OSTRZEŻENIE! Bakteria E. Coli w wodzie w NDM!

Nowy Dwór Mazowiecki - wszystko o tym, co dzieje się w naszym mieście. Wydarzenia, koncerty, imprezy, komentarze, polityka.

Re: OSTRZEŻENIE! Bakteria E. Coli w wodzie w NDM!

Postprzez tomasz szymański » 19 Gru 2015, 13:14

utd napisał(a):Mam dwie sprawy .1sza dotyczy obłudy ludzi zbierających podpisy za referendum w sprawie odwołania burmistrza, dla was, czytając wasze posty to świetna wiadomość" dobijająca" burmistrza a już zdjęcie z reklamą Coka Coli to wyraz wręcz parszywego poczucia humoru autora. Ludzie wśród was jest ponoć jakiś lekarz może niech wam wytłumaczy, ze zatrucie bakteriami może być groźne a docierają sygnały z okolicznych przedszkoli, że dzieci uczestniczce do nich miały od paru dni problemy brzuszne. Kolejna sprawa jeśli jest to prawda, ze informacja pojawiła się parę dni temu i wręcz zatajono ją do piątkowego popołudnia to moim zdaniem z urzędu powinna się tym zająć prokuratura. Proszę także pamiętać , ze nie wszyscy maja internet i pewnie wiele rodzin do tej poru nie wie o tym fakcie. A poza tym powinniśmy wystąpić z pozwem zbiorowym przeciwko Zwik

Czy może pan rozwinąć myśl dotyczącą obłudy zbierających podpisy pod referendum, bo nie bardzo rozumiem który z naszej piątki wykazał zadowolenie z obecnej sytuacji. Bardzo ubolewam z tego powodu i zastanawiam się ile osób w najbliższym czasie odczuje problemy zdrowotne i w żadnym przypadku nie cieszę się z wynikłego problemu. Od kilku lat twierdzę, że władze w mieście należy „przewietrzyć” dla świeżości spojrzenia na wiele spraw.
tomasz szymański
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 291
Rejestracja: 12 Lis 2010, 18:31

Re: OSTRZEŻENIE! Bakteria E. Coli w wodzie w NDM!

Postprzez utd » 19 Gru 2015, 14:13

Panie Tomaszu w Waszych postach można było wyczuć zadowolenie z kolejnego potwierdzenia potrzeby referendum a świąteczna reklama Coli była co najmniej nie na miejscu. Trochę pokory przed wyborcami przed Wami referendum( gdzie zwykle jest problem z wymagana frekwencją) i później ewentualne wybory, które także nie oznaczają automatycznie Waszej wygranej.
utd
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 37
Rejestracja: 17 Mar 2015, 08:51
Płeć: mężczyzna

Re: OSTRZEŻENIE! Bakteria E. Coli w wodzie w NDM!

Postprzez robertndm » 19 Gru 2015, 14:22

Sprawe skomentowal juz przedstawiciel lokalnej wladzy:
Załączniki
Untitled.png
Untitled.png (45.5 KiB) Obejrzany 9450 razy
robertndm
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 74
Rejestracja: 30 Cze 2015, 12:37
Płeć: mężczyzna

Re: OSTRZEŻENIE! Bakteria E. Coli w wodzie w NDM!

Postprzez Anonymus » 19 Gru 2015, 15:22

Konto jest fikcyjne nie dajcie się nabrać
Anonymus
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 49
Rejestracja: 07 Gru 2015, 21:17
Płeć: mężczyzna

Re: OSTRZEŻENIE! Bakteria E. Coli w wodzie w NDM!

Postprzez Marcin.Skr » 19 Gru 2015, 15:48

@utd. To forum nie było i nie jest założone pod inicjatywę o referendum, ale dla mieszkańców NDM. Jak pisałem, wrzuciłem to zdjęcie jako czarny humor. W święta zwykle Cola kojarzy się z reklamą tego Peterbilta. Niestety, u nas są beczkowozy. Także proszę na siłę nie wiązać mojego postu z inicjatywą referendalną. Nie jestem organizatorem luby sygnatariuszem powołania komitetu. Owszem, popieram inicjatywę, ale jako mieszkaniec tego miasta.

