Jak się "służy ludziom" na przykładzie ścieżek rowerowych

Nowy Dwór Mazowiecki - wszystko o tym, co dzieje się w naszym mieście. Wydarzenia, koncerty, imprezy, komentarze, polityka.

Re: Jak się "służy ludziom" na przykładzie ścieżek rowerowyc

Postprzez rather » 13 Kwi 2011, 17:41

No chyba że wersja modernistyczna? Bez nielubianych przez Burmistrza Tysiąclecia progów zwalniających, ale za to z zapieprzającymi z dużą prędkością po współdzielonej przestrzeni samochodami?
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Jak się "służy ludziom" na przykładzie ścieżek rowerowyc

Postprzez tk28 » 13 Kwi 2011, 18:44

ukasz napisał(a):Z tego co widzę to ta obwodnica ma "lecieć" przez środek miasta, ale zawsze lepiej mieć dwie główne drogi prowadzące przez miasto niż jedną :)

Tak, bo to ma być obwodnica śródmiejska.

ukasz napisał(a):I chyba jest nie do zrealizowania w najbliższym czasie, ze względu na dużą ilość zabudowań, o kosztach nie wspominając.

Zabudowań nie ma zbyt wiele można to sprawdzić na mapie satelitarnej, to są tylko stare rudery i magazyny po warsztatach szkolnych no i "szklarnia" na terenie kościoła. Poza tym jedna trzecia tej drogi istnieje a dobudować trzeba dwa końce. Koszty na pewno będą ale te plany są już od dawna i miasto ma je zrealizować.

ukasz napisał(a):Nie podoba mi się też ul. Boh. Modlina - wygląda, jakby miały być tam aż 4 pasy ruchu?

To chyba tylko tak wygląda na tej mapce, ale przecież ta droga ma być przelotowa przez miasto więc mimo wszytko nie może być wąskim gardłem. Gdyby można było odpowiednio poszerzyć Warszawską to nikt by nie mówił dziś o tej obwodnicy ale ona jest bardzo potrzebna.

ninel napisał(a):Realny, ale nie za kadencji obecnego burmistrza, Jacka "jestem przeciwnikiem progów zwalniających" Kowalskiego.

On jest przeciwnikiem wielu spraw, szkoda tylko, że nie liczy się ze zdaniem mieszkańców, którzy go wybrali aby im służył. Tymczasem służy tylko sobie, swoim ideałom i swoim ludziom.
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Jak się "służy ludziom" na przykładzie ścieżek rowerowyc

Postprzez nowodworzanin18 » 14 Kwi 2011, 08:12

Obwodnica śródmiejska... szczerze, nie jest aż tak bardzo potrzebna. Można by sprawę zmniejszenia ruchu i poprawienia bezpieczenstwa na naszych drogach zrobić w dość banalny sposób, o ktorym kiedys już pisałem.

1) Przeprowadzenie DW631 od Okunina przez ulicę Leśną i dalej DW631 przez Osiedle i dalej Obwodnicą. Zmniejszy się ruch w centrum, ale zwiększy się na osiedlu i skrzyżowaniu z Leśną. Przebudowa skrzyżowania WP i Leśnej w sposób który umożliwia bezkolizyjny wjazd z Leśnej w kierunku świateł (coś a'la skrzyżowanie DK85 i DK62 przy Bliskiej w Modlinie). Oraz przebudowa skrzyżowania przy Straży Pożarnej, na takie, gdzie ten mój proponowany przebieg DW ma pierwszeństwo.
2) Wprowadzenie lewoskrętów przy Bibliotece, przy byłym El-Luxsie, do Biedronki, na ulicę Nałęcza również. Lewoskręt wraz z pasem włączającym, ułatwi ruch i bezpieczeństwo. Na początku może być to trochę kłopotliwe, ale potem będzie to o wiele łatwiejsze.
3) Przedłużenie przystanków autobusowych na długość która zmieści 3 autobusy.
4) Parkowanie przeciwległe na uliczkach osiedlowych, patent wprowadzony na jednokierunkowych uliczkach w Grodzisku Mazowieckim, naprawdę spowalnia, ale nie utrudnia ruchu. Nie trzeba wprowadzać progów zwalniających.

