. Dla przypomnienia wrzucam linka do pytań, które kiedyś zadał serwis nowodworski24 burmistrzowi naszego miasta. No i odpowiedź, która mnie najbardziej zdziwiła i o której pisałem wcześniej:

pytanie: "- Jakie jest wytłumaczenie dwukrotnego wzrostu zarobków Janusza Dąbrowskiego – prezesa ZWiK w czasie ostatnich kilku lat? (...)"
odpowiedź: "Prezes Dąbrowski nie ma dwukrotnego wzrostu zarobków.(...)"


Faktycznie w okresie z którego były dostępne dane nie wzrosły dwukrotnie tylko o 1.94, ale wystarczyło poczekać, żeby zobaczyć jak sytuacja będzie wyglądała w roku 2010. Jest więc już nowe oświadczenie pana prezesa, który w tym roku zarobił ile? - sprawdźcie sami w oświadczeniu. Zarobki pana prezesa rosną równie szybko jak cena wody dostarczanej przez ten prężnie działający zakład. Rozumiem, że zarobki szeregowych pracowników również wzrastają co roku o 20%. Chyba fajnie się pracuje w nowodworskim ZWiK...
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Nowy Dwór Mazowiecki - miasto wyróżniające się na Mazows

Postprzez Marian » 04 Cze 2011, 05:52

rather napisał(a):Czekałem, czekałem, aż się w końcu doczekałem. Dla przypomnienia wrzucam linka do pytań, które kiedyś zadał serwis nowodworski24 burmistrzowi naszego miasta. No i odpowiedź, która mnie najbardziej zdziwiła i o której pisałem wcześniej:

pytanie: "- Jakie jest wytłumaczenie dwukrotnego wzrostu zarobków Janusza Dąbrowskiego – prezesa ZWiK w czasie ostatnich kilku lat? (...)"
odpowiedź: "Prezes Dąbrowski nie ma dwukrotnego wzrostu zarobków.(...)"


Faktycznie w okresie z którego były dostępne dane nie wzrosły dwukrotnie tylko o 1.94, ale wystarczyło poczekać, żeby zobaczyć jak sytuacja będzie wyglądała w roku 2010. Jest więc już nowe oświadczenie pana prezesa, który w tym roku zarobił ile? - sprawdźcie sami w oświadczeniu. Zarobki pana prezesa rosną równie szybko jak cena wody dostarczanej przez ten prężnie działający zakład. Rozumiem, że zarobki szeregowych pracowników również wzrastają co roku o 20%. Chyba fajnie się pracuje w nowodworskim ZWiK...


ja to tylko widzę jedno rozwiązanie, żeby ukrócić takie rzeczy. Zaprosić tv i niech pokażą jak ręka rękę myje i jaką dynamiczną pensję mają prezesi. Ciekawe czy prezesi innych firm np ZECu też mają taki wzrost zarobków, a jak nie to dlaczego?
Marian
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 454
Rejestracja: 10 Lis 2010, 11:50

Re: Nowy Dwór Mazowiecki - miasto wyróżniające się na Mazows

Postprzez Mavgan » 04 Cze 2011, 09:33

to może potrzebują wiceprezesa? Ja mogę tak ciężko pracować nawet za połowę tej stawki...
Mavgan
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 469
Rejestracja: 16 Maj 2011, 20:34
Miejscowość: Nowy Dwór Maz

Re: Nowy Dwór Mazowiecki - miasto wyróżniające się na Mazows

Postprzez rather » 04 Cze 2011, 11:32

Wiceprezesa już mają - pani wiceprezes zgarnia 220 klocków rocznie. Oświadczenia majątkowe kierownictwa wszystkich spółek miejskich są dostępne na BIPie.

Fajne jest też to, że pomimo zarobków powyżej 200 tysięcy państwo prezesi mają w oświadczeniach majątkowych po 647zł świadczeń socjalnych. Pewnie jakieś bony świąteczne albo coś takiego - dają to trzeba brać... W firmach, w których pracowałem, najczęściej kadra kierownicza rezygnowała z bonów wychodząc z założenia, że jak się zarabia powyżej dwóch średnich krajowych to głupio wyciągać łapę po socjal. Ale z drugiej strony - co to jest marne 20.000zł w przypadku prezesa Dąbrowskiego - zawsze sześć stów się przyda - na fajki albo paliwo do Insignii.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna


Wróć do Nasze miasto

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 23 gości

cron