Powiat

Nowy Dwór Mazowiecki - wszystko o tym, co dzieje się w naszym mieście. Wydarzenia, koncerty, imprezy, komentarze, polityka.

Powiat

Postprzez ena » 28 Mar 2011, 16:29

Zapraszam wszystkich zainteresowanych na strony Powiatu Nowodworskiego: www.nowodworski.pl. Przed każdą sesją można zapoznać się z dokumentami przygotowanymi na sesję, a więc m.in. uchwałami wraz z uzasadnieniem i sprawozdaniem z prac zarządu między sesjami. Dokumenty te są i będą umieszczane na stronie, na mój wniosek, za co zostałam skrytykowana przez radnego Dudka na jego stronie. Dają one (szczególnie sprawozdanie z prac zarządu) ogląd tego co Powiat robi lub czego nie robi oraz dane finansowe. Takie załatwienie sprawy chociaż w części zapewnia transparentność działania organów samorządowych, utrzymujących się z naszych pieniędzy, a więc zaczątek prawdziwej demokracji, której są pełne usta naszych polityków, lecz często pozostaje ona tylko w ich ustach. .
ena
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 262
Rejestracja: 12 Lis 2010, 16:15

Re: Powiat

Postprzez wtm » 28 Mar 2011, 17:18

Na stronie Wieliszewa pojawiła się informacja dotycząca najbliższej Sesji Rady gdzie mają dyskutować na temat pomocy finansowej dla powiatu Nowodworskiego (punkt 9 posiedzenia).
http://www.wieliszew.pl/index.php?cmd=a ... az&id=1375
Może ktoś ma więcej informacji na ten temat?
wtm
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 325
Rejestracja: 14 Lis 2010, 10:27

Re: Powiat

Postprzez cot » 28 Mar 2011, 19:06

Brawo. Oby więcej takich postaw.
Trzeba jeszcze wywalczyć normalne godziny sesji.
Chciałbym sprawdzać jak wybrany Radny, który otrzymał mój głos, wypełnia mandat.
Ciężko to zrobić pracując - sesja o godzinie 10.00???
cot
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 290
Rejestracja: 07 Gru 2010, 18:58

Re: Powiat

Postprzez rather » 28 Mar 2011, 21:13

wtm napisał(a):Na stronie Wieliszewa pojawiła się informacja dotycząca najbliższej Sesji Rady gdzie mają dyskutować na temat pomocy finansowej dla powiatu Nowodworskiego.
(...)

Ten kto się czepiał "powiatu Nowodworskiego" może też od razu ścignąć gminę Wieliszew, która popełniła ten sam błąd :D. Nasz powiat ma chyba spore sukcesy w sępieniu kasy - jak nie od Nowego Dworu to od okolicznych gmin.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Powiat

Postprzez ena » 30 Mar 2011, 15:08

Cot, miło, że zauważyłeś moje starania. Co do zmiany godziny sesji, jeżeli jeszcze ktoś jest zainteresowany, proponuję spotkanie. Przygotuję pismo. Trzeba zebrać podpisy mieszkańców Powiatu i wniosę to pismo do Rady Powiatu z powiadomieniem Wojewody i mediów. Czekam na reakcję. Pozdrawiam.
ena
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 262
Rejestracja: 12 Lis 2010, 16:15

Re: Powiat

Postprzez cot » 30 Mar 2011, 16:06

Ja prawdę mówiąc jestem bardziej zainteresowany sesjami Rady Miejskiej.
A pisemko też planuję "skrobnąć" :)
Powodzenia w walce o normalność.
cot
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 290
Rejestracja: 07 Gru 2010, 18:58

Re: Powiat

Postprzez rather » 30 Mar 2011, 16:08

Może rozciągnąć to od razu na miasto. Sesje o godzinie 10.00 to jakieś nieporozumienie. Mieszkańcy są z założenia wykluczeni z udziału, bo większość ludzi w tym czasie pracuje. Można by pomyśleć, że radnym nie zależy na tym, żeby mieszkańcy uczestniczyli w życiu społecznym... ;)
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Powiat

Postprzez ena » 30 Mar 2011, 21:46

Rather, jestem za. Każdy objaw normalności jest dla mnie radością. I tu ukłon mimo wszystko dla przewodniczącego Szmytkowskiego. Nie wiem co to sprawiło, czy może strach przed ewentualnym zaskarżeniem, że nie wypełnia prawa, czy może strach o własny wizerunek, czy też może zdrowy rozsądek, ale po wcześniejszym zdenerwowaniu i odebraniu mi głosu (no co, jak co, ale głos mam donośny i nie potrzebuję mikrofonu, a mówię zwykle zrozumiale i bez wulgaryzmów, w każdym razie w miejscu publicznym) "wydał wyrok", że dokumenty znajdą się w sieci. Zatem mówisz i masz. Niestety, jest chyba jedynym przewodniczącym, który prawie normalnie zareagował. Jest to zdanie trochę nieprawdziwe, bo nie wiem, czy ktokolwiek skład taki wniosek, jak ja w innych Radach i jakie były reakcje innych przewodniczących. Zatem wszystko przed nami.
ena
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 262
Rejestracja: 12 Lis 2010, 16:15

Re: Powiat

Postprzez rather » 30 Mar 2011, 23:08

Mam podobne doświadczenia z Urzędem Miasta. Jak kiedyś złożyłem wniosek o dostęp do oświadczeń majątkowych to szybko znalazły się na BIPie. To samo dotyczyło dokumentacji nt. naborów, ale tu już są w BIPie dziury - ciekawe czemu... Jestem przekonany, że sporo rzeczy jest ukrywanych i mówię to wprost. Na niektóre moje pytania po dziś dzień nie doczekałem się sensownej odpowiedzi. Na złożone wnioski dostałem informację niekompletną albo urząd zasłaniał się bezsensownymi przepisami.

Tak było na przykład w sprawie pytania o umorzenia należności względem miasta, które jednoosobowo umarza Kowalski. Urząd przedstawił listę, na której była nazwa podmiotu, wysokość umorzenia i powód typu "ważny interes podatnika". No nie wątpię, że jak się komuś umarza kilkadziesiąt tysięcy należności to jest to jego "ważny interes" :P . Na pytanie jaka była dokładnie przyczyna urząd odpowiedział, że szczegóły są objęte tajemnicą skarbową. Niezłe jaja...

Oba dokumenty, które są szczęśliwie w moim posiadaniu można obejrzeć w załącznikach.
Załączniki
pismo.jpg
pismo.jpg (73.19 KiB) Obejrzany 6892 razy
Wykaz umorzeń 2005-2010.xls
(30.5 KiB) Ściągnięto 534 razy
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Powiat

Postprzez wtm » 31 Mar 2011, 13:12

biblioteka i wędkarze w tym spisie umorzeń to pikuś ale pozycja:

D&N Logistyka Sp. z o.o. z siedzibą: MARKI ulica PŁOŃSKA nr domu 6; POLSKA powiat Wołomin
2005 - 2 128,30 zł - prezent z naszych podatków od miasta-ważny interes podatnika
2007 - 61 036,00 zł - prezent z naszych podatków od miasta-ważny interes podatnika

Ja też chcę na tą listę w 2011. Jak się wpisać ???
wtm
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 325
Rejestracja: 14 Lis 2010, 10:27

Re: Powiat

Postprzez rather » 31 Mar 2011, 14:31

Zadzwoń na (22) 775-24-52 i poproś o połączenie z facetem, który nazywa się Jacek Kowalski - on Ci powie :D
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna


Wróć do Nasze miasto

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 45 gości