Przejazd na ulicy Nałęcza

Nowy Dwór Mazowiecki - wszystko o tym, co dzieje się w naszym mieście. Wydarzenia, koncerty, imprezy, komentarze, polityka.

Przejazd na ulicy Nałęcza

Postprzez rather » 22 Mar 2011, 20:52

Jeszcze jeden artykuł z Gazety Nowodworskiej (link). Tym razem o zdziwionym burmistrzu, który dowiaduje się, że kolej postanowiła zlikwidować przejazdy na trasie Warszawa-Gdynia. Co prawda zrobiła wyjątek dla Burmistrza Tysiąclecia, ale zginęły ważne dokumenty potwierdzające ustalenia w tej sprawie. Poszukiwania trwają... Kolejny odcinek tego serialu sensacyjnego już wkrótce :D
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Przejazd na ulicy Nałęcza

Postprzez tk28 » 22 Mar 2011, 21:42

Heh, czytałem o tym i mam cały czas w głowie takie pytanie: "Jak to możliwe aby dokumenty w sprawie, która jest w toku dopóki nie zakończy się rewitalizacja drogi kolejowej Warszawa-Gdynia zaginęły" :?: A może ich po prostu wcale nie było :?: Swoją drogą sprawa bardzo przykra dla mieszkańców Nowodworzanki bo będą po prostu pozbawieni normalnego dojścia do centrum miasta. Nic nie pozostaje w tej chwili jak wybudować kładkę dla pieszych z windami dla osób starszych i schorowanych co pochłonie kolenie miliony. W tym przypadku PKP nie zawiniło bo to miasto powinno dbać o takie sprawy, ja dobrze pamiętam, że była od początku mowa, że ten przejazd jest do likwidacji więc miasto powinno zapewnić w takim przypadku normalną komunikacje w mieście. Teraz czy wierni do kościoła czy młodzież do gimnazjum wszyscy będą drałować trzy razy dłuższą drogą na okrętkę przez jedyne miejsce w mieście, w którym można pokonać tory - czyli do przejścia podziemnego. Już mam w oczach odradzający się skrót idący przy kirkucie i przez cmentarz aż do gimnazjum i dziury w płotach tak jak to kiedyś było w czasach SP nr 1.
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Przejazd na ulicy Nałęcza

Postprzez rather » 22 Mar 2011, 23:37

Najlepiej w tej sytuacji jest udawać Niemca, zamiast wziąć temat na klatę. Z drugiej strony to w stylu Kowalskiego - jak temat jest niewygodny to wystarczy nagadać głupot, bo kto to sprawdzi... Tylko niestety jak ktoś słyszy w tej chwili takie "O Boże! Nie będzie przejazdu?! Pierwsze słyszę, a przecież jestem w tym mieście burmistrzem..." to sobie to i owo przy tej okazji o Kowalskim pomyśli... :D
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Przejazd na ulicy Nałęcza

Postprzez Iustitia » 23 Mar 2011, 06:22

Od poczatku w planach przedstawionych przez kolej w naszym miescie bylo jedno przejscie dla pieszych. Gdzie byl ten radny gdy dokumenty byly przedstawione dla wszystkich do wgladu. A facet udajacy w naszym miescie burmistrza jak zawsze oszukuje.To nie ja, to nie ja to oni
Awatar użytkownika
Iustitia
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 24
Rejestracja: 08 Lut 2011, 11:36

Re: Przejazd na ulicy Nałęcza

Postprzez rather » 23 Mar 2011, 10:38

Burmistrz Tysiąclecia po prostu wychodzi z założenia, że jak powie coś prosto w oczy i z uśmiechem na twarzy to staje się to od razu prawdą najprawdziwszą. A jeśli fakty przypadkiem są inne to tym gorzej dla faktów...
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Przejazd na ulicy Nałęcza

Postprzez mieszkaniec_OM » 23 Mar 2011, 10:49

Samochodem nadłożenie drogi do wiaduktu nie będzie duże, ale dla pieszych czy rowerzystów w tym miejscu musi zostać możliwość przedostania się przez tory.