Osobna kwestia, to ta sytuacja jest potwierdzeniem tezy o słabym zarządzaniu w mieście, tak spółką ZWiK jak i nadzorem prowadzonym przez burmistrza nad spółkami (mieszkanie dla prezesa KZB; spraw e.coli w wodociągu). Naprawdę ciężko tego nie wiązać. Pytanie jak szybko część mieszkańców zda sobie sprawę, że grupa referendalna to nie grupa frustratów i bogaczy chorych na władzę chcących dorwać się do koryta (jak suflują WND i poplecznicy), ale zwykli mieszkańcy NDM, którzy mają dość patrzenia na dorabianie się na majątku miasta i przymykanie oka na oczywiste patologie.
Marcin.Skr
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 403
Rejestracja: 16 Paź 2015, 15:31
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: mężczyzna

Re: OSTRZEŻENIE! Bakteria E. Coli w wodzie w NDM!

Postprzez KaloNDM » 19 Gru 2015, 17:48

Wpis Buca MaoTseBisialskiego pokazuje jak ma głeboko w dOOpie mieszkańców NDM.

Drodzy forumowicze, mieszkańcy naszego miasta i założyciele komitetu: Rather, Michał, Tomasz, Mariusz...
Co myślicie w temacie złożenia pozwu zbiorowego oraz o poinformowaniu prokuratury o narażeniu życia i zdrowia mieszkańców przez samorząd lokalny?!

PS.
A tutaj mamy Nowodworzankę. Wg burmistrza i zarządu ZWiK mieszka tam bydło, które można poić z ustawionego na przyczepie zbiornika na szambo, wyłożonego w środku folią!
Załączniki
20151219_110529-1.jpg
20151219_110427-1.jpg
You take the blue pill, the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill, you stay in Wonderland and I’ll show you how deep the rabbit hole goes. http://pl-pl.facebook.com/KaloNDM1972/
Awatar użytkownika
KaloNDM
Moderator historii
Moderator historii
 
Posty: 1387
Rejestracja: 29 Lip 2011, 07:55
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: mężczyzna

Re: OSTRZEŻENIE! Bakteria E. Coli w wodzie w NDM!

Postprzez niepokorny » 19 Gru 2015, 17:54

Przykro się patrzy na wasze manipulowanie i podszywanie się pod innych. Masakra! Widać jakość i cel Waszych działań. Pomijając już jakość zbieranych podpisów "przeciwko spalarni śmieci" bo tak informowaliście ludzi, w tym i mnie jak chcieliście podpis... MASAKRA!!!! Czy kłamstwem chcecie zmieniać miasto?
Ostatnio edytowany przez disturbia, 19 Gru 2015, 18:57, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Przypominam, że temat dotyczy skażenia wody. O referendum proponuję dyskutować we właściwym miejscu.
niepokorny
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 42
Rejestracja: 17 Mar 2015, 08:54
Płeć: mężczyzna

Re: OSTRZEŻENIE! Bakteria E. Coli w wodzie w NDM!

Postprzez Marcin.Skr » 19 Gru 2015, 18:05

Skąd pewność, że ktoś z komitetu założył konto podszywające się pod radnego Bisialskiego? Przecież to jest zbyt proste do stwierdzenia, aby się na to silić. Na pierwszy rzut oka widać, że konto to fejk, co sam mimo maksymalnie negatywnej opinii o p. Bisialskim napisałem na profilu miasta.

W temacie jakości to naprawdę się pan podkłada. Na przykładzie 2-3 wypowiedzi ekstrapoluje pan na całe 2700 osób. Tego żadna statystyka nie tłumaczy. Naprawdę słabe. Parokrotnie na stacji PKP pytano mnie o chęć podpisania się pod poparciem dla REFERENDUM W SPRAWIE ODWOŁANIA BURMISTRZA JACKA KOWALSKIEGO. Taki też wzór kart do zbierania podpisów, z WYRAŹNYM nagłówkiem był dostępny. Na każdej karcie było widać pod czym się ktoś podpisuje.
Marcin.Skr
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 403
Rejestracja: 16 Paź 2015, 15:31
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: mężczyzna

Re: OSTRZEŻENIE! Bakteria E. Coli w wodzie w NDM!

Postprzez olfi » 19 Gru 2015, 18:23

Skandalem jest liczba tych pożal się "beczkowozów". Na Pólku mieszka mnóstwo starszych ludzi, których przed Świętami zmusza się do pokonywania nierzadko ponad km. po wodę nadającą się do czegokolwiek. I to kilka rundek - bo 1,5 l. czy nawet 5l. butelkę to można sobie wsadzić w d... To jest również narażenie zdrowia a nawet życia mieszkańców - niektórzy nie moga dzwigać. Nie chcę mysleć, co byłoby przy mrozach...