Co tam więcej mi przyjdzie na myśl to napiszę.
nowodworzanin18
 

Re: Jak się "służy ludziom" na przykładzie ścieżek rowerowyc

Postprzez tk28 » 14 Kwi 2011, 09:02

Cóż, ja uważam tak jak pisałem, ta obwodnica jest potrzebna bo bez niej i tak wszyscy będą się pchali najprostszą drogą przez miasto czyli ul. Warszawską. Chyba nie myślisz, że każdy będzie nadrabiał okrążając miasto na około obwodnicą :?: Nasza obwodnica istnieje od wielu lat ale ruch na niej jest jaki jest, nie wygra się z mentalnością ludzi, którzy zawsze będą wybierać najkrótszą drogę mimo, że ciasną a taką jest Warszawska. Obwodnica śródmiejska będzie równoległa do Warszawskiej niemal obok niej i ją odciąży, wjazd na nią też będzie z Warszawskiej, ludzie jadący od strony Modlina na pewno wybiorą szerszą i luźniejszą obwodnicę jeżeli nie będą mieli żadnych spraw w centrum, podobnie będzie od strony Pólka. Pamiętaj, że po zbudowaniu wiaduktów już nic nie zatrzyma ruchu w stronę centrum miasta i Warszawska się zapcha i udławi jeżeli nie będzie odciążona a ludzie i tak będą chcieli zawsze jechać przez centrum ale będą mieli wybór, którą drogą. Jeżeli ta obwodnica by się przyjęła i na prawdę Warszawska by się odciążyła można by było wtedy pomyśleć o stworzeniu na niej wspólnej przestrzeni. A co do przystanków na Warszawskiej to tak jak odpowiedział burmistrz na jedno z pytań : "Na tym terenie jest planowana zmiana planu zagospodarowania", więc miasto ma już jakieś plany z tym związane.
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Jak się "służy ludziom" na przykładzie ścieżek rowerowyc

Postprzez nowodworzanin18 » 14 Kwi 2011, 09:10

Cóż, ja uważam tak jak pisałem, ta obwodnica jest potrzebna bo bez niej i tak wszyscy będą się pchali najprostszą drogą przez miasto czyli ul. Warszawską. Chyba nie myślisz, że każdy będzie nadrabiał okrążając miasto na około obwodnicą :?: Nasza obwodnica istnieje od wielu lat ale ruch na niej jest jaki jest, nie wygra się z mentalnością ludzi, którzy zawsze będą wybierać najkrótszą drogę mimo, że ciasną a taką jest Warszawska. Obwodnica śródmiejska będzie równoległa do Warszawskiej niemal obok niej i ją odciąży, wjazd na nią też będzie z Warszawskiej, ludzie jadący od strony Modlina na pewno wybiorą szerszą i luźniejszą obwodnicę jeżeli nie będą mieli żadnych spraw w centrum, podobnie będzie od strony Pólka. Pamiętaj, że po zbudowaniu wiaduktów już nic nie zatrzyma ruchu w stronę centrum miasta i Warszawska się zapcha i udławi jeżeli nie będzie odciążona a ludzie i tak będą chcieli zawsze jechać przez centrum ale będą mieli wybór, którą drogą. Jeżeli ta obwodnica by się przyjęła i na prawdę Warszawska by się odciążyła można by było wtedy pomyśleć o stworzeniu na niej wspólnej przestrzeni. A co do przystanków na Warszawskiej to tak jak odpowiedział burmistrz na jedno z pytań : "Na tym terenie jest planowana zmiana planu zagospodarowania", więc miasto ma już jakieś plany z tym związane.


Przejedź się obwodnicą tak między 16 i 17. Wczoraj żeby wyjechać z niej w kierunku Modlina stałem w korku jeszcze przed stacją gazu. Przedewszystkim odciąży to ruch od ludzi którzy nie mieszkają w NDM - pojadą śladem DW, a nie normalnie Warszawską. Śródmiejska to dopiero dalsza przyszłość. Na chwile obecną musimy działać doraźnie, a nie myśleć o inwestycjach które kiedyś może dojdą do skutku. Dopiero po tych doraźnych działaniach można myśleć dalej, co zrobić i jak zrobić. Wyłączenie Bohaterów Modlina i Warszawskiej z ciągu dróg wojewódzkich, oraz Morawicza/Paderewskiego z ciągu dróg powiatowych i włączeniu ich w system dróg miejskich pozwoli na diametralną zmiane stanu tychże. Kwestia ta, to tak naprawdę pół roku chodzenia i załatwiania. Odciąży centrum, wprowadzi czysty i przejrzysty tranzyt.
nowodworzanin18
 

Re: Jak się "służy ludziom" na przykładzie ścieżek rowerowyc

Postprzez ninel » 14 Kwi 2011, 16:37

A tak apropo progów – ostatnio szedłem ulicą Inżynierską, i istniejące tam progi na jezdni stały się jakoś dziwnie płaskie… A przypominam, że przez tę ulicę często przechodzą dzieci.
Ať žije vláda! Ale za svoje.
ninel
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 130
Rejestracja: 12 Lis 2010, 13:51

Re: Jak się "służy ludziom" na przykładzie ścieżek rowerowyc

Postprzez rather » 14 Kwi 2011, 18:40

Wyjaśnienie jest bardzo proste: po deklaracji Burmistrza Tysiąclecia, że jest przeciwnikiem progów zwalniających - progi zapadają się pod ziemię ze wstydu. Poza tym powiedział przecież, że w mieście nie ma progów, więc te istniejące straciły rację bytu :P
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Jak się "służy ludziom" na przykładzie ścieżek rowerowyc

Postprzez ukasz » 14 Kwi 2011, 19:16

ninel napisał(a):A tak apropo progów – ostatnio szedłem ulicą Inżynierską, i istniejące tam progi na jezdni stały się jakoś dziwnie płaskie… A przypominam, że przez tę ulicę często przechodzą dzieci.