Skoro nie może być przejazdu to może zbudować coś takiego:
http://www.kochamgdynie.pl/?page=article&art=53

:)
mieszkaniec_OM
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 117
Rejestracja: 26 Lis 2010, 11:35

Re: Przejazd na ulicy Nałęcza

Postprzez rather » 23 Mar 2011, 11:50

Pomysł fajny, tylko chyba mało u nas realny. Ciekawe jak Kowalski przekona PKP do wywalenia kilku baniek na coś takiego? Chyba tupiąc nóżką, bo innych argumentów nie użyje. No chyba, że odnajdzie te dokumenty co to one były, ale teraz ich nie ma :D :D :D
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Przejazd na ulicy Nałęcza

Postprzez nowodworzanin18 » 23 Mar 2011, 12:05

Wszystko wynikło z jednej rzeczy. Plany na pierwszy etap modernizacji, a plany na drugi etap modernizacji. Owszem, w etapie pierwszym przejazd i przy Benckiserze i przy ul. Nałęcza istnieje, w drugim etapie już nie. Dziwi mnie to bo i tak pociągi będą jechać przez NDM max. 150km/h a przejazdy w jednym poziomie można tworzyć do Vmax=160km/h. Prędkości szlakowej, a nie ograniczenia miejscowego. Ale i tak na nowodworskim odcinku szlakowa to 160... sprawa jest do wygrania, jestem pewien że przejazd zostanie. W końcu jest już zmodernizowany pod 160km/h. Więc jak cos, to mamy sytuacje z wydaniem pieniędzy w błoto. A dokumenty moga mieć nieścisłości własnie dla tego że są dwa etapy i są ciągle zmiany projektów.
nowodworzanin18
 

Re: Przejazd na ulicy Nałęcza

Postprzez magdap23 » 23 Mar 2011, 19:42

To mnie zmartwiliście bo mam garaż po jednej stronie torów a mieszkam po drugiej. Więc żeby dojechac z domu do garażu bądz odwrotnie będe jezdziła przez paderewskiego albo obwodnice? HAHA chore po prostu. Swoją drogą zamkniecie tego przejazdu zwiększy ruch pojazdów na paderewskiego a jak wiadomo ruch pojazdów powinno sie rozładowywac zeby nie tworzyłe sie korki a nie odwrotnie.
magdap23
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 15
Rejestracja: 31 Sty 2011, 16:48

Re: Przejazd na ulicy Nałęcza

Postprzez rather » 23 Mar 2011, 19:49

A później jeszcze będziesz dawała z tak zwanego "buta" na drugą stronę torów, bo nie będzie też kładki dla pieszych... Szkoda, że miasto nie pamiętało o mieszkańcach i nie wynegocjowało przy okazji modernizacji linii ułatwień dla osób mieszkających w okolicy Nałęcza i na Nowodworzance...
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Przejazd na ulicy Nałęcza

Postprzez magdap23 » 23 Mar 2011, 19:56

Wątpię żeby ten przejazd został zlikwidowany ale czas pokaże co będzie. Przez padera na pewno nie będę dymała do garażu który jest po drugiej stronie torów :P
magdap23
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 15
Rejestracja: 31 Sty 2011, 16:48

Re: Przejazd na ulicy Nałęcza

Postprzez rather » 23 Mar 2011, 21:30

Chyba nie będziesz miała po prostu innego wyjścia. Jak pociągi będą śmigały w tym miejscu 150km/h i pojawią się ekrany to raczej przez tory nie śmigniesz. No chyba, że jesteś ninja :D
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Przejazd na ulicy Nałęcza

Postprzez ukasz » 23 Mar 2011, 21:55

nie tak dawno przechodziłem coś takiego w W-wie (tunele pod torami na Dźwigowej). Te emocje, adrenalina.... :) Tylko gorzej było później jak straż miejską tam postawili i SOK-istów z psami :lol:
****tchórzliwie pomrukujący forumowicz****
ukasz
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1129
Rejestracja: 25 Lut 2011, 13:28

Re: Przejazd na ulicy Nałęcza

Postprzez magdap23 » 23 Mar 2011, 22:03

Na ekrany nie ma miejsca, przynajmniej od strony urzędu skarbowego.

O zgrozo! Już w studium dokument pochodzi z 1999 r. jest zapis o likwidacji przejazdu na ul. Nałęcza a nasz burmistrz nadal nic o tym nie wie :lol:
magdap23
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 15
Rejestracja: 31 Sty 2011, 16:48


Wróć do Nasze miasto

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 34 gości

cron