Inna kwestią jest forma i stan techniczny tych beczkowozów. Czy "biedne" ZWiK nie może pożyczyć sprzetu spełniającego normy?

A zatajenie tej wiadomości powinno trafić do Prokuratury.

CZy ktoś zna orientacyjny czas, kiedy czysta woda może dotrzeć do kranów?
olfi
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 2
Rejestracja: 19 Gru 2015, 13:07
Płeć: kobieta

Re: OSTRZEŻENIE! Bakteria E. Coli w wodzie w NDM!

Postprzez Marcin.Skr » 19 Gru 2015, 18:31

Podobno w poniedziałek dedycja sanepidu po powtórnym badaniu.

Odnośnie beczkowozów - im dalej od centrum miasta tym gorzej to wygląda - patrz Okunin. Masz również rację z tą wodą. Sam dzisiaj pomagałem sąsiadce wnieść 4 x 5L na 4. piętro. Wczoraj zaś przekazałem ze swoich zapasów 2 butelki wody niegazowanej małżeństwu niewidomych, bo dopiero o 21, gdy chodziłem po bloku, do wiedzieli się, że taki problem zaistniał. No ale braciom po szalu się pomaga :).

ZWiK ma inne samochody w najwyższej klasie. Ciekawe, co zrobi burmistrz.

Odnośnie działań w tej sprawie podstawy wg mnie to:
1. Pismo z lista pytań wysłane na podstawie ustawy o dostępie do informacji publicznej
2. Skierowanie do prokuratury pisma o podejrzeniu popełnienia przestępstwa polegającego na świadomym / nieświadomym (w zależności od odpowiedzi z magistratu) narażeniu 20 tysięcy mieszkańców Nowego Dworu Mazowieckiego na utratę zdrowia lub życia (w przypadku małych dzieci, kąpanych w skażonej wodzie). Osobna kwestia to problematyczne dla wielu mieszkańców koszty związane z zakupem wody na święta. Nie każdy zarabia tyle co prezes ZWiK.
Marcin.Skr
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 403
Rejestracja: 16 Paź 2015, 15:31
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: mężczyzna

Re: OSTRZEŻENIE! Bakteria E. Coli w wodzie w NDM!

Postprzez olfi » 19 Gru 2015, 18:48

cała ta sytuacja to prawdziwa wizytówka NDM i odzwierciedla sposób traktowania mieszkańców...
olfi
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 2
Rejestracja: 19 Gru 2015, 13:07
Płeć: kobieta

Re: OSTRZEŻENIE! Bakteria E. Coli w wodzie w NDM!

Postprzez disturbia » 19 Gru 2015, 18:51

Tiaaa czekam jeszcze tylko na stwierdzenie, że to WY tj.inicjatorzy referendum nasraliście do zbiornika :P
Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, zdrajców, złodziei i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami.
Awatar użytkownika
disturbia
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1951
Rejestracja: 04 Lut 2011, 15:15
Płeć: kobieta

Re: OSTRZEŻENIE! Bakteria E. Coli w wodzie w NDM!

Postprzez tk28 » 19 Gru 2015, 19:05

Ktoś wczoraj na FB coś takiego sugerował, że to pewnie robota tych wrogów burmistrza od referendum. Niestety nie mogę tego znaleźć.
"Władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie" - Lord John Dalberg-Acton, 1887
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: OSTRZEŻENIE! Bakteria E. Coli w wodzie w NDM!

Postprzez jakotako » 19 Gru 2015, 19:05

KaloNDM napisał(a):Wpis Buca MaoTseBisialskiego pokazuje jak ma głeboko w dOOpie mieszkańców NDM.
PS.
A tutaj mamy Nowodworzankę. Wg burmistrza i zarządu ZWiK mieszka tam bydło, które można poić z ustawionego na przyczepie zbiornika na szambo, wyłożonego w środku folią!
To To nawet nie nadaje się na olej opałowy
jakotako
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 59
Rejestracja: 11 Lis 2015, 18:10
Płeć: mężczyzna

Re: OSTRZEŻENIE! Bakteria E. Coli w wodzie w NDM!

Postprzez DOMESTOS.WC » 19 Gru 2015, 19:55

No to dyrekcja ZWiK idzie do kobiela na szczaw
DOMESTOS.WC
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 50
Rejestracja: 02 Kwi 2011, 19:54

PoprzedniaNastępna

Wróć do Nasze miasto

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 57 gości

cron