Chyba dziś rano zmienili te progi, bo widziałem jak część z nich była rozkopana. Nie wiem, jaki jest efekt prac, ale akurat progi zwalniające na Inżynierskiej spełniały swoją rolę - przecież tą ulicą przechodzą dzieci i młodzież do aż trzech szkół :?: :!:
****tchórzliwie pomrukujący forumowicz****
ukasz
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1129
Rejestracja: 25 Lut 2011, 13:28

Re: Jak się "służy ludziom" na przykładzie ścieżek rowerowyc

Postprzez ninel » 14 Kwi 2011, 20:46

ukasz napisał(a):Chyba dziś rano zmienili te progi

Wczoraj, zdaje się, zaczęli.

Nie wiem, jaki jest efekt prac, ale akurat progi zwalniające na Inżynierskiej spełniały swoją rolę - przecież tą ulicą przechodzą dzieci i młodzież do aż trzech szkół

Co tam dzieci i młodzież, ważne, żeby Herr Bürgmeister mógł jeździć setką przez miasto.
Ať žije vláda! Ale za svoje.
ninel
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 130
Rejestracja: 12 Lis 2010, 13:51

Re: Jak się "służy ludziom" na przykładzie ścieżek rowerowyc

Postprzez rather » 14 Kwi 2011, 23:19

Wypowiedź w sprawie progów zwalniających świetnie pokazuje arogancję Kowalskiego, do tego świadczy też o kompletnym braku troski o zdrowie i życie mieszkańców. Na Wojska Polskiego, która jest zwykłą ulicą osiedlową różni debile rozpędzają się do 100km/h i nic nie daje - stojąca na tej ulicy przez 2h raz w miesiącu - Straż Miejska. Prędzej czy później ktoś w wyniku takiej polityki zostanie ranny albo zginie i wtedy cała odpowiedzialność spadnie na Burmistrza Tysiąclecia. Ciekawe czy wtedy też powie "jestem przeciwnikiem progów zwalniających"? :evil: :evil: :evil:
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Jak się "służy ludziom" na przykładzie ścieżek rowerowyc

Postprzez ukasz » 15 Kwi 2011, 10:21

Odpowiedzialność nie spadnie na burmistrza. Będą mówili, że kierowca przekroczył dozwoloną prędkość i tyle... Brak progów zwalniających na Inżynierskiej to idiotyzm :!:
Chyba trzeba coś z tym zrobić? Jakoś sprawę nagłośnić... Przecież tamtędy chodzą dzieci z podstawówki. Mało tego boisko na terenie SP5 jest używane przez młodzież również po zajęciach...
****tchórzliwie pomrukujący forumowicz****
ukasz
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1129
Rejestracja: 25 Lut 2011, 13:28

Re: Jak się "służy ludziom" na przykładzie ścieżek rowerowyc

Postprzez nowodworzanin18 » 15 Kwi 2011, 10:46

Coś mi się wydaje że Inżynierską czeka nowa nawierzchnia i dlatego progi są wygładzane... A co dalej? Parkowanie przeciwległe! Oby.
nowodworzanin18
 

Re: Jak się "służy ludziom" na przykładzie ścieżek rowerowyc

Postprzez tk28 » 15 Kwi 2011, 11:58

A mnie się wydaje, że Inżynierska będzie remontowana dopiero jak powstanie rondo lub wraz z budową ronda a progi złagodzono bo na razie służy ona jako objazd a progi spowalniają ruch. Być może komuś ważnemu to przeszkadzało.
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Jak się "służy ludziom" na przykładzie ścieżek rowerowyc

Postprzez rather » 15 Kwi 2011, 13:07

Dlaczego są likwidowane? Bo słowo staje się ciałem. Dla przypomnienia pytanie i odpowiedź z marcowego spotkania z Burmistrzem Tysiąclecia:
"- Dlaczego na ulicach osiedlowych w dzielnicy Osiedle Młodych nie zostały wykonane progi zwalniające w czasie remontów ulic (chodzi głównie o ulicę Młodzieżową i Wojska Polskiego)? Dlaczego na innych ulicach w mieście takie progi są wykonywane?
- A gdzie są wykonywane?? Jestem przeciwnikiem progów zwalniających. Przy szkołach na Osiedlu Młodych jest zamknięta droga więc nie ma tam potrzeby. Na innych drogach kursują autobusy więc przeszkadzały by takie progi."
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Jak się "służy ludziom" na przykładzie ścieżek rowerowyc

Postprzez ninel » 15 Kwi 2011, 13:32

rather napisał(a):Ciekawe czy wtedy też powie "jestem przeciwnikiem progów zwalniających"? :evil: :evil: :evil:

Pewnie zacznie głosić starą śpiewkę, że "to pieszy wtargnął na jezdnię", a tak w ogóle to wina tego, że "droga jest za wąska i trzeba poszerzyć" i "tam nie powinno być żadnego przejścia dla pieszych, bo jak widać jest ono niebezpieczne".
Ať žije vláda! Ale za svoje.
ninel
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 130
Rejestracja: 12 Lis 2010, 13:51

PoprzedniaNastępna

Wróć do Nasze miasto

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 18 